Son dakika Kürtçe haberleri, Kürtçe son dakika, son dakika Kürtçe

Son Dakika Kürtçe Haberleri

 • DEM Parti 6 büyükşehirdeki belediye başkan adaylarını açıkladı
  19:53 DEM Parti 6 büyükşehirdeki belediye başkan adaylarını açıkladı

  DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 6 büyükşehirdeki belediye başkan adaylarını basın toplantısıyla açıkladı.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları: 'AKP iktidarı ekonomiyi uçurdu ama uçurumdan aşağıya uçurdu'
  17:28 DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları: 'AKP iktidarı ekonomiyi uçurdu ama uçurumdan aşağıya uçurdu'

  DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Kars'ta yaptığı konuşmada AKP iktidarını eleştirerek, ekonomiyi uçurduklarını ancak halkın yoksullukla karşı karşıya kaldığını söyledi.

 • DEM Partili vekil Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı, Meclis'te ortalık karıştı
  21 Şub DEM Partili vekil Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı, Meclis'te ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • Murat Kurum: İstanbul'da Öğrenci ve Öğretmenlerin İhtiyacı Kalmayacak
  21 Şub Murat Kurum: İstanbul'da Öğrenci ve Öğretmenlerin İhtiyacı Kalmayacak

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bahçelievler Kongre Merkezi'nde düzenlenen Okul Aile Birlikleri Buluşması'nda yaptığı konuşmada, öğretmen ve öğrencilerin okullara giderken trafikte saatlerini harcadığını belirterek, öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacaklarını söyledi. Kurum, ayrıca deprem ve afetlere karşı okulları hazırlıklı hale getireceklerini, çocuklara eğitim desteği vereceklerini ve ilkokul öğrencilerinin ulaşımını ücretsiz hale getireceklerini ifade etti.

 • TBMM Genel Kurulu
  20 Şub TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, İsrail'in cezasızlığına son vermenin hukuki bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak, "Lahey'de başlayan dava bu anlamda tarihi bir dönüm noktası olacak ve İsrail, cezasızlık nedeniyle hukuk, vicdan ve kural tanımaz tavrını dizginleyecektir.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Dünya Anadil Günü'nde Kürtçe konuştu
  20 Şub DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Dünya Anadil Günü'nde Kürtçe konuştu

  DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Dünya Anadil Günü nedeniyle bugün TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmayı Kürtçe gerçekleştirdi. Ayrıca, diğer DEM Parti üyeleri de Arapça, Lazca, Süryanice ve Ermenice dillerinde konuşmalar yaptılar.

 • DEM Parti'den CHP'nin değişen Esenyurt adayına yorum: Kent uzlaşısıyla değerlendirildi
  20 Şub DEM Parti'den CHP'nin değişen Esenyurt adayına yorum: Kent uzlaşısıyla değerlendirildi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, CHP'nin Esenyurt adayına ilişkin, 'Kent uzlaşısı çerçevesinde Esenyurt değerlendirildi.' dedi. Bakırhan, yerel seçimler için Esenyurt dışında CHP ile anlaşılan başka yerler olup olmadığı sorusuna ise bilmediğini belirtti.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler'de vatandaşlarla buluştu
  19 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler'de vatandaşlarla buluştu

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nde semt pazarı ziyareti yaptı. Vatandaşlarla ve esnafla buluşan İmamoğlu, tehdit dilini şikayet eden bir vatandaşa destek verdi. Ayrıca, diğer vatandaşlarla da duygusal anlar yaşandı.

 • DEM Partili Beştaş'tan Kürtçe konuşup halay çeken Murat Kurum'a tepki: Siz önce özür dileyin
  19 Şub DEM Partili Beştaş'tan Kürtçe konuşup halay çeken Murat Kurum'a tepki: Siz önce özür dileyin

  Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, Üsküdar'da katıldığı bir programda Kürtçe selam verip ardından da halay çekerken DEM Parti'nin İBB adaylarından Meral Danış Beştaş görüntülere tepki gösterdi. Beştaş, "Sayın Kurum, siz önce özür dileyin; Haklarını gasp ettiğiniz Kürtlerden, İliç'te kayıp maden işçilerinden, siyanüre boğduğunuz insanlardan özür dileyeceksiniz" dedi.

 • Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine iptal edildiği ortaya çıktı
  17 Şub Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine iptal edildiği ortaya çıktı

  İstanbul Şişli'de sahnelenmesi iptal edilen Kral ve Travis oyununun terör örgütü propagandası yapılacağı istihbaratı üzerine yasaklandığı, yasaklanmanın oyunun Kürtçe olması sebebiyle yapılmadığı ortaya çıktı.

 • DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Açıklandı
  17 Şub DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Açıklandı

  DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan adaylarının 2016 yılından bu yana cezaevinde olan eski HDP yöneticisi Gülten Kışanak ile eski İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkanı Öztürk Türkdoğan olduğunu açıkladı. Doğan, kent uzlaşısının devam ettiği yerler olduğunu belirtti ve adayların kent uzlaşısı kapsamında belirlendiğini söyledi.

 • Meral Akşener: 'İşin tehlikede olduğunu görsün, 10 bin TL'ye çıkarmazsa adımı değiştiririm'
  16 Şub Meral Akşener: 'İşin tehlikede olduğunu görsün, 10 bin TL'ye çıkarmazsa adımı değiştiririm'

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sincan'daki esnaf ziyareti öncesi vatandaşlara seslendi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere yönelik '3 bin TL ikramiye' açıklamasına tepki göstererek, 'İşin tehlikede olduğunu görsün, 10 bin TL'ye çıkarmazsa adımı değiştiririm' dedi.

 • HÜDA PAR Milletvekili: Türkiye'nin İsrail ile ticareti durdurulmalı
  15 Şub HÜDA PAR Milletvekili: Türkiye'nin İsrail ile ticareti durdurulmalı

  HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı tepkilerin yetersiz olduğunu belirterek, Türkiye'nin İsrail ile ticaretinin durdurulması gerektiğini söyledi. Demir ayrıca, yaralanan Gazzelilerin tedavi imkanlarının bulunmadığını ve Türkiye'nin bu konuda ciddi girişimlerde bulunması gerektiğini ifade etti.

 • Antakya Medeniyetler Korosu, depremde kaybettikleri üyeleri için Diyarbakır'da konser verdi
  12 Şub Antakya Medeniyetler Korosu, depremde kaybettikleri üyeleri için Diyarbakır'da konser verdi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının etkinlikleri kapsamında konser verdi. Koro şefi Yılmaz Özfırat, Diyarbakır'ın farklı dinlere mensup insanların bir arada yaşadığı bir şehir olduğunu belirtti. Konserde Türkçe, Kürtçe, Arapça, Ermenice ve Zazaca şarkılar seslendirildi.

 • Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı
  11 Şub Yeniden Refah Partisi'nden erbaneli seçim şarkısı

  Yeniden Refah Partisi, yerel seçim şarkısını duyurdu. Grup Tillo'nun bestelediği ''Refah Geliyor Refah!'' isimli şarkının erbanelerle çalınması dikkat çekti.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden: Diyarbakır'ı 5 Milyon Turistin Ziyaret Etmesini Hedefliyoruz
  10 Şub AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden: Diyarbakır'ı 5 Milyon Turistin Ziyaret Etmesini Hedefliyoruz

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, kentin turizm potansiyelini değerlendirerek, turist sayısının 5 milyonu bulabileceğini belirtti. Bilden, ayrıca Sur'un restore edilmesi ve ulaşım projeleri hakkında bilgi verdi.

 • Bilden'den, hizmet yerine kaosu tercih eden partilere gönderme
  10 Şub Bilden'den, hizmet yerine kaosu tercih eden partilere gönderme

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, hizmet yerine kaos ve şiddet belediyeciliği yapan siyasi partilere göndermede bulunarak, 'Hiçbir hukuk devleti kendisine başkaldıran, hendek kazıyan, kendi kentlerinde özerklik ilan edenleri kabul etmez' dedi.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden: 'Diyarbakır kayyum döneminde hizmet gördü'
  10 Şub AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden: 'Diyarbakır kayyum döneminde hizmet gördü'

  AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, Diyarbakır'da hizmet yerine kaos ve şiddet belediyeciliği yapan siyasi partilere göndermede bulunarak, kayyum atamasının bir zorunluluktan dolayı yapıldığını ve Diyarbakır halkının tercihine saygı duyacaklarını belirtti. Bilden, AK Parti'nin Diyarbakır'da hizmete devam edeceğini vurguladı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de aday tanıtım toplantısında konuştu
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de aday tanıtım toplantısında konuştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Hakkari'de düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşarak, oyunuzu kendinize verin, kucağınızdaki bebeğinizin geleceğine, Hakkari'nin ve gençlerinizin geleceğine verin dedi. Zeybekci, AK Parti'nin ülkenin her yerine hizmet götürdüğünü ve millete hizmetkar olmayı Allah'ın bir lütfu olarak gördüklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güçte olduğunu vurguladı.

 • AKP'li Vatandaştan Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür: 'Üsküdar Sahilindekileri Yıktığınız İçin Helal Olsun'
  08 Şub AKP'li Vatandaştan Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür: "Üsküdar Sahilindekileri Yıktığınız İçin Helal Olsun"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Fatih Belediye Başkanı Adayı Mahir Polat ile birlikte Laleli, Kapalıçarşı, Sultanhamam, Mısır Çarşısı ve Kadınlar Pazarı’nda esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sultanhamam’da bir vatandaş, İmamoğlu’na, “Ben, Üsküdar’da oturuyorum. Elinize kolunuza sağlık, o sahildekileri yıktığınız için. Helali hoş olsun, oradaki haksız rekabeti götürdüğünüz için. Ben, AK Parti’ye oy veriyorum. Ama helali hoş olsun. Tebrik ederim. Oraya izin vermediniz ya, helal olsun” dedi. İmamoğlu’nun vatandaşa yanıtı, “Sağ olun. Daha da temizleyeceğiz orayı. Çok pırlanta gibi olacak” oldu.

 • HÜDA PAR Batman Milletvekili Ramanlı, okulda Kürtçe ders verdi
  07 Şub HÜDA PAR Batman Milletvekili Ramanlı, okulda Kürtçe ders verdi

  HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Batman Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, seçmeli Kürtçe dersi konusunda toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla okulda Kürtçe eğitim verdi. Ramanlı, seçimin telafisinin mümkün olduğunu söyleyerek anadil eğitiminin daha önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, HÜDA PAR'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Ramanlı, halka ders seçimlerinde Kürtçe ve Zazacaya öncelik vermeleri çağrısında bulundu.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt: 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardık
  07 Şub Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt: 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardık

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ikinci gününden itibaren bölgede çalışmalara başladıklarını ve 58 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardıklarını söyledi. Bozkurt, Esenyurt'ta tüm altyapı ve üstyapı stokunun tek tek incelendiğini ve ilçedeki tüm risklerin tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca, deprem sonrası bölgede kalan vatandaşlara yardım ve destek sağlandığını belirtti.

 • Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş depremleri sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı
  07 Şub Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Kahramanmaraş depremleri sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı

  Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaptıkları çalışmaları anlattı. Bozkurt, enkaz altından 58 kişiyi sağ olarak kurtardıklarını ve ilçedeki tüm riskleri tespit ettiklerini belirtti. Ayrıca, depremzedelere yardım etmek için bölgede 6 ay boyunca çalışmalar yaptıklarını ve Esenyurt'u depreme dirençli hale getirmek için Prof. Dr. Naci Görür ile çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 • Miraç Kandili Dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da Programlar Düzenlendi
  06 Şub Miraç Kandili Dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da Programlar Düzenlendi

  Miraç Kandili dolayısıyla Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Elazığ, Siirt ve Batman'da düzenlenen programlarda Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu, ilahiler seslendirildi. Depremde hayatını kaybedenler için dua edildi ve vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. Programlara valiler, belediye başkanları, il müftüleri ve vatandaşlar katıldı.

 • Diyarbakır'da depremde ölenler için anma programı düzenlendi
  06 Şub Diyarbakır'da depremde ölenler için anma programı düzenlendi

  Diyarbakır Valiliği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremin yıl dönümünde anma programı düzenledi. Programda depremde hayatını kaybedenler için dualar okundu. Vali Ali İhsan Su, depremde gösterilen çabanın önemini vurgulayarak, olası depremlere hazırlıklı olmanın önemini belirtti.

 • AFAD İl Müdürlüğü'nde Deprem Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub AFAD İl Müdürlüğü'nde Deprem Anma Programı Düzenlendi

  Diyarbakır Valiliği tarafından, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde, AFAD İl Müdürlüğü'nde anma programı düzenlendi. Programa çeşitli kurum ve kuruluşlara ait arama kurtarma ekipleri katıldı. Program, siren sesinin çalmasıyla başladı ve deprem ile ilgili bir sinevizyon gösterisi izletildi. Program, depremde hayatını kaybedenler için duaların okunmasıyla sona erdi. Vali Ali İhsan Su, programda yaptığı açıklamada, deprem gecesi büyük çaba sarf edildiğini belirterek, depremlere karşı hazırlıklı olmanın önemine vurgu yaptı.

 • Adalet Bakanlığı: Cezaevlerindeki kameralar kötü muameleyi tespit etmek için kullanılıyor
  31 Oca Adalet Bakanlığı: Cezaevlerindeki kameralar kötü muameleyi tespit etmek için kullanılıyor

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, cezaevlerindeki kameraların, tutuklu ve hükümlülerin özel alanlarını görme maksadıyla değil olası kötü muameleyi tespit için kullanıldığını söyledi. Yıldırım ayrıca, cezaevlerinde Kürtçe kitapların yasak olmadığını ve terör örgütünün maksadına hizmet ettiği değerlendirilen kitapların cezaevi kütüphanelerine alınmadığını belirtti.

 • Kahramanmaraş'ta depremde hayatını kaybeden dengbej Mehmet Tanrıverdi anılıyor
  31 Oca Kahramanmaraş'ta depremde hayatını kaybeden dengbej Mehmet Tanrıverdi anılıyor

  Kahramanmaraş'ta yaşanan depremde hayatını kaybeden dengbej Mehmet Tanrıverdi, arkadaşları tarafından Kürtçe ağıt ve türkülerle anılıyor. Tanrıverdi, kültürel miras taşıyıcısı olarak kabul edilen bir sanatçıydı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Sanatçı Tanıtma Kartı' sahibiydi. Arkadaşları, Tanrıverdi'nin hayatını, depremde yaşananları ve etkilerini Kürtçe ağıt ve türkülerle aktarıyor.

 • AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arvas, coşkuyla karşılandı
  27 Oca AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arvas, coşkuyla karşılandı

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, seçim çalışmalarına başlamak üzere geldiği Van'da coşkuyla karşılandı. Arvas, hizmet etmek üzere yola çıktığını ifade ederek, Van'ın gelişmesi ve kalkınması için güçlü bir yerel yönetim gerektiğini vurguladı. Arvas, projelerini kamuoyuna ve Van halkına takdim edeceğini belirterek, şehri her alanda geliştireceklerini ve yeniden imar edeceklerini söyledi.

 • 32 kişinin hayatını kaybettiği binanın müteahhidine tepki
  27 Oca 32 kişinin hayatını kaybettiği binanın müteahhidine tepki

  Adıyaman'da 32 kişinin hayatına mal olan Hasoğlu İnşaatın yıkılan binasının enkazında kalarak hayatını kaybedenleri yakınları, tutuklu sanıkların adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı iddiaları sonrası ağıtlar yakarak sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

 • Adıyaman'da Yıkılan Bina Faciası: Sorumluların Cezalandırılması İsteniyor
  27 Oca Adıyaman'da Yıkılan Bina Faciası: Sorumluların Cezalandırılması İsteniyor

  Adıyaman'da Hasoğlu İnşaatın yıkılan binasında hayatını kaybedenlerin yakınları, tutuklu sanıkların adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı iddiaları sonrası adalet taleplerini dile getirdi. Enkazda toplanan kalabalık, sorumluların en ağır cezayı alması için ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.

 • AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Van'da seçim çalışmalarına başladı
  27 Oca AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Van'da seçim çalışmalarına başladı

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Van'da coşkuyla karşılandı. Arvas, hizmet etmek üzere yola çıktığını ifade ederek, Van'ı AK Parti belediyeciliği ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Arvas, Van'a ve Van halkına olan hizmet aşkının hiçbir zaman azalmadığını vurguladı ve projelerini kamuoyuna takdim edeceklerini belirtti.

 • Diyarbakır'da Tarihi Köprü Onarılmadı
  25 Oca Diyarbakır'da Tarihi Köprü Onarılmadı

  DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Adalet Kaya, Diyarbakır'da zarar gören tarihi köprünün onarılacağının açıklandığını ancak henüz hiçbir çalışma yapılmadığını belirtti. Kaya, ayrıca kayyum atanan belediyelerin yaşamın her alanında ağır tahribatlara yol açtığını ve Kürtçe tabelaların kaldırıldığını söyledi.

 • Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek
  24 Oca Davutoğlu: Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere girecek

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki gösterdi ve İsrail'e yönelik eleştirilerde bulundu.

 • Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz
  24 Oca Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca yerel seçim çalışmaları, Diyarbakır Kulp Kaymakamı'nın imamı darp etmesi ve Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

 • Depremde enkaz altından kurtulan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'
  23 Oca Depremde enkaz altından kurtulan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'

  Kahramanmaraş merkezli depremde çöken Hisami Apartmanı enkazından 56 saat sonra çıkartılan Hediye Aslan, yaşadığı deneyimi anlattı. Enkaz altındayken rüyasında meleklerin kendisine yiyecek getirdiğini söyleyen Aslan, çocuklarını kaybetmenin şokunu yaşadığını ve kan değerlerinin normal çıktığını belirtti. Ayrıca, TOKİ'den ev talebinde bulunan Aslan, düzenli bir iş istediğini dile getirdi.

 • Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu
  23 Oca Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

  AK Parti'den 4 dönem milletvekilliği yapan ve son olarak MKYK üyeliği görevinde bulunan Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Gülpınar, Ankara Üniversitesi'nde Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra çeşitli görevlerde bulundu ve AK Parti'de Cumhurbaşkanı Danışmanı ve MKYK üyesi olarak görev yaptı.

 • Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  23 Oca Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti'den istifa eden Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi'nin adayı oldu. Gülpınar, daha önce AK Parti'de milletvekilliği yapmış ve MKYK üyeliği görevinde bulunmuştu.

 • Depremde enkaz altından çıkan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'
  23 Oca Depremde enkaz altından çıkan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'

  Kahramanmaraş merkezli depremde çöken Hisami Apartmanı enkazından 56 saat sonra kurtarılan Hediye Aslan, yaşadığı deneyimi anlattı. Enkaz altındayken rüyasında meleklerin kendisine yiyecek getirdiğini söyleyen Aslan, çocuklarını kaybetmenin şokunu yaşadığını ve kan değerlerinin çıkartıldığında normal olduğunu belirtti.

 • Irak'ın Duhok kentinde İran saldırıları protesto edildi
  21 Oca Irak'ın Duhok kentinde İran saldırıları protesto edildi

  Irak'ın Duhok kentine bağlı Zaho ilçesinde toplanan çok sayıda kişi, İran Devrim Muhafızları Ordusunun Erbil'e yönelik balistik füze saldırılarını protesto etti. Gösteride, saldırıda hayatını kaybeden Erbilli iş adamı Peşrev Dizeyi ve 1 yaşındaki kızı Jina'nın fotoğrafları taşındı. Zaho Kaymakamı Guhdar Şeyho da gösteriye katılarak barıştan yana olduklarını ve saldırının terör olduğunu belirtti. İran'ın saldırıları Erbil ve Duhok'ta da protesto edilmiş, ticaret ve sanayi odaları İran mallarının boykot edilmesi çağrısında bulunmuştu. Saldırının ardından her iki kentte de 3 günlük yas ilan edilmişti.

 • Hrant Dink için anma töreni düzenlendi
  19 Oca Hrant Dink için anma töreni düzenlendi

  Agos gazetesi önünde düzenlenen anma töreninde Hrant Dink'in öldürüldüğü yere kırmızı karanfil bırakıldı. Katılımcılara Dink'in sesinden bir konuşma dinletildi ve sloganlar atıldı. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı, CHP Diyarbakır Milletvekili ve DEM Partisi üyeleri de katıldı. Tören nedeniyle Şişli Halaskargazi Caddesi trafiğe kapatıldı.

 • Tülay Hatimoğulları'ndan Devlet Bahçeli'ye: 'Parlamentoda Yeri Olmayanlar Savaş Çığırtkanlığı Yapanlardır, Çatışmaları Derinleştirenlerdir'
  16 Oca Tülay Hatimoğulları'ndan Devlet Bahçeli'ye: "Parlamentoda Yeri Olmayanlar Savaş Çığırtkanlığı Yapanlardır, Çatışmaları Derinleştirenlerdir"

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla ilgili "‘DEM Partililerin parlamentoda yeri yoktur' diyenlere cevabımız şudur: Biz DEM Parti olarak sadece Kürtçe konuşmuyoruz. Arapça da konuşuyoruz, Türkçe de konuşuyoruz Süryanice de konuşuyoruz. Anadolu ve Mezopotamya topraklarında bütün kadim dilleri konuşan bir siyasi partiyiz, bizim yerimiz parlamentodur. Parlamentoda yeri olmayanlar savaş çığırtkanlığı yapanlardır, çatışmaları derinleştirenlerdir. Bizim yerimiz burasıdır" dedi.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç: Bizim yerimiz parlamentodur
  16 Oca DEM Parti Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç: Bizim yerimiz parlamentodur

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tulay Hatımoğulları Oruç, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, DEM Parti olarak Anadolu ve Mezopotamya topraklarında bütün kadim dilleri konuştuklarını ve parlamentonun yerlerinin olduğunu belirtti. Ayrıca Oruç, ekonomik krizin yoksulları etkilediğini ve Türkiye'de yaşayan yurttaşların çoğunluğunun açlık ve sefalet içinde olduğunu ifade etti. Yerel seçim çalışmalarının devam ettiğini ve kayyumların elindeki belediyelerin alınacağını da vurguladı.

 • Mardin'de Teröre Tepki ve Gazze'ye Destek Yürüyüşü Düzenlendi
  14 Oca Mardin'de Teröre Tepki ve Gazze'ye Destek Yürüyüşü Düzenlendi

  Mardin'de, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerin şehit olması nedeniyle teröre tepki ve İsrail'in saldırılarını sürdürdüğü Gazze halkına destek amacıyla yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı.

 • Bingöl Üniversitesi Rektörü, yabancı öğrencilerle bir araya geldi
  14 Oca Bingöl Üniversitesi Rektörü, yabancı öğrencilerle bir araya geldi

  Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde derslere devam eden yabancı öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Çapak, öğrencilerin taleplerini dinleyerek, onların kente ve üniversiteye alışma sürecine destek olacaklarını belirtti.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  12 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin yerel seçimlerdeki büyükşehir ile Kayapınar, Eğil ve Ergani ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Babacan, yönetecekleri belediyelerde israfı ortadan kaldıracaklarını ve çocuklara zengin ve özgür bir ülke bırakacaklarını söyledi. Ayrıca, insanların kimliklerinin ezilip geçildiği bir Türkiye istemediklerini ve toplumun birlik ve beraberlik içinde olduğunu vurguladı. Babacan, DEVA Partisi'nin aday olduğu her yerde gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve sorunların çözümü için işbaşında olacaklarını belirtti.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Diyarbakır'da konuştu
  12 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Diyarbakır'da konuştu

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, kayyum politikasını eleştirerek, demokrasinin önemine vurgu yaptı. Babacan, ayrıca dil sorununun Kürt sorununun en önemli bileşeni olduğunu belirtti ve insanların kültürleriyle kavga eden bir Türkiye istemediklerini söyledi.

 • DEVA Partisi lideri Babacan'ın Diyarbakır programında gazeteciye saldırı
  12 Oca DEVA Partisi lideri Babacan'ın Diyarbakır programında gazeteciye saldırı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Diyarbakır programını takip eden gazeteci, bir şahsın sözlü ve fiziki saldırısına uğradı. Şikayetçi olacağını söyleyen gazeteci, ''Ali Babacan daha dışarı çıkmadan biri gelip parmak sallamaya başladı. 'Burası Türkiye Cumhuriyeti toprakları, burada Kürtçe konuşamazsınız' gibi sözler söyledi. Bunun provokasyon olduğunu düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da adaylarını tanıttı
  12 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da adaylarını tanıttı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Diyarbakır'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin adaylarını tanıttı. Babacan, konuşmasında demokrasiye ve adalete olan borçlarını vurgulayarak, kayyım uygulamasına maruz kalan belediyeler için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, vatandaşların geçim sıkıntısı ve dil ve kültür çatışmaları konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Regaip Kandili'nde Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'ta Camilerde Programlar Düzenlendi
  11 Oca Regaip Kandili'nde Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'ta Camilerde Programlar Düzenlendi

  Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'ta Regaip Kandili dolayısıyla camilerde yoğunluk yaşandı. Siirt'te tarihi camilerde düzenlenen programlarda cemaat yatsı namazını kılıp dua etti. Batman'da Necat Nasıroğlu Külliyesi'nde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bingöl'ün Solhan ilçesindeki programda ise Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve Mevlid-i Şerif okundu. Şırnak'ta ise Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde düzenlenen programda Filistin halkının kurtuluşu için dualar edildi ve cemaate mevlit şekeri dağıtıldı.

 • Tunceli'de Kadınlar Anadolu Ezgilerini 4 Dilde Seslendiriyor
  10 Oca Tunceli'de Kadınlar Anadolu Ezgilerini 4 Dilde Seslendiriyor

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yaşayan kadınlar, kurdukları koroyla hem unutulmaya yüz tutan Anadolu ezgilerini 4 dilde seslendiriyor hem de stresten uzaklaşıyor.

 • Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 372'ye yükseldi
  30 Ara Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 372'ye yükseldi

  Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan ailelerin evlat nöbeti tutma süreci devam ediyor. HDP il binası önünde 1580 gündür nöbet tutan ailelerin sayısı, Mardin'den gelen annenin katılımıyla 372'ye yükseldi. Bugüne kadar 46 aile çocuklarına kavuştu. Anneler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım talep ediyor.

 • Diyarbakır'da 1580 gündür evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı arttı
  30 Ara Diyarbakır'da 1580 gündür evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı arttı

  Diyarbakır'da HDP il binası önünde 1580 gündür evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, Mardin'den gelen annenin katılımıyla 372'ye yükseldi. PKK tarafından kaçırılan çocuklarını arayan aileler, bugüne kadar 46 çocuğuna kavuştu. Anneler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım talep ediyor.

 • Mardin'de kaybolan kızını isteyen anne, Diyarbakır annelerinin evlat mücadelesine katıldı
  30 Ara Mardin'de kaybolan kızını isteyen anne, Diyarbakır annelerinin evlat mücadelesine katıldı

  Mardin'de 9 yıl önce kaybolan kızını arayan bir anne, Diyarbakır annelerinin HDP önünde başlattığı oturma eylemine katıldı. Menci Seyhan isimli anne, kızı Pınar'ın bulunması için eyleme destek verdi ve kızının teslim olması çağrısında bulundu. Seyhan, kızını bulana kadar eyleme devam edeceğini belirtti.

 • Bitlis'te Kürtçe dil kursu ilgi görüyor
  29 Ara Bitlis'te Kürtçe dil kursu ilgi görüyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan Kürtçe dil kursuna gösterilen ilgi nedeniyle ikincisi açılmayı planlanıyor. Kursiyerler, aileleri ve arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurmak ve Kürtçe öğrenmek için kursa katıldıklarını belirtiyor. Kurs, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedefliyor ve haftanın dört günü üç saat süren dersler veriliyor.

 • Gülten Kaya, kızının doğum gününü Kürtçe kutladı
  27 Ara Gülten Kaya, kızının doğum gününü Kürtçe kutladı

  Ünlü sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, kızının doğum gününü Kürtçe bir mesajla kutladı. Gülten Kaya, mesajında ayrıca kızının fotoğraflarını da paylaştı. Gülten Kaya ve kızı Melis Kaya, yaşamlarını Paris'te sürdürüyorlar.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu, İzmir'deki okula işkenceci subayın isminin verilmesine tepki gösterdi
  27 Ara CHP Milletvekili Tanrıkulu, İzmir'deki okula işkenceci subayın isminin verilmesine tepki gösterdi

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir'in Buca ilçesindeki Belenbaşı İlkokulu'na 12 Eylül darbesi sonrası Diyarbakır Cezaevi'nde yapılan işkencelerle bilinen subay Esat Oktay Yıldıran'ın isminin verilmesine tepki gösterdi. Tanrıkulu, Diyarbakır Cezaevi'nin dünyanın en vahşi cezaevlerinden biri olduğunu belirterek, mesele tabelanın indirilmesi değil, iktidar döneminde asılmasıdır dedi.

 • TBMM Bütçe Görüşmeleri 191 Saat Sürdü, 6 Bin 968 Sayfa Tutanağa Yansıdı
  26 Ara TBMM Bütçe Görüşmeleri 191 Saat Sürdü, 6 Bin 968 Sayfa Tutanağa Yansıdı

  TBMM Genel Kurulunda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmeler toplam 191 saat sürdü, 6 bin 968 sayfa tutanak tutuldu. Bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan olaylar ve tartışmalar da dikkat çekti.

 • Sırrı Sakık: 'Ey Parlamento, Bana Gösterin.
  24 Ara Sırrı Sakık: "Ey Parlamento, Bana Gösterin.

  DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM Genel Kurulu’nda; “Sosyal medyada bir paylaşım var. Bu paylaşımı yapan Eril Alperen Emir. Kaç gün önce bir çatışmada yaşamını yitirdi, Ankaralı bir teğmen. Ne diyor, biliyor musunuz? Sizlere sesleniyor. ‘Savaş, savaşmayana güzeldir’ diyor. Sizleri kastediyor. Savaşta yaşamını yitiren biri. Size sesleniyor. Diyor ki ‘Biz yoksul Anadolu çocukları gidiyoruz, ölüyoruz.’ Siz ey parlamento, bana gösterin. Geçmişten bugüne kadar, 40 yıllık süre içerisinde bir tek milletvekilinin çocukları ve yakınları ölmüş mü? Asla. Ölmüyor. Ama savaşın faturasını yoksul Anadolu çocukları yaşıyor” dedi. Sakık kürsüde konuşurken, İçişleri Komisyonu Başkanı AKP’li Süleyman Soylu ile aralarında kısa süreli bir tartışma da yaşandı.

 • CHP Milletvekili Bingöl: Bize İki Perdeli Bir Tiyatro Oynatıyorlar
  24 Ara CHP Milletvekili Bingöl: Bize İki Perdeli Bir Tiyatro Oynatıyorlar

  CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, bütçe görüşmelerinin tiyatro gibi olduğunu belirterek, AK Parti'ye bütçe disiplinine riayet etmediklerini hatırlattı.

 • TBMM Genel Kurulunda 2024 yılı bütçesi maddelerinin görüşmeleri tamamlandı
  24 Ara TBMM Genel Kurulunda 2024 yılı bütçesi maddelerinin görüşmeleri tamamlandı

  TBMM Genel Kurulunda, 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddeleri üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

 • Grup Kibele, Yeni Albümü 'Koçer'i' Ankaralılarla Buluşturdu: 'Müzik Birleştirici. Her Şey Bozulur Ama Müzik Herkesi Yine Bir Araya Getirir....
  23 Ara Grup Kibele, Yeni Albümü "Koçer'i" Ankaralılarla Buluşturdu: "Müzik Birleştirici. Her Şey Bozulur Ama Müzik Herkesi Yine Bir Araya Getirir....

  Ankara sahnelerinde 22 yıldır dinleyicileriyle buluşan Grup Kibele, 11 yıl aranın ardından ikinci albümü "Koçer'i" dün akşam verdikleri konserle duyurdu. Kibele'nin solisti Rezzan Bilgin, “Kibele'yi Anadolu'nun bereketini türkülerde arayan onu da dinleyicilerimize duyurmaya çalışan bir grup olarak tanıtabiliriz. Bir Ankara grubuyuz... Müzik birleştirici. Her şey bozulur ama müzik herkesi yine bir araya getirir. Düşmanlıkları yok eder; halkları, düşünceleri yan yana getirir” dedi. Solist Mert Kılıç ise “Biz müziği de ayırmıyoruz, toplumu da ayırmıyoruz, müzik birleştirici bir şey… Her kesimden, her inanç grubundan, her siyasi fraksiyondan dinleyicimiz var. Gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve memur emeklilerine yüzde 50 civarında zam yapılacak
  23 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Memur ve memur emeklilerine yüzde 50 civarında zam yapılacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, memur ve memur emeklilerine yapılacak zamla ilgili oran verdi. Yılmaz, "2024 yılı ocak ayında memur emeklilerinin emekli aylıkları, memurlar gibi hem enflasyon farkı hem de toplu sözleşme gereği alınacak ücretler dahil edildiğinde yüzde 50 civarında olacaktır." dedi. Yüzde 50 zam yapılması durumunda en düşük memur maaşı 22 bin TL'den 33 bin TL'ye çıkacak.

 • Cizre'de Filistin şehitleri için mevlit okundu
  22 Ara Cizre'de Filistin şehitleri için mevlit okundu

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde Şehr-i Nuh Platformu üyeleri, İsrail'in saldırılarında şehit olan Filistinliler için mevlit okutup, pilav dağıttı.

 • DEM Parti Milletvekilleri Bütçe Tartışmalarında Konuştu
  22 Ara DEM Parti Milletvekilleri Bütçe Tartışmalarında Konuştu

  DEM Parti milletvekilleri, TBMM Genel Kurulunda yapılan bütçe tartışmalarında konuşarak ülkenin savunma bütçesine yapılan harcamaları eleştirdi. Milletvekilleri, demokrasi krizi, Kürt meselesi ve din, inanç özgürlüğü gibi konuları da gündeme getirdi.

 • Babacan da TBMM'deki Kürtçe tartışmalarına katıldı: Ülkenin en çok konuşulan 2. dilini tutanağa 'X' diye yazıyorlar
  22 Ara Babacan da TBMM'deki Kürtçe tartışmalarına katıldı: Ülkenin en çok konuşulan 2. dilini tutanağa 'X' diye yazıyorlar

  TBMM Genel Kurulu'ndaki Kürtçe ve Süryanice tartışmalarına değinen DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Bir partinin Eş Genel Başkanı, Genel Kurul'da Kürtçe konuştu. Ülkemizde en çok konuşulan ikinci dil bu Meclis çatısı altında yasak sayılıyor. Tutanaklara 'X' yazıyorlar. İki cümle Süryaniceye de tahammül edemedi bazıları." ifadelerini kullandı.

 • TBMM ile Adalet ve Dışişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  21 Ara TBMM ile Adalet ve Dışişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  TBMM, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçeleri, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

 • Babacan: Dün 'adayımdır' dediğinize bugün 'korkak' derseniz güven oluşturamazsınız
  21 Ara Babacan: Dün 'adayımdır' dediğinize bugün 'korkak' derseniz güven oluşturamazsınız

  Meclis'te düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Şurada seçime 3 ay kalmış, daha dün masada oturanların birbirleriyle ilgili neler söylediğini, neler yaptıklarını büyük bir hicapla izliyoruz. Bu tür tutumlar güven oluşturmaz. Dün elini tuttuğuna bugün 'düşman' derseniz güveni oluşturamazsınız; dün 'adayımdır' dediğinize bugün 'korkak' derseniz güven oluşturamazsınız" diye konuştu.

 • Sofi Ömer ve Aydın Aydın'dan Kürtçe sözlü Erik Dalı klipi
  21 Ara Sofi Ömer ve Aydın Aydın'dan Kürtçe sözlü Erik Dalı klipi

  Şarkıları ve kendine has tarzıyla adından söz ettiren ünlü türkücü Aydın Aydın, dillerden düşmeyen Erik Dalı şarkısını Kürtçe olarak yeniden söyledi. Aydın, Erik Dalı'nın Kürtçe versiyonunun klibi için de ünü ülke sınırını aşan Sofi Ömer ile kamera karşısına geçti.

 • Gergerlioğlu, Bakan Şimşek'i Kürtçe selamladı
  21 Ara Gergerlioğlu, Bakan Şimşek'i Kürtçe selamladı

  DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i Kürtçe selamladı. Gergerlioğlu, konuşmasında Bakanı ana diliyle karşıladığını belirtti ve misafirperverlik kültürümüze vurgu yaptı.

 • Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi TBMM'de görüşülmeye başlandı
  20 Ara Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi TBMM'de görüşülmeye başlandı

  TBMM Genel Kurulu, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bütçesini görüşmek üzere toplandı. Tartışmaların uzaması üzerine oturuma ara verildi.

 • Gergerlioğlu, Bakan Şimşek'i Kürtçe selamladı
  20 Ara Gergerlioğlu, Bakan Şimşek'i Kürtçe selamladı

  DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i Kürtçe selamladı. Gergerlioğlu, konuşmasında Bakanı ana diliyle karşıladığını belirtti.

 • TBMM'de ''ana dil'' tartışması! DEM Partili vekilin Süryanice konuşması ortalığı karıştırdı
  18 Ara TBMM'de ''ana dil'' tartışması! DEM Partili vekilin Süryanice konuşması ortalığı karıştırdı

  TBMM Genel Kurulu'nda, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında DEM Parti Mardin Milletvekili George Aslan'ın Süryanice konuşmasına İYİ Partili milletvekilleri tepki gösterdi. İYİ Partili katip üye Yasin Öztürk'ün Başkanlık Divanı'nı terk etmesi üzerine Genel Kurul'a ara verildi. Öztürk'ün yerine AK Partili katip üye Havva Sibel Söylemez'in divana gelmesiyle görüşmelere devam edildi.

 • TBMM'de Süryanice Tartışması
  18 Ara TBMM'de Süryanice Tartışması

  TBMM Genel Kurulu'nda, Mardin Milletvekili George Aslan'ın Süryanice konuşması tartışmalara neden oldu. Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder'in izin vermesiyle başlayan tartışmada, İYİ Parti ve AK Parti milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.

 • Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  18 Ara Ulaştırma ve Altyapı ile Tarım ve Orman bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının 2024 yılı bütçeleri üzerinde DEM Parti milletvekilleri söz aldı.

 • Dem Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: 'Siyasi Etkimizin Olup Olmadığını Bu Seçimde Herkese Göstereceğiz'
  17 Ara Dem Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: "Siyasi Etkimizin Olup Olmadığını Bu Seçimde Herkese Göstereceğiz"

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırkan, partisinin İzmir 3. Olağan Kongresi’nde; yerel seçimlere ilişkin “Özgürlükçü, çevreyi ranta açmayan, Kürt sorununun demokratik çözümünü savunan, evrensel insan haklarına inanan, demokratik bir hukuk düzeni, ilkelerine uyan ve bu ilkelere uygun olan bütün siyasi partilerle, toplumsal kesimlerle de bir iş birliğine, güç birliğine açık olduğumuzu burada belirtmek istiyoruz. Siyasi bir etkimizin olup olmadığını bu seçimde herkese göstereceğiz. Bizi yok sayan, bizi dikkate almayan, bizi yancı gören, her seçimde kendisine mecbur gören anlayışın ikisine de bu seçimlerde ders vereceğiz” dedi.

 • Sağlık ve İçişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
  16 Ara Sağlık ve İçişleri bakanlıklarının 2024 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda

  AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Bu ülkede Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır, terörün belini de kırıyoruz elhamdülillah. Yakında bu ülkede terör sorunu kalmayacak.

 • Diyarbakır, Mardin ve Siirt'te sağlık çalışanlarından İsrail'e 'Sessiz Yürüyüş' protestosu
  16 Ara Diyarbakır, Mardin ve Siirt'te sağlık çalışanlarından İsrail'e 'Sessiz Yürüyüş' protestosu

  DİYARBAKIR, Mardin ve Siirt'te görevli sağlık çalışanları, İsrail'e tepki göstermek amacıyla, 4 dilde hazırladıkları dövizlerle 'Sessiz Yürüyüş' düzenledi.

 • BBP Genel Başkanı Destici, Çankırı'da konuştu Açıklaması
  16 Ara BBP Genel Başkanı Destici, Çankırı'da konuştu Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in DEM Parti ziyaretine ilişkin, "Sadece oy uğruna, İstanbul başta olmak üzere birtakım belediyeleri kazanma uğruna PKK'nın sözde siyasi partisiyle işbirliği vatana, millete, devlete, şehitlerimize ve...

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Cumhur İttifakı kararını vermiş, 31 Mart için yola koyulmuştur'
  16 Ara MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhur İttifakı kararını vermiş, 31 Mart için yola koyulmuştur"

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı kararını vermiş, mutabakata varmış, 31 Mart 2024 tarihi için yola koyulmuştur.

Advertisement