Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi - Son Dakika

Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi

19.01.2022 00:16
Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi

'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' önerisi üzerinde çalışan 6 muhalefet partisinin temsilcileri, TBMM'de bir kez daha toplandı. Toplantıda, daha önce üzerinde uzlaşmaya varılan metnin redaksiyonun yapıldığı öğrenildi. 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, seçim güvenliğini konuşmak için tekrar bir araya gelmesi bekleniyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için 6 partinin katılımıyla hazırlanan ortak metne, son şekli verildi. TBMM'de basına kapalı gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün katıldı.

METİN GENEL BAŞKANLARA SUNULACAK

Temel ilkelerin yer aldığı metnin son hali, genel başkanlara sunulacak. Toplantıya katılan siyasi partilerin temsilcileri, çalışmalarının sona erdiğini belirterek Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

GELECEK HAFTA SEÇİM GÜVENLİĞİ MASAYA YATIRILACAK

Öte yandan 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, gelecek haftalarda seçim güvenliği konusunu görüşmek üzere tekrar bir araya gelmeleri ve çalışmalara devam etmeleri bekleniyor.

YORUMLAR
500
Tuncay Özkan'dan Basın Örgütlerine Çağrı: 'Gelin, Özgürlüklerimizi Birlikte Savunalım' Tuncay Özkan'dan Basın Örgütlerine Çağrı: 'Gelin, Özgürlüklerimizi Birlikte Savunalım' Engin Özkoç: 'Erdoğan, 15 Temmuz'da Milleti Sokağa Döküp, Kendisi Saklanırken; TBMM Kapılarını İlk Açan CHP Vekilleridir' Engin Özkoç: 'Erdoğan, 15 Temmuz'da Milleti Sokağa Döküp, Kendisi Saklanırken; TBMM Kapılarını İlk Açan CHP Vekilleridir' Utku Çakırözer: Dezenformasyonla Mücadele Bahanesiyle Getirilen Kanun Teklifi, Basın ve İfade Özgürlüğünü Kısıtlayacak Bir Çalışmadır Utku Çakırözer: Dezenformasyonla Mücadele Bahanesiyle Getirilen Kanun Teklifi, Basın ve İfade Özgürlüğünü Kısıtlayacak Bir Çalışmadır
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi - Son Dakika


Advertisement