Taksim Meydanı'nda güpegündüz yaşanan kapkaç kameraya yansıdı! Vatandaşlar bardak fırlatıp çelme takarak müdahale etti - Son Dakika

Taksim Meydanı'nda güpegündüz yaşanan kapkaç kameraya yansıdı! Vatandaşlar bardak fırlatıp çelme takarak müdahale etti

01.04.2023 16:32

Taksim Meydanı'nda yürüyen İran uyruklu bir turist, telefonuyla ilgilendiği esnada neye uğradığını şaşırdı. Gözünü kadının yaklaşık 50 bin liralık cep telefonuna diken kapkaççı hamlesini yaptıktan sonra kaçmaya başladı. Talimhane'de esnaf tarafından çay bardağı fırlatılıp çelme takılarak yakalanan soyguncu, polis ekiplerince gözaltına alınıp tutuklandı.

Önceki gün saat 12.00 sıralarında Beyoğlu Taksim Meydanı'nda yurda 1 ay önce gelen İran uyruklu turist Zöhre C., meydanda yürüdüğü esnada yaklaşık 50 bin lira değerinde olan cep telefonuyla ilgilenmeye başladı.

ÇIĞLIK ATARAK KOVALADI

O esnada kadının karşısından gelen bir şahıs, bu durumu fırsat bilerek ve kadının dalgınlığından yararlanarak telefonunu kapkaç yaptı. Şahıs ardından koşarak kaçarken, kadın ise çığlık atarak onu peşinden kovalamaya başladı. Talimhane'ye giren kapkaççıya, kadının çığlıklarını duyan esnaf tarafından müdahale edildi. Yaşananlar ise kameralara anbean yansıdı.

Taksim Meydanı'nda turist kadına kapkaç kamerada! Çay bardağı fırlatıp çelme taktılar

ÇAY BARDAĞI FIRLATMIŞ

Bir esnaf şahsa önce çay bardağını fırlatırken, bir diğeri ise çelme taktı. Şahıs ardından vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü B Bölge Ekipler Amirliği polisleri tarafından şahsı yakaladı.

Taksim Meydanı'nda turist kadına kapkaç kamerada! Çay bardağı fırlatıp çelme taktılar

TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete götürülen yabancı uyruklu Beşir H.Ç.A.'nın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Adliyeye sevk edilen şahıs, "kapkaç" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (3)
  • Necati Kaya: Burada en ufak suç işleyeni ayağını kırıp Halepe atacaksın.yada Kabil'e. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • suat gürgentepe: Serbest kalmıştır çoktan Cevap Yaz 11 0 Yayından Kaldır
  • Ender Kervancıoğlu: Yabancı uyruklu din kardeşimiz. Daha vatandaşlık verilip oy kullandırılacak. Cevap Yaz 53 12 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 3. Sayfa Taksim Meydanı'nda güpegündüz yaşanan kapkaç kameraya yansıdı! Vatandaşlar bardak fırlatıp çelme takarak müdahale etti - Son Dakika


Advertisement