Sibel Can: Çocukların Tek İhtiyacı Sevgi - Son Dakika

Sibel Can: Çocukların Tek İhtiyacı Sevgi

20.11.2018 10:17
Sibel Can: Çocukların Tek İhtiyacı Sevgi

ŞARKICI Sibel Can, çocuklara uygulanan psikolojik ve fiziksel şiddete karşı yürütülen çalışmaları yürekten desteklediğini belirterek, "Çocuklarımız bize emanet ve tek ihtiyaçları sevgi" dedi.

ŞARKICI Sibel Can, çocuklara uygulanan psikolojik ve fiziksel şiddete karşı yürütülen çalışmaları yürekten desteklediğini belirterek, "Çocuklarımız bize emanet ve tek ihtiyaçları sevgi" dedi.

Türkiye Milli Pediatri Derneği'nin 62. Kongresi, Antalya'da düzenlendi. Yerli- yabancı 2 bine yakın çocuk doktorunun katıldığı kongrede öne çıkan konu ise çocuğa şiddet oldu. Kongrenin son günü düzenlenen gala gecesinde ise Sibel Can sahneye çıktı. Konser öncesi dünyanın en büyük çocuk sağlığı kurumu olan Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu ile bir araya gelen Sibel Can, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yerli ve yabancı birçok hekimin, çocuklara uygulanan psikolojik ve fiziksel şiddete karşı yürüttükleri çalışmaları yürekten desteklediğini söyleyen Sibel Can, "Bir anne ve bir sanatçı olarak bu alanda her türlü çabanın artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Çocuklara uygulanan fiziksel ve psikolojik şiddet dursun. Çocuklarımız bize emanet ve tek ihtiyaçları sevgi" dedi.

Türkiye Milli Pediatri Derneği Genel Koordinatörü ve Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nün yayımladığı 'Çocuklara Yönelik Kötü Muamele' başlıklı rapora dikkat çekerek, dünya genelinde her dört çocuktan birinin psikolojik ve fiziksel şiddete uğradığını kaydetti.

'SANATÇILARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR'

Hasanoğlu, kongrede, dünyada alanının önde gelen isimleri ile konuyu uluslararası boyutta ele aldıklarını belirterek, "Çocuğa psikolojik ve fiziksel şiddet rakamları ürkütücü boyutta. Fakat bu konuda toplumsal farkındalığın oluşması için üçüncü sayfa haberlerini beklememeliyiz. Devletler, siyasiler, kanaat önderleri dışında sanatçılara, oyunculara, dizi yapımcılarına, sporculara ve özellikle sosyal medyada kitleleri etkileyen isimlere çok iş düşüyor. Bu konuda toplumsal farkındalığın yerleşmesi için tüm tarafların birlikte hareket etmesi bir zorunluluk" dedi.

- Antalya

YORUMLAR
500
Kastamonu'da zincirleme kaza! 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı Kastamonu'da zincirleme kaza! 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı Arabası arızalanan aileye arkadan gelen başka bir araç çarptı: 2 ölü, 4 yaralı Arabası arızalanan aileye arkadan gelen başka bir araç çarptı: 2 ölü, 4 yaralı Meksika'da korkutan kaza! Oyuncağının peşinden yola atlayan çocuk aracın altında kaldı Meksika'da korkutan kaza! Oyuncağının peşinden yola atlayan çocuk aracın altında kaldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sibel Can: Çocukların Tek İhtiyacı Sevgi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement