Son Dakika Haberleri: Yamaç Paraşütünde "Süper Final" Tamamlandı

Yamaç Paraşütünde "Süper Final" Tamamlandı

2 ay önce

Yamaç paraşütünde, Türkiye Hedef Şampiyonası Süper Finali tamamlandı.

Yamaç Paraşütünde
Yamaç paraşütünde,  Türkiye Hedef Şampiyonası Süper Finali tamamlandı.

Türk Hava Kurumu (THK)  İnönü Tesisleri'nde, 52 yamaç paraşütü pilotunun katıldığı şampiyona sonunda, 1. etap, 2. etap ve finalde en az ceza puanı alan pilotlar arasından Yamaç Paraşütü Milli Takımı oluşturuldu.

Şampiyonada, Mustafa Üri, Kerem Dinçer, Emre  Aktepe, Ali Zaimoğlu ile Çağrı Çelik milli takıma seçildi.

THK Genel Başkanı  Kürşat Atılgan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 52 sporcunun yer aldığı şampiyonanın 1. etabının  Alanya, 2. etabının  Erzincan, 3. etabının  KKTC'de ve finalin de  Eskişehir'in  İnönü ilçesinde gerçekleştirildiğini belirtti.

Dereceye giren sporculardan oluşturulan milli takımın  Avrupa ve dünya şampiyonasına katılacağını ifade eden Atılgan, şunları söyledi:

Türk Hava Kurumu 1929'dan beri Uluslararası Havacılık Federasyonunun (FAI)  Türkiye'deki tek otoritesi, yani milli otorite. Bu yarışmaların tamamı, FAI yıllık faaliyetleri ve yarışmaları kapsamında yapılan yarışmalar. Biz bu yarışmaların tamamını aynı zamanda FAI'ya bildiriyoruz ve onlar da takip ediyor. Dünya Hava Oyunları, havacılık sporları alanında önemli bir aktivite. Bunun ilkini biz, 1997'de gerçekleştirdik. İlk dünya hava oyunlarını yapan kurum THK. Çok büyük ses getirdi. O günden bugüne kadar çok gelişti, değişik branşlar oluştu. Bazı branşlar iptal oldu, yeni branşlar ilave oldu. Tekrar buna aday olduk."

THK'nin dışında başka aday ülkelerin de bulunduğuna işaret eden Atılgan, "Federasyonun genel başkanı geçtiğimiz ay içinde  Türkiye'ye geldi ve bizim altyapımızı kontrol ettiler. Hava oyunlarının planlanmasının en önemli kişileri geldi. Onlar  İnönü,  Ankara,  İzmir Selçuk ve  Antalya'daki tesislerimiz ve üniversitemizi gezdiler. Geçtiğimiz günlerde  Ankara'ya teknik bir heyet geldi, incelemelerde bulunuyorlar. Heyet hazırladığı raporu bu ay sonu  Lozan'da yapılacak toplantıda görüşecekler." şeklinde konuştu.

"Adaylık konusunda çok önemli mesafeler kaydedildi"

Buradaki toplantının ardından kararın açıklanacağını anlatan Atılgan, şöyle konuştu:

"FAI tarafından düzenlenecek 2020 Dünya Hava Oyunları'nın ev sahipliğine aday olduk. Şansı en yüksek ve en ciddi adaylardan biriyiz. Bizim altyapımız belki de en iyisi. Bu tesisler  Mustafa Kemal Atatürk'ün ' İstikbal göklerdedir' hedefi ile kurulan tessiler ve dünyada eşi benzeri olmayan bir kurum THK. Biz, FAI'nın üyesiyiz ama FAI'nın tamamını topladığınız zaman THK kadar etmez. Yarısı kadar eder belki. Adaylık konusunda çok önemli mesafeler kaydedildi."
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı