Son Dakika | Esenyurt Kaymakamlığından Suriyelilerin ateş açtığı iddialarına yalanlama - Son Dakika

Son Dakika | Esenyurt Kaymakamlığından Suriyelilerin ateş açtığı iddialarına yalanlama

16.05.2022 22:48
Son Dakika | Esenyurt Kaymakamlığından Suriyelilerin ateş açtığı iddialarına yalanlama

Son dakika haber... Esenyurt Kaymakamlığı, ilçede 1 Mayıs'ta Suriyelilerin silahla rastgele ateş açtıkları yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Esenyurt Kaymakamlığı, ilçede 1 Mayıs'ta Suriyelilerin silahla rastgele ateş açtıkları yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, sosyal medyada yapılan paylaşımların asılsız olduğu belirtildi.

Olayın 1 Mayısta Çınar Mahallesi 1410 numaralı sokakta, 13-17 yaş aralığındaki Türk vatandaşı çocukların kavgasıyla başladığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Aile büyüklerinin de dahil olmasıyla yaralamalı kavgaya dönüşen olay yerine, ivedilikle ekiplerimiz intikal etmiştir. Olay yerindeki bazı şahıslar, güvenlik güçlerimizin defaatle ikazlarına rağmen, taşkınlık ve saldırılarına devam etmişlerdir. Bunun üzerine güvenlik güçlerimizce havaya uyarı ateşi açılarak, kalabalık grup kontrol altına alınmıştır. Olayın tarafı ve Türk vatandaşı olan yaşı küçük şahıslar, Esenyurt Çocuk Büro Amirliğine, yaşı büyük şahıslar ise Esenyurt Merkez Polis Merkezi Amirliğine teslim edilmiştir. Bahsi geçen olayla herhangi bir yabancı uyruklu şahsın ilgisi yoktur. İlçemizde yaşayan herkesin huzuru, güvenliği ve esenliği için güvenlik güçlerimiz 7/24 görevlerinin başındadır."

YORUMLAR
500
Son dakika haber: Ümit Özdağ, AKP'lileri Gözaltına Alan Polis ve Bekçilerin Açığa Alındığını, Amirlerin Sürüldüğünü İddia Etti Son dakika haber: Ümit Özdağ, AKP'lileri Gözaltına Alan Polis ve Bekçilerin Açığa Alındığını, Amirlerin Sürüldüğünü İddia Etti Evlendiğini Açıkladı Evlendiğini Açıkladı Karadeniz semalarının bekçisi: 'Tunç Filo' Karadeniz semalarının bekçisi: 'Tunç Filo'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika | Esenyurt Kaymakamlığından Suriyelilerin ateş açtığı iddialarına yalanlama - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement