CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil - Son Dakika
Politika

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasındaki tartışmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel de dahil oldu. Özel'in "Bidon kafa zihniyeti" dediği, Özdil'in ise "Buket Aydın'ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim." diyerek karşılık vermesine tepki gösteren Yücel, "Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini bil." ifadelerini kullandı.

20.06.2024 18:04  Güncelleme: 19:15

CHP lideri Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasındaki tartışma büyüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Özdil'in sosyal medya paylaşımlarına, "Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini bil." diyerek tepki gösterdi.

Siyasette normalleşme sürecinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi muhalif tutumuyla tanınan Yılmaz Özdil'i kızdırmıştı. Konuyla ilgili "Asrın lideri, Özgür Özel'e 'Koltuk' verdi" başlıklı bir video yayınlayan Özdil, iki liderin görüşmesini sert bir dille eleştirmişti. Bu çıkış sonrası CHP lideri Özel ise, "Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü... Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar." sözleriyle yüklendi. Özdil de Özel'in bu sözlerine " Buket Aydın'ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim." diyerek karşılık verdi.

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel

"HADDİNİ BİL YILMAZ ÖZDİL"

Yılmaz Özdil ve CHP lideri Özgür Özel arasındaki tartışmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel de dahil oldu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yücel, "Bir kişinin CHP Genel başkanına 'Sözlerini yedireceğim' gibi bir üslup kullanması için şuurunu kaybetmiş olması gerekiyor. Sayın Özgür Özel küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş? Sadece bir tespit yapmış... Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil? Haddini bil!" ifadelerini kullandı.

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

"YILLARCA İKTİDARA OY VEREN KİTLEYİ AŞAĞILADIN"

CHP'li Yücel, paylaşımının devamında, "Yıllarca bir yandan insanların Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik ve seküler duygularını sömürürken, diğer yandan iktidara oy veren kitleyi aşağıladın, iktidarın kutuplaştırma ve ayrıştırma siyasetinin değirmenine su taşıdın. Merak etme, sana rağmen iktidar olacağız!" dedi.

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil
Yılmaz Özdil

ÖZGÜR ÖZEL NE DEDİ?

Önceki gün Ekol TV'de Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan Özel, "Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var." ifadelerini kullandı.

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil

"ARKADAŞ SEÇMENE SÖVÜYOR"

Özel, sözlerinin devamında "O, 'hatamız nerede' demek yerine, oy vermeyen seçmene 'bidon kafa' diyen zihniyet. 47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş. Seçmen dediğin kişi birer insan, işsiz, aç, yoksul, ötekileştirilmiş, yalnız, endişeli. Ona diyorsun ki bu ülkeyi kim yönetsin. Sen ona güven vermediysen, o da sana oy vermediyse bidon kafa olan sensin. Yani, siyasetçinin kendisi. Kafasını duvara vurup nerede yanlış yaptım demesi lazım. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Arkadaş, seçmene sövüyor. Bunlar kutuplaşma olmadıkça yaşayamazlar. Sürekli bir kavga ortamı olsun, iki taraf birbiriyle sürekli çatışma halinde olsun biz de bu tarafa mermi satalım... Boşuna endişeleniyorlar, bu içine girdiğimiz süreç ne sorunları çözer, ne tartışmaları bitirir biz ne gidip AK Parti ile koalisyon oluruz. Sen yine de muhalif olursun." ifadeleriyle isim vermeden Yılmaz Özdil'i eleştirdi.

CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Politika

Son Dakika Politika CHP ile Yılmaz Özdil arasındaki gerilim tırmanıyor: Mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun, haddini bil - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (15)

 • ZAFER YILDIZ: Kendilerine hayrı olmayanların Necip Türk Milletine ne hayrı olabilir ki. CHP dir ne yapsa yeridir deyip geçerim 31 48 Yanıtla
 • Gregor Samsa: Yılmaz Özdil oldum olası bana hiç samimi gelmedi gelmeyecek de. 57 14 Yanıtla
 • Mesko Aljovic: Yılmaz Özdil,sayın Özel'i sürekli eleştirdiği konuda haklı...25 yıldır Erdoğan'ı tanımamış gibi, normalleşme,yumuşama adı altında yine Erdoğan'ın değirmenine su taşıyan yalancı baharı polyannacılık ile gibi bu derece benimsemesi CHP yi bitirir.. 19 40 Yanıtla
 • barış özcan: Çok eğlenecuk :) demedi demeyin. 35 12 Yanıtla
 • Ercan Karatas: Az kaldı bu haber kanalını silecem bu gidişle artık bıktım siyaset haberlerinden 18 10 Yanıtla
  Gregor Samsa: Ya ne haberi verecek kardeş? Kalkıp köroğlu ile ayvaz hikayesi anlatacak halleri yok herhalde. 32 4
 • Mehmet Yılmaz: Bi durun bide sizin kavganizla uğraşmasın insanlar 16 3 Yanıtla
 • barış özcan: Bir kitap daha yazar şimdi, ama bu sefer 2.500 tl değil 12.500 ye satar ve eminim önceki gibi buda 5 dk içinde biter. 10 5 Yanıtla
 • ersen temel: kafes dövüşü yapsınlar 10 3 Yanıtla
 • Selami Karagülle: İkisi de aynı tavanın balığı 8 3 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement