Donald Trump'ın barış planı sonrası öfkelenen Filistin halkı, sokağa indi - Son Dakika

Donald Trump'ın barış planı sonrası öfkelenen Filistin halkı, sokağa indi

25 gün önce

ABD Başkanı Trump'ın açıkladığı ve Türkiye'den de çok sert tepkiler aldığı Orta Doğu Barış Planı sonrası Filistin halkı sokağa indi. Trump'ın planını protesto eden Filistinliler birlikte mücadele mesajı verdi.

Gazze'deki Filistinli direniş grupları, Trump'ın "Yüzyılın anlaşması" olarak duyurduğu barış planını protesto ederek, birlikte mücadele mesajı verdi. İsrail askerlerinin, Batı Şeria'da, barış planını protesto eden göstericilere müdahalesinde 10 Filistinli yaralandı.

Gazze'deki Filistinli direniş grupları, ABD Başkanı Donald Trump'ın barış planını protesto ederek, birlikte mücadele mesajı verdi.

FİLİSTİNLİLER 'YÜZYILIN ANLAŞMASI'NA TEPKİLİ

Gazze'nin çeşitli kent ve mülteci kamplarında bir araya gelen Filistinliler, Trump'ın açıkladığı ve "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı barış planına tepki gösterdi. Halkın yoğun katılım gösterdiği gösterilerde İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Hıdır Habib ile Fetih ve Hamas hareketlerinden yetkililer de yer aldı.

"FİLİSTİNLİLER DİRENİŞLERİNDE BAŞARILI OLACAKLAR"

Habib yaptığı açıklamada, Filistin halkı aleyhinde işlenen suçlar ve suistimaller karşısında direneceklerini ve direnişin hakları olduğunu belirtti. ABD yönetiminin "suçlu" olduğunu ve kendisini Filistin halkına ve haklarına karşı düşmanca bir konuma koyduğunu ifade eden Habib, "Filistin halkının bu büyük komplo karşısında direneceğini ve adaletli bir meseleyi savundukları için direnişlerinde başarılı olacaklarını" söyledi.

Habib, Filistin meselesini tasfiye etmeye çalışan tüm planlara karşı direnişin tek yolunun Filistinlilerin ulusal ortaklık temelinde bir araya gelmesinden geçtiğini ifade etti.

Donald Trump'ın barış planı sonrası öfkelenen Filistin halkı, sokağa indi
Trump sözde 'Yüzyılın Anlaşması'nı açıkladı: Kudüs İsrail'in bölünmemiş başkenti olmaya devam edecek

Trump, sözde Orta Doğu barış planının öngördüğü İsrail ve Filistin haritasını paylaştı

Terör örgütü DEAŞ, Yahudilere saldırı çağrısı yaptı!

Beyaz Saray'dan Türk gazetecilere ambargo! Basın toplantısına alınmadılar

Trump'ın açıkladı tek taraflı 'Yüzyılın Anlaşması'na Türkiye'den peş peşe tepkiler

İsrail kabinesi, Ürdün Vadisi ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin ilhakını oylayacak

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2020 07:52 Son Dakika

Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz
ABD yaptırımları İran'ı zor durumda bıraktı! İnsanlar böbreklerini satmaya başladı Son Dakika: İran'da meydana gelen 5.9'luk deprem sonrası Van'da 8 kişi hayatını kaybetti