Son dakika Narlıdere haberleri, Narlıdere son dakika, son dakika Narlıdere

Son Dakika Narlıdere Haberleri

 • DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP'yi İzmir'de hak ettiği yere getireceklerini söyledi
  11:53 DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP'yi İzmir'de hak ettiği yere getireceklerini söyledi

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İzmir'de düzenlenen bir toplantıda, DSP'nin İzmir'deki adaylarını tanıttı ve seçim çalışmalarını anlattı. Aksakal, DSP'nin İzmir'de diğer partilere göre daha nitelikli ve hedefleri olan bir adayı olduğunu belirtti ve partiyi hak ettiği yere getireceklerini söyledi. DSP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Cem Pülten ise İzmir'in CHP'nin kalesi olmadığını ve DSP'nin geçmişte de başarılı başkanlar çıkardığını vurgulayarak, sessiz çoğunluğun hizmetkarı olacaklarını ifade etti. DSP, İzmir'in birçok ilçesinde farklı adaylarla seçimlere katılacak.

 • İzmir Kadın Kooperatifleri Festivali Karşıyaka'da Başlıyor
  26 Şub İzmir Kadın Kooperatifleri Festivali Karşıyaka'da Başlıyor

  Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. İzmir Kadın Kooperatifleri Festivali, farklı ilçelerden katılacak kadın kooperatiflerini bir araya getirecek. Festivalde konuşmacılar, atölye çalışmaları, müzik dinletileri ve lezzetli tatlar yer alacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu Ücretsiz Taşıyacak
  26 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu Ücretsiz Taşıyacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 24 Şubat’ta hizmete açtığı Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu, 15 Nisan tarihine kadar ücretsiz yolcu taşıyacak. Hattın son durağı Kaymakamlık İstasyonu ise önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

 • Soyer'den partisine sitem: 'Devrim niteliğindeki onlarca eserlere teşekkürü çok gördüler'
  24 Şub Soyer'den partisine sitem: "Devrim niteliğindeki onlarca eserlere teşekkürü çok gördüler"

  Soyer'den partisine sitem: "Devrim niteliğindeki onlarca eserlere teşekkürü çok gördüler" Tunç Soyer: "Değişim sloganının altının boşaltılarak hedefinden koparıldığını, umutların sönümlendiğini görüyoruz" 285 milyon Euro'luk Narlıdere Metrosu törenle açıldı: 15 Nisan'a kadar ücretsiz...

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu Hizmete Açtı
  24 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu Hizmete Açtı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, binlerce İzmirlinin katıldığı törenle Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu hizmete açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, açılışta yaptığı konuşmada, İzmir'in sorunlarını çözdüklerini ve geleceği teminat altına aldıklarını belirtti. Ayrıca, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da metronun bölgedeki trafik sorununu çözeceğini ifade etti.

 • İzmir'de Bornova Evka-3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak Narlıdere Metrosu açıldı
  24 Şub İzmir'de Bornova Evka-3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak Narlıdere Metrosu açıldı

  İzmir'de, Bornova Evka-3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak Narlıdere Metrosu törenle hizmete açıldı. Yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisine sitem ederek, projelerin gerçekleştirildiğini ve umutların sönümlendiğini belirtti. Narlıdere Metrosu, Bornova ile Narlıdere arasında kesintisiz raylı ulaşım hizmeti sağlayacak ve günlük ortalama 170 bin yolcu taşıması öngörülüyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için canla, başla çalıştığını söyledi
  24 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için canla, başla çalıştığını söyledi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir için canla, başla çalıştığını söyledi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, 287 milyon euro yatırımla Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu hizmete açtı
  24 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, 287 milyon euro yatırımla Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu hizmete açtı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, son 5 yılda büyük hız kazandırdığı raylı sistem yatırımları kapsamında tamamladığı Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu'nu hizmete açtı. Metronun ilk seferine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'e hayırlı olmasını diledi. Metronun güzergahında 7 istasyon bulunuyor ve günlük ortalama 170 bin yolcu taşınması öngörülüyor.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak
  24 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in açılış konuşmasını yapacağı Konsey'in "Herkes için Sürdürülebilir Kalkınmanın Sağlanması için Küresel Yönetişimde Reform Yapılması" başlıklı 1'inci oturumunda bir konuşma yapacak.

 • İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, projelerini açıkladı
  22 Şub İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, projelerini açıkladı

  İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale, İzmir proje ve aday tanıtım toplantısında projelerini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, toplantıda yaptığı konuşmada, 'İYİ Parti'nin misyonu 'Sen aday çıkarırsan o kazanır' cümlesine uymamaktır' dedi.

 • Narlıdere Metrosu 24 Şubat'ta Açılıyor
  21 Şub Narlıdere Metrosu 24 Şubat'ta Açılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 287 milyon Euro yatırımla Fahrettin Altay - Narlıdere Metrosu'nu 24 Şubat Cumartesi günü hizmete alacak. Törenin ardından ünlü sanatçı Haluk Levent konser verecek. Metro hattı, 7 istasyon ve 7,2 kilometrelik hatla Narlıdere'den Bornova Evka-3'e kesintisiz ulaşım sağlayacak. Günlük ortalama 170 bin yolcu taşınması planlanıyor.

 • 'Daltonlar Çetesi'ne yönelik operasyonlarda tutuklu sayısı 14'e yükseldi
  20 Şub 'Daltonlar Çetesi'ne yönelik operasyonlarda tutuklu sayısı 14'e yükseldi

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, 'Daltonlar Çetesi'ne liderlik yapan Beratcan Gökdemir'in de aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı. Operasyonlar sonucunda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

 • Daltonlar Çetesi'ne yönelik operasyon: Tutuklu sayısı 14'e yükseldi
  20 Şub Daltonlar Çetesi'ne yönelik operasyon: Tutuklu sayısı 14'e yükseldi

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Beratcan Gökdemir'in liderliğini yaptığı Daltonlar Çetesi'ne yönelik tutuklu sayısı 14'e yükseldi. Operasyonlar sonucunda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

 • İzmir'de suç örgütüne yönelik operasyonda 6 tutuklama
  20 Şub İzmir'de suç örgütüne yönelik operasyonda 6 tutuklama

  İzmir'de düzenlenen Kafes-41 operasyonunun ayağında gözaltına alınan 11 şüpheliden 6'sı tutuklandı, 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında suç örgütüne silah sağladıkları öne sürülenlere yönelik yapılan operasyonlarda 14 tabanca, 6 av tüfeği, uyuşturucu ve mühimmat ele geçirilmişti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyon sonucunda 2 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 61 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

 • İzmir'de suç örgütüne yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı
  17 Şub İzmir'de suç örgütüne yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı

  İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonlarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de belediye başkan adaylarını açıkladı
  15 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de belediye başkan adaylarını açıkladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için İzmir'de partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İzmir'de seçimi kazanacağız
  15 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: İzmir'de seçimi kazanacağız

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de seçimi kazanacaklarını belirterek, bu konuda şüphelerinin olmadığını söyledi. Partisinin Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'ndaki belediye başkan adayları tanıtım törenine katılan Özel, İzmir'de daha önce görev yapan belediye başkanlarına teşekkür etti.

 • İYİ Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  14 Şub İYİ Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  İYİ Parti, İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Genel Başkan Meral Akşener, adayların tanıtım törenine katıldı. İYİ Parti'nin adayları arasında Bahadır Gültekin, Mehmet Erdinç Çobanoğlu, Yasin Kırmızı, Uğur Uray, Suar Nezir, Önder Akşengür, Derya Kale Erdemli, Gökhan Uzun, Yetkin Hafızoğlu, Olcay Oral, Huriye Serter, Tanzer Sucu ve Feza Genişoğlu yer alıyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosu istasyonlarını maki bitkileriyle yeşillendiriyor
  14 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosu istasyonlarını maki bitkileriyle yeşillendiriyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosu'nun istasyon üstlerini maki bitkileriyle donatarak kent estetiğine katkı sağlayacak. 17 farklı türden 15 bin 350 bitkiyle donatılan parklar, kent mobilyaları ve sosyal alanlarıyla kentin yaşayan noktaları olacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Filosuna 23 Yeni Otobüs Dahil Etti
  14 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi Filosuna 23 Yeni Otobüs Dahil Etti

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT Genel Müdürlüğü filosuna 23 yeni otobüsü daha dahil etti. Solo otobüsler, kent merkezindeki yeni ve genişleyen yerleşim birimlerinin artan ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.

 • AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, İzmir'in bilişim ve teknoloji alanında önünü açacak projeleri hayata geçirecek
  11 Şub AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, İzmir'in bilişim ve teknoloji alanında önünü açacak projeleri hayata geçirecek

  Hamza Dağ, İzmir Konyalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyeleriyle bir araya gelerek, yerel sorunlara çözüm bulmak için AK Parti hükümetlerinin çalışmalarını ve desteklerini anlattı. Dağ, toplu ulaşımda '90 dakika' uygulaması, su tarifesinde yüzde 50 indirim, belediye ihalelerinin canlı yayımlanması gibi projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

 • Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi, Kadın İstihdamına ve Üretime Katkı Sağladı
  08 Şub Narlıdere Üretici Kadın Kooperatifi, Kadın İstihdamına ve Üretime Katkı Sağladı

  Narlıdere Belediyesi tarafından kurulan NAR-KOOP, 5 yılda kadın istihdamına ve üretime büyük katkı sağladı. Kooperatif, sağlıklı gıda ve hediyelik eşya üretimiyle yerelden kalkınmaya da destek oldu.

 • Depremzedelerin Hayata Tutunma Hikayesi
  07 Şub Depremzedelerin Hayata Tutunma Hikayesi

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan Deniz Kit, Çeşme'de açtığı büfede yöresel lezzetler satarak hayatını sürdürüyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosunu 24 Şubat'ta açıyor
  07 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosunu 24 Şubat'ta açıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayının ardından Narlıdere Metrosunu da 24 Şubat'ta açıyor. Hazırlanan rapora göre, Evka 3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak hattın açılmasıyla birlikte, her gün kent bütününde özel araçla yapılan yaklaşık 13 bin 500 yolculuk toplu taşımaya kayacak. 7 bin 750 aracın trafiğe çıkmasının önüne geçilecek.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosu'nu 24 Şubat'ta açıyor
  07 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Metrosu'nu 24 Şubat'ta açıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nın ardından Narlıdere Metrosu'nu da 24 Şubat'ta açıyor. Evka 3 ile Narlıdere'yi birbirine bağlayacak hattın açılmasıyla birlikte her gün kent bütününde özel araçla yapılan yaklaşık 13 bin 500 yolculuk toplu taşımaya kayacak. 7 bin 750 aracın trafiğe çıkmasının önüne geçilecek.

 • Konak Belediye Başkanı Abdül Batur Son Kez Meclis Toplantısında Veda Konuşması Yaptı
  01 Şub Konak Belediye Başkanı Abdül Batur Son Kez Meclis Toplantısında Veda Konuşması Yaptı

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, son kez katıldığı Konak Belediye Meclisi toplantısında bir veda konuşması yaptı. Başkan Batur, Konak’ta belediye başkanlığı yapmaktan onur duyduğunu ve Konak Belediye Meclisi’yle birlikte tarihe geçecek çalışmalara imza attıklarını söyledi. Adaylık süreciyle ilgili de etik ilkeleri ön planda tuttuğunu belirten Batur, “Büyükşehir belediye başkanı aday adaylığı sürecimizden sonra Konak’la ilgili bir dönüş beklendi. Ama biz, böyle bir beklenti içerisinde değildik. Bunu da partinin üst kademesindeki yöneticilere ilettik. Büyükşehir belediye başkanlığına aday adayı olan birisinin aynı yere dönmesinin ilkesel olarak çok da doğru olmadığını düşündüğümüz için, ilkeli bir duruşla bugün itibarıyla son kez meclis toplantımıza katılmış bulunuyorum” dedi.

 • Narlıdere Belediye Başkanı Ali Ergin 5 yıllık görev süresini değerlendirdi
  01 Şub Narlıdere Belediye Başkanı Ali Ergin 5 yıllık görev süresini değerlendirdi

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Ergin, belediye meclisinin şubat ayı toplantısında 5 yıllık görev süresini değerlendirdi. Başarılı bir 5 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Engin, 'Bir önceki seçimde CHP en yüksek oyu Narlıdere'de almıştı. İnanıyorum ki bu başarı tekrarlanacak. Bu kurumlar hepimizin. Hep birlikte sahip çıkacağız. Köstek olmayacak, destek olacağız. Bilgimizi, tecrübemizi aktaracağız' dedi.

 • CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun Coşkuyla Karşılandı
  01 Şub CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun Coşkuyla Karşılandı

  CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi'nin (PM) onayıyla Narlıdere Belediye Başkanı Adayı olan Erman Uzun, Narlıdereliler tarafından coşkuyla karşılandı. Narlıdere çarşısından CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı önüne kadar yürüyen Narlıdereliler, 'Erman Başkan, sen bizim gururumuzsun', 'Gençlik burada, örgüt burada', 'İşte örgüt, işte başkan' sloganları attı.

 • Özgür Özel: 'Haramiler Gelmek İstiyor, Halkçı Belediye Başkanlarımıza Sahip Çıkın.
  30 Oca Özgür Özel: "Haramiler Gelmek İstiyor, Halkçı Belediye Başkanlarımıza Sahip Çıkın.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bekle bizi İstanbul demiştik de haramilerin saltanatını yıkmıştık da geldik şimdi yüzleri güldürüyoruz ya. Vermez dedikleri sosyal yardımları İstanbul’da 3, Ankara’da 4 katına çıkardık ya. Bütün Türkiye’de alınan sosyal yardımlar toplamda 3,5 kat arttı ya. Şimdi haramiler geri dönelim mi diyorlar. Aman İstanbul, Ankara’ya söylüyoruz. Mersin, Adana, Antalya’ya söylüyoruz. Bütün elimizdeki büyükşehirlere söylüyoruz. Haramiler gelmek istiyor, halkçı belediye başkanlarımıza sahip çıkın. Onlara siz şehrinizi emanet ettiniz, onlar dört dörtlük yönettiler. Şimdi o çalışkan başkanlarımızı biz tekrar size emanet ediyoruz” dedi.

 • AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan'ın anneannesi İzmir'de defnedildi
  30 Oca AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan'ın anneannesi İzmir'de defnedildi

  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan'ın anneannesi Sevgi Softaoğlu'nun (73) cenazesi İzmir'de defnedildi. Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Softaoğlu için Hacı Fatma Tatari Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Törene birçok siyasi isim katıldı ve cenaze Aşağı Narlıdere Mezarlığına defnedildi.

 • CHP İzmir'de 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için adaylar netleşti
  30 Oca CHP İzmir'de 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için adaylar netleşti

  CHP İzmir'de yapılan toplantı sonucunda, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için adaylar belirlendi. Büyükşehir adayı olarak mevcut Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay seçildi. CHP'nin 22 ilçe belediyesinde ise üç mevcut başkan yeniden aday gösterildi. Büyükşehir dahil olmak üzere 20 belediye başkanının yerine ise yeni adaylar belirlendi. Ayrıca, 9 ilçede kadın adaylar yer aldı.

 • Listenin en dikkat çeken ismi! Lal Denizli, CHP'nin Çeşme adayı oldu
  30 Oca Listenin en dikkat çeken ismi! Lal Denizli, CHP'nin Çeşme adayı oldu

  CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cemil Tugay'ı aday olarak belirledi. İlçe adayları da ilan edilirken listenin en dikkat çeken ismi ise ünlü teknik direktör Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli oldu. 32 yaşındaki Lal Denizli, Çeşme Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

 • CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Oldu
  29 Oca CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Oldu

  CHP'nin, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilçe belediye başkan adayları belli oldu. CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplandı. Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda, partinin İzmir'deki Büyükşehir Belediyesi ile 30 ilçe belediye başkan adayı belirlendi. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Cemil Tugay oldu. Aliağa ilçesinde Çağatay Güç, Balçova ilçesinde Onur Yiğit, Bayındır ilçesinde Davut Sakarsu, Bayraklı ilçesinde İrfan Önal, Bergama ilçesinde Tanju Çelik, Beydağ ilçesinde Şakir Başaran, Bornova ilçesinde Ömer Eşki, Buca ilçesinde Görkem Duman, Çeşme ilçesinde Lal Denizli, Çiğli ilçesinde Uygar Yıldırım, Dikili ilçesinde Adil Kırgöz, Foça ilçesinde Saniye Bora Fıçı, Gaziemir ilçesinde Ünal Işık, Güzelbahçe ilçesinde Mustafa Günay, Karabağlar ilçesinde Emine Helil İnay Kınay, Karaburun ilçesinde Nurşen Balcı, Karşıyaka ilçesinde Behice Yıldız İşçimenler Ünsal aday olarak gösterildi. Kemalpaşa ilçesinde Mehmet Türkmen, Kınık ilçesinde Sema Bodur, Kiraz ilçesinde Nasuh Coşkun, Konak ilçesinde Nilüfer Çınarlı Mutlu, Menderes ilçesinde İlkay Çiçek, Menemen ilçesinde Deniz Karakurt, Narlıdere ilçesinde Erman Uzun, Ödemiş ilçesinde Mustafa Turan, Seferihisar ilçesinde İsmail Yetişkin, Selçuk ilçesinde Filiz Ceritoğlu Sengel, Tire ilçesinde Hayati Okuroğlu, Torbalı ilçesinde Övünç Demir, Urla ilçesinde Selçuk Balkan belediye başkan adayı oldu.

 • CHP İzmir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Kesinleşti
  29 Oca CHP İzmir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Kesinleşti

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İzmir ve 31 ilçesinde belediye başkan adayları belli oldu. CHP İzmir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay olarak kesinleşti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Genel Merkez binasında düzenlenen Parti Meclisi (PM) toplantısında adayları açıkladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu. Ayrıca, İzmir'in 30 ilçesinde de belediye başkan adayları belirlendi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu
  29 Oca CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu

  CHP Parti Meclisi (PM), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın aday gösterilmesini kararlaştırdı. Aynı zamanda İzmir'in ilçeleri için de başkan adayları belirlendi. PM kararına göre CHP'nin İzmir ilçe adayları da açıklandı.

 • CHP'nin İzmir'in ilçelerindeki belediye başkan adayları belli oldu
  29 Oca CHP'nin İzmir'in ilçelerindeki belediye başkan adayları belli oldu

  CHP Parti Meclisi'ndeki oylama sonuçlandı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cemil Tugay'ın adaylığı onaylandı. Büyükşehrin haricinde İzmir'in ilçelerinde de adaylar belli oldu.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  29 Oca CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe belediye başkan adayını açıkladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi. İzmir ilçe belediye başkan adayları da belirlendi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nı Hizmete Açtı
  27 Oca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nı Hizmete Açtı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Tramvayı'nı on binlerce İzmirlinin katıldığı törenle hizmete açtı. Çiğli Tramvayı, Karşıyaka ve Çiğli'yi birleştirerek bölgedeki araç trafiğini rahatlatacak. Başkan Soyer, 19 Şubat'a kadar Çiğli Tramvayı seferlerinin ücretsiz olacağını duyurdu.

 • Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi
  27 Oca Çiğli Tramvayı Hizmete Girdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi temeli üç yıl önce atılan Çiğli Tramvayı’nı on binlerce İzmirlinin katıldığı törenle hizmete açtı. Sefere çıkan Çiğli Tramvayı'nın ilk yolcusu Başkan Soyer oldu. İzmir’in gurur gününde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bugün İzmir’den 40 alıp, 1 verenlerin utanç; kırka bire rağmen dev yatırımlar yapmayı başaranlarınsa gurur duyacağı gündür” dedi. Başkan Soyer, 19 Şubat'a kadar Çiğli Tramvayı seferlerinin ücretsiz olacağını duyurdu.

 • Erdoğan İzmir'de.
  27 Oca Erdoğan İzmir'de.

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de aday tanıtım toplantısında; "Şu İzmir Körfezi'nin hâli nedir ya? Kokudan geçebiliyor muyuz? Geçemiyoruz. Bir zamanlar, Belediye Başkanı olmadan önce İstanbul'da Haliç işte böyleydi. Haliç'i bu pisliklerden hamdolsun biz kurtardık. Şu andaki zat göreve geldi, göreve geldikten sonra tekrar Haliç eski hâline dönmeye başladı. İzmir'in ilçelerinin, mahallelerinin, sokaklarının hâli ortada. Şu güzelim önce Körfez'i kokutup, sonra kimyasal madde ile o kokuyu bastırmaya çalışanların bu şehre verecekleri hiçbir şeyi yoktur" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de artık sadece şovla, sadece yalanla, sadece algıyla belediye başkanlığı yaparak şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir.

 • Cumhur İttifakı'nın İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  27 Oca Cumhur İttifakı'nın İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı'nın, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayı tanıtıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım töreninde AK Parti'den 25, MHP'den 5 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti, Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça ve Tire ilçelerinde MHP adayını destekleyecek.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için bugün İzmir'de partisinin ilçe başkan adaylarını tanıttı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir ilçe adaylarını açıkladı
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İzmir ilçe adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda ilçe adaylarını açıkladı. Bayraklı'da Uğur Demirezen, Buca'da Adnan Öztekin, Konak'ta Ceyda Bölünmez Çankırı aday oldu.

 • Hamza Dağ, İzmir'deki Muhtarlarla Bir Araya Geldi
  26 Oca Hamza Dağ, İzmir'deki Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Karabağlar ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Dağ, muhtarlardan gelen taleplere öncelik verdiklerini vurgulayarak, büyükşehir belediye başkanı seçilmesi halinde de muhtarların sorunlarını kendilerine ulaştırmaya devam edeceğini ifade etti.

 • Yeniden Refah Partisi, İzmir'de Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  24 Oca Yeniden Refah Partisi, İzmir'de Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Yeniden Refah Partisi, İzmir'de 13 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. Adaylar, İzmir'in çeşitli ilçelerinde hizmet ve gelişim vizyonlarını paylaştı. Parti, halka hizmet, şeffaflık ve katılımcılık ilkeleriyle hareket edeceğini vurguladı. Adaylar, İzmir'in her bir ilçesinde sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda sürdürülebilir kalkınmayı önceliklendiriyor. Yeniden Refah Partisi, İzmir'in her ilçesini modern ve sürdürülebilir bir gelişime doğru ilerletmeyi hedefliyor.

 • Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu 'Dünden Bugüne' Konseri Düzenledi
  24 Oca Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu 'Dünden Bugüne' Konseri Düzenledi

  Narlıdere Kent Konseyi Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu'nun Narlıdere Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlediği 'Dünden Bugüne' konseri, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Konserde amatör ses ve saz sanatçılarından oluşan koro, Hicaz ve Hüzzam makamındaki eserleri seslendirdi. Konser, Narlıdere Kaymakamı, Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 5 yıllık icraatlarını içeren rapor yayınlandı
  23 Oca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 5 yıllık icraatlarını içeren rapor yayınlandı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Söz verdik yaptık” sloganıyla duyurduğu 5 yıllık icraatlarını içeren rapor tuncsoyer.com.tr internet sitesinde İzmirlilerin erişimine açıldı.

 • Narlıdere'nin yaşayan müzesi Tarihi Yukarıköy ziyaretçi akınına uğradı
  20 Oca Narlıdere'nin yaşayan müzesi Tarihi Yukarıköy ziyaretçi akınına uğradı

  Narlıdere Belediyesi'nin yaşayan müzeye dönüştürdüğü Tarihi Yukarıköy, İzmirlilerin ilgisini çekiyor. Ziyaretçiler tarih kokan sokakları gezip yerel yemeklerin tadını çıkarıyor. Narlıdere Belediyesi'nin düzenlediği yerel üretici pazarı da büyük ilgi görüyor. Narlıdere Kaymakamı ve Belediye Başkanı da ziyaretçilere eşlik etti. Yukarıköy, bölgeye bolluk ve bereket getiriyor. Narlıdere Metrosu'nun hizmete girmesiyle ilçe daha da hareketlenecek.

 • Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  18 Oca Yeniden Refah Partisi 56 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 1 büyükşehir, 3 il ve 53 ilçe olmak üzere toplamda 56 belediye başkan adayını daha açıkladı. Şarkıcı Davut Güloğlu da Düzce Belediye Başkan adayı oldu.

 • Ayvalık'ta Zorla Alıkoyma ve Yaralama Olayının Zanlısı Yakalandı
  15 Oca Ayvalık'ta Zorla Alıkoyma ve Yaralama Olayının Zanlısı Yakalandı

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir kişiyi zorla alıkoyarak tüfek ile yaralayan zanlı, İzmir'de Özel Harekat polislerinin desteklediği operasyonla yakalandı. Ayvalık ilçesinde gerçekleşen olayın ardından firar eden şüpheli, İzmir'de faaliyet gösteren bir şirkete ait araçta bulunurken, İzmir ve Balıkesir polis ekiplerinin ortak çalışması sonucu yakalandı. Zanlılar, yapılan operasyonla birlikte gözaltına alındı ve adli makamlara teslim edildi.

 • Narlıdere Belediyesi, elektrikli araç şarj istasyonları kuracak
  15 Oca Narlıdere Belediyesi, elektrikli araç şarj istasyonları kuracak

  Narlıdere Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına kuracağı elektrikli araç şarj istasyonları ile sürdürülebilir ulaşımı desteklemek için harekete geçti. Temiz enerji kullanımına katkı sağlayacak ve vatandaşların hayatını kolaylaştıracak çalışma için hazırlıklarını sürdürdüklerini söyleyen Başkan Engin, 'Narlıdere olarak bu konuda öncülük etmek ve bir vizyon ortaya koymak istiyoruz. Narlıdere'mizde elektrikli araç sayısı ne kadar artarsa havamızın kalitesi de o kadar artacak, iklim kirliliği bir o kadar azalacak' diye konuştu. Narlıdere Belediyesi'nin diğer belediyelere de örnek olacak öncü projesi ile ülkemizin yeşil enerji politikalarına da katkı sağlanacak.

 • Türkiye şehitlerine ağlarken, CHP'nin Etimesgut adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu davullu zurnalı gövde gösterisi yaptı
  14 Oca Türkiye şehitlerine ağlarken, CHP'nin Etimesgut adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu davullu zurnalı gövde gösterisi yaptı

  CHP'nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, şehitlerin cenaze töreninin yapıldığı gün, CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı'nda davul ve zurna ile karşılandı. Beşikçioğlu, tepkiler üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı sildi.

 • AK Parti İzmir İl Başkanı: Tire'de MHP'li aday gösterilecek
  12 Oca AK Parti İzmir İl Başkanı: Tire'de MHP'li aday gösterilecek

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin İzmir Tire'ye yönelik özel bir talebinin olduğunu, Tire'de Cumhur İttifakı olarak yerel seçimlerde MHP'li bir adayın gösterileceğini söyledi. İYİ Partili Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran da, MHP'ye geçeceği iddialarıyla ilgili, 'Şuan konuyla ilgili açıklama yapmamız erken' yanıtını verdi.

 • Narlıdere Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında toplu sözleşme imzalandı
  11 Oca Narlıdere Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında toplu sözleşme imzalandı

  Narlıdere Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube arasında 55 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Ali Engin, emekçilerin yanında olduklarını belirterek sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ali Balık ise birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını ve üyelerin haklarını korumaya devam edeceklerini söyledi.

 • Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, CHP'nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı oldu
  10 Oca Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, CHP'nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı oldu

  CHP Merkez Yönetim Kurulu, ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nu Ankara'da Etimesgut Belediye Başkan adayı gösterdi. MYK'dan geçen karar Parti Meclisi'ne sunulacak.

 • İzmir Tarihinin En Büyük Raylı Sistem Yatırımı Buca Metrosu'nda Kazı Çalışmaları Başladı
  10 Oca İzmir Tarihinin En Büyük Raylı Sistem Yatırımı Buca Metrosu'nda Kazı Çalışmaları Başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu'nda kazı çalışmalarına başladı. Başkan Tunç Soyer, General Asım Gündüz İstasyonu'nda tünel açma makinesinin (TBM) startını verdi. Soyer, 2025 yılında metronun tamamlanacağını ve İzmir tarihinin en büyük yatırımını kimsenin cebinden 1 kuruş çıkmadan gerçekleştireceklerini belirtti.

 • Interpol'un kırmızı bültenle aradığı İran uyruklu dolandırıcı, İzmir'de yakalandı
  03 Oca Interpol'un kırmızı bültenle aradığı İran uyruklu dolandırıcı, İzmir'de yakalandı

  İzmir'in Narlıdere ilçesinde Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan İran uyruklu dolandırıcı Masoomeh Taheri, yapılan operasyonla yakalandı. Taheri'nin uluslararası bir şebekenin üyesi olduğu ve Avrupa ülkelerinde ikamet izni vaadiyle insanları dolandırdığı belirtildi.

 • İzmir'de İkamet İzni Dolandırıcılığı Yapan Şebeke Üyesi Yakalandı
  03 Oca İzmir'de İkamet İzni Dolandırıcılığı Yapan Şebeke Üyesi Yakalandı

  Avrupa ülkelerinde ikamet izni vaadiyle insanları dolandıran uluslararası bir şebekenin üyesi olan ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Masoomeh Taheri, İzmir polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen KAFES-28 Operasyonu kapsamında, hakkında dolandırıcılık suçundan uluslararası seviyede aranma kaydı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce tahdit kaydı bulunan Taheri, İzmir'de bir rezidansa yapılan şafak operasyonunda yakalandı.

 • İzmir'de uluslararası suç şebekesinin üyesi olduğu iddia edilen İranlı kadın gözaltına alındı
  03 Oca İzmir'de uluslararası suç şebekesinin üyesi olduğu iddia edilen İranlı kadın gözaltına alındı

  Türkiye genelinde düzenlenen Kafes-28 operasyonları kapsamında İzmir'de, uluslararası bir suç şebekesinin üyesi olduğu gerekçesiyle İran uyruklu bir kadın gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aranan bir kişinin İzmir'de bulunduğu bilgisine ulaşarak operasyon düzenledi. Gözaltına alınan kadının, çoğunlukla İran ve Afganistan uyruklu kişileri dolandıran bir şebekenin üyesi olduğu iddia edildi. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Konak Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çinkılıç'ın Vefatı
  02 Oca Konak Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çinkılıç'ın Vefatı

  Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Konak Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çinkılıç, son yolculuğuna kırmızı karanfillerle uğurlandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, törende yaptığı konuşmada, Çinkılıç'ın belediyede uzun süre hizmet verdiğini ve kente büyük katkılar sağladığını belirtti. Çinkılıç'ın cenazesi Hacı Fatma Tatari Camisi'nde kılınan namazın ardından Narlıdere Mezarlığı'nda defnedildi.

 • Kalp Nakli Yapılan Hastaya Türkiye'de İlk Kez Koroner Baypas Ameliyatı Yapıldı
  01 Oca Kalp Nakli Yapılan Hastaya Türkiye'de İlk Kez Koroner Baypas Ameliyatı Yapıldı

  İzmir'de 25 yıl önce kalp nakli yapılan Recep Topçu'ya, 1 yıl önce damar tıkanıklığı nedeniyle stent takıldı. Stentin tıkanmasının ardından 3 ay önce de koroner baypas ameliyatı yapılan Topçu, nakil kalbine koroner baypas yapılan Türkiye'de ilk, dünyada ise sayılı hastalardan biri oldu. Topçu, nakil kalple yaşamına devam ettiğini ve hiçbir aktiviteden eksik kalmadığını belirtti.

 • Aylin Nazlıaka: 'Tüm CHP'li Belediyeler 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı'
  25 Ara Aylin Nazlıaka: "Tüm CHP'li Belediyeler 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde CHP’li belediyelere gönderilen “Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi”nin tüm belediyelerde imzalandığını açıkladı. Nazlıaka, “Büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere toplam 249 CHP’li belediye, şiddet mağduru çalışan varsa onun haklarını gözetecek, mağdurların talebi doğrultusunda hukuki ve psikolojik destek sağlayacak, belediyeye yapılacak yeni işe alım sürecinde yüzde 50 cinsiyet kotasını hedefleyecek. Zaten var olan uygulamayı ete kemiğe büründürdük. Şiddetle mücadele konusunda çok net bir tutum aldık” dedi.

 • Emek Cephesinden Başkan Batur'a Tam Destek
  22 Ara Emek Cephesinden Başkan Batur'a Tam Destek

  Tüm Yerel-Sen ve Belediye-İş sendikalarını ziyaret eden Başkan Batur, “Dayanışma ruhu bundan sonra da devam edecek. Emekçinin hakkını bugüne kadar nasıl gözettiysek bundan sonra da gözeteceğiz. Ben her zaman emekçinin hakkını korudum. Bu konuda beni kentimiz denedi, emekçi denedi, sivil toplum denedi, biliyor. İzmirli beni tanıyor. Ben de İzmir’i iyi tanıyorum. İddialıyım. Bu kenti yönetme konusunda tecrübemize güveniyoruz. Vatandaşla, halkla, sivil inisiyatifle olan ilişkilerimize güveniyoruz. Kenti birlikte yönetme noktasında bütün hazırlıklarımızı yaptık. En fazla oyu alacak aday adayıyım” diye konuştu. Başkan Batur’u coşkuyla karşılayan belediye emekçileri ise “tam destek” dedi.

 • İzmir'de Altunbaş suç örgütüne operasyon: 9 şüpheli gözaltına alındı
  21 Ara İzmir'de Altunbaş suç örgütüne operasyon: 9 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir'de faaliyet gösteren suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgüt lideri Ahmet Altunbaş dahil olmak üzere 8 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında suç örgütü üyelerinin çok sayıda suç işlediği tespit edildi. Operasyon sonucunda 9 şüpheli gözaltına alındı ve ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda silah ve uyuşturucu ele geçirildi.

 • İzmir'de suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı
  21 Ara İzmir'de suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı

  İzmir'de elleri bağlı şekilde alıkonulan 2 kişinin bulunduğu otomobilde düzenlenen suç örgütü operasyonunda 9 kişiden 8'i tutuklandı. Operasyonda 4 tabanca, 66 fişek ve uyuşturucu haplar ele geçirildi. Şüphelilerin iş insanlarını tuzağa düşürerek haksız menfaat sağlamaya çalıştıkları öne sürüldü.

 • Narlıdere'de Türk Sanat Müziği Eğitime Destek Konseri
  21 Ara Narlıdere'de Türk Sanat Müziği Eğitime Destek Konseri

  Narlıdere Belediyesi ve TEMAD Narlıdere Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Türk Sanat Müziği Eğitime Destek Konseri, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserde Türk Sanat Müziği'nin güzide eserleri seslendirildi ve katılımcılar alkışlarıyla sanatçılara eşlik etti. Konserin amacı, çocukların ve gençlerin eğitimine destek olmaktı ve TEMAD Narlıdere Şubesi bu konuda önemli çalışmalara imza atmaktadır.

 • İzmir'de suç örgütüne darbe: Örgüt liderinin de aralarında olduğu 8 zanlı tutuklandı
  21 Ara İzmir'de suç örgütüne darbe: Örgüt liderinin de aralarında olduğu 8 zanlı tutuklandı

  İzmir'de polis ekipleri tarafından Ahmet A. liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda örgüt lideri Ahmet A. dahil 8 zanlı tutuklandı ve suç örgütü çökertilerek faaliyetlerine son verildi.

 • İzmir'de Suç Örgütü Operasyonu: 9 Gözaltı, 8 Tutuklama
  21 Ara İzmir'de Suç Örgütü Operasyonu: 9 Gözaltı, 8 Tutuklama

  İzmir'de polis ekipleri tarafından Ahmet A. liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 9 şüpheli gözaltına alındı. Örgüt lideri Ahmet A. dahil 8 zanlı tutuklandı ve suç örgütü çökertilerek faaliyetlerine son verildi.

 • Konak'ta Spora Emek Verenler Ödüllendirildi
  20 Ara Konak'ta Spora Emek Verenler Ödüllendirildi

  Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şubesinin, Konak Belediyesi'nin katkılarıyla 25’incisini düzenlediği “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” etkinliğinin ödül töreni, Türkiye’nin spor ve futbol camiasını İzmir’de buluşturdu. FİFA eski hakemi Fırat Aydınus ve FİFA Hakemi Halil Umut Meler’in Başarı Özel Ödülü’ne layık görüldüğü törende konuşan Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyı kınayarak, “Spor dostluktur, kardeşlik ve barıştır” diye konuştu.

 • Narlıdere'de Ukrayna-Türkiye dostluğunu pekiştirecek park açıldı
  20 Ara Narlıdere'de Ukrayna-Türkiye dostluğunu pekiştirecek park açıldı

  Narlıdere'de, Türkoloji'nin önde gelen isimlerinden Ord. Prof. Dr. Ahatanhel Krımski'nin adını taşıyan parkın açılışı gerçekleştirildi. Parkın iki ülke arasındaki dostluğu pekiştireceğini belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar da bu günün Ukrayna-Türkiye ilişki tarihine altın harflerle yazılacağını söyledi.

 • Başkan Soyer'den '4,5 yıl' sunumu ve seçim mesajları
  19 Ara Başkan Soyer'den '4,5 yıl' sunumu ve seçim mesajları

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen '4,5 yıl' sunumunda, bu süreçte yaptıklarına ve önümüzdeki yerel seçimlere dair önemli mesajlar verdi.

 • Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Esnaf Odası'nı ziyaret etti
  14 Ara Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Esnaf Odası'nı ziyaret etti

  Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, İzmir Esnaf Odası'nı ziyaret etti. Esnaf Odası Başkanı Yalçın Ata, Başkan Batur'a desteklerini ifade ederek başarılar diledi. Başkan Batur ise esnafın sıcak karşılamasına teşekkür ederek, her zaman esnaf dostu olacağını söyledi.

 • Tunç Soyer: Türkiye'de Vaat Ettiğinin Yüzde 87'sini Gerçekleştiren Bir Belediye Yok
  13 Ara Tunç Soyer: Türkiye'de Vaat Ettiğinin Yüzde 87'sini Gerçekleştiren Bir Belediye Yok

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte bulunan sivil toplum kuruluşları ve hemşehri derneklerinin desteğini ifade etmek için davet ettiği buluşmaya katıldı. Programda konuşan Başkan Tunç Soyer, “Vaat ettiğimiz projelerin yüzde 87’sini gerçekleştirdik. Türkiye’de böyle bir belediye yok” dedi. Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyon Başkanı Mehmet Aydoğan da “İnşallah yeniden aday olacaksınız. Gönlümüz öyle istiyor” diye konuştu.

 • Seslerini Duyurmak İçin Başkent'e Gelen Emekliler: 'Geçinemiyoruz. Açız. Çöp Bidonlarının Başında Kedilerden Köpeklerden Önce Emeklileri Görürsünüz'
  11 Ara Seslerini Duyurmak İçin Başkent'e Gelen Emekliler: "Geçinemiyoruz. Açız. Çöp Bidonlarının Başında Kedilerden Köpeklerden Önce Emeklileri Görürsünüz"

  Emekliler, insanca yaşam için dün Türkiye'nin farklı illerinden Ankara'ya gelerek düzenledikleri mitingle iktidara sesini duyurmaya çalıştı. Emekliler, yaşadıkları sıkıntıları ANKA Haber Ajansı’na anlattı. İzmir bademli köyünden gelen Sadık Yaradan, "7 bin 500 TL emekli maaşı alıyorum. Sağdan soldan hurda topluyorum. Oradan buradan eşya topluyorum satıyorum öyle geçiniyorum" dedi. En düşük emekli maaşı aldığını söyleyen Hüseyin Özkaynak ise "10 bin lira ev kiram var, çalışmak zorundayım. Aldığımız maaş bize yetmiyor. Ben servis şoförlüğü yapıyorum. Sabahın 6’sında çöp bidonlarının başında kedilerden köpeklerden önce emeklileri görürsünüz" diye konuştu. Yılmaz Hacımuratoğlu da yaşadıkları sıkıntıyı, “Sesimizi AKP iktidarına duyurmak istiyoruz. Açlık sınırında yaşıyoruz. Biz açız, artık yaşayamıyoruz. Buna tahammül edemiyoruz. 7 bin 500 lira yaşamak mümkün değil” sözleriyle ifade etti.

 • Narlıdere, Toprak Ana Günü'nü Nar ve Aşure ile Kutladı
  10 Ara Narlıdere, Toprak Ana Günü'nü Nar ve Aşure ile Kutladı

  Narlıdere Belediyesi, 10 Aralık Toprak Ana Günü'nü nar ve aşure ikramıyla kutladı. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ali Engin, sağlıklı ve doğal gıdaları soframıza ulaştırma çabasına destek verdiklerini belirtti.

 • Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için seçim çalışmalarına Narlıdere'den başladı
  09 Ara Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için seçim çalışmalarına Narlıdere'den başladı

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak seçim çalışmalarına doğup büyüdüğü Narlıdere'den başladı. Batur, CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek kentin yönetimine talip olduğunu ve yeni projelerle kentin atılım içinde olacağı çalışmaları yapacağını söyledi.

 • Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi
  06 Ara Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e eşi İlke Engin ve CHP Narlıdere İlçe Örgütü ile birlikte hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Genel Başkan Özgür Özel'e Narlıdere'de yürütülen projeler hakkında bilgi verildi.

 • Narlıdere'de yılın son meclisi gerçekleştirildi
  02 Ara Narlıdere'de yılın son meclisi gerçekleştirildi

  Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere'nin geleceği için ciddi bir yol aldıklarını ve ilçenin geleceğine iz bıraktıklarını belirtti. Meclis toplantısında muhtarlık yardım ödeneğinin artırılması da görüşüldü.

 • İzmir'de deniz taşkınlarına istinat duvarıyla önlem geliyor
  01 Ara İzmir'de deniz taşkınlarına istinat duvarıyla önlem geliyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, deniz taşkınlarına karşı önlem almak için istinat duvarı benzeri çalışmaların yapıldığını ve mağdur esnafa ödemelerin bu ay içinde yapılacağını açıkladı. Mavişehir'de yapılan istinat duvarının deniz taşkınlarını önlediğini belirten Soyer, İzmir'in diğer sahillerinde de benzer tehditlerin olduğunu ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Advertisement