Son dakika İhsangazi haberleri, İhsangazi son dakika, son dakika İhsangazi

Son Dakika İhsangazi Haberleri

Son dakika İhsangazi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ihsangazi haberleri anında burada.


 • 22.09.2023 22 Eyl 15:46 Kastamonu'da Baba, Oğlunun Düğününe Katılamadan Hayatını Kaybetti Kastamonu'da Baba, Oğlunun Düğününe Katılamadan Hayatını Kaybetti

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde yaşayan Kamil İncedemiroğlu, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Oğlunun düğününe bir gün kala vefat eden İncedemiroğlu'nun cenazesi, aile kabristanında defnedildi.

 • 19.08.2023 19 Ağu 22:21 Kastamonu İhsangazi'de Tarlada Çıkan Anız Yangını Söndürüldü Kastamonu İhsangazi'de Tarlada Çıkan Anız Yangını Söndürüldü

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde tarlada çıkan anız yangını, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Yangın, Küme Evleri mevkiinde meydana geldi. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale etti.

 • 17.08.2023 17 Ağu 10:17 Alişan, Kastamonu'da Hitit Buğdayı'nı Tanıttı Alişan, Kastamonu'da Hitit Buğdayı'nı Tanıttı

  Ünlü sanatçı Alişan, 'Alişan ile Hayata Gülümse' programının çekimleri için Kastamonu'nun İhsangazi ilçesine gelerek, 12 bin yıllık geçmişi olan ve 'Hitit' buğdayı olarak da bilinen siyez buğdayının tanıtımını yaptı. İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık ile birlikte çekimler yapan Alişan, İhsangazi siyezi ve ekşili pilavın lezzetini keşfetti ve programında izleyicilere aktaracak. Alişan, siyez buğdayının sağlıklı beslenme için önemine dikkat çekerek, İhsangazi'nin siyez bulgurunun anavatanı olduğunu belirtti.

 • 15.08.2023 15 Ağu 13:38 Kastamonu-İhsangazi Karayolunda Mazot Hırsızı Yakalandı Kastamonu-İhsangazi Karayolunda Mazot Hırsızı Yakalandı

  Kastamonu-İhsangazi karayolu üzerinde park halinde bulunan iki çekicinin mazotu çalındı. Polis ekipleri, yapılan inceleme ve güvenlik kamerası görüntüleriyle hırsızın kimliğini belirledi. Yakalanan hırsız adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • 10.08.2023 10 Ağu 17:22 Kastamonu ve ilçeleri için kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısı Kastamonu ve ilçeleri için kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kastamonu merkez ile Araç, Daday ve İhsangazi ilçelerinde önümüzdeki 2 saat içinde kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiğini duyurdu. Halkın ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olması istendi.

 • 06.08.2023 06 Ağu 11:27 Buğdayın atası 'siyez'de hasat dönemi başladı Buğdayın atası 'siyez'de hasat dönemi başladı

  Kastamonu'da, geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve 'Hitit buğdayı' olarak anılan coğrafi işaretli siyez hasat edilmeye başlandı. Siyez buğdayı, iç ve dış piyasada talep görüyor. Siyez, ilaçsız ve gübresiz büyüyebilen tek tahıl ürünüdür. Siyez üreten çiftçiler, rekolteden memnun olduklarını ifade etti ve gelecek sene daha çok siyez ekmeyi düşündüklerini belirtti.

 • 06.08.2023 06 Ağu 11:02 Kastamonu'da Hitit Buğdayı Hasadı Başladı Kastamonu'da Hitit Buğdayı Hasadı Başladı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve coğrafi işaretli siyez buğdayının hasadı başladı. Siyez buğdayı, iç ve dış piyasada talep görerek değerlendiriliyor. İhsangazi ilçesinde siyez üreten çiftçiler, rekolteden memnun olduklarını ifade ettiler.

 • 30.07.2023 30 Tem 11:56 Kastamonu'da Karabuğday Üretimi Yaygınlaşıyor Kastamonu'da Karabuğday Üretimi Yaygınlaşıyor

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 3 yıl önce deneme amacıyla ekilmeye başlanan karabuğdayda bu yıl yüksek verim alındı. Glüten içermemesi sebebiyle çölyak hastaları tarafından büyük ilgi gören karabuğdayın üretiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Genç girişimci Yasin Ciğerci ve babası Sebahattin Ciğerci, atıl vaziyetteki tarım arazilerine karabuğday ekmeye karar verdi. Ürettikleri karabuğday ununu çölyak hastaları için Türkiye'nin her yerine gönderdiklerini belirten Ciğerci, verimi arttırmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Bölgeyi karabuğdayın merkezi haline getirmeyi hedefleyen Yasin Ciğerci, karabuğdayın çölyak hastalarının ihtiyaç duyduğu bir ürün olduğunu vurguladı.

 • 30.07.2023 30 Tem 11:46 Çölyak hastalarının besin kaynağı karabuğdayda yüksek verim Çölyak hastalarının besin kaynağı karabuğdayda yüksek verim

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 3 yıl önce girişimci çiftçiler tarafından ekilmeye başlanan karabuğdayda bu yıl yüksek verim alındı. Glüten içermemesi sebebiyle çölyak hastaları tarafından büyük ilgi gören karabuğdayın üretiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Çiftçiler, ürettikleri karabuğday ununu çölyak hastaları için Türkiye'nin her yerine gönderdiklerini belirtti. Karabuğdayın bölgenin merkezi haline getirilmesi ve Türkiye'de İhsangazi'nin karabuğday üretiminde öncü olarak gösterilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:40 Kastamonu'da cami cemaatine aşure dağıtıldı Kastamonu'da cami cemaatine aşure dağıtıldı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Cuma namazından çıkan cemaate, Muharrem ayı sebebiyle aşure dağıtıldı. İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, Cuma namazı çıkışında yaklaşık 600 kişilik aşure hazırlayarak İhsangazi halkına dağıttıklarını belirtti.

 • 27.07.2023 27 Tem 23:30 12 bin yıldır genetiği değişmeyen siyez, mercek altına alındı 12 bin yıldır genetiği değişmeyen siyez, mercek altına alındı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 12 bin yıldır genetiği değişmeden günümüze kadar ulaşan coğrafi işaretli siyez, Ordu'dan gelen heyet tarafından incelenmeye alındı. Siyez buğdayının tarihi ve üretimi hakkında bilgi almak için yapılan ziyarette, siyez buğdayının besin değeri ve üretim potansiyeli vurgulandı.

 • 27.07.2023 27 Tem 10:48 Kastamonu'da 12 Bin Yıllık Siyez Buğdayı İncelemeye Alındı Kastamonu'da 12 Bin Yıllık Siyez Buğdayı İncelemeye Alındı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 12 bin yıldır genetiği değişmeden günümüze kadar ulaşan coğrafi işaretli siyez, Ordu'dan gelen heyet tarafından mercek altına alındı. Siyez buğdayının tarihi ve üretim süreci hakkında bilgi almak için yapılan ziyarette, siyez buğdayının besin değeri ve taleplerin artmasıyla birlikte üretiminin de artacağı vurgulandı.

 • 25.07.2023 25 Tem 10:51 Kastamonu'da Hitit Buğdayı hasadı başladı Kastamonu'da Hitit Buğdayı hasadı başladı

  Kastamonu İhsangazi ilçesinde geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve 'Hitit Buğdayı' olarak bilinen siyez buğdayının bu yılki hasadı başladı. Siyez buğdayı, iç ve dış piyasada talep görüyor. Çiftçiler, siyez buğdayının doğal ve besleyici olduğunu vurgulayarak, verimden memnun olduklarını belirtti.

 • 21.07.2023 21 Tem 22:30 UMKE Gönüllülerinden Gerçeğini Aratmayan Tatbikat UMKE Gönüllülerinden Gerçeğini Aratmayan Tatbikat

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından gerçekleştirilen eğitim tatbikatında, kaza sonrası çaya uçan araçlardaki yaralılara müdahale edilmesi canlandırıldı. 55 kişilik ekip tarafından yapılan tatbikatta, gönüllüler aldıkları eğitimler sayesinde gerçeğini aratmayan kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Mahsur kalan yaralılar, gönüllüler tarafından kurtarılarak hastaneye ulaştırıldı.

 • 21.07.2023 21 Tem 21:00 İhsangazi'de UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi İhsangazi'de UMKE Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından gönüllülerle eğitim tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta kaza sonrası çaya uçan araçlardaki yaralılara müdahale edilmesi canlandırıldı. İhsangazi'de Haracoğlu Kamp ve Mesire Alanı'nda yapılan kamp, UMKE, AFAD, Jandarma Arama Kurtarma, İHH ve İhsangazi Belediyesi personelinin katılımıyla gerçekleşti. Gönüllüler, aldıkları eğitimlerin sonunda kaza senaryosunun canlandırıldığı tatbikatta başarılı bir kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Tatbikatta mahsur kalan yaralılar, gönüllüler tarafından kurtarılarak hastaneye ulaştırıldı.

 • 21.07.2023 21 Tem 17:58 İhsangazi'de UMKE Gönüllülerine Eğitim Tatbikatı İhsangazi'de UMKE Gönüllülerine Eğitim Tatbikatı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından gönüllülerle eğitim tatbikatı gerçekleştiriliyor. İhsangazi Haracoğlu Kamp ve Mesire Alanı'nda yapılan kampta katılımcılar arama kurtarma eğitimi alacak. İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, kamp yapan ekibi ziyaret etti. UMKE sorumlusu Gökhan Albayrak, kampta medikal eğitim, dağcılık, eğitim arazi sürüş teknikleri ve arama kurtarma tatbikatlarının gerçekleştirileceğini belirtti.

 • 20.07.2023 20 Tem 19:20 Kastamonu İhsangazi'de Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı Kastamonu İhsangazi'de Bıçaklı Kavga: 2 Yaralı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde meydana gelen bıçaklı kavgada 2 kişi yaralandı. İki kişi arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşerek bıçakla yaralanmalara sebep oldu. Yaralılar, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 20.07.2023 20 Tem 17:25 Kastamonu İhsangazi'de Bıçaklı Kavga: 2 Kişi Yaralandı Kastamonu İhsangazi'de Bıçaklı Kavga: 2 Kişi Yaralandı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada F.G. ve Ç.B. yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken olayın nedeni araştırılıyor.

 • 18.07.2023 18 Tem 18:09 Seyir halindeki tır alev alev yandı Seyir halindeki tır alev alev yandı

  Kastamonu'da seyir halindeki bir tırın kupa kısmında çıkan yangın sonucunda tır kullanılamaz hale geldi. Sürücü durumu itfaiye ekiplerine bildirerek yangının söndürülmesini sağladı. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 18.07.2023 18 Tem 16:44 Kastamonu'da seyir halindeki tır kupa kısmında çıkan yangında kullanılamaz hale geldi Kastamonu'da seyir halindeki tır kupa kısmında çıkan yangında kullanılamaz hale geldi

  Kastamonu-İhsangazi Karayolu'nda seyir halinde olan bir tırın kupa kısmında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda tırın kupa kısmı kullanılamaz hale geldi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 16.07.2023 16 Tem 13:34 Doğal güzelliği ile mest eden şelale keşfedilmeyi bekliyor Doğal güzelliği ile mest eden şelale keşfedilmeyi bekliyor

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesine 8 kilometre uzaklıkta bulunan ve doğal güzelliği ile görenleri mest eden şelale, ziyaretçilerini bekliyor. Akkirpi köyü mevkiindeki ormanda yer alan şelale, doğal olarak akan ve gölet oluşturan yapısıyla ziyaretçilerini etkiliyor. Şelaleye ulaşmak için yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş gerekiyor. İhsangazi eski kaymakamı Ahmet Sami Meram tarafından keşfedilen şelale, kartpostallık güzelliğiyle dikkat çekiyor. Ziyaretçiler, bu doğal ve güzel yeri herkesin görmesi gerektiğini ifade ediyor.

 • 15.07.2023 15 Tem 17:37 Kastamonu'da 15 Temmuz etkinlikleri düzenlendi Kastamonu'da 15 Temmuz etkinlikleri düzenlendi

  Kastamonu'nun Tosya, İhsangazi ve Küre ilçelerinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tosya'da fotoğraf sergisi ve şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. İhsangazi'de kahvaltı ve şehitlik ziyareti yapıldı. Küre'de ise dua edilip mevlit programı düzenlendi.

 • 14.07.2023 14 Tem 23:45 Kastamonu'da traktör devrildi, sürücü hayatını kaybetti Kastamonu'da traktör devrildi, sürücü hayatını kaybetti

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında traktör devrildi ve sürücü Ali Parlakay hayatını kaybetti. Kazayı gören vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Sağlık ekipleri olay yerine gelerek Parlakay'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

 • 12.07.2023 12 Tem 02:51 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı Kamyon ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı

  Kastamonu'da kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. İhsangazi ilçesinden yakınlarını almak için yola çıkan İsmail Alaca'nın kullandığı otomobil, maden taşıyan kamyon ile çarpıştı. Kazada Alaca hayatını kaybederken, yanında bulunan torunu ise yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yaralı hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 28.06.2023 28 Haz 09:43 Devlet desteği ile çiftçilerin ürünlerinin zarar görmesi önlendi Devlet desteği ile çiftçilerin ürünlerinin zarar görmesi önlendi

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde hibe desteği ile alınan makine sayesinde çiftçilerin ürünlerinin yağış sebebiyle hasar görmesi önleniyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından, İhsangazi Süt Üreticileri Birliğince hazırlanan IPARD projesi çerçevesinde 2 milyon liralık destek sağlandı. Bu destek sayesinde son yıllarda aşırı yağışlardan ötürü zarar gören yonca, buğday, arpa gibi ürünlerin paketlenerek korunması sağlanıyor. Proje sayesinde yıl içerisinde İhsangazi ilçesindeki yaklaşık 500 dönüm arazide ekilen 550 bin kilogram yonca paketlenerek korunması sağlandı.

 • 18.06.2023 18 Haz 17:25 Kastamonu'da devrilen hafriyat yüklü kamyonun sürücüsü yaralandı Kastamonu'da devrilen hafriyat yüklü kamyonun sürücüsü yaralandı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde şarampole devrilen hafriyat yüklü kamyonun sürücüsü yaralandı.

 • 18.06.2023 18 Haz 15:23 Kastamonu'da freni boşalan kamyon şarampole devrildi: Sürücü yaralandı Kastamonu'da freni boşalan kamyon şarampole devrildi: Sürücü yaralandı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde taş yüklü hafriyat kamyonunun freni boşalarak şarampole devrilmesi sonucu sürücü kabinde sıkışarak yaralandı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından yaralı sürücü kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 15.06.2023 15 Haz 01:23 İhsangazi Kent Meydanı 'siyez şenliği' ile açıldı İhsangazi Kent Meydanı 'siyez şenliği' ile açıldı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde inşa edilen kent meydanı düzenlenen törenle açıldı.

 • 14.06.2023 14 Haz 15:56 İhsangazi Siyez Şenliği ve Kent Meydanı Açılışı Gerçekleştirildi İhsangazi Siyez Şenliği ve Kent Meydanı Açılışı Gerçekleştirildi

  İhsangazi Belediyesi tarafından düzenlenen İhsangazi Siyez Şenliği ve kent meydanı açılışı programına Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Programda kent meydanının açılışı gerçekleştirildi ve siyez ürünleri yaşatılmaya çalışıldı. Yemek yarışması ve halk oyunları gösterisi de program kapsamında yer aldı.

 • 14.06.2023 14 Haz 15:47 İhsangazi'de Pastaneci Siyez Buğdayından Şekerpare Üretiyor İhsangazi'de Pastaneci Siyez Buğdayından Şekerpare Üretiyor

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde bir pastaneci, geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve 'Hitit Buğdayı' olarak da bilinen siyez buğdayından şekerpare üreterek farklı illere gönderiyor. Siyez buğdayı ve ona bağlı ürünlerin imalatı, doğal ürünlere taleple giderek artıyor. İrfan Çakal, kardeşiyle pastane işletiyor ve kendi imalatları olan siyez ürünlerini Türkiye'nin birçok şehrine gönderiyor. İzmir'den aldıkları siparişle birlikte siyez bulguru ve siyez unu da göndereceklerini belirtti.

 • 09.06.2023 09 Haz 13:08 Emine Erdoğan, çiftçilik yapan genç çiftçiyi tebrik etti Emine Erdoğan, çiftçilik yapan genç çiftçiyi tebrik etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kastamonu'daki köyüne dönerek çiftçilik yapan ve babası ile kurdukları değirmende işledikleri siyez unundan 12 çeşit ürün imal eden çiftçiyi tebrik etti. Yasin Ciğerci'nin Hitit buğdayı olarak bilinen siyez buğdayından ürettiği sağlıklı ve doğal ürünler, sofralara şifa katıyor.

 • 23.05.2023 23 May 21:47 Kastamonu'da sel: Yol çöktü, tarım arazileri sular altında kaldı Kastamonu'da sel: Yol çöktü, tarım arazileri sular altında kaldı

  Kastamonu'da sel: Yol çöktü, tarım arazileri sular altında kaldı Kastamonu'da sel suyunun kuvvetine dayanamayan yol çöktü, sele kapılan araç metrelerce sürüklendi.

 • 23.05.2023 23 May 21:12 Kastamonu'da sel ve dolu felaketi Kastamonu'da sel ve dolu felaketi

  Kastamonu'da şiddetli sağanak yağış nedeniyle sel ve dolu felaketi yaşandı. Sel sularının şiddetine dayanamayan yol çöktü, sele kapılan araç metrelerce sürüklendi. Tarım arazileri de sel suları altında kaldı.

 • 22.05.2023 22 May 15:36 Kent meydanında dağıtılan coğrafi işaretli ekşili pilav damakları tatlandırdı Kent meydanında dağıtılan coğrafi işaretli ekşili pilav damakları tatlandırdı

  Kent meydanında dağıtılan coğrafi işaretli ekşili pilav damakları tatlandırdıKASTAMONU Kastamonu'da kent meydanında görücüye çıkan coğrafi işaret tescilli ekşili pilav, vatandaşların damaklarını tatlandırdı.

 • 16.05.2023 16 May 17:21 İhsangazi'de Bisiklet Turu ile 19 Mayıs Kutlamaları İhsangazi'de Bisiklet Turu ile 19 Mayıs Kutlamaları

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde İlçe Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde düzenlenen 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde bisiklet turu yapıldı. Bisikletli öğrenciler Türk bayrakları ile ilçeyi gezdi.

 • 04.05.2023 04 May 20:53 Ilgaz Mountain police officer who was martyred in the attack 12 years ago was commemorated Ilgaz Mountain police officer who was martyred in the attack 12 years ago was commemorated

  Police Officer Recep Şahin, who was martyred in the terrorist attack on the AK Party convoy on May 4, 2011, in Ilgaz Mountain pass by the PKK terrorist organization, was commemorated with prayers at the place where he was martyred. The commemoration program was attended by many citizens, and Quran was recited and prayers were made at the place where Police Officer Recep Şahin was martyred.

 • 04.05.2023 04 May 20:43 Ilgaz Dağı'ndaki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Recep Şahin dualarla anıldı Ilgaz Dağı'ndaki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Recep Şahin dualarla anıldı

  PKK silahlı terör örgütü tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde Ilgaz Dağı geçidinde AK Parti konvoyuna düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Recep Şahin şehit düştüğü yerde dualarla anıldı. Anma programına çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Şehit Polis Memuru Recep Şahinin şehit düştüğü yerde Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Gazi Polis Memuru Metin Kuş da saldırıyı anlattı ve Recep Şahin'i ziyaret ettiğini söyledi.

 • 30.04.2023 30 Nis 12:23 Kastamonu'da 70 yıldır kullanılmayan tarla karabuğday ile yeşerecek Kastamonu'da 70 yıldır kullanılmayan tarla karabuğday ile yeşerecek

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde 70 yıldır kullanılmayan tarla, genç girişimci Yasin Ciğerci ve babası Sebahattin Ciğerci tarafından karabuğday yetiştiriciliği için kullanılacak. Atalarından kalan ve uzun yıllardır boş kalan tarlayı yeşertmek isteyen baba-oğul, geleneksel usullerle taş değirmende işledikleri tohumları Türkiye'nin dört bir tarafına gönderiyor.

 • 30.04.2023 30 Nis 12:11 Kastamonu İhsangazi'de Traktör Devrildi: Sürücü Yaralandı Kastamonu İhsangazi'de Traktör Devrildi: Sürücü Yaralandı

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde tarlada devrilen traktörün sürücüsü yaralandı. Şerafettin O. idaresindeki traktör tarlada devrildi ve sürücü yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 30.04.2023 30 Nis 12:05 Kastamonu'da 70 yıldır kullanılmayan tarla karabuğday ile yeşerecek Kastamonu'da 70 yıldır kullanılmayan tarla karabuğday ile yeşerecek

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde genç girişimci Yasin Ciğerci ve babası Sebahattin Ciğerci, atalarından kalan ve 70 yıldır kullanılmayan tarlalarını karabuğday tohumları ile yeşertiyor. Baba-oğul geleneksel usullerle taş değirmende işledikleri tohumları Türkiye'nin dört bir tarafına gönderiyor. Şu anda da sürüp karabuğday ekimi yapmak için hazırlık yapıyorlar.

 • 26.04.2023 26 Nis 12:47 45 yıl sonra babasının kaza yaptığı yere gidip, gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi 45 yıl sonra babasının kaza yaptığı yere gidip, gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi

  45 yıl sonra babasının kaza yaptığı yere gidip, gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde ikamet eden Metin Satılmış Şeşen, yakınlarının kendisini kandırdığını düşünerek 45 yıl sonra babasının kaza yaparak öldüğü yere gitti.

 • 26.04.2023 26 Nis 12:40 45 yıl sonra babasının kaza yaptığı yere giden adam gerçekleri öğrendi 45 yıl sonra babasının kaza yaptığı yere giden adam gerçekleri öğrendi

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde ikamet eden Metin Satılmış Şeşen, yakınlarının kendisini kandırdığını düşünerek 45 yıl sonra babasının kaza yaparak öldüğü yere gitti. Kazada babasının kullandığı traktör ile çarpışan karşı tarafın traktör sürücüsüyle kaza yerinde görüşen ve helallik isteyen Şeşen, yakınlarının kendisini kandırdığını ve gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi.

 • 26.04.2023 26 Nis 11:02 Başkent EDAŞ Kastamonu'da bakım ve yatırımlarını sürdürdü Başkent EDAŞ Kastamonu'da bakım ve yatırımlarını sürdürdü

  Başkent EDAŞ, Kastamonu'da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2023 yılının ilk 3 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.

 • 23.04.2023 23 Nis 15:02 Jandarma, depremzedeleri unutmadı Jandarma, depremzedeleri unutmadı

  Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yurtlarda kalan depremzede çocukları ziyaret ederek çeşitli etkinliklerde bulundu. Çocuklara hediyeler veren jandarma ekipleri, onlarla oyunlar oynayarak keyifli bir gün geçirmelerini sağladı.

 • 23.04.2023 23 Nis 01:33 Kastamonuda Kamyon Yangını: İtfaiye Ekipleri Söndürdü Kastamonuda Kamyon Yangını: İtfaiye Ekipleri Söndürdü

  İhsangazi-Kastamonu karayolu üzerinde seyir halindeki kamyonun motor kısmında çıkan yangın, Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından söndürüldü. Olayda kamyonda maddi hasar meydana geldi.

 • 21.04.2023 21 Nis 02:03 Kastamonu'da Kavşakta Kaza: 2 Yaralı Kastamonu'da Kavşakta Kaza: 2 Yaralı

  Kastamonu'da iki otomobilin çarpıştığı kazada sürücüler Mehmet Ali Ç. ve Eray S. yaralandı. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralılar Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 21.04.2023 21 Nis 01:32 Kastamonu'da Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı Kastamonu'da Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı

  Kastamonu il merkezinde iki otomobilin kavşakta çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücüler Mehmet Ali Ç. ve Eray S. yaralandı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalelerin ardından yaralılar Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • 21.04.2023 21 Nis 00:16 Kastamonu'da Sakal-ı Şerif'e Yoğun İlgi Kastamonu'da Sakal-ı Şerif'e Yoğun İlgi

  Kastamonu'nun İhsangazi ilçesindeki Merkez Camii'nde Ramazan Bayramı öncesinde ziyarete açılan Hazreti Muhammed'in Sakal-ı Şerifi'ni görmek isteyen vatandaşlar salavat getirip dua etti. Yoğun ilgi gören Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı.

 • 20.04.2023 20 Nis 23:18 Kastamonuda Hazreti Muhammedin Sakal-ı Şerifi ziyarete açıldı Kastamonuda Hazreti Muhammedin Sakal-ı Şerifi ziyarete açıldı

  Ramazan Bayramı öncesinde Kastamonunun İhsangazi ilçesindeki Merkez Camiinde Hazreti Muhammedin Sakal-ı Şerifi ziyarete açıldı. Vatandaşlar salavat getirip dua etti ve yoğun ilgi gösterdi.

 • 19.04.2023 19 Nis 13:10 Sokak köpeklerinin saldırdığı 4 yaşındaki çocuk ölümden döndü Sokak köpeklerinin saldırdığı 4 yaşındaki çocuk ölümden döndü

  Sokak köpeklerinin saldırdığı 4 yaşındaki çocuk ölümden döndü Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde oyun oynadığı sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki çocuk, yaralandı.

Advertisement