Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

18.01.2022 20:02

İBB başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmeyen metro hattıyla ilgili "Tiyatro oynamaya kalkmasınlar" ifadelerini kullanmıştı. Oyuncu Fırat Tanış'ın ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif etmesi nedeniyle gösterdiği tepkiyi İmamoğlu haklı bularak "Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan Sefaköy- Beylikdüzü metro hattıyla ile ilgili açıklamasında "Aynen nasıl 2020'de İstanbul Büyükşehir meclisinde oy birliğiyle tiyatro yaptılar. İstanbul'dan gitsin nasıl olsa Ankara'da onaylamayız diye, otobüs alım onayına el kaldırdılar ya, aynı şekilde burada da tiyatro oynamaya kalkmasınlar." ifadelerini kullanmıştı.

FIRAT TANIŞ'TAN TEPKİ GELDİ

İmamoğlu'nun "tiyatro" kelimesini kullanmasını eleştiren oyuncu Fırat Tanış ise sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

"DEMEMEM GEREKİRDİ"

Fırat Tanış'ın tepkisini haklı bulan İmamoğlu, "Tiyatro sanatçısı eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul'daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken "tiyatro yapıyorlar" dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim

"BERABERİZ"

Karşılığında Fırat Tanış ise "Sayın Ekrem İmamoğlu gün içinde bir düzenbazlığı anlatırken "tiyatro" sözcüğünü kullanmıştı. Eleştirmiştim. Haklı bulduğunu, özür dilediğini yazmış. Zarafeti için kendisine teşekkür ederim." paylaşımını yaptı.

İmamoğlu ise yanıt olarak "Beraberiz" yazdı.

Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim
YORUMLAR (1)
500
Mitinge birlikte gittikleri halde 'tokalaşmadıkları' haberleri yapıldı: İşte İmamoğlu ve Yavaş'ın miting öncesi buluşması Mitinge birlikte gittikleri halde 'tokalaşmadıkları' haberleri yapıldı: İşte İmamoğlu ve Yavaş'ın miting öncesi buluşması 'Kayapınar 1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği' sona erdi 'Kayapınar 1. Liseler Arası Tiyatro Şenliği' sona erdi CHP'nin İstanbul'da gerçekleşen 'Milletin Sesi' mitingine katılan Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile tokalaşmadı CHP'nin İstanbul'da gerçekleşen 'Milletin Sesi' mitingine katılan Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ile tokalaşmadı

Son Dakika Magazin Ekrem İmamoğlu, Fırat Tanış'ın tiyatro tepkisini haklı buldu: Tüm sanatçılardan özür dilerim - Son Dakika


Advertisement