Vural: Türkiye'nin Dış Politikası Milli Değerlerden Uzak - Son Dakika

Vural: Türkiye'nin Dış Politikası Milli Değerlerden Uzak

02.01.2012 21:00
Vural: Türkiye'nin Dış Politikası Milli Değerlerden Uzak, System.String[]

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Türkiye'nin dış politikası milli değerlerden uzak, dışarıda şekillendirilen bir hal aldı" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, " Türkiye'nin dış politikası milli değerlerden uzak, dışarıda şekillendirilen bir hal aldı" dedi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlediği konferansa katılan Vural, eğitime katkısından dolayı İzzet Baysal'ı ve Baysal Ailesi'ni minnetle andığını söyledi.

Vural, dış politikanın iç politika malzemesi yapılmaması gerektiğine dikkati çekerek, "Türkiye'nin dış politikası milli değerlerden uzak, dışarıda şekillendirilen bir hal aldığı" diye konuştu.

Türkiye'nin bugünkü dış politikasının "milli bir kimlik" taşımadığını öne süren Vural, şunları söyledi:

"Bakın 8 ay önce kardeşimiz olan Esad'a şimdi gitmesi gerektiğini söylüyoruz. Libya'da NATO'nun ne işi var derken, NATO operasyonuna destek veriyor, füze kalkanını ülkemizde kurduruyoruz. Tüm bu değişimlerdeki irade nedir, kimin iradesidir- Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanlığı görevi verilen bir ülkede, bu soruların cevabı milli bir irade olamaz. İsrail, Güney Kıbrıs Rum kesimi ile Akdeniz'de doğalgaz çıkartmış, Akdeniz paylaşılmış, Irak'ın kuzeyinde kukla devlet girişimlerinde, İsrail etkin rol oynuyor, İsrail'in en büyük düşmanlarından biri olan Esad'ın gitmesi için Türkiye baskı yapıyor. Sonra da Türk Dışişleri Bakanı kürsüye çıkıp, 'İsrail'i dize getirdik' diyor. Bu durum dış politikada halkın gözünün nasıl boyandığının bir kanıtıdır."

Hükümetin terör ve terör yandaşlarını cesaretlendirdiğini de savunan Vural, "Bunca şehit verdik, bunca vatan evladımızı kaybettik. Şimdi herkese istediğini vereceğiz gibi bir anlayış hakim. Bu evlatlarımız niye öldü, niye bu kadar şehit verdik o zaman- Böyle bir durum olabilir mi- Terörle mücadele eden devlet gitti, yerine terörle müzakere eden bir devlet geldi. Bu nasıl bir anlayış- Kim böyle bir müzakere istiyor-" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen ve AİBÜ Atatürkçü Düşünce Topluluk Başkanı Ergin Yönet tarafından Oktay Vural'a çiçek verildi.

- BOLU

Vural: Türkiye'nin Dış Politikası Milli Değerlerden Uzak

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Vural: Türkiye'nin Dış Politikası Milli Değerlerden Uzak - Son Dakika


Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi 00:03 Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir 22:20 Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti 21:53 Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı
Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü
Advertisement