Son dakika İsa Karakaş haberleri, İsa Karakaş son dakika, son dakika İsa Karakaş

Son Dakika İsa Karakaş Haberleri

 • Oğuz Erge cinayetinin ardından gündem oldu: Taksicilerin sosyal güvenlik haklarını açıkladı
  07 Şub Oğuz Erge cinayetinin ardından gündem oldu: Taksicilerin sosyal güvenlik haklarını açıkladı

  İzmir'de aracına aldığı şahıs tarafından öldürülen taksici Oğuz Erge cinayetinin ardından Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, taksicilerin sosyal güvenlik haklarını açıkladı. Taksicilerin can güvenlikleri ve sosyal hakları hakkında sorunlar gündeme geldi. Taksicilerin iş kazası veya hayatını kaybetme gibi durumlarda kendilerinin ve yakınlarının elde edeceği hakları Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, İhlas Haber Ajansı'na değerlendirdi.

 • Taksicilerin Sosyal Güvenlik Hakları Hakkında Bilgilendirme
  07 Şub Taksicilerin Sosyal Güvenlik Hakları Hakkında Bilgilendirme

  İzmir'de taksici Oğuz Erge'nin aracına aldığı şahıs tarafından öldürülmesi, taksicilerin güvenlikleri ve sosyal hakları konusunu tekrar gündeme getirdi. Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, taksicilerin sosyal güvenlik hakları hakkında bilgi verdi.

 • SSK ve Bağ-Kur Emekli Aylığına Yüzde 5 Zam Öngören Torba Yasa Teklifi Kabul Edildi
  19 Oca SSK ve Bağ-Kur Emekli Aylığına Yüzde 5 Zam Öngören Torba Yasa Teklifi Kabul Edildi

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen SSK ve Bağ-Kur emekli aylığına yüzde 5 zam öngören torba yasa teklifinin getirdiği yenilikleri açıkladı. Milyonlarca emekliye yüzde 5 oranında refah payı verilmesi, en düşük emekli aylığının 10 bin liraya çıkarılması ve işverene 700 lira asgari ücret desteği verilmesi gibi düzenlemelerin yer aldığı torba teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti.

 • Memur ve emekliye eşitleme formülü! Her iki gruba da yüzde 50 zam bekleniyor
  30 Ara Memur ve emekliye eşitleme formülü! Her iki gruba da yüzde 50 zam bekleniyor

  Asgari ücretin ardından gözler memur ve emekli zammına çevrildi. Enflasyon üzerinden yapılan hesaplamaya göre, memurlara yüzde 50, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ise yüzde 38 oranında zam görünüyor. Ancak hükümetin eşitleme formülüyle her iki grubun maaş zammını da yüzde 50'ye çekmesi bekleniyor. Yüzde 50'lik zamma göre, en düşük memur emeklisi maaşı 14 bin 800 TL'ye, en düşük memur maaşı 33 bin TL'ye, en düşük SSK ve BağKur emeklisi maaşı da 11 bin 250 liraya çıkacak.

 • Yüksek emekli aylığı için tarihe dikkat: Emeklilik dilekçesi hangi ayda verilmeli
  17 Ara Yüksek emekli aylığı için tarihe dikkat: Emeklilik dilekçesi hangi ayda verilmeli

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, enflasyonun yüksek olduğu yıllarda emeklilik dilekçesinin verilme tarihi aylık bağlama oranlarında değişiklik oluşturduğunu belirterek, enflasyonun yüksek olması takdirinde yeni yılda emeklilik dilekçesinin verilmesinin daha avantajlı olduğunu ifade etti.

 • Emekli olacak memurlar seyyanen zamdan faydalanamayacak
  09 Ara Emekli olacak memurlar seyyanen zamdan faydalanamayacak

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, yeni yılda emekli olacak memurların, Temmuz ayında verilen 8 bin 77 liralık seyyanen zamdan faydalanamayacağını belirtti. Memurların emekli olmadan önce emeklilik ikramiyesi ve maaşlarını iyi hesaplamaları gerektiğini vurgulayan Karakaş, seyyanen zamın emeklilik maaşına ve ikramiyeye etki etmeyeceğini söyledi.

 • Asgari Ücret Artışıyla Hizmet Borçlanma Maliyetleri de Artacak
  27 Kas Asgari Ücret Artışıyla Hizmet Borçlanma Maliyetleri de Artacak

  Yeni yılda asgari ücretin artmasıyla birlikte hizmet borçlanmalarının maliyeti de aynı oranda artacak. Askerlik, doğum ve yurt dışı hizmet borçlanma maliyetleri, asgari ücret oranında artacak.

 • İkinci torba yasada yeni evlenenlere kredi ve diğer düzenlemeler yer alacak
  16 Kas İkinci torba yasada yeni evlenenlere kredi ve diğer düzenlemeler yer alacak

  Sosyal Güvenli Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, ikinci torba yasada yeni evlenenlere kredinin ilk gündemlerden biri olacağını belirtti. Yasada ayrıca emeklilik düzenlemesi, ev hanımlarına emeklilik, taşerona kadro düzenlemelerinin de yer alması bekleniyor. Torba yasada emekli ve memur maaşları, ev hanımlarına prim desteği, taşeron işçilerin kadroya alınması gibi düzenlemelerin yer alması bekleniyor.

 • Asgari ücret için beklenen rakamlar
  09 Kas Asgari ücret için beklenen rakamlar

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, yaklaşık 7 milyondan fazla çalışanı ilgilendiren asgari ücrette muhtemel zam oranları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • Cumhuriyet'in 100. yılına özel 5 bin lira emekli ikramiyesi Meclis'te kabul edildi
  27 Eki Cumhuriyet'in 100. yılına özel 5 bin lira emekli ikramiyesi Meclis'te kabul edildi

  TBMM'de kabul edilen düzenlemeyle, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılacak. Ancak, birden fazla ikramiye hakkı kazanan emeklilere sadece bir ikramiye verilecek. Emekli olup kendi işyerini veya şirketini kuranlar, esnaf olanlar, TOBB ve Banka sandıklarından emekli olanlar ile 1-31 Ekim arasında çalışan SSK'lı emekliler bu ikramiyeden faydalanamayacak. Dul ve yetimlere ise emekli maaşlarına göre ikramiye ödenecek.

 • Cumhuriyet'in 100. yılına özel 5 bin liralık emekli ikramiyesi kabul edildi
  26 Eki Cumhuriyet'in 100. yılına özel 5 bin liralık emekli ikramiyesi kabul edildi

  TBMM'de alınan kararla, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılacak. Ancak bu ikramiyeden sadece bazı emekliler yararlanabilecek. İkramiye, kendi adına işyeri veya şirket kuran, esnaf olan, TOBB ve Banka sandıklarından emekli olan, 1-31 Ekim arasında çalışan SSK'lı emeklilere verilmeyecek. Birden fazla ikramiye hakkı kazanan emeklilere ise sadece bir ikramiye verilecek. Ayrıca dul ve yetimlere de tam miktar ikramiye verilmeyecek. İkramiye, iş göremezlik oranına göre de değişecek ve vergi, damga vergisi ve kesinti yapılmayacak.

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: 'Mevcut çalışanların kıdem tazminatı hakkı her zaman korunacak'
  20 Eyl Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Mevcut çalışanların kıdem tazminatı hakkı her zaman korunacak"

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Mevcut çalışanların kıdem tazminatı hakkı her zaman korunacak" Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Mevcut çalışanların kıdem tazminatı hakkı her zaman korunacak" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş: "Kıdem tazminatıyla ilgili mutlaka düzenleme...

 • Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi kıdem tazminatını nasıl etkileyecek
  20 Eyl Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi kıdem tazminatını nasıl etkileyecek

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, Orta Vadeli Program'da (OVP) da yer alan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi'nde 'kıdem tazminatının yeniden düzenlenmesi'ne ilişkin, "Mevcut çalışanların mevcut kıdem tazminatlarında endişe duyulacak herhangi bir husus yok.

 • Orta Vadeli Programda 'bakım hizmetlerinde' istihdam müjdesi
  10 Eyl Orta Vadeli Programda 'bakım hizmetlerinde' istihdam müjdesi

  Orta Vadeli Programda 'bakım hizmetlerinde' istihdam müjdesi SGK Başuzmanı Karakaş: "Bakım Sigortasıyla 10 binlerce kişiye istihdam sağlanacak" 2024-2026 dönemine ilişkin Orta Vadeli Programda yer alan 'bakım hizmetlerinde istihdam' konusuyla ilgili Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş,...

 • Bakım hizmetlerinde istihdam artışı yaşanacak
  10 Eyl Bakım hizmetlerinde istihdam artışı yaşanacak

  Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, Orta Vadeli Program'da yer alan 'bakım hizmetlerinde istihdam'a ilişkin, "Bakım sigortasının yürürlüğe girmesiyle on binlerce kişiye asgari ücretin çok üzerinde yüksek ücretlerle istihdam sağlanacağını söyleyebiliriz" dedi.

 • Gelir vergisi tarifesinde düzenleme
  29 Ağu Gelir vergisi tarifesinde düzenleme

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başzmanı İsa Karakaş, gelir vergisi düzenlemesi hakkında, "bugünlerde kararını açıklamasını beklediğimiz Hakem Kurulu'nun önündeki önemli maddelerden biri de gelir vergisi tarifesinin yüzde 15'te memurlar için sabitlenip sabitlenmeyeceği söz konusudur" dedi.

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda'
  26 Ağu SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda" SGK Başuzmanı İsa Karakaş: "Hakem Kurulu'nda konfederasyonlardan 4 işveren heyetinden 7 üye var" "Hakem Kurulu oy birliğiyle değil oy çokluğuyla karar verilecek" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, 7.

 • 3600 ek gösterge düzenlemesinde yeni çalışmalar yolda
  19 Ağu 3600 ek gösterge düzenlemesinde yeni çalışmalar yolda

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili, "1'inci dereceye yükselen memurların 30 yıllık hizmet süresini doldurdukları takdirde emeklilik maaşlarına en az 4 bin 500 lira, emeklilik ikramiyelerine ise en az 150 bin liralık bir yansıma...

 • Memur Emeklilerine Verilen Seyyanen Zam Memur Maaşlarına da Yansıtılmalı
  06 Ağu Memur Emeklilerine Verilen Seyyanen Zam Memur Maaşlarına da Yansıtılmalı

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri çerçevesinde memur sendikalarının en önemli kırmızı çizgisi olarak, verilen seyyanen zamların memur emeklisine de bağlanması gerektiğini belirtti. Karakaş, en düşük memur emekli maaşının 74 yıldan beri süregelen uygulamada olduğu gibi yansıtılması gerektiğini vurguladı.

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: 'Kök ücreti 6 bin liranın altında olanların maaşı 7 bin 500 lirayla sınırlı kalacak'
  09 Tem Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Kök ücreti 6 bin liranın altında olanların maaşı 7 bin 500 lirayla sınırlı kalacak"

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Kök ücreti 6 bin liranın altında olanların maaşı 7 bin 500 lirayla sınırlı kalacak" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş: "En düşük memur emeklisinin maaşı 9 bin 877 liraya yükseldi" "SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek refah payı yüzde 5,23 oldu"...

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: 'Memur zammında hem seyyanen hem de oransal zam yapılacak'
  04 Tem Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Memur zammında hem seyyanen hem de oransal zam yapılacak"

  - Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "Memur zammında hem seyyanen hem de oransal zam yapılacak" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş: "En düşük memur emeklisi aylığı 15 bin lirayı bulabilir" "En düşük emekli maaşının 10 bin lirayı aşmasını beklemekteyiz" Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı...

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'Yeni asgari ücretle beraber prim gün ücreti 107 liradan 143 liraya çıkacak'
  22 Haz SGK Başuzmanı Karakaş: "Yeni asgari ücretle beraber prim gün ücreti 107 liradan 143 liraya çıkacak"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Yeni asgari ücretle beraber prim gün ücreti 107 liradan 143 liraya çıkacak" SGK Başuzmanı İsa Karakaş: "Asgari ücretin işverene maliyeti işverene maliyeti 15 bin 262 kadar düşmekte" "SGK idari para cezaları yüzde 34 oranında bir artış söz konusu" "En düşük işsizlik ödeneği...

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'En düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor'
  07 Haz SGK Başuzmanı Karakaş: "En düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "En düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor" SGK Başuzmanı Karakaş: "En düşük öğretmen maaşı 26 bin 898 liraya yükselecek" Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, "En düşük memur maaşına yapılacak yüzde 94'lük zam oranını da göz...

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'En düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor'
  07 Haz SGK Başuzmanı Karakaş: "En düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor"

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başuzmanı İsa Karakaş, "En düşük memur maaşına yapılacak yüzde 94'lük zam oranını da göz önünde bulundurduğumuz zaman en düşük memur emeklisinin maaşının 15 bin 328 lira olması gerekiyor" dedi.

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek'
  26 May SGK Başuzmanı Karakaş: "Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Temmuz ayında asgari ücret 12 bin lirayı geçecek" Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, "Temmuz ayındaki asgari ücretin sadece enflasyon geçilme endeksi ve verilecek refah payıyla kalmayacağı, bütün dengelerin yeniden sağlanması, çalışma barışı ve...

 • Asgari ücret temmuzda ne kadar olur? SGK uzmanının verdiği rakam işçi kesiminin yüzünü güldürecek
  26 May Asgari ücret temmuzda ne kadar olur? SGK uzmanının verdiği rakam işçi kesiminin yüzünü güldürecek

  Milyonlarca çalışanın gözü temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zamda. Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş yeni asgari ücrete ilişkin tahminini açıkladı. Karakaş, "Benim tahminim asgari ücrete en az yüzde 45 oranında bir zam yapılarak 12 bin 330 lira seviyesine çekilmesi yönünde olacaktır." dedi.

 • SGK Başuzmanı Karakaş: Emekliler Tek Başına Cumhurbaşkanını Seçebilir
  12 May SGK Başuzmanı Karakaş: Emekliler Tek Başına Cumhurbaşkanını Seçebilir

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, Türkiye'deki emekli sayısının 15 milyon 750 bini aştığını ve emeklilerin cumhurbaşkanını tek başına seçebileceğini ve mecliste çoğunluğu elde edebileceğini söyledi. Karakaş ayrıca en düşük emekli aylıklarının 7 bin 500 olması ve Türkiye'deki emekli sayısının toplam 100 ülkenin nüfusundan daha fazla olması gibi konulara da değindi.

 • Emeklilerin sayısı Türkiye'de 100 ülkenin nüfusundan fazla
  12 May Emeklilerin sayısı Türkiye'de 100 ülkenin nüfusundan fazla

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başuzmanı İsa Karakaş, Türkiye'deki emeklilerin sayısının 15 milyon 750 bini aştığını ve cumhurbaşkanı seçiminde tek başına 31 milyon 500 bin kişinin oy kullanabileceğini söyledi. Ayrıca en düşük emekli aylıklarının 7 bin 500 olması emekliler arasında yüzde 11'lik bir olumlu etki oluşturdu. Karakaş, Türkiye'deki emekli sayısının toplam 100 ülkenin nüfusundan daha fazla olduğunu belirtti.

 • EYTlilerin yüzde 47si düzenlemeden memnun
  29 Nis EYTlilerin yüzde 47si düzenlemeden memnun

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, EYTlilerin yüzde 47'sinin düzenlemeden memnun olduğunu açıkladı. Yapılan ankette 12 bin 459 kişi oy kullandı. Karakaş ayrıca, EYTlilerin maaşlarının yüzde 22'sinin yatırıldığını belirtti.

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: 'EYT'lilerin yüzde 47'si düzenlemeden memnun'
  29 Nis Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş: "EYT'lilerin yüzde 47'si düzenlemeden memnun"

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili yasa teklifini hakkında yapılan memnuniyet anket doğrultusunda, "Toplam 67 bin 700 kişi anketimizi gördü ve bunun 12 bin 459'u oy kullandı.

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, EYT aylıkları hakkında merak edilenleri yanıtladı
  07 Nis Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, EYT aylıkları hakkında merak edilenleri yanıtladı

  Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, EYT aylıkları hakkında merak edilenleri yanıtladı Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, nisan ayından itibaren ödenmeye başlayan EYT aylıkları hakkında merak edilenleri İhlas Haber Ajansı muhabirine yanıtladı.

 • Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, SGK borç yapılandırması hakkında merak edilenleri yanıtladı
  28 Mar Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, SGK borç yapılandırması hakkında merak edilenleri yanıtladı

  - Sosyal Güvenlik Başuzmanı Karakaş, SGK borç yapılandırması hakkında merak edilenleri yanıtladı Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, SGK borç yapılandırması çerçevesinde 48 aya kadar taksit imkanı olduğunu, peşin ödeme halinde ise faizlerin yüzde 90'ının silineceğini belirtti.

 • Kulu'da park halindeki otomobil yandı
  24 Tem Kulu'da park halindeki otomobil yandı

  Konya'nın Kulu ilçesinde park halinde yanan otomobil kullanılmaz hale geldi.

 • Park halindeki otomobil yanarak kullanılamaz hale geldi
  24 Tem Park halindeki otomobil yanarak kullanılamaz hale geldi

  Konya'nın Kulu ilçesinde bahçede park halinde bulunan otomobil, çıkan yangın sonrası kullanılamaz hale geldi.

 • 'Karşılıksız 5 bin TL hibe desteğine başvurmayı unutmayın'
  24 May "Karşılıksız 5 bin TL hibe desteğine başvurmayı unutmayın"

  Türkiye Gazetesi yazarlarından İsa Karakaş, "Covid-19 salgını ile oluşan pandemi ikinci seneidevriyesinde de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle hizmetler sektörünü derinden sarsmaya devam etmektedir.

 • Adres sordukları kişiye daha cevap veremeden kurşun yağdırdılar
  29 Ara Adres sordukları kişiye daha cevap veremeden kurşun yağdırdılar

  Kayseri'de İsa Karakaş ve kardeşi Musa Karakaş, kendilerine adres soran iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. İsa Karakaş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kaçan şahıslar ise her yerde aranıyor.

 • Beypazarı'nda trafik kazası: 2 yaralı
  05 Ara Beypazarı'nda trafik kazası: 2 yaralı

  Beypazarı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

 • Şehidin ismi kütüphanede yaşatılacak
  20 Haz Şehidin ismi kütüphanede yaşatılacak

  PKK'lı teröristlerce 4 yıl önce düzenlenen saldırıda şehit olan er İsa Karakaş'ın ismi Silopi ilçesinde oluşturulan kütüphanede yaşatılacak.

 • ŞIRNAK Şehit annesi, oğlunun adı verilen kütüphane açılışında duygulandı
  20 Haz ŞIRNAK Şehit annesi, oğlunun adı verilen kütüphane açılışında duygulandı

  Şehit annesi, oğlunun adı verilen kütüphane açılışında duygulandıŞırnak'ta 5 yıl önce vatani görevini yaparken nöbet kulübesinde arkadaşı tarafından kazayla vurularak şehit olan Gaziantepli er İsa Karakaş'ın ismi, Silopi ilçesinde 23 Nisan İmam Hatip Orta Okulu'nda kurulan kütüphaneye verildi.

 • Şehit İsa Karakaş'ın ismi kütüphanede yaşatılacak
  20 Haz Şehit İsa Karakaş'ın ismi kütüphanede yaşatılacak

  ŞIRNAK (İHA) – Şırnak'ta görev yaparken, 2014 yılında teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı GATA'da şehit olan er İsa Karakaş'ın adını taşıyan kütüphanenin açılışı Silopi ilçesinde yapıldı.

 • Şehit annesi, oğlunun adı verilen kütüphane açılışında duygulandı
  20 Haz Şehit annesi, oğlunun adı verilen kütüphane açılışında duygulandı

  ŞIRNAK'ta 5 yıl önce vatani görevini yaparken nöbet kulübesinde arkadaşı tarafından kazayla vurularak şehit olan Gaziantepli er İsa Karakaş'ın ismi, Silopi ilçesinde 23 Nisan İmam Hatip Orta Okulu'nda kurulan kütüphaneye verildi.

 • Ortaokul Öğrencilerinden Şehitlere Vefa
  10 Mar Ortaokul Öğrencilerinden Şehitlere Vefa

  Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan Şehit İsa Karakaş Ortaokulun’da 250 şehidin ismi yaşatıldı.

 • Bakan Ünal Şehit Ailesini Havaalanında Teselli Etti
  27 Ara Bakan Ünal Şehit Ailesini Havaalanında Teselli Etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Şırnak’ta nöbet sırasında yaralanan ve 18 aydır GATA’da tedavi gören ve kurtarılamayarak şehit düşen Jandarma Er İsa Karakaş’ın ailesini teselli etti.

 • Gaziantep Şehidini Uğurladı
  27 Ara Gaziantep Şehidini Uğurladı

  Şırnak’ta 24 Nisan 2014’te görevi başındayken, nöbet arkadaşının tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu yaralanan ve GATA’da tedavi altına alınan 23 yaşındaki Jandarma Er İsa Karakaş, şehit düştü.

 • 21 Ay Önce Kaza Kurşunuyla Yaralanan Asker Şehit Oldu
  27 Ara 21 Ay Önce Kaza Kurşunuyla Yaralanan Asker Şehit Oldu

  Şırnak'ta 21 ay önce nöbet sırasında arkadaşı tarafından kazayla vurularak yaralandıktan sonra GATA'da tedavi gören 23 yaşındaki İsa Karakaş, yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu.

Advertisement