TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü - Son Dakika

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü

02.03.2021 17:03

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler'in konuşması Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov'un konuşması TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü TBMM - TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik...

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler'in konuşması

Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov'un konuşması TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü

TBMM - TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

İşler, görüşmede yaptığı konuşmada, Türkiye ile Azerbaycan arasında kapsamlı bir iş birliği olduğunu belirterek, "iki devlet tek millet" şiarıyla hareket ettiklerini söyledi.

Azerbaycan'ın, 44 gün süren mücadelenin ardından Karabağ'da büyük bir zafer elde ettiğini anımsatan İşler, bölgenin savaş ile değil barış ve kalkınma ile anılmasını istediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"İşgal altındaki toprakların kurtarılmasından sonra barışın inşasında da Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz Yukarı Karabağ'da güvenlik ve istikrarı sağlamak ve Ermenistan'ın neden olduğu yaraları sarmak olacaktır. Hedeflerimize ulaşmak için gücümüz ve irademiz vardır. Türkiye sahada olduğu gibi masada da Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edecektir."

Ermenistan'ın sözde soykırım iddialarına değinen İşler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz arşivlerimizi açmaya hazırız" diyerek sorunun çözülmesi için çaba harcadığını ancak Ermenistan'ın bu çağrılara olumlu yanıt vermediğini kaydetti.

Azerbaycan Kültür Bakanı Anar Kerimov da bakan olduktan sonra ilk ziyaretini Türkiye'ye yaptığını ifade ederek, "Türkiye Karabağ savaşında bize hem manevi hem de enformasyon alanında çok büyük yardımlarda bulundu. Azerbaycan halkı bu yardımları hiçbir zaman unutmayacak." diye konuştu.

Kerimov, savaşı sahada kazandıklarını ancak masada mücadelelerinin devam ettiğini belirterek, Türkiye'nin masada da Azerbaycan'a destek olmasını beklediklerini söyledi.

Karabağ'ın tanıtımı için yapım şirketleriyle görüşeceklerini dile getiren Kerimov, Türkiye ile ortak sinema ve dizi çalışmaları yapmak istediklerini aktardı.

MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün de hazır bulunduğu görüşme, basına kapalı devam etti.

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü

Kaynak: AA

Son Dakika Politika TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı İşler, Azerbaycan Kültür Bakanı Kerimov ile görüştü - Son Dakika


Son Dakika

Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

03:58