Manisa'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi - Son Dakika
Kültür Sanat

Manisa'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Türk Tasavvuf Musikisi ve Mevlidhanlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen 'Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni', Ortaköy Sosyal Tesisleri'nde geniş katılımla gerçekleştirildi. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu, protokol konuşmaları yapıldı. Ünlü hafızların sahneye çıktığı etkinlikte, okunan ilahi ve dualar katılımcıları mest etti.

24.09.2023 00:18  Güncelleme: 00:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle Manisa semaları çınladı

MANİSA - Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Türk Tasavvuf Musikisi ve Mevlidhanlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen 'Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni', Ortaköy Sosyal Tesisleri'nde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden önemli hafız, mevlithan ve bestekarların katılımıyla gerçekleştirilen 'Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlithanlar Kültür ve Sanat Şöleni', Yunusemre ilçesi Ortaköy Sosyal Tesisleri'nde düzenlendi. Manisa Türk Tasavvuf Musikisi ve Mevlidhanlar Derneği Başkanı Ali Gülfidan, destekleri nedeniyle başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere, Yunusemre ve Şehzadeler belediye başkanları ve çalışanlarına teşekkür etti. Konuşmanın ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Katılımcıların ilgiyle kulak verdiği Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

İlk olarak söz alan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kur'an-ı Kerim sevdalılarına hizmet etmekten ve organizasyona katkı sağlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Çelik'in ardından kürsüye davet edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar da, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, bundan sonraki etkinliklerde üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Daha sonra Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kürsüye davet edildi.

Hafızlar ve Mevlidhanlar Şöleni'nin, Manisa'nın Türkiye'ye kazandırdığı çok önemli bir etkinlik olduğuna vurgu yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Bu güzide programa katkı sağlamaktan mutluluk duyduğumu öncelikle belirtmek isterim. Hafız; kelime kökeni olarak koruyan, muhafaza eden anlamına gelmektedir. Hafızlarımız, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in muhafızlarıdır. Allah hepsinden razı olsun. Mevlidhanlarımız da, Peygamber Efendimizin hayatını ve sözlerini halka aktararak, tüm insanlığı İslam'ın güzelliklerine davet etmektedir" dedi.

Türk-İslam kültürünün en güzel şekilde anlatılmasının, genç nesillere doğru bir şekilde aktarılması ve öğretilmesinin herkesin ortak sorumluluğu olduğunu ifade eden Başkan Ergün, "Bu tür organizasyonlar sayesinde güzel dinimiz İslam'ın sevgi, saygı ve hoşgörü dini olduğunu anlatma fırsatı buluyoruz. Türk-İslam ülküsünün gerçekleşmesi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalması için manevi değerlerimizin gözardı edilmemesi gerektiğine inanıyorum. Vatanını, milletini, atasını, bayrağını, dinini ve tüm manevi değerlerini tanıyan, seven, koruyan nesiller yetiştirmek için üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Şölenin öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci bölümünde ilahiler, dualar, ayetler, kasideler ve ezanların okunmasıyla devam edildi. Ünlü hafızların sahneye çıktığı etkinlikte, okunan ilahi ve dualar katılımcıları adeta mest etti. Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Amir Ateş şefliğinde ilahilerin seslendirildiği etkinlikte, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sema Ekibi de gösteri gerçekleştirdi. Şenliğe katılan ünlü hafızların ezan okumasıyla program sona erdi.

Programa Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Nursel Ustamehmetoğlu ve Azmi Açıkdil, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Yardımcıları Ergün Aksoy ve Metin Memiş, Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa\'da Kur\'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Manisa'da Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve İlahilerle Şölen Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi
  23:19 Haluk Levent Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda konser verdi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında şarkıcı Haluk Levent, Merkez Parkı'nda konser verdi. Konserine çok sayıda kişi katıldı ve Levent'in en sevilen parçalarını seslendirmesiyle müzikseverler eşlik etti. Levent'in performansı, dinleyiciler tarafından alkışlandı.

 • Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi
  21:33 Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Deprem Anısına Konser Düzenlendi

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında, depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına '11 İlin Türküsü' konseri gerçekleştirildi. Nazende Çoksesli Korosu tarafından hazırlanan etkinlikte, depremin ardından yaşananlar anlatıldı ve afetten etkilenen illere özgü şarkılar seslendirildi.

 • Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı
  21:13 Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara'da Yapıldı

  Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu ve AB üyesi ülkelerin büyükelçilikleri tarafından düzenlenen Avrupa Film Günleri'nin galası Ankara'da yapıldı. Galada, Ukraynalı Maryna Vroda'nın yönettiği 'Bozkır' filmi gösterildi. Büyükelçi Bodnar ve Büyükelçi Meyer-Landrut konuşma yaparak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdi. Avrupa Film Günleri, Ankara, İstanbul ve birçok şehirde gösterime girecek.

 • Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor
  17:06 Notre-Dame Katedrali, 5 yıl sonra yeniden açılıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'te 5 yıl önce çıkan yangında hasar gören ünlü Notre-Dame Katedrali, 8 Aralık'ta yeniden ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. Katedralin yeniden inşa çalışmaları 2022'de başlamış ve 250'den fazla firma ile yüzlerce sanatçı, mimar ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yangının nedeni ise henüz belirlenememiştir.


Advertisement