Son Dakika Haberleri: CHP, İçişleri Bakanı Soylu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

CHP, İçişleri Bakanı Soylu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak

27 gün önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bugün Ankara Adliyesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacak.

CHP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacak. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bugün Ankara Adliyesinde saat 11.00'de İçişleri Bakanı Soylu hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacak.

"CHP'NİN HDP İLE TEMASI ORTADADIR"

CHP'li vekiller Soylu'nun Haziran 2018'de söylediği "CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin" sözlerine ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara-Çubuk'ta şehir cenazesinde uğradığı saldırının ardından"CHP'nin HDP ile teması ve HDP'nin PKK ile kendisini ayırmayan politikası ortadadır. PKK tarafından şehit edilen, acının ve duygunun oluştuğu bir cenazeye Kılıçdaroğlu'nun gelişi haber verilmeliydi" ifadelerini kullanmasına tepki göstermişti.

CHP, İçişleri Bakanı Soylu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacak
Haber Yayın Tarihi : 25.04.2019 04:32 Karadenizli Kardeşler "Yürüyen Serender" Yaptı Belediye Meclisi, Tunceli Belediyesinin Tabelası "Dersim" Olarak Değiştirme Kararı Aldı Ekrem İmamoğlu'dan Ahmet Hakan Açıklaması: Sözünüzü Bitirin Sayın İmamoğlu Diyebilirlerdi