Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kıbrıs Barış Harekatı haberleri, Kıbrıs Barış Harekatı son dakika, son dakika Kıbrıs Barış Harekatı

Son Dakika Kıbrıs Barış Harekatı Haberleri

Son dakika Kıbrıs Barış Harekatı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kıbrıs barış harekatı haberleri anında burada.


 • 07.12.2023 07 Ara 15:29 Fatih Erbakan: Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi gereklidir

  Fatih Erbakan: Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi gereklidir Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekerek, Müslüman ülkelerin ortak hareket etmesi ve yaptırımlar ortaya koyması gerektiğini belirtti. Erbakan, Gazze'de yaşanan katliamın insanlık suçu olduğunu vurgulayarak, tüm insanlığın bu katliama karşı durması ve fiili adımlar atması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Müslüman ülkelerin İsrail'e petrol, doğal gaz ve su satışını durdurması gerektiğini ifade etti.

 • 07.12.2023 07 Ara 13:45 Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı, Talas Belediye Başkanı'na teşekkür etti

  Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı, Talas Belediye Başkanı'na teşekkür etti Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'a Kayseri-Girne Hattı adlı kitaptan dolayı teşekkür etti. Balcı, kitabın kendilerini onurlandırdığını ve hatıralara yer verdiği için Başkan Yalçın'a minnettar olduklarını belirtti.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:19 Kıbrıs gazileri Bafra İlçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundu

  Kıbrıs gazileri Bafra İlçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundu Samsun'un Bafra ilçesinde Türkiye Muharip Gaziler Derneği temsilcisi ve Kıbrıs gazileri, Bafra Jandarma Karakol Komutanı ve Bafra Cezaevi Komutanı'nı ziyaret etti. Gaziler, askerlik günlerine dönerek anılarını paylaştı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü görmekten onur duyduklarını belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:17 Diyarbakır'da gaziler "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" kapsamında öğrencilerle bir araya geliyor

  Diyarbakır'da gaziler 'Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları' kapsamında öğrencilerle bir araya geliyor Diyarbakır'da gaziler, "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları Projesi" çerçevesinde okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geliyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:48 KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre: Kıbrıs'ın jeopolitik önemi büyük

  KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre: Kıbrıs'ın jeopolitik önemi büyük İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta konuşan KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs'ın jeopolitik bakımdan çok önemli bir yerde olduğunu ve bütün dünyanın gözünün Doğu Akdeniz bölgesinde olduğunu belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:22 Kıbrıs gazisi Yıldırım, öğrencilere hatıralarını anlattı

  Kıbrıs gazisi Yıldırım, öğrencilere hatıralarını anlattı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünün 'Vatan ve Kahraman Buluşmaları' projesi çerçevesinde Muş'ta lise öğrencilerine yönelik konferans düzenlendi.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:23 KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre'den İsrail'e Sert Tepki

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre'den İsrail'e Sert Tepki KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği barbarlığa tepki göstererek, Birleşmiş Milletler'in KKTC'yi tanımamasını eleştirdi ve Kıbrıs Barış Harekatı'nın gerçekleşmesinde BM ve AB'nin rolünü vurguladı. Töre, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki gücünü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını koruma kararlılığını da vurguladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:12 KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, Malatya'da konuştu Açıklaması

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre, Malatya'da konuştu Açıklaması KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türk ordusunun adadan çıkmasını ve Türkiye'nin Doğu Akdeniz'den çekilmesini asla kabul etmeyeceklerini belirterek, "Kıbrıs Türk halkı için en büyük Türkiye'dir, Türkiye, Türk ordusudur.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:10 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Ada'daki İngiliz üslerinin İsrail'e destek için kullanıldığı iddialarına dair konuştu Açıklaması

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Ada'daki İngiliz üslerinin İsrail'e destek için kullanıldığı iddialarına dair konuştu Açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta üç garantör ülkeden biri olan İngiltere'nin Ada'daki üslerini İsrail'in Gazze'ye saldırılarına destek için kullandığı iddialarına ilişkin, "Türk halkı böyle bir olayı kınar, asla tasvip etmez." dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:18 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "İHA'lar ve SİHA'lar Akdeniz'in tümünü denetleyebiliyor"

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: 'İHA'lar ve SİHA'lar Akdeniz'in tümünü denetleyebiliyor' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk Silahlı Kuvvetlerine tahsis edilen havaalanında İHA'lar ve SİHA'larla Akdeniz'in tümünü denetlediğini söyledi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:10 KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazze'deki Olayları Üzüntüyle İzlediğini Söyledi

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazze'deki Olayları Üzüntüyle İzlediğini Söyledi KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gazze'de yaşananları büyük bir üzüntüyle izlediklerini belirterek, dünya devlerinin, Birleşmiş Milletler'in ve Avrupa Birliği'nin seyirci kalmasını eleştirdi. Tatar, Kıbrıs'ta yaşanan benzer şiddeti ve vahşeti hatırlatarak, Türk askerinin Kıbrıs'taki varlığının önemine vurgu yaptı ve Filistin'de hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:22 Özgür Özel: "Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum.

  Özgür Özel: 'Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum. CHP Genel Başkanı Özgür Özel; TBMM grup toplantısında, "Erdoğan, sen ne değiştireceksin bilmiyorum. Sistem mi, ortak mı, ittifak mı değiştireceksin, rahmetli Erbakan'a attığın kazıkta olduğu gibi gömlek mi değiştireceksin, ne değiştirirsen değiştir ama emin ol bizimle birlikte anayasa değiştiremeyeceksin. Biz her doğan için değil Erdoğan için yapılmış anayasaya 2 yıl sonra, ya bu kıyafetin kolu uzun paçası sarkıyor, burası dar geliyor diyorsa biz ona şunu söyleyeceğiz; anayasa Erdoğan için değil her doğan için yapılır o da toplumsal mutabakatla yapılır" dedi.

 • 18.11.2023 18 Kas 14:59 Kıbrıs Gazileri 49 Yıl Sonra Topraklarına Dönüyor

  Kıbrıs Gazileri 49 Yıl Sonra Topraklarına Dönüyor Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Çaycumalı gaziler, 49 yıl sonra tekrar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giderek savaştıkları toprakları görecek, anılarını tazeleyecekler. 24 gazi, harekatın başarılı olmasında önemli görevler üstlenmiş ve şimdi aynı anıları yaşamak için KKTC'ye gitti. Gaziler, Kıbrıs gezisi boyunca çıkartma bölgelerini, savaşılan alanları ve KKTC'nin önemli şehirlerini ziyaret edecekler.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:09 'Karaoğlan' İzmir'de Anıldı: "Ecevit Türkiye'de Solu Toplum Vicdanında Meşrulaştıran Kişidir"

  'Karaoğlan' İzmir'de Anıldı: 'Ecevit Türkiye'de Solu Toplum Vicdanında Meşrulaştıran Kişidir' Türk siyasetinde yarım asır geçiren eski Başbakan Bülent Ecevit vefatının ölüm yıl dönümünde İzmir’de anıldı. Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Anılarda Bülent Ecevit” söyleşisinde, konuşmacılar Ecevit ile yaşadıkları anıları paylaştı.

 • 16.11.2023 16 Kas 18:15 KKTC Başbakan Yardımcısı: Kıbrıs Türk halkı, Türk milletinin ayrılmaz bir parçasıdır

  KKTC Başbakan Yardımcısı: Kıbrıs Türk halkı, Türk milletinin ayrılmaz bir parçasıdır KKTC Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında Türk Dünyası Paneli'nde yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. Ataoğlu, KKTC'nin dayandığı noktanın ana vatan Türkiye olmasından rahatsızlık duymadıklarını belirtti ve Türk devletlerinin bir araya gelmesi gerektiğini ifade etti.

 • 15.11.2023 15 Kas 20:13 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin kuruluş yıldönümü töreninde konuştu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin kuruluş yıldönümü töreninde konuştu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlenen törende konuştu. Yılmaz, 'Kıbrıs Türk halkı adadaki köklü geçmişiyle bu topraklarım daima asli unsuru olmuştur' dedi. Yılmaz, Kıbrıs Türk halkının mücadele tarihine eklenen bu şansın tüm Türk dünyası için gurur kaynağı olduğunu belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 17:45 KKTC 40 Yaşında.

  KKTC 40 Yaşında. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin kuruluşunun 40'ıncı yıl dönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kapsamında Lefkoşa'da düzenlenen törende, "KKTC devleti bizlerin bağımsızlığının, özgürlüğünün, hürriyetinin hiç sönmeyecek bir meşalesi olarak nesilden nesile, kuşaktan kuşağa geleceğe her zaman taşınacaktır. Bunu bir kez daha buradan, 40'ıncı yıl dönümümüzden, Lefkoşa'dan tüm dünyaya haykırıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise, "15 Kasım’da kurulan Cumhuriyet, on yıllarca yaşanan Rum mezalimine, zulme ve işkenceye karşı istiklalin muştusu olmuştur. 15 Kasım, Kıbrıs Türkü’nü yok saymak isteyenlere inat toprağa, denizlere ve göklere kazınmış özgürlük şiarıdır. Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan sonra Kıbrıs Türk halkının mücadele tarihine eklenen bu şanlı sayfa, tüm Türk dünyası için gurur kaynağıdır" diye konuştu.

 • 15.11.2023 15 Kas 17:17 Kıbrıs gazisi Rahmi Şahin, yaşadıklarını anlattı

  Kıbrıs gazisi Rahmi Şahin, yaşadıklarını anlattı Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Kıbrıs gazisi 70 yaşındaki Rahmi Şahin, Kıbrıs Barış Harekatı'nda yaşadıklarını anlattı.

 • 15.11.2023 15 Kas 14:28 Trabzon'da KKTC'nin Dünü ve Bugünü Konulu Konferans Düzenlendi

  Trabzon'da KKTC'nin Dünü ve Bugünü Konulu Konferans Düzenlendi Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen konferansta, Kıbrıs Türk halkının geçmişte yaşadığı zulümler ve bugün Gazze'de yaşananlar arasındaki benzerlik vurgulandı. Konferansta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Trabzon Konsolosu Erek Çağatay da KKTC'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak varlığını sürdüreceğini belirtti. Konferansa, Vali Aziz Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:51 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "15 Kasım, Kıbrıs Türkü'nü yok saymak isteyenlere inat toprağa, denizlere ve göklere kazınmış özgürlük şiarıdır"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: '15 Kasım, Kıbrıs Türkü'nü yok saymak isteyenlere inat toprağa, denizlere ve göklere kazınmış özgürlük şiarıdır' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin kuruluşunun 40. yıl dönümü kutlamaları sırasında yaptığı konuşmada, "15 Kasım, Kıbrıs Türkü'nü yok saymak isteyenlere inat toprağa, denizlere ve göklere kazınmış özgürlük şiarıdır" dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:17 KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü İzmir'de kutlandı

  KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü İzmir'de kutlandı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir'de tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. KKTC İzmir Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Kıbrıs Türk halkının yıllarca ikinci sınıf vatandaş olarak yaşadığını ancak Türklüğünü koruduğunu, Atatürk ilke ve inkılaplarından asla vazgeçmediğini ifade etti. Tören, okunan şiirler ve halk oyunu gösterileriyle sona erdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:29 Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğraf

  Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğraf Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğrafKIBRIS Barış Harekatı'nda dost ateşiyle batan, 54 personelin şehit olduğu TCG Kocatepe'de sağ kurtulanlar arasında yer alan Kıbrıs gazisi emekli deniz astsubay Cemil Yaralı (70), 16 kişi olarak bindikleri botta kurtarılırken çekilen fotoğrafa yıllar...

 • 15.11.2023 15 Kas 10:03 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'de temaslarda bulundu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'de temaslarda bulundu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ilanının 40. yılı kapsamında yaptığı ziyarette, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile Ercan Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 19:34 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz KKTC'de

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz KKTC'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin 40'ıncı kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere KKTC'ye geldi.

 • 14.11.2023 14 Kas 19:02 KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre ile Başbakan Üstel, Genelkurmay Başkanı Gürak'ı kabul etti

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre ile Başbakan Üstel, Genelkurmay Başkanı Gürak'ı kabul etti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40. kuruluş yıl dönümü törenlerine katılmak üzere Lefkoşa'da bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile Başbakan Ünal Üstel tarafından kabul edildi.

 • 14.11.2023 14 Kas 11:06 KKTC'nin Kuruluş Süreci ve Tanıkların Anlatıları

  KKTC'nin Kuruluş Süreci ve Tanıkların Anlatıları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluş süreci ve devletin altyapısının oluşturulmasıyla ilgili tanıkların anlatıları. KKTC'nin kuruluşunun aslında 1963'te başlayan zorlu süreçle ilişkili olduğu belirtiliyor. Eski Başbakan Hakkı Atun ve diplomat Osman Ertuğ, KKTC'nin bağımsız devlet ilan edilmesi sürecinde yaşananları anlatıyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 11:23 Kıbrıs Harekatı'nın sembol fotoğrafındaki gazi: Küvete sığınan Rum aileyi görmek isterim

  Kıbrıs Harekatı'nın sembol fotoğrafındaki gazi: Küvete sığınan Rum aileyi görmek isterim KIBRIS Barış Harekatı'nın sembol fotoğraflarından Türk bayraklı fotoğrafta yer alan gazi Mehmet Gemici (72), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40'ıncı kuruluş yıl dönümünde yaşadıklarını anlattı.

 • 12.11.2023 12 Kas 15:32 Kıbrıs şehidinin anısına köyünde çeşme yaptırıldı

  Kıbrıs şehidinin anısına köyünde çeşme yaptırıldı Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit düşen Osman Bakır'ın anısına memleketi Düzce'nin Yığılca ilçesinde çeşme yaptırıldı.

 • 12.11.2023 12 Kas 09:45 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 15 Kasım 1983'te kuruldu.

 • 07.11.2023 07 Kas 23:32 Ankara'da 'Kıbrıs Gerçekleri' Sergisi Açıldı

  Ankara'da 'Kıbrıs Gerçekleri' Sergisi Açıldı Ankara'da, Kıbrıs Barış Harekatı'nın öncesi ve sonrasında yaşanan olayları anlatan 'Kıbrıs Gerçekleri' sergisi açıldı. Sergide ulusal ve uluslararası basında Kıbrıs Barış Harekatı ve öncesine ait haberler, dokümanlar, döneme ait eşyalar, dergiler ve belgesel sergilendi.

 • 07.11.2023 07 Kas 11:09 KKTC Meclis Başkanı: İsrail Filistin'i haritadan silmek istiyor

  KKTC Meclis Başkanı: İsrail Filistin'i haritadan silmek istiyor Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstererek, İsrail'in amacının Hamas değil, tamamen Filistin'i haritadan silmek olduğunu belirtti. Töre, İsrail'in Gazze'deki sivillere, hastane ve okullara yaptığı saldırıları 'soykırım' olarak nitelendirerek, uluslararası toplumun İsrail'in işlediği vahşetleri durdurması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, BM Güvenlik Konseyi ve AB'nin Filistin konusunda çözüm bulma konusunda inandırıcılığını yitirdiğini ve çözümü başka yerlerde aramak gerektiğini ifade etti.

 • 05.11.2023 05 Kas 11:13 Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in vefatının üzerinden 17 yıl geçti

  Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in vefatının üzerinden 17 yıl geçti "Karaoğlan" lakabıyla anılan, Kıbrıs Barış Harekatı'ndan bölücü terör örgütü elebaşının yakalanmasına kadar çok sayıda tarihi olayın baş aktörü olan eski Başbakan Bülent Ecevit, vefatının 17'nci yılında anılıyor.

 • 30.10.2023 30 Eki 18:28 Batman'da Gaziler Yerli ve Milli Silahları Gezdi

  Batman'da Gaziler Yerli ve Milli Silahları Gezdi Batman'da düzenlenen Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü yemeğine katılan gaziler, yerli ve milli silahların tanıtıldığı stantları gezerken büyük gurur yaşadı. İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, gazilerle ilgilenerek sohbet etti ve programda yaptığı konuşmada gazilere teşekkür etti. Gaziler, jandarma teşkilatının kullandığı askeri malzemelerin tanıtıldığı stantları gezerek yerli ve milli silahları görme fırsatı bulduklarını belirtti.

 • 30.10.2023 30 Eki 09:28 100 yıllık tarihi evin duvarından indirilmeyen 49 yıllık şehit resmi

  100 yıllık tarihi evin duvarından indirilmeyen 49 yıllık şehit resmi 100 yıllık tarihi evin duvarından indirilmeyen 49 yıllık şehit resmi Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Yufkalı köyünde doktor, avukat ve mühendisin yetiştirildiği 100 yıllık tarihi taş evin duvarında 49 sene önce Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit düşen Şadi Yılmaz'ın resmi hala asılı duruyor.

 • 29.10.2023 29 Eki 14:10 Çorum'da 100'cü yıl coşkusu

  Çorum'da 100'cü yıl coşkusu Cumhuriyet Bayramı'nın 100'cü yıldönümü, Çorum'da törenlerle kutlandı.

 • 29.10.2023 29 Eki 10:03 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Siyasi yaşamında "Karaoğlan" olarak anılan ve "Üçüncü Adam" yakıştırması yapılan Bülent Ecevit, 172 gün boyunca tedavi gördüğü GATA'da, 5 Kasım 2006'da vefat etti.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:06 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türk savunma sanayisinin Cumhuriyet'in 100. yılına armağanları: ASELFLIR-500

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türk savunma sanayisinin Cumhuriyet'in 100. yılına armağanları: ASELFLIR-500 Türk savunma sanayisi, elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemlerindeki ambargoları boşa çıkardıktan sonra sınıfının en iddialı çözümlerine imza atıyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 11:17 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türkiye ekonomisi badirelere rağmen 100 yılda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmayı başardı

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Türkiye ekonomisi badirelere rağmen 100 yılda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olmayı başardı Türkiye, 100 yıllık Cumhuriyet tarihi süresince attığı adımlarla savaşların, krizlerin, terör saldırılarının, afetler ve darbelerin gölgesinde dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmeyi başarırken yeni yüzyıla da iddialı hedeflerle başlıyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:58 Gaziler Cumhuriyet'in 100. yılında Atatürk'ü özlemle anıyor

  Gaziler Cumhuriyet'in 100. yılında Atatürk'ü özlemle anıyor Sakarya'da yaşayan gaziler, Cumhuriyet'in 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını özlemle yad ediyor.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:13 CUMHURİYET'İN 100. YILI - GÖRÜŞ - Türk dış politikasının 100 yılı

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - GÖRÜŞ - Türk dış politikasının 100 yılı Ferhat Pirinççi, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye'nin dış politikasının reaksiyoner bir tutumdan aktif bir pozisyona nasıl evrildiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • 26.10.2023 26 Eki 11:05 CUMHURİYET'İN 100. YILI - Sanayide kritik teknolojik yatırımlarla uzaya erişim sağlandı

  CUMHURİYET'İN 100. YILI - Sanayide kritik teknolojik yatırımlarla uzaya erişim sağlandı Cumhuriyet idaresinde bir asrı geride bırakan Türkiye, sanayi ve teknoloji alanında atılan adımlar, teknoloji transferleri ve koruma tedbirleri sayesinde kendi arabasını, uydusunu ve savunma araçlarını üreten, ilk yolcularını da uzaya göndermeye hazırlanan bir ülke konumuna yükseldi.

 • 26.10.2023 26 Eki 00:15 Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2023 Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Deniz Safhası Bugün Gazimağusa Açıklarında Yapıldı

  Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2023 Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Deniz Safhası Bugün Gazimağusa Açıklarında Yapıldı Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2023 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı'nın deniz safhası, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) sivil ve askeri unsurların katılımıyla bugün KKTC'de Gazimağusa açıklarında yapıldı.

 • 25.10.2023 25 Eki 20:54 Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat

  Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikatTÜRKİYE ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğu Akdeniz'de uluslararası sularda gerçekleştirdiği 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı'nın deniz safhası başladı.

 • 25.10.2023 25 Eki 17:43 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Filistin konusunda BM'yi göreve çağırdı Açıklaması

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Filistin konusunda BM'yi göreve çağırdı Açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Filistin'deki duruma ilişkin Birleşmiş Milletleri (BM) göreve çağırarak, "Ama bugün Filistin'de acaba ne kadar müdahale edebiliyorlar?

 • 25.10.2023 25 Eki 10:55 Şehit Teğmen Caner Gönyeli Tatbikatı'nın deniz safhası başladı

  Şehit Teğmen Caner Gönyeli Tatbikatı'nın deniz safhası başladı Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Davet Tatbikatı 2023'ün deniz safhası başladı.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:58 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye'nin desteğiyle su ve elektrik sağlıyoruz

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye'nin desteğiyle su ve elektrik sağlıyoruz KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin desteğiyle Anamur'dan asma borularla su getirildiğini ve kabloyla elektrik getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Tatar, ayrıca İsrail'in Filistin halkına yaptığı saldırıları kınadıklarını ve Kıbrıs'ın barış, huzur ve güven içinde varlığını sürdürdüğünü vurguladı.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:38 Kıbrıs Türk Halkı Her Zaman Türk Askerine Gönülden Bağlı

  Kıbrıs Türk Halkı Her Zaman Türk Askerine Gönülden Bağlı KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Afyonkarahisar'da yaptığı basın açıklamasında Kıbrıs Türk halkının Türk askerine gönülden bağlı olduğunu belirtti. Tatar, Türkiye'nin garantörlüğünün önemine vurgu yaparak, Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilerin daha da pekiştiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin KKTC'ye her yıl su sağladığını ve enerji meselesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:17 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları soykırım

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları soykırım KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in Filistin'e yönelik gerçekleştirdiği saldırıları 'soykırım' olarak nitelendirerek, Kıbrıs'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin müdahalesi sayesinde varlığını sürdürebildiğini belirtti. Tatar, ayrıca Kıbrıs'ta federal temelli değil, iki devletli bir çözümün mümkün olduğunu ifade etti. Basın toplantısında ayrıca Kıbrıs'ın enerji sorununa yönelik çalışmaların devam ettiği bilgisi de verildi.

 • 24.10.2023 24 Eki 19:03 MSB'den Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi

  MSB'den Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kapsamında Türk askerinin 100 yılda icra ettiği askeri görevlerden oluşan fotoğraf sergisi, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde açıldı. Sergide Türk askerinin 100 yıllık görevlerinden kesitler yer aldı.

 • 24.10.2023 24 Eki 19:00 MSB'den Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi

  MSB'den Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel fotoğraf sergisi TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kapsamında Türk askerinin 100 yılda icra ettiği askeri görevlerden oluşan fotoğraf sergisi, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde açıldı.

Advertisement