SULTANAHMET VE AYASOFYA MEYDANI'DA MASKE TAKMAYAN TURİSTLER SOSYAL MESAFEYİ DE HİÇE SAYILDI - Son Dakika

SULTANAHMET VE AYASOFYA MEYDANI'DA MASKE TAKMAYAN TURİSTLER SOSYAL MESAFEYİ DE HİÇE SAYILDI

08.09.2020 13:26

SULTANAHMET VE AYASOFYA MEYDANI'DA MASKE TAKMAYAN TURİSTLER SOSYAL MESAFEYİ DE HİÇE SAYILDI Burçak BOZKUŞ- Uğur CAN -Doğan GÜNDOĞDU/İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL'a gelen çok sayıda turistin, koronavirüs önlemleri arasındaki maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı görüldü.

SULTANAHMET VE AYASOFYA MEYDANI'DA MASKE TAKMAYAN TURİSTLER SOSYAL MESAFEYİ DE HİÇE SAYILDI Burçak BOZKUŞ- Uğur CAN -Doğan GÜNDOĞDU/İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL'a gelen çok sayıda turistin, koronavirüs önlemleri arasındaki maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı görüldü.

Ayasofya ve Sultanahmet meydanlarında Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) yaptığı çekimlerde tek ya da gruplar halinde dolaşan turistler içinde de az sayıda maske takan, sosyal mesafeye dikkat eden kişi yer aldı. Kameraları karşısında gören bazı turistler özür dileyerek çantalarındaki maskelerini çıkarıp takarken, bazıları aldırış etmeyip maske takmadan yoluna devam etti. Bazı turistlerin de maske takmadan, sosyal mesafeye uymadan toplu fotoğraf çekmeleri kameralara yansıdı.

Ayasofya Meydanı'nda maskesiz dolaşan gruptan, erkek bir turist, DHA kamerasını görünce maskesini taktı ve "coronavirus finish" diyerek gruptaki diğer arkadaşlarıyla meydandan uzaklaştı.

"ARTAN VAKALAR BENİ KORKUTMUYOR"

İsveç'ten İstanbul'a ziyaret amaçlı gelen kolundaki maskesini DHA kamerasını görünce takan Mehmet Tüzel, "Korkmuyorum. İsveç'ten geldiğim için orada maske takmak hemen hemen yasak. Ben orada da takmıyordum. O yüzden korkmuyorum" dedi.

İstanbul'da maske takmanın zorunlu olduğu hatırlatılan bir turist ise, "Zor geliyor. Alışık olmadığım için zorlanıyorum. Zaten sıcak. Orada bir şey olmadıysa burada da olmaz. Buraya tatile geldim. Unutuyorum o yüzden takmayı. Korkmuyorum gayet iyiyim" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Mertens'in forma numarasını taraftarlar seçecek Mertens'in forma numarasını taraftarlar seçecek İSTANBUL'DA LAHMACUN FİYATI TARTIŞMASI; BAĞCILAR'DA 15, SULTANAHMET'TE 40 LİRA İSTANBUL'DA LAHMACUN FİYATI TARTIŞMASI; BAĞCILAR'DA 15, SULTANAHMET'TE 40 LİRA İstanbul'da ilçeler arasında büyük değişkenlik gösteren lahmacun fiyatları dudak uçuklattı! Bir yerde 15 liraya diğer tarafta 40 liradan satılıyor İstanbul'da ilçeler arasında büyük değişkenlik gösteren lahmacun fiyatları dudak uçuklattı! Bir yerde 15 liraya diğer tarafta 40 liradan satılıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel SULTANAHMET VE AYASOFYA MEYDANI'DA MASKE TAKMAYAN TURİSTLER SOSYAL MESAFEYİ DE HİÇE SAYILDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement