Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok - Son Dakika
Politika

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak ilan edilirken, gelişme ülkü ocaklarını kızdırdı. Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına kendi pankartlarını asan Adana Ülkü Ocakları, "Adana'da ihanete geçit yok" ifadesini kullandı. Ülkü ocaklarının "İhanet" kelimesini çevreleyen ok işaretiyle Ayyüce Türkeş'i göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.

25.02.2024 10:56  Güncelleme: 11:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana büyükşehir belediye başkan adayı olarak ilan edildi. Ancak Adana Ülkü Ocakları Türkeş'in adayllığını "Adana'da ihanete geçit yok" yazılı bir pankartla protesto etti.

"İHANET" İFADESİNİ ÇEVRELEYEN OK DİKKAT ÇEKTİ

Ayyüce Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına astıkları pankartta "ihanet" kelimesini çevreleyen ok işareti Ayyüce Türkeş'i gösteriyor.

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN SÖZÜNE DE YER VERDİLER

Pankartta ayrıca Alparslan Türkeş'in, "Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder!" sözüne de yer verildi.

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok
İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş.

AYYÜCE TÜRKEŞ KİMDİR?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Alparslan Türkeş' in kızı olan Ayyüce Türkeş 2 Ekim 1977'de Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Türkeş, yüksek öğrenimini sırasıyla Bilkent Üniversitesi'nde Ekonomi, Bilgi Üniversitesi'nde MBA alanında tamamladı. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık alanında doktora eğitimi aldı.

Türkeş, 2012-2023 yılları arasında ABD'nin finans merkezi olan New York'ta kariyerine devam etti. 2012 yılında bilgisayar mühendisi Egemen Taş ile evlenen Türkeş, iki kız çocuğu annesi. Ayyüce Türkeş 2023 seçimlerinde İYİ Parti'den Adana milletvekili seçildi. Türkeş'in ağabeyi Tuğrul Türkeş de AK Parti listelerinden Ankara milletvekili olarak seçildi.

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş\'i pankartla protesto etti: Adana\'da ihanete geçit yok

Son Dakika Politika Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (33)

 • Hursit Yavas: İyi parti mhpden daha milliyetcidir. Meral akseneri genel kurulda mhp baskanligini almamasi nasil afaroz edildigi nasil hileler yapildigi unutuldu 258 234 Yanıtla Mesut Vatansever: Hurşit bey; 7 li masada kimler bardı unutmuşsunuz 23 33
 • Azat Deniz: Ülkücülük deyince çakal cukal demek 241 141 Yanıtla Mehmet Demirci: Çok demlisin 63 89 Sami Göksu: Biz bunları genelde kırsalda avlıyoruz 24 39
 • burak cihan: Afaroz etmekte haklılarmışda be Hurşit yavaş kardeş. Gördük cumhurbaşkanlığı seçiminde koltuk, makam, uğruna masa üstünde CHP ile masa altı HDP-DEM ile. Buna göz yumması bile yeter. 127 160 Yanıtla Beşiktaş 1903: Burak bizde gördük TRT Osman Öcalan habur davul zurnayi 123 46
 • Necati Kaya: Türk milliyetini ezip gururlandigını soyleyen ihanet odağına baston olmuşların kendisine milliyetci demesi,ve ihanetten bahsetmesi çok ironik. 209 69 Yanıtla
 • Ali Arslan: Kim ihanet içinde, Türk milletinin büyük çoğunluğu farkında. 187 27 Yanıtla Ercan Cikmaz: Demlenenleri diyorsun herhalde 22 21
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi
  00:48 DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi

  Batı Trakya'daki Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi ile Avrupa Hür İttifakı (EFA) Gümülcine'de ortak bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve diğer konuşmacılar, Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarına dikkat çekti ve Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacaklarını belirtti. DEB'in kurulma amacının azınlık haklarına çözüm bulmak olduğunu vurgulayan Asafoğlu, EFA'nın desteğiyle Yunanistan'daki haksızlıkları tüm Avrupa'ya duyurabildiklerini ifade etti.

 • Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış
  00:46 Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Belediye Başkanı Gülşah Durbay, belediyenin hiçbir geliri olmadığını ve borçlarının büyük olduğunu açıkladı. Durbay, kreş çalışmalarına başladıklarını da belirtti.

 • Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar
  00:09 Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye meclisinde Türk bayrağının kaldırılmasıyla tepkilerin odağına oturan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin makam odasında da benzer görüntülerle karşılaşıldı.


Advertisement