Oryantal Didem Kınalı: Ekranlarda Dans Edemiyoruz - Son Dakika

Oryantal Didem Kınalı: Ekranlarda Dans Edemiyoruz

03.12.2014 00:47

Ünlü oryantal Didem Kınalı, oryantallerin kıyafetleri yüzünden televizyonlarda dans etmelerinin yasaklandığını söyledi.

Show TV'de Çağla Şikel ve Alişan'ın sunuculuğunu üstlendiği Her Şey Dahil programına konuk olan Didem Kınalı, oryantallere kıyafetleri yüzünden ekran yasağı getirildiğini iddia ederek yetkili isimlere tepki gösterdi.

Ünlü oryantalin konuşmalarından dikkat çekici bölümler şöyle;

"İSRAİL'DE TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEĞİM"

"11 yaşımdan beri dans ediyorum. Türkiye'ye çok emek verdiğime inanıyorum. Hatta dünyaya dansı sevdirdiğime inanıyorum. Dünyanın her yerinde Türkiye'yi temsil ettim. Çin'de Almanya'da Paris'te aklınıza gelebilecek her yerde dans ettim. Şimdi Ocak ayında İsrail'e gideceğim ve Türkiye'yi temsil edeceğim. Aslında bu çok gurur verici bir şey ama maalesef Türkiye'de dansa başka gözle bakılıyor. Dans denince seksapel bir şey arıyorlar ama gerçekten öyle bir şey yok. Bugüne kadar başıma hiç öyle bir şey gelmedi. O kadar çok saygı duydular ki, şöyle bir şey dans ederken siz 5 dakika izliyorsunuz ama o 5 dakika 1 haftada ortaya çıkıyor. Bir emek var. Aslında şarkıcıların kazandığı parayı biz kazanmıyoruz ama dansı da seviyoruz."

"BAZI ORYANTAL ARKADAŞLARIMIZ YÜZÜNDEN"

"Nesrin Topkapı çok mücadele etmiştir. Ama maalesef onlar da başaramamış geçen Nesrin ablaya dedim 'Nesrin abla o kadar mücadele etmişsin ki diye' bir aynası bile yokmuş, giyindiği zaman bakabileceği bir ayna yokmuş TRT'de, kafasını gazete kağıtlarına sarıyormuş. Ve tülleri oraya buraya sıkıştırarak yapma etme gözükmesin diye. Hakikaten normal giyilebilecek kıyafetlerden daha masum bizim kıyafetlerimiz. Bazı oryantal arkadaşlarımız o kadar çok vücutlarını ortaya çıkarıyorlar ki onlar yüzünden biz yanıyoruz. "

"ATATÜRK'ÜN CUMHURİYETİNDE YAŞAMAYACAKSAK TÜRK OLMAYALIM"

"Bence şöyle bir şey söylüyorum artık yetkililer kimse artık gerçekten ben bundan çok sıkıldım. Eğer Türkiye oryantal dansını izlemek istemiyorsa, hiç görmek dahi istemiyorsanız, ben Türk'üm ve dans etmek istiyorum. Ayırın bizi o zaman Türk olmayalım. Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı cumhuriyetini yaşamayacaksak, özgürlüğümüzü yaşamayacaksak, istediğimiz dansı yapamayacaksak o zaman gidelim biz yurt dışında yaşayalım. O zaman Türk olmayalım ne yapalım?"

"EKRANLARDA DANS ETMEMİZ YASAK"

"Yetkililere şöyle bir şey diyorum; Ben istediğim kadar kapalı giyiniyorum zaten. Ben buna karşıyım. Vücudumu sergilemek değil ben dansımı sergilemek istiyorum. Ben sizin önünüzde dans etmek istiyorum. Ben dans etmeyi özledim fakat yasak. Ve edemiyoruz. Gördünüz mü hiç bu aralar? Ya kazağını üstüne giy, onu giy, oranı kapat, buranı kapat. Ben buradan protesto çekmek istiyorum. Oryantal arkadaşlarım da benimle aynı fikirdeyse gelsinler buyursunlar."

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Bu sene kış geç gelecek! Ekim ayı sıcakları yüksek seyredecek Bu sene kış geç gelecek! Ekim ayı sıcakları yüksek seyredecek Mardin'e gelin gelen Ukraynalı kadın Müslüman oldu Mardin'e gelin gelen Ukraynalı kadın Müslüman oldu Türkiye Barolar Birliği heyeti Anıtkabir'i ziyaret etti Türkiye Barolar Birliği heyeti Anıtkabir'i ziyaret etti
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Magazin Oryantal Didem Kınalı: Ekranlarda Dans Edemiyoruz - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement