Son Dakika Haberleri: Şaşırtan Yerel Seçim Anketi!

Şaşırtan Yerel Seçim Anketi!

5 yıl önce

Partiler yerel seçimler için çalışmalara start verirken ORC şirketi yaptığı son seçim anketini yayınladı.

Şaşırtan Yerel Seçim Anketi!, System.String[]
2014 yerel seçimlerine 1 yıl kala siyasi partiler sahadaki çalışmalarına start verdi. Bazı partiler belediye başkanı adaylarını açıklamaya başladı. ORC'nin yaptığı son ankette  AK Parti CHP ve MHP'nin 3 büyükşehirdeki yarışı ve adayların oy oranları yer alıyor.AK PARTİ'NİN İSTANBUL ADAYI KİM OLSUN?Ak Partili seçmenin İstanbul adayı ise çok net. Ankete katılanların yüzde 46.1'i İstanbul adaylığı için  Kadir Topbaş'ı seçerken yüzde 24.8'i de Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım'ı seçti.CHP'NİN İSTANBUL ADAYI KİM OLSUN?Mart ayında yapılan ankette 'CHP'nin İstanbul adayı kim olsun' sorusuna ankete katılanların yüzde 26.8'i CHP  Yalova Milletvekili  Muharrem İnce'yi seçti.CHP'li katılımcıların ikinci sıradaki ismi ise yüzde 25.1'le  Gürsel Tekin'di. CHP'nin İstanbul adayı olup olmayacağı bir türlü netleşmeyen  Mustafa Sarıgül ise yüzde 23.5 oranıyla üçüncü sırada yer aldı.İSTANBUL'DA AK PARTİ ÖNDEBugün seçim olsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna ankete katılanların yüzde 46.5'i  AK Parti'yi tercih ederken yüzde 30.1'i de CHP'yi seçti. MHP ise yüzde 6.2'de kaldı.
ANKARA YARIŞINDA GÖKÇEK ÖNDEORC anketine göre Ankara'daki CHP seçmeni yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı olarak  Murat Karayalçın'ı görmek istiyor. Ankete katılanların yüzde 33.4'ü  Murat Karayalçın'ı belediye başkan adayı olarak görmek istedi.AK Parti'de ise ankete katılanların yüzde 48.2'si  Melih Gökçek'i tekrar büyükşehir belediye başkan adayı olarak görmek istiyor. İkinci sırada ise yüzde 19.4'lük oranla  Ali Babacan yer alıyor.'Bugün seçim olsa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi?' sorusuna ankete katılanların yüzde 44.3'ü  Ak Parti yüzde 34.7'si ise CHP dedi. MHP yüzde 10.6'da kaldı.
AK PARTİ İZMİR'DE FARKI KAPATIYORCHP'nin kalesi olarak gösterilen İzmir'de CHP ve  AK Parti arasındaki fark kapanıyor. ORC anketine göre CHP'lilerin İzmir adayı olarak görmek istedikleri isim yüzde 40.9'la  Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan. Şimdiki başkan  Aziz Kocaoğlu ise yüzde 28.5'lik bir oy oranı alabildi.AK Parti'de ise biri eski iki bakan listenin zirvesinde. AK Partili seçmen İzmir'de yüzde 52.5'le Ulaştırma Bakanı  Binali Yıldırım'ı görmek isterken ikinci sırada  Ertuğrul Günay yüzde 20.8'le ikinci sırada.
'Bugün seçim olsa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi?' sorusuna ankete katılanların yüzde 41.1'i CHP derken yüzde 38.5'lik kesim ise  AK Parti dedi. MHP ise yüzde 7.2 oranında kaldı.

Bir Hafta Aralıksız Devam Eden Ereksiyon, Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı! Penisinin Yarısı Kesildi Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız
Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı