Son Dakika: Yeni kurulacak Alparslan Türkeş Vakfı'nın başkanı Bahçeli olacak - Son Dakika

Son Dakika: Yeni kurulacak Alparslan Türkeş Vakfı'nın başkanı Bahçeli olacak

06.12.2021 17:48

Son dakika: İYİ Parti'ye yakın olduğu iddia edilen Alparslan Türkeş Vakfı'nın Türkeş anmasında çıkan olaylar nedeniyle büyük tartışmalar yaşanmıştı. Olaylardan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı sorumlu tutan Bahçeli'den yeni bir çıkış geldi. Bahçeli, yeni kuracakları Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı'nın yeni başkanının kendisi olacağını dile getirdi.

Başkanlığı Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş tarafından yürütülen Alparslan Türkeş Vakfı'nın Alparslan Türkeş anmasında olaylar yaşanmış ve vakıf üyeleri darbedilmişti. MHP lideri Devlet Bahçeli, bu olaylardan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı sorumlu tuttu. Parti kurmayları da vakfı, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yakın olmakla eleştirmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından dün MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada yeni bir vakfı kuracaklarını dile getirdi. Yalçın, vakfın isminin de Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı olacağını belirtti.

"GERÇEK VARİSLERİ OLARAK VAKIF KURUYORUZ"

Yalçın, "Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü gerçek varisleri ve sahipleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması kararlaştırılmıştır. Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır. Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır" dedi.

BAHÇELİ: BAŞKANI BEN OLACAĞIM

MHP lideri Devlet Bahçeli, tüm bu yaşananların ardından yeni vakıfla ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçın'ın açıklamalarını doğrulayan Bahçeli, "Yeni bir vakıf kuracağız ve başkanı ben olacağım" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (1)
  • Cegaw Aida: Sayın Bahçeli kendinize gelin Cennet mekan basbugumuzun çocuklarından daha mı çok seviyorsunuz ki böyle bir hareket yapıyorsunuz siz kendinizi basbugu mu zannediyorsunuz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Son Dakika: Yeni kurulacak Alparslan Türkeş Vakfı'nın başkanı Bahçeli olacak - Son Dakika


Advertisement