Yaşar Nuri Öztürk Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Yaşar Nuri Öztürk Son Yolculuğuna Uğurlandı

24.06.2016 16:37
Yaşar Nuri Öztürk Son Yolculuğuna Uğurlandı, System.String[]

Eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, son yolculuğuna uğurlandı.

Eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, son yolculuğuna uğurlandı.

Öztürk için Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekilleri Muharrem İnce, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, ilahiyatçı Mustafa Karataş, gazeteci Hulki Cevizoğlu, haberi spikeri Gülgün Feyman, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Öztürk'ün Türk bayrağına sarılı tabutu başında oğulları Cüneyt, Mustafa Tahir, Ali Nuri ve kızı Saniye Öztürk taziyeleri kabul etti.

Cenaze töreninin ardından alkışlarla uğurlanan Öztürk'ün cenazesi, Kanlıca Mezarlığı'na defnedildi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce törende gazetecilere yaptığı açıklamada, "Rahmetli Hocayla birlikte milletvekilliği yaptık. Bir çığır açtığını düşünüyorum. Cumhuriyeti seven, Atatürk'ü seven, laikliğe inanmış bir din adamını bulmak kolay değil." diye konuştu.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de "Hocamız hepimizin sevdiği, hepimizin çok önem verdiği, inançlara saygılı, laikliği savunan, değerli bir bilim adamıydı. Hakka yürüdü, Allah rahmet eylesin." diye konuştu.

Haber spikeri Gülgün Feyman ise "Son ana kadar o kadar yakındık ki. Çok büyük bir kayıp. Öğretileri çok kıymetli." şeklinde konuştu.

Öztürk'ün çok eski dostu olduğunu ifade eden Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, "45 senelik arkadaşım. Hemşehri olmamız hasebiyle çok sık görüşürdük. Dini sohbetlerde fikir alışverişinde bulunurduk. Yaşar Hoca bana göre son 100 yılda yetişmiş çok önemli bir din adamıydı. İslamı çok irdelemiştir. Çok güzel kitaplar yazmıştır. İslam'a ışık tutan, İslam'ı kolaylaştırandır. İslam'ı zordan çıkarıp kolay bir din haline gelmesini sağlamak için hayatı boyunca didindi durdu." ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de "Yaşar Nuri Öztürk öyle bir ışık bıraktı ki o ışık bitmez. Bundan sonra herkes her yerde Yaşar Nuri'yi görecek. Kimisi çeşmeden su içerken, kimisi İstanbul Lisesi'nin önünde onu görecek. İmam Hatip talebeleri, Yaşar Nuri'nin rüyalarına geldiğini görecek, onları uyardığını, onlara hakikatleri söylediğini görecek. Onun varlığı her zaman bizimledir." dedi.

Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan ise, "Allah'ın rahmetine kavuşmuş mümtaz bir insan. Yaşar Bey benim arkadaşımdı. Allah rahmet eylesin. İslamı doğru yaşayan, anlayan ve millete anlatan büyük bir mürşittir." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yaşar Nuri Öztürk Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı