Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Bakan Çavuşoğlu 3 Nisan'da İsrail'e gidiyor - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Bakan Çavuşoğlu 3 Nisan'da İsrail'e gidiyor

09.03.2022 22:58

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile yaptığı görüşme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan "Enerji ve Dışişleri Bakanlarımızın İsrail ziyaretini önemsiyorum" demişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, 3 Nisan'da Filistin ve İsrail'e bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yıl aradan sonra İsrailli bir mevkidaşını Ankara'da ağırladı. Yaklaşık 2 saat süren kritik görüşmenin ardından kamera karşısına geçen liderlerden Erdoğan, Enerji ve Dışişleri bakanlarının İsrail'e yapacağı ziyaretleri önemsediğini belirtti. Erdoğan'ın bahsettiği ziyaretin detayları da netleşti. Bu kapsamda Bakan Çavuşoğlu, 3 Nisan'da İsrail ve Filistin'e gidiyor

BÜYÜKELÇİ ATAMA SÜREÇLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nisan ayının ilk haftasında İsrail ve Filistin'de olacak. İsrailli mevkidaşıyla görüşecek olan Bakan Çavuşoğlu'nun ziyarette iki ülke arasında büyükelçi atanma süreçlerini değerlendirmesi bekleniyor.

FATİH DÖNMEZ DE İSRAİL'E GİDECEK

Çavuşoğlu'nun ziyaretinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in de ülkeyi ziyaret edeceği, iki ülke arasında Doğu Akdeniz'deki enerji arama faaliyetleri konusunda çalışmalar yapacağı öğrenildi.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan 34 hidroelektrik santralin açılış töreninde konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan 34 hidroelektrik santralin açılış töreninde konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan 34 hidroelektrik santralin açılış töreninde konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan 34 hidroelektrik santralin açılış töreninde konuştu: (1) Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han sondaj gemimiz, Türkiye'nin enerji alanındaki yeni vizyonunun sembolüdür' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Abdülhamid Han sondaj gemimiz, Türkiye'nin enerji alanındaki yeni vizyonunun sembolüdür'
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Bakan Çavuşoğlu 3 Nisan'da İsrail'e gidiyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement