Pelin Batu, boşanma haberlerini doğrulayıp, şiddet iddialarını yalanladı - Son Dakika

Pelin Batu, boşanma haberlerini doğrulayıp, şiddet iddialarını yalanladı

23.03.2022 15:31

Oyuncu ve yazar Pelin Batu, Macit Bitargil ile boşanma kararı aldıklarını açıklamıştı. Batu, haklarında çıkan şiddet iddiasını ise "Abartılı" sözleriyle yalanladı.

Oyuncu Pelin Batu'nun, kamuoyuna yansıyan haberlerde 4 yıl önce Roma'da evlendiği kalp damar cerrahı eşi Macit Bitargil tarafından "yoğun psikolojik baskı uyguladığını ve fiziksel şiddet eğilimli davranışlar sergilendiği" gerekçesiyle 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdığı iddia edildi. Batu'dan bu iddialara jet hızıyla yanıt geldi.

"ŞİDDET İDDİASI ABARTILI"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Batu, iddiaları yalanlayarak "Medyada hakkımızda yer alan haberlere erişim engelli getirmek için hamlede bulundum. Boşanma aşamasında olduğumuz doğrudur ama şiddet vb. içeriği çarpıtılmış ve abartılıdır. Her şeyden önce 3.5 yaşında bir oğlumuz var ve ileride onun bu haberlerden etkilenmesini istemiyorum" dedi.

Pelin Batu'dan Şiddet Açıklaması!

PELİN BATU KİMDİR?

Pelin Batu, 27 Aralık 1978 tarihinde, Ankara'da dünyaya gelmiştir. Pelin Batu, anne tarafından Arnavut kökenli bir isimdir. Ünlü ismin babası ise eski milletvekillerinden olan emekli büyükelçi İnal Batu'dur. Pelin Batu, babasının büyükelçilik görevinden ötürü çocukluğu aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Pakistan'ın da bulunduğu pek çok ülkede geçmiştir. Pelin Batu, liseyi New York, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Marymont Okulu'nda tamamladı ve ardından da Mannes Müzik Koleji'nde tiyatro ve müzik eğitimi aldı. Batu'nun üniversite derecesi ise Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde tamamlandı.

Pelin Batu'dan Şiddet Açıklaması!

1999 senesinde vizyona giren Harem Suare adlı sinema filminde canlandırdığı Cariye Nevres karakteri ile sinemaya atılan Batu, aynı yıl vizyona giren iki filmin daha kadrosunda bulundu; Akşam Güneşi ve Hayal Kurma Oyunları. Batu'nun sinema kariyerinde bulunan en önemli rollerden birisi ise 2000 tarihinde vizyona giren, yönetmenliğini Sinan Çetin'in gerçekleştirdiği ve başrollerini de Kadir İnanır ile Müjde Ar'la paylaştığı Komser Şekspir oldu.

Pelin Batu'dan Şiddet Açıklaması!

Aralarında 2004 tarihli Kerem ile Aslı, 2005 tarihli Sessiz Gece ve 2006 tarihini taşıyan Pars; Kiraz Operasyonu'nun da bulunduğu pek çok sinema yapımının yanı sıra tiyatro oyunları ve TV dizilerinde de bulunan Batu, Ghost Sonata isimli oyundaki başarılı performansı ile de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü elde etti. Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile birlikte Tarihin Arka Odası isimli bir tarih programında yer aldı. Habertürk'te Renkahenk isimli bir kültür sanat programını da hazırlayıp ekranlara taşımakta.

Pelin Batu'dan Şiddet Açıklaması!

PELİN BATU'NUN EŞİ MACİT BİTARGİL KİMDİR?

Ünlü oyuncu ve tarihçi Pelin Batu, 2018 yılında kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma'da evlenmiştir. Macit Bitargil, 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Bölümü mezunu olan Bitargil, mezuniyeti sonrası doktor olarak çalışmaya başlamıştır. Kalp ve Damar Cerrahı olarak çalışmalarına devem eden Bitarigil, 2017'de oyuncu, tarihçi ve şair eski milletvekili, emekli büyükelçi İnal Batu'nun kızı olan Pelin Batu ile İtalya Roma'da evlenmiştir. Macit Bitargil, aslen Hatay Antakyalıdır.

Pelin Batu'dan Şiddet Açıklaması!
YORUMLAR
500
Ankara'yı sarsan facia! Paraşütü açılmayan Çancılar İmam Hatip Ortaokulu'nun müdürü, metrelerce yükseklikten yere çakıldı Ankara'yı sarsan facia! Paraşütü açılmayan Çancılar İmam Hatip Ortaokulu'nun müdürü, metrelerce yükseklikten yere çakıldı İtalya'da sıcak hava İtalya'da sıcak hava 'Anne olamazsın' denilen kalp hastası kadının mutluluğunun adı 'Eflal Gül' oldu 'Anne olamazsın' denilen kalp hastası kadının mutluluğunun adı 'Eflal Gül' oldu
Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Pelin Batu, boşanma haberlerini doğrulayıp, şiddet iddialarını yalanladı - Son Dakika

Bu haber Snob Magazin tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Snob Magazin tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Snob Magazin kurumudur.

Advertisement