Yüreğir Belediyesi, Haydaroğlu Mahallesi'nde yeni bir kütüphane açıyor - Son Dakika
Eğitim

Yüreğir Belediyesi, Haydaroğlu Mahallesi'nde yeni bir kütüphane açıyor

Yüreğir Belediyesi, Haydaroğlu Mahallesi\'nde yeni bir kütüphane açıyor

Yüreğir Belediyesi, Selahattin Eyyubi ve Levent mahallelerinin ardından bir kütüphane de Haydaroğlu Mahallesi'nde açıyor. Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, kütüphanelerin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin ders çalışabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri mekanlar istediklerini belirtti. Yeni kütüphane, çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

15.08.2023 13:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yüreğir Belediyesi, Selahattin Eyyubi ve Levent mahallelerinin ardından bir kütüphane de Haydaroğlu Mahallesi'nde açıyor.

Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yaptığı açıklamada, kütüphanelerin gördüğü ilgiden çok memnun

olduklarını belirtti.

Kütüphanelerin önemli olduğunu aktaran Kocaispir, "Her gittiğimiz ortamda öğrenci kardeşlerimiz hem ders çalışabilecekleri hem de rahat rahat kitap okuyup, araştırma yapabilecekleri mekanlar istiyorlar. Biz de onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Her geçen gün mahalle kütüphanelerimizin sayısını artıracağız." ifadesini kullandı.

Çevre düzenleme çalışmaları devam eden kütüphanenin yeni eğitim öğretim yılında açılması planlanıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Eğitim Yüreğir Belediyesi, Haydaroğlu Mahallesi'nde yeni bir kütüphane açıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Okul Sıraları Deprem Sığınaklarına Dönüşüyor
  08:18 Okul Sıraları Deprem Sığınaklarına Dönüşüyor

  2023 yılında yaşanan doğal afetlerin ardından, çocukları korumak için tasarlanan deprem sığınaklı okul sırası, dikkat çekici bir yenilik olarak öne çıkıyor. 'Life Triangle Desk' adı verilen bu masa, deprem veya sarsıntı durumunda güvenli bir üçgen şeklindeki sığınak haline dönüşüyor. Tasarım, okullarda güvenlik önlemlerinin nasıl daha yenilikçi ve etkili hale getirilebileceğini gösteriyor ve eğitim kurumlarının acil durumlara hazırlıklı olma yaklaşımını değiştirebilir.

 • Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti
  23:55 Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti

  Düzce Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali'nde (SOSYALFEST) yer alarak, sosyal bilimler alanına verdiği önemi gösterdi. Üniversite, etkinlikte tanıtım faaliyetleri gerçekleştirirken, öğrencisi Selin Tuğba Taşcı'nın ikincilik ödülünü kazandığı Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Yarışması'nda da başarı elde etti. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, organizasyonun insanlığın sorunlarına yenilikçi çözümler sunma açısından önemli olduğunu belirtti ve üniversitenin sosyal bilimler alanındaki başarısını vurguladı.

 • MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı
  23:09 MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan ayında öğrencilere yemek ikramı için protokol imzalandı. Protokol kapsamında, üniversite kampüsünde yer alan merkez yemekhanede ramazan ayı boyunca hafta içi her gün öğrencilerin iftarı Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

 • Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi
  21:53 Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi

  Çorum'un Ortaköy ilçesinde Şapinuva Kadeş Derneği tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği konusunda detaylı bilgiler verildi. İlçe Tarım Müdürlüğünden Şükran Doğan tarafından verilen eğitimde seralarda fidelerin yetiştirilme koşulları, verim artırma yöntemleri, toprak, sulama, gübreleme ve yetiştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar anlatıldı. Eğitim programıyla ilçede girişimci adayları teşvik edilmeye çalışıldı.

 • Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi
  20:57 Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi

  Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesinde bulunan okullarda öğrencilere jandarmanın görevleri hakkında bilgi vererek, suçtan korunma eğitimi verdi. Eğitim kapsamında siber güvenlik, farkındalık ve kişisel güvenlik tedbirleri de anlatıldı.

 • Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi
  20:11 Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Türkçe kurslarına katılan Belgrad Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği tarafından sertifikaları verildi. Büyükelçi Hami Aksoy, Türkçe'ye olan ilginin Sırbistan'da özellikle gençler arasında büyük olduğunu belirtti. Ayrıca Türk dizilerinin Sırbistan'da çok izlenmesinin Türkçe'ye olan ilgiyi artırdığını söyledi.

 • AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor
  17:43 AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor

  Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine, tıbbi aromatik bitkilerin gastronomide kullanımını artırarak yeni sağlıklı tatlar elde etmek amacıyla uygulamalı eğitim veriliyor. Bölümün 2. ve 3. sınıf öğrencilerince hazırlanan yemekler, öğretim üyeleri tarafından tat, koku, sunum, tıbbi aromatik bitkinin yemeğe kattığı lezzet, şekil, görünüş ve ağızda bıraktığı his gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor.

 • IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak
  17:38 IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak

  7 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan IT Forum CxO, teknolojinin önde gelen isimlerini bir araya getirecek. 'Geleceği Şekillendirmek' ana temasıyla düzenlenecek etkinlikte, 500'den fazla üst düzey yöneticinin bir araya gelmesi bekleniyor.


Advertisement