Son dakika: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bütün uçuşlar durduruldu - Son Dakika

Son dakika: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bütün uçuşlar durduruldu

Son dakika: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kovid-19 tedbirleri kapsamında yurt içi ve yurt dışı bütün uçuşlar saat 20.00 itibariyle durduruldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında aldığı karar gereğiyle 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, uçuşları geçici bir süre için durdurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında yurt dışı uçuşları durdurulurken, yurt içi uçuşlarına da kısıtlama getirildi. Konuyla ilgili İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG) yazılı açıklama yaptı.

SAAT 20.00 İTİBARİYLE TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU

Açıklamada, "Değerli Misafirlerimiz, koronavirüsün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurt dışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirler arası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurt içi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın... İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş." ifadeleri yer aldı.

OTOBÜS SEYAHATLERİ SAAT 17.00 İTİBARİYLE DURDURULDU

Tedbirler kapsamında bir açıklama da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Yerlikaya, "Bugün 17.00 itibariyle otobüsle şehir dışına çıkışlar durdurulmuştur. Tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız kaymakamlık izni ile seyahat edebilecektir" açıklamasını yaptı.

PİKNİK VE BALIK TUTMA GİBİ FAALİYETLERE DE KISITLAMA GELDİ

Yerlikaya ayrıca Kovid-19 salgınıyla ilgili tedbir kapsamında şehir genelinde bazı uygulamaların durdurulduğunu duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Yerlikaya, "İstanbul'da sahiller, mesire ve piknik alanlarında piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler ile İstanbul ili kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri bugünden itibaren durdurulmuştur" ifadelerini kullandı.

Son dakika: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bütün uçuşlar durduruldu
Son dakika: Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul genelinde bazı faaliyetler durduruldu


Son Dakika

Türkiye çay ihracatından yılın ilk dört ayında 5,2 milyon dolar kazandı Yeniden başlayan YHT seferlerinde ilk tren İstanbul'a ulaştı Günün ilk yarısında değer kazanan borsa 105.242,00 seviyesine yükseldi THY, koronavirüs nedeniyle ilk çeyrekte 2 milyar 23 milyon TL zarar etti Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Güne yükselişle başlayan dolar 6,81'den işlem görüyor Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Koronavirüs nedeniyle ara verilen Bodrum-Datça feribot seferleri yeniden başladı Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor