Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e kapılarının açık olduğunu belirtti. Erdoğan, ziyaretleri halinde bir araya gelip konuşacaklarını ifade etti.

16.04.2024 22:28  Güncelleme: 22:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası gazetecilere "CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" açıklamasında bulundu.

Yerel seçim temposu nedeniyle 1,5 ay sonra gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutuna kadar gazetecilerle yürüyüş yaptı. Erdoğan, bu sırada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SAYIN ÖZEL'E KAPIMIZ AÇIK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin bugünkü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ileride randevu talebinin olacağını söylemişti. Gazeteciler tarafından Erdoğan'a "CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?" diye soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" şeklinde yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YÖNELTİLEN DİĞER SORULAR

Diplomasi trafiğiniz bayram sonrası bir hayli hareketli, gündeminizde neler var?

"Mesela Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelecek. Tanzanya, Afrika'nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye'ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var

Önümüzdeki günlerde bir de Bağdat ziyaretiniz olacak. Hangi konular gündemde? Terörle mücadelede yeni aşama diyebilir miyiz?

"Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye'ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil'e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var

Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin'in bir ziyareti söz konusuydu, tarih netleşti mi?

"Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var

Öğretmen ataması söz konusu mu?

"Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız çok konu var
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel\'e kapımız açık

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Necati Kaya: 20 yıldır hakaret ettiği muhalefete boyle alt perdeden bir söyleminde vardır bir tilkilik. Bu da bir strateji. Halkı kutuplaştırmanın nirvanasında bu bölmenin artık millette tiksinti yarattığını gördü. Yani demem o ki onun beyninde tabirinle Cehape zihniyeti aynı. Hatta 2. Parti durumuna düşmenin ekstra bir yüklenmeside var. Herhalde birde böyle deneyeyim diyor. Ama çok geç. Toplum hafizasına yazıldı son 20 yıllık Türk milleti,Türkiye Cumhuriyeti ve Chp ye yapılanlar. 212 165 Yanıtla
  Mehmet Aydaz: 20 yıldır muhalefet görüşmek istediğinde kabul etmiyordu ,, hayırdır ne olduki şimdi kabul ediyorsun,, 123 77
 • Halil: Barışçıl bir dil hepimize faydası olacaktır 246 19 Yanıtla
 • ece handem: Sizleri devamlı böyle görmekten memnun duyarız.. Umarım en kısa zamanda bi araya gelirsiniz.. 183 35 Yanıtla
 • Mehmet Gultekin: tuncelilerin devri bitti o zaman 41 98 Yanıtla
 • Erol MARASLI: İktidarda muhalefette bu ülkenin tabiki görüşecekler.birbirlerine yıllardır rakipten ziyade düşman gibi yaklaşımda olmaları ükleye kaybettiriyordu.ön yargılı olmamak lazım 48 5 Yanıtla
 • Beşiktaş 1903: Ee nede olsa çöküş devrine geçtin 8 4 Yanıtla
 • Mehmet Aydın: Bu ülke 1990 lı yı yıllarda daha huzurlu idi onca derde rağmen Millet bu yükü kaldıramaz oldu 3 0 Yanıtla

Advertisement