Son Dakika Haberleri: Türkmen Ailelere Yardım

Türkmen Ailelere Yardım

3 yıl önce

Kızılay Malatya Şubesi ve Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği Tarafından Suriye’deki iç savaştan kaçarak Malatya’ya sığınan 40 Türkmen aileye gıda yardımında bulundu.

Türkmen Ailelere Yardım, System.String[]
Kızılay Malatya Şubesi ve Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği Tarafından Suriye'deki iç savaştan kaçarak Malatya'ya sığınan 40 Türkmen aileye gıda yardımında bulundu.

Kızılay Malatya Şubesi dernek binasında gerçekleşen yardım törene Malatya Vali Yardımcısı Şamil Horasanlı, Kızılay Malatya Şubesi Başkanı Umut Yalçın katıldı. Burada bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Şamil Horasanlı, Ensar olmanın asgari hukuku da olsa bu birlikteliğin gösterilmesi adına yapılan yardımlar önemli. Bu vesile ile yardımda katkısı olanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Başkan Umut Yalçın ise Malatya'nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Suriye'deki iç savaştan kaçarak ülkemize misafir olarak yerleşen ve inşallah birlikte çok daha güzel bir Türkiye inşa edeceğimiz. Türkmen kardeşlerimize birer yardım paketi hazırladık. Kızılay olarak ailelere vereceğimiz desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. - MALATYA6 Büyükşehirde Yapılan Ankette Dikkat Çeken Sonuçlar TCDD'ye KPSS Şartı Aranmaksızın 356 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Yeni Zelanda'da Mezarlıkta Görev Yapan Kadın Polisten Anlamlı Hareket