Son Dakika Haberleri: Şair Bekir Sıtkı Erdoğan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şair Bekir Sıtkı Erdoğan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

5 yıl önce

88 yaşında hayatını kaybeden Şair Bekir Sıtkı Erdoğan'ın cenazesi, Karaman'da kılınan cenaze namazı ardından toprağa verildi.

Tedavi gördüğü GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde 88 yaşında hayatını kaybeden şair Bekir Sıtkı Erdoğan'ın cenazesi, Karaman'da kılınan cenaze namazı ardından toprağa verildi.

Erdoğan için öğle namazı sonrası Aktekke Kent Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi. Törende, Erdoğan'ın kızı Sahil Dural ile torunu Alper Erdoğan meydanda taziyeleri kabul etti.

Törene, Erdoğan'ın yakınları, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış, şair ve yazar eski Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erdoğan'ın Türk Bayrağına sarılı tabutu, kılınan cenaze namazının ardından tören mangası tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Erdoğan'ın cenazesi, daha sonra Kırmahalle Kent Mezarlığı'ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Erdoğan için dün ikindi vakti, İstanbul Üsküdar'daki Büyük Selimiye Camisi'nde askeri tören düzenlenmiş, burada kılınan cenaze namazı sonrası cenaze, toprağa verilmek üzere memleketi Karaman'a gönderilmişti.

- Bekir Sıtkı Erdoğan

Bekir Sıtkı Erdoğan, 1926 yılında Karaman'da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu mezunu Erdoğan, kıta subaylığı yaptı.

Ankara Üniversitesi, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesini de bitiren Erdoğan, Heybeliada Deniz Lisesi, İstanbul Alman Lisesi ve Marmara Koleji'nde edebiyat öğretmenliği yaptı.

Aruz, hece ve serbest vezinle şiirler yazan Erdoğan'ın şiirlerinden bazıları bestelenirken, rubai türündeki şiirleri birçok dergide yayımlandı.
Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu