Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı - Son Dakika

Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı

19.11.2018 01:53

Tiyatronun duayen ismi Nejat Uygur anıldı Nejat Uygur ölümünün 5'inci yılında Bilecik'te tiyatro sahnesinde anıldı Yüzlerce tiyatrosever yüzlerine Nejat Uygur maskesi takarak usta oyuncuyu andı Usta Oyuncu Kemal Kuruçay; "Tuluat tiyatrosu maalesef Nejat ustayla birlikte kayboldu" 13.

Tiyatronun duayen ismi Nejat Uygur anıldı

Nejat Uygur ölümünün 5'inci yılında Bilecik'te tiyatro sahnesinde anıldı

Yüzlerce tiyatrosever yüzlerine Nejat Uygur maskesi takarak usta oyuncuyu andı

Usta Oyuncu Kemal Kuruçay;

"Tuluat tiyatrosu maalesef Nejat ustayla birlikte kayboldu"

13. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali Kristal Çınar Onur Ödülüne layık görülen usta sanatçı Suzan Aksoy,

"Nejat usta'nın yeri gerçekten doldurulamaz"

BİLECİK - Tiyatronun duayen ismi Nejat Uygur ölümünün 5'inci yılında Bilecik'te tiyatro sahnesinde anıldı. "Annem 40 Babaannem 20 Yaşında" adlı oyunu izlemeye gelen yüzlerce tiyatrosever yüzlerine Nejat Uygur maskesi taktı.

18 Kasım 2013'te hayatını kaybeden ve kendi tabiriyle, "Bir gün gelecek tiyatronun zilleri susacak, tiyatronun ışıkları sönecek, tiyatro perdesi bir daha açılmamacasına üstüme kapanacak. Hiç üzülmeyin seyircilerim. Söz veriyorum sizlere dertlerinizi ben götüreceğim, Kahkahalar sizlere kalacak" diyen usta sanatçı Nejat Uygur, Bilecik'te unutulmadı. Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahne alan "Annem 40 Babaannem 20 Yaşında "adlı oyununu izlemeye gelen sanatsever yüzlerce kişi yüzlerine oyun öncesi Bilecik Belediyesi tarafından dağıtılan Nejat Uygur maskesini taktı. Suzan Aksoy, Kemal Kuruçay, Ercüment Doğan, Ayça İnci, Fırat Çöloğlu, Müge Uyar, Necmi Aykar, Hilal Sakalıbüyük gibi ünlü tiyatro ve sinema oyuncularının sahne aldığı oyun sonrasında Nejat Uygur'un sahne aldığı oyundan kesitler sunulurken usta tiyatrocu ayakta alkışlandı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan oyun sonrasında yaptığı açıklamada Bilecik Belediyesi olarak, kentte tiyatronun kökleşmesinde emekleri olan Usta Oyuncu Nejat Uygur'u bu yıl da rahmet ve saygıyla andıklarını ve onun için helva ikramında bulunduklarını kaydetti.

"Tuluat tiyatrosu maalesef Nejat ustayla birlikte kayboldu"

Usta Oyuncu Kemal Kuruçay, Nejat Uygur'un ölümünün 5'inci yılında sahnede andıklarını belirterek, "Gerçekten Nejat ağabeyimiz tiyatronun duayeniydi. Tuluat Tiyatrosu maalesef Nejat ustayla birlikte kayboldu. Gerçekten çok önemlidir bu tiyatro çeşidi. Bunun en iyi örneği Nejat Uygur idi. Onun yeri hiçbir zaman dolmayacak. Cenabı Allah gani gani rahmet etsin" ifadelerini kullandı.

"Nejat usta'nın yeri gerçekten doldurulamaz"

Bu yıl 13. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali Kristal Çınar Onur Ödülüne layık görülen usta Sanatçı Suzan Aksoy ise, "Nejat Usta bizler için de tiyatromuz için de çok önemli bir isimdi. Hani derler ya yeri doldurulamaz diye. İşte Nejat Baba öyle birisi idi. Gerçekten onu yeri hiçbir zaman doldurulamaz. Cenabı Allah gani gani rahmet etsin. Benim için çok önemli bir yeri var. Onu anlatmak için kelimeler yetersiz kalır" şeklinde konuştu.

Oyunun sonunda Usta Tiyatro Sanatçısı Nejat Uygur için hazırlanan helvalar tiyatroseverlere ikram edildi.

Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı
Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı
Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı
Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Tiyatronun Duayen İsmi Nejat Uygur Anıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Aslan'da önemli karar! Fatih Terim, yıldızlarını Kayseri deplasmanına götürmedi 16:59 Aslan'da önemli karar! Fatih Terim, yıldızlarını Kayseri deplasmanına götürmedi Adana Demirspor'da tüm oyuncular sakat! Belhanda ve Balotelli, Beşiktaş maçında yok 16:41 Adana Demirspor'da tüm oyuncular sakat! Belhanda ve Balotelli, Beşiktaş maçında yok TikTok'un sınırsız jeton gönderme açığını tespit eden Türk gençler, 20 bin dolarlık teklifi kabul etmedi 16:12 TikTok'un sınırsız jeton gönderme açığını tespit eden Türk gençler, 20 bin dolarlık teklifi kabul etmedi
Kim Milyoner Olmak İster'deki para ağacında değişiklik yapıldı! Ödüllerin değeri arttı 16:10 Kim Milyoner Olmak İster'deki para ağacında değişiklik yapıldı! Ödüllerin değeri arttı Kürt sorunu tartışmalarına Selahattin Demirtaş da katıldı: Çözümün adresi TBMM'dir 15:46 Kürt sorunu tartışmalarına Selahattin Demirtaş da katıldı: Çözümün adresi TBMM'dir 12 yaşındaki çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan 77 yaşındaki şahıs tutuklandı 15:40 12 yaşındaki çocuğa 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunan 77 yaşındaki şahıs tutuklandı
KOAH hastası eşine şifa olması için kozalak pekmezi üretti, şimdi siparişlere yetişemiyor 15:28 KOAH hastası eşine şifa olması için kozalak pekmezi üretti, şimdi siparişlere yetişemiyor Bu aşı tüm varyantlara karşı savunma sağlıyor! Yan etki yaratma riski de oldukça düşük 15:18 Bu aşı tüm varyantlara karşı savunma sağlıyor! Yan etki yaratma riski de oldukça düşük
Advertisement