Yeni Türk Filmleri Görücüye Çıkıyor - Son Dakika

Yeni Türk Filmleri Görücüye Çıkıyor

10.08.2014 09:03
Yeni Türk Filmleri Görücüye Çıkıyor

Gişede büyük bütçeli rakiplerini geride bırakan Türk sineması, gelecek günlerde yeni yapımlarla seyirciyi sinema salonlarına çekmeye hazırlanıyor.

Yılın ilk altı ayında sinemaseverlerin daha çok tercih ettiği yerli yapımlar şansını yılın ikinci döneminde de deneyecek. Havaların soğumasıyla korkudan drama, komediden gerilime çok sayıda film izleyiciyle beyaz perdede buluşacak.

PEK YAKINDA

Yönetmenliği ve senaryosu Cem Yılmaz'a ait “Pek Yakında” sinemaseverlerin de sabırsızlıkla beklediği bir yapım. Ekim ayının ilk günlerinde gişe yarışına dahil olacak filmde Cem Yılmaz'ın yanı sıra Tülin Özen, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Ozan Güven, Çağlar Çorumlu, Cengiz Bozkurt, Zerrin Tekindor, Hare Sürel, Ayşen Gruda ve Ülkü Duru gibi pek çok tanınmış isim yer alıyor.

DABBE ZEHR-İ CİN

Yönetmenliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği “Dabbe Zehr-i Cin” eylül ayının ilk günlerinde beyaz perde de olacak. Türk korku sinemasında işlenen alışılmış konusuyla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanan yapımda Murat Özgen, Irmak Örnek ve Elçin Atamgüç gibi isimler rol alıyor.

GİZLİ YÜZLER

Korku gerilim türündeki “Gizli Yüzler” de yine aynı günlerde vizyona girecek bir diğer yerli yapım. Paranormal varlıkların etkisi altına giren kadın ve aklını kaybetmemek için tek varlığı olan kızına sıkı sıkıya tutunmaya çalışması konu ediliyor. Sümeya Kökten'in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Gülseven Yılmaz, Yeşim Ceren Bozoğlu ve François Vincentelli gibi isimler bulunuyor.

BÖCEK

Yönetmen koltuğunda Bora Tekay'ın oturduğu, eylülün ikinci yarısında sinemaseverlerin karşısına çıkacak komedi türündeki "Böcek"in ilk gösterimi İf İstanbul'da yapıldı. Kavuşamayan iki sevgilinin hikayesinden yola çıkılarak olayların anlatıldığı yapımda Uğur Bilgin, Leyla Yüngül ve Barış Yılmaz Gündüz izleyiciyle buluşuyor.

KANUNSUZLAR

Komedi türündeki “Kanunsuzlar”, eylülde beyaz perdeye gelecek. Proje tasarımı ve yapımcılığı Orçun Benli'ye ait filmde yönetmenliği ise Barış Erçetin üstleniyor. Maceraperest iki arkadaşın çıktıkları yolculukta başlarına gelen komik olayların işlendiği yapımda Orhan Eşkin, Bülent Çolak ve Umut Temizaş rol alıyor.

TERSİNE

Komedi filmi “Tersine”, kadınla erkeğin bilindik rollerinin yer değiştirdiği "tersine dönmüş" bir dünyayla seyircinin karşısına çıkacak. Filmin yönetmenliğini Faik Ahmet Akıncı üstlenirken, kadroda Şenol İpek, Senem Hakkı, Cumhur Sarı ve Nuray Kanal gibi isimler yer alıyor.

İNCİR REÇELİ 2

Başrolündeki müzisyen ve oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'nun yeniden popüler olmasını sağlayan “İncir Reçeli”, gelecek sezonda da devam filmiyle seyirciyi sinema salonlarına çekecek. İlk filmi 2011 yılında vizyona girdiğinde sinemaseverlerden büyük ilgi gören yapımda içine kapanık Metin ve hayata cıvıl cıvıl bakan Duygu'nun hüzünlü aşk hikayesi anlatılmıştı. Devam filmi “İncir Reçeli 2”de ise yine Halil Sezai başrolde izleyiciyle buluşacak. Seyirci bu kez Metin'i, Duygu ile yaşadığı aşkın ardından gelen yoğun yalnızlık dönemi içinde seyredecek.

UNUTURSAM FISILDA

Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği “Unutursam Fısılda”, ekim ayının sonuna doğru beyaz perdeye gelecek. Hümeyra ve Işıl Yücesoy iki kız kardeşi canlandırdığı yapımda, iki ses sanatçısı kardeş olan Hanife ve Ayperi'nin hikayesini anlatılıyor. Gidenlerin ve kalanların öyküsünü sinemaya taşıyan yapım dram türünde.

UZUN YOL

Kendi halinde yaşayan sıradan insanların, küçük mutlulukları arayış hikayesi olan dram türündeki “Uzun Yol”, ruhunun götürdüğü yere giden bireyin açmazlarını beyaz perdeye taşıyor. Nihat Seven'in dördüncü uzun metrajlı projesi olan filmin senaristliğini Melek Seven üstlenirken, filmin oyuncu kadrosunda Hakan Yufkacigil, Bora Cengiz ve Mehtap Anıl gibi isimler yer alıyor.

GECE

Yönetmenliğini Erden Kıral'ın üstlendiği “Gece”nin başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat paylaşıyor. Bir bölümü İzmir'de geçen hikayede köylerinden zorla göç ettirilen bir ailenin dramatik öyküsü anlatılıyor. Kadrosunda ayrıca Vildan Atasever, Teoman Kumbaracıbaşı, Hakan Karahan, Nur Sürer, Hakan Yufkacıgil, Ayça Damgacı ve İlyas Salman'ın da yer aldığı yapımın görüntü yönetmenliği ise Feza Çaldıran'a ait.

ÇAKALLARLA DANS: SIFIR SIKINTI

Yönetmenliğini Murat Şeker'in üstlendiği serinin üçüncü filmi “Çakallarla Dans: Sıfır Sıkıntı” bu defa nam-ı diğer Del Piero Hikmet'in öyküsüyle kaldığı yerden devam ediyor. Komedi türündeki devam filminin başrollerinde ilk iki filmde olduğu gibi Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu sinemaseverlerle bir araya gelecek.

YORUMLAR
500
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Magazin Yeni Türk Filmleri Görücüye Çıkıyor - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement