Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi - Son Dakika

Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi

19.01.2022 00:16
Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi

'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' önerisi üzerinde çalışan 6 muhalefet partisinin temsilcileri, TBMM'de bir kez daha toplandı. Toplantıda, daha önce üzerinde uzlaşmaya varılan metnin redaksiyonun yapıldığı öğrenildi. 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, seçim güvenliğini konuşmak için tekrar bir araya gelmesi bekleniyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için 6 partinin katılımıyla hazırlanan ortak metne, son şekli verildi. TBMM'de basına kapalı gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün katıldı.

METİN GENEL BAŞKANLARA SUNULACAK

Temel ilkelerin yer aldığı metnin son hali, genel başkanlara sunulacak. Toplantıya katılan siyasi partilerin temsilcileri, çalışmalarının sona erdiğini belirterek Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

GELECEK HAFTA SEÇİM GÜVENLİĞİ MASAYA YATIRILACAK

Öte yandan 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, gelecek haftalarda seçim güvenliği konusunu görüşmek üzere tekrar bir araya gelmeleri ve çalışmalara devam etmeleri bekleniyor.

YORUMLAR
500
Milletvekili Tutdere, Çelikhan köy yollarındaki sorunları meclise taşıdı Milletvekili Tutdere, Çelikhan köy yollarındaki sorunları meclise taşıdı CHP var gücüyle yarınki mitinge hazırlanıyor: Kılıçdaroğlu'nun adaylığı yolundaki önemli bir viraj CHP var gücüyle yarınki mitinge hazırlanıyor: Kılıçdaroğlu'nun adaylığı yolundaki önemli bir viraj CHP'li Bülbül'den 4 Aylık Adalet Bilançosu: 120 Toplantı ve Gösteriye Müdahale, 4 Bin 760 Gözaltı, Cezaevlerinde 909 Hak İhlali CHP'li Bülbül'den 4 Aylık Adalet Bilançosu: 120 Toplantı ve Gösteriye Müdahale, 4 Bin 760 Gözaltı, Cezaevlerinde 909 Hak İhlali
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ortak metne son şekli verildi - Son Dakika


Advertisement