Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor - Son Dakika

Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor

14.04.2021 15:13

Son dakika haber... Van'da, ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafının birinci seçilmesinin sevinci yaşanıyor.

Van'da, ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği "Dünya Turnuvası" adlı çevrim içi fotoğraf yarışmasında Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafının birinci seçilmesinin sevinci yaşanıyor.

Edremit ilçesindeki Van Gölü kıyılarına gelen Vanlılar, Astronot Kate Rubins'in 12 Eylül 2016'da çektiği fotoğrafın birinci seçilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, AA muhabirine, bölgenin en büyük değerlerinden Van Gölü'nün, fotoğraf yarışmasının sonuçlanmasıyla dünya gündeminde de ilgi gördüğünü söyledi.

Yarışma sayesinde Van Gölü'nün tüm dünyaya tanıtıldığını belirten Özel, şunları kaydetti:

"Bu süreçte tüm Türkiye tek yürek oldu. Vatandaşlarımız sosyal medyada sevinçlerini dile getiriyor. Van Gölü hem Türkiye'nin hem de dünyanın markası olacak. Bu tanıtımla ülkemize ve bölgemize turist akını bekliyoruz. Bu süreçte bize destek veren Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendiye, bakanlarımıza, siyasetçilerimize, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür ediyoruz. Verilen destekler sayesinde fotoğraf yarışmasında büyük fark atarak Van Gölü fotoğrafını birinciliğe taşıdık. Böyle bir reklamı hayal bile edemiyorduk. Kendimizi bir anda tüm dünyanın konuştuğu bir yerde bulduk."

"Van Gölü bu değeri hak ediyordu"

Kent sakinlerinden Kutbettin Demir ise yarışmada Van Gölü fotoğrafını birinciliğe taşımak için tüm kesimlerin bir araya geldiğini aktardı.

Yarışmanın sonucunun açıklamasını büyük bir heyecanla beklediklerini ifade eden Demir, "Van Gölü fotoğrafının birinci olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bir araya gelince, birlik olunca nelerin yapılabileceğini gösterdik. Van Gölü bu değeri, bu birinciliği hak ediyordu. Van Gölü'nü turizme kazandırmak, hak ettiği değeri görmesini sağlamak için elimizden gelen mücadeleyi göstermemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor
Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor
Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor
Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika | NASA'nın yarışmasında Van Gölü fotoğrafının birinci seçilmesinin sevincini yaşanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından esnafa müjde verecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından esnafa müjde verecek Meteoroloji'den 36 il için uyarı! Şemsiyeleri hazırlayın kuvvetli yağmur geliyor Meteoroloji'den 36 il için uyarı! Şemsiyeleri hazırlayın kuvvetli yağmur geliyor Pelin Akil'den kocası Anıl Altan'ın üstsüz paylaşımına dikkat çeken yorum Pelin Akil'den kocası Anıl Altan'ın üstsüz paylaşımına dikkat çeken yorum Erken seçim iddialarına AK Partili Kurtulmuş'tan yanıt: İki koşulun oluşması gerekiyor Erken seçim iddialarına AK Partili Kurtulmuş'tan yanıt: İki koşulun oluşması gerekiyor Avatar Atakan, 500 lira için hiç düşünmeden karısını böyle suya attı Avatar Atakan, 500 lira için hiç düşünmeden karısını böyle suya attı Yasak aşk nedeniyle tartıştığı eşini 9 yerinden bıçaklayan şahıstan pes dedirten sözler: Pişman değilim Yasak aşk nedeniyle tartıştığı eşini 9 yerinden bıçaklayan şahıstan pes dedirten sözler: Pişman değilim Sosyal hizmet görevlisi, yemek getirdiği evin sahibini ölü buldu Sosyal hizmet görevlisi, yemek getirdiği evin sahibini ölü buldu Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki muhtemel güçlü rakipleri belli oldu! Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki muhtemel güçlü rakipleri belli oldu!
Advertisement