Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Muharrem Erkek haberleri, Muharrem Erkek son dakika, son dakika Muharrem Erkek

Son Dakika Muharrem Erkek Haberleri

Son dakika Muharrem Erkek haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son muharrem erkek haberleri anında burada.


 • 27.11.2023 27 Kas 16:47 Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu

  Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için başvurusunu CHP İl Başkanlığı'nda yaptı. Erkek, Çanakkale'nin gelişmesi ve örnek bir kent olması için çalışacaklarını belirtti.

 • 15.10.2023 15 Eki 20:00 CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek: Partimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız

  CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek: Partimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek, Çanakkale İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partinin zor bir dönemden geçtiğini ancak herkesin bilincinde olduğunu ve partiyi güçlendirerek çıkacaklarını belirtti. Erkek, CHP'nin değişim, dönüşüm ve yenilenme sürecine gireceğini vurgulayarak, Atatürkçülük ve sosyal demokrasi ilkelerini ön plana çıkaracaklarını ifade etti. CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan ise seçimlerde kazanılması gerekenin kaybedildiğini söyleyerek, tekrar seçmenin güvenini kazanmak için çalışacaklarını dile getirdi.

 • 26.05.2023 26 May 22:50 CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: 'HDP'ye herhangi bir tavizimiz söz konusu değil'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: 'HDP'ye herhangi bir tavizimiz söz konusu değil' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, HDP'lilerin 'Bize sözler verdiler, o sözleri yapacaklar.' söylemlerine ilişkin, 'Hayır, öyle bir şey kesinlikle yok.' dedi.

 • 26.05.2023 26 May 13:31 CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten yurt dışı oy açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten yurt dışı oy açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, yurt dışında kullanılan oylara ilişkin ortaya atılan iddialara ilişkin açıklama yaparak, sosyal medyada dolaşan iddiaları yanıtladı.

 • 26.05.2023 26 May 13:17 CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten yurt dışı oylarıyla ilgili açıklama

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'ten yurt dışı oylarıyla ilgili açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, yurt dışında kullanılan oylarla ilgili sosyal medyada dolaşan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Erkek, yurt dışında kullanılan oyların bilgisayar sistemiyle takip edildiğini belirtti.

 • 25.05.2023 25 May 15:35 Muharrem Erkek: "Cumhurbaşkanlığı İçin, 2 Bin 269 Sandık Sonuç Tutanağında Farklılık Tespit Ettik Bunların Hepsinin İtirazları Pazartesi 17.00...

  Muharrem Erkek: 'Cumhurbaşkanlığı İçin, 2 Bin 269 Sandık Sonuç Tutanağında Farklılık Tespit Ettik Bunların Hepsinin İtirazları Pazartesi 17.00... CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Cumhurbaşkanlığı için, 2 bin 269 sandık sonuç tutanağında farklılık tespit ettik. Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine olanları da ayrıca tabii ki tespit ediyoruz. Bunların hepsinin itirazları pazartesi 17.00 itibariyle yapıldı. Milletvekilliği için toplam 4 bin 825 sandıkta farklılık uyuşmazlık tespit ettik. 14 Mayıs’taki seçim bitti ve bu seçimin kazananı olmadı. Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten, yürütmenin başı Cumhurbaşkanı güven oyu alamadı seçmenden, şimdi yeniden seçime gidiyoruz. Daha doğrusu yeni bir maça çıkılacak ve bu maç 0-0 başlıyor. Onun için lütfen herkes sandığa gitsin, özellikle gençler, özellikle kadınlar. Tek adam rejimine oy vermeyeceğiz. Demokrasiye oy vereceğiz” dedi.

 • 25.05.2023 25 May 15:35 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek basın toplantısında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek basın toplantısında konuştu Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Son derece sağlıklı bir altyapımız ve sistemimiz var. Çünkü bizim için seçmen iradesi, milli irade her şeyin üstündedir, her bir oyu takip ediyoruz.

 • 22.05.2023 22 May 13:45 CHP'Lİ ERKEK: 28 MAYIS'TAKİ SEÇİM, REFERANDUM NİTELİĞİNDE OLACAK

  CHP'Lİ ERKEK: 28 MAYIS'TAKİ SEÇİM, REFERANDUM NİTELİĞİNDE OLACAK CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "28 Mayıs'taki seçim, referandum niteliğinde bir seçim olacak.

 • 17.05.2023 17 May 12:53 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: "İtirazlarımızı yaptık"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: 'İtirazlarımızı yaptık' CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: "İtirazlarımızı yaptık" "YSK ve veri sistemi arasındaki farklılıkları hem genel merkez, hem il hem de ilçe başkanlıkları görüyor" "Lütfen herkes sandığa gitsin" Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Cumhurbaşkanlığı için 2 bin 269...

 • 17.05.2023 17 May 12:33 CHP'li Erkek: 2 bin 269 sandıkta itirazlarımızı yaptık

  CHP'li Erkek: 2 bin 269 sandıkta itirazlarımızı yaptık CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Cumhurbaşkanlığı için 2 bin 269 sandık sonuç tutanağında farklılık tespit ettik. Tabii 4 adayın da lehine, aleyhine olabilir.

 • 16.05.2023 16 May 18:25 Muharrem Erkek: "Ysk Verisiyle Uyuşmayan Sandıklara İlişkin İtirazlar İlçe Seçim Kurullarına Yapıldı"

  Muharrem Erkek: 'Ysk Verisiyle Uyuşmayan Sandıklara İlişkin İtirazlar İlçe Seçim Kurullarına Yapıldı' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Tüm sandık sonuç tutanaklarımızı biz sistemimize girdik. YSK da girdi. YSK verisiyle uyuşmayan sandıklara ilişkin itirazlar ilçe seçim kurullarına yapıldı. Düzeltmeler ilçe seçim kurulları tarafından yapılacaktır. Her bir oyun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 • 16.05.2023 16 May 15:55 CHP, yurt dışında oy verme sürelerinin artırılması için YSK'ye başvurdu

  CHP, yurt dışında oy verme sürelerinin artırılması için YSK'ye başvurdu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan yardımcıları Muharrem Erkek ve Bülent Tezcan, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçiminin ikinci turu için yurt dışı temsilciliklerde oy verme sürelerinin artırılması için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuruda bulundu.

 • 16.05.2023 16 May 15:47 Chp, 5 Ülkede Oy Verme Süresinin 2 Güne İndirilmesine İtiraz Etti.

  Chp, 5 Ülkede Oy Verme Süresinin 2 Güne İndirilmesine İtiraz Etti. CHP, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda ABD, Kanada, Avustralya, İrlanda ve İngiltere’de oy verme süresinin beş günden iki güne düşürülmesine itiraz etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Esas olan, seçmenin oy kullanmasını, iradesini tecelli ettirmesini sağlamaktır. Daraltmak değil, genişletmemiz gerekir. Sandık sayısını artırmamız gerekir. Onun için bu konuda bir başvuru yaptık…Yurt dışı seçmenler tüm planlarını bu kararlara gör yapıyorlar. 16 Mart tarihli genelge ve kararlar uyarınca, seçimin ikinci tura kalması durumunda insanlar, seçmenler, oy kullanacakları tarihe göre planlamalarını yaptılar” dedi.

 • 16.05.2023 16 May 15:48 CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK'ya başvuruda bulunduklarını açıkladı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK'ya başvuruda bulunduklarını açıkladı Muharrem Erkek, yurt dışında seçmenin oy kullanma sürelerinin kısıtlanmasıyla ilgili olarak YSK'ya başvuruda bulunduklarını belirterek 'Maç devam ederken kural değiştirilmez' dedi.

 • 15.05.2023 15 May 07:20 CHP'Lİ ERKEK: SEÇİM SONUÇLARI KESİNLEŞENE KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

  CHP'Lİ ERKEK: SEÇİM SONUÇLARI KESİNLEŞENE KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Yurt dışı oylarının sayımı ATO'da devam ediyor ve bu işlem daha da zaman alacak gibi duruyor.

 • 15.05.2023 15 May 06:13 CHP'li Erkek: Seçim sonuçları kesinleşene kadar görevimizin başındayız

  CHP'li Erkek: Seçim sonuçları kesinleşene kadar görevimizin başındayız CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Yurt dışı oylarının sayımı ATO'da devam ediyor ve bu işlem daha da zaman alacak gibi duruyor.

 • 15.05.2023 15 May 05:48 CHP heyeti YSK Başkanı Yener'i ziyaret etti

  CHP heyeti YSK Başkanı Yener'i ziyaret etti CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, seçim sonucu kesinleşene kadar Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak görevlerinin başında olduklarını belirtti.

 • 12.05.2023 12 May 15:00 CHP'li Salıcı: Seçim güvenliği için 563 bin 784 kişi görevlendirdik

  CHP'li Salıcı: Seçim güvenliği için 563 bin 784 kişi görevlendirdik CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, toplam 563 bin 784 kişiyi seçim güvenliği için görevlendirdiklerini söyledi.

 • 10.05.2023 10 May 14:15 CHP'li Muharrem Erkek'ten GAMER kararı açıklaması: 'Kanunsuz emir verenler hesap verecek'

  CHP'li Muharrem Erkek'ten GAMER kararı açıklaması: 'Kanunsuz emir verenler hesap verecek' CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İçişleri Bakanlığı tarafından seçim sonuçlarını takip etmek üzere oluşturulan GAMER adli sisteme ilişkin verdiği kararı paylaştı. Erkek, 'Kanunsuz emir verenler ve uygulayanlar hesap verecek' uyarısını yaptı.

 • 06.05.2023 06 May 18:45 CHP'li Muharrem Erkek: Seçimi kazanırsak kabinede Adalet Bakanı olarak görev yapacağım

  CHP'li Muharrem Erkek: Seçimi kazanırsak kabinede Adalet Bakanı olarak görev yapacağım Konuk olduğu TV programında seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Sayın Cumhurbaşkanımız takdir ederse evet kabinede Adalet Bakanı olarak görev yapacağız. Bu konuda ciddi çalışmalar sürdürüyoruz" dedi.

 • 04.05.2023 04 May 18:34 CHP'li Muharrem Erkek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

  CHP'li Muharrem Erkek'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun mitinginde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Giresun'a gelmiş fındığa 4 dolar zam verecekmiş. Ula bu kadar zaman neredeydiniz? Niye bugüne kadar vermediniz?" şeklindeki sözlerine "Muhalefet antrenmanları yapıyor" yanıtını verdi.

 • 02.05.2023 02 May 15:29 CHP'li Erkek: İçişleri Bakanlığı'nda paralel yapı kurulduğunu tespit ettik

  CHP'li Erkek: İçişleri Bakanlığı'nda paralel yapı kurulduğunu tespit ettik CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İçişleri Bakanlığı'nda paralel bir yapı kurulduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Seçimlerdeki işlemlerin yürütülmesinde tek yetkili organın seçim kurulları olduğunu hatırlatan Erkek, İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir seçim takip modülü oluşturulduğunu belirtti.

 • 02.05.2023 02 May 14:50 CHP'li Erkek: İçişleri Bakanlığı'nda paralel yapı kurulduğunu tespit ettik

  CHP'li Erkek: İçişleri Bakanlığı'nda paralel yapı kurulduğunu tespit ettik CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "İçişleri Bakanlığı'nda paralel bir yapı kurulduğunu tespit ettik. Bu yapıyla birlikte tüm sandık sonuç tutanakları ve seçim sonuçları takip edilecek.

 • 02.05.2023 02 May 12:47 Muharrem Erkek: "İçişleri Bakanlığı'nda Paralel Bir Seçim Takip Sistemi Kurulduğunu Tespit Ettik. Demokrasiye, Milli İradeye Darbe mi...

  Muharrem Erkek: 'İçişleri Bakanlığı'nda Paralel Bir Seçim Takip Sistemi Kurulduğunu Tespit Ettik. Demokrasiye, Milli İradeye Darbe mi... CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İçişleri Bakanlığı’nda paralel bir seçim takip sistemi kurulduğunu tespit ettiklerini açıkladı. Bakanlığın kaymakamlıklara ve valiliklere bunun için talimat verdiğini, Kiraz Kaymakamlığı'nın seçim günü anlık sandık sonuç tutanaklarının verilmesi talebinin ilçe seçim kurulu tarafından reddedildiğini belirten Erkek, “İçişleri Bakanlığı, Yüksek Seçim Kurulu’na paralel bir seçim takip sistemini niçin oluşturuyor? Kaybedeceğiniz zaman darbe mi yapmayı planlıyorsunuz? Demokrasiye, milli iradeye darbe mi gerçekleştirmeyi planlıyorsunuz? İşte maalesef böyle bakanların, böyle bir yönetim anlayışının bu ülkede egemen olması, bu derece partizanlık ve böylesine bir parti devletin inşa etmek, gerçek bir beka sorunudur” dedi.

 • 02.05.2023 02 May 12:42 CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, basın toplantısında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, basın toplantısında konuştu Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Maalesef öyle bir tabloyla karşılaştık ki ve bunu ilk kez bir seçimde yaşıyoruz, İçişleri Bakanlığında paralel bir yapı kurulduğunu tespit ettik. İçişleri Bakanlığı bünyesinde bir seçim takip modülü oluşturmuşlar.

 • 02.05.2023 02 May 12:04 CHP'den ortalığı karıştıracak bir seçim iddiası: İçişleri Bakanlığı içinde paralel bir yapı tespit ettik

  CHP'den ortalığı karıştıracak bir seçim iddiası: İçişleri Bakanlığı içinde paralel bir yapı tespit ettik Türkiye 12 gün sonra yapılacak seçimlere kilitlenirken, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek gündem yaratacak bir iddiada bulundu. İçişleri Bakanlığı'nın YSK'ya paralel bir seçim takip sistemi kurduğunu öne süren Erkek, "Öyle bir tablo ile karşılaştık ki, bunu ilk kez bir seçimde yaşıyoruz. Görevlileri uyarıyoruz; bu kanunsuz emre uymayın, bu suça ortak olmayın" dedi.

 • 28.04.2023 28 Nis 16:53 CHP'li Muharrem Erkek: 'Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı Partizanca Davranabilir mi?'

  CHP'li Muharrem Erkek: 'Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı Partizanca Davranabilir mi?' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Millet İttifakı ve 14 Mayıs seçimleriyle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

 • 21.04.2023 21 Nis 16:12 CHP'li Muharrem Erkek: Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz

  CHP'li Muharrem Erkek: Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "14 Mayıs'tan sonra cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım attığımız günlerde mutlaka cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz" dedi.

 • 19.04.2023 19 Nis 17:41 CHP'den, YSK'nin Millet İttifakı'nın "fermuar" modeliyle ilgili kararına tepki Açıklaması

  CHP'den, YSK'nin Millet İttifakı'nın 'fermuar' modeliyle ilgili kararına tepki Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 16 ilde "Millet İttifakı" adının kullanılamayacağı kararına ilişkin, "Yasal dayanağı olmayan bir karardır.

 • 19.04.2023 19 Nis 15:50 Muharrem Erkek: "Ysk, İyi Parti ile İş Birliği Yaptığımız 16 İlde Millet İttifakı Ünvanını Kullanmamıza Müsaade Etmiyor"

  Muharrem Erkek: 'Ysk, İyi Parti ile İş Birliği Yaptığımız 16 İlde Millet İttifakı Ünvanını Kullanmamıza Müsaade Etmiyor' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) CHP ve İYİ Parti’nin iş birliği yaptığı 16 ilde Millet İttifakı unvanının kullanılmasına izin vermediğini açıkladı. “Biri çıksın, bu aldıkları kararın yasal dayanağını göstersin. Gösteremezler, maalesef talimatla, telkin ile alınmış bir karar. Maç başladı, başladıktan sonra yeni kurallar getiriyorlar” diyen Erkek, vatandaşlara “9 ilde Millet İttifakı CHP listesi ile, tek liste ile seçimlere girecek. Unutmayın ki orada Millet İttifakı’nı CHP temsil ediyor. CHP logosuna, altı oka mührünüzü basın. 7 ilde de Millet İttifakı İYİ Parti listeleriyle seçime gidiyor. Burada da Millet İttifakı’nı İYİ Parti’nin temsil ettiğini asla unutmayın” diye seslendi.

 • 18.04.2023 18 Nis 14:17 Muharrem Erkek: "Son Depremde Bütün Türkiye Gördü, O Enkazın Altında Bu İflas Etmiş Ucube Yönetim de Kaldı.

  Muharrem Erkek: 'Son Depremde Bütün Türkiye Gördü, O Enkazın Altında Bu İflas Etmiş Ucube Yönetim de Kaldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Son depremde bütün Türkiye gördü. O enkazın altında bu iflas etmiş ucube yönetim de kaldı. O enkazın altında bu sistem de kaldı. Onun için bu sistemi değiştireceğiz. Yalnızca iktidarı değil, zihniyeti de hep birlikte değiştireceğiz” dedi.

 • 17.04.2023 17 Nis 16:07 Muharrem Erkek, Çanakkale'de 6 Yıldır Evleri Teslim Edilmeyen Depremzedeleri Ziyaret Etti: "Hani Diyorlar ya 'Bize Bir Yıl Müsaade Edin' Diye, Burada...

  Muharrem Erkek, Çanakkale'de 6 Yıldır Evleri Teslim Edilmeyen Depremzedeleri Ziyaret Etti: 'Hani Diyorlar ya 'Bize Bir Yıl Müsaade Edin' Diye, Burada... CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat 2017’de meydana gelen depremde evleri yıkılan ve 6 yıldır konteynerde yaşayan depremzedeleri ziyaret etti. Aradan 6 yıl geçmesine rağmen depremzedelere hâlâ evlerinin teslim edilmediğini belirten Erkek, “Bunu düzelteceğiz, az kaldı. Hani diyorlar ya ‘Bize bir yıl müsaade edin’ diye, burada 6 yıldır bekleyen aileler var. Halka yalan söylemek suçtur” dedi.

 • 17.04.2023 17 Nis 13:16 Muharrem Erkek: "6 Şubat 2017'de Yaşanan Çanakkale Ayvacık Depremi Sonrası 86 Aile Hala Evlerine Kavuşamadı"

  Muharrem Erkek: '6 Şubat 2017'de Yaşanan Çanakkale Ayvacık Depremi Sonrası 86 Aile Hala Evlerine Kavuşamadı' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde 6 Şubat 2017 tarihinde meydana gelen depremi hatırlatarak, “86 aile hala evlerine kavuşamadı. ‘1 yılda depremzedelere ev yapacağız’ diye vaatte bulunan Saray iktidarı, 6 yıldır Ayvacıklı 86 aileye evlerini teslim edemedi. Üstelik bunların 42 tanesi hala konteynerde yaşıyor. Kimse merak etmesin, iktidarımızda Ayvacık da hakkını alacak" dedi.

 • 14.04.2023 14 Nis 14:01 Muharrem Erkek'ten, Erdoğan'a: "Seçim Beyannamesini Dinlerken Sanki 21 Yıldır İktidarda Olan Kendi Değil de Muhalefette Olan Birini Dinliyor Gibiydik"

  Muharrem Erkek'ten, Erdoğan'a: 'Seçim Beyannamesini Dinlerken Sanki 21 Yıldır İktidarda Olan Kendi Değil de Muhalefette Olan Birini Dinliyor Gibiydik' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında yer alan “atamalarda mülakatın kaldırılması” vaadi ile ilgili; "Binlerce mülakat mağduru yarattılar. Binlerce pırıl pırıl genci, yazılı sınavda çok yüksek almasına rağmen bilerek elediler. Haksızlık yaptılar, kul hakkı yediler. Biz çok iyi biliyoruz ki TÜRGEV’lerde TÜGVA’larda Erdoğan’ın çocuklarıyla birlikte listeler hazırlandı; kimler kamuya alınacak diye. Biz 28 Şubat 2022 tarihli mutabakat metnimizde zaten yazdık bunları. Mülakat kalkacak dedik" diye eleştirdi. Erkek, Erdoğan'ın seçim beyannamesi için, "Seçim beyannamesini dinlerken sanki 21 yıldır iktidarda olan kendi değil de muhalefette olan birini dinliyor gibiydik" değerlendirmesini yaptı.

 • 07.04.2023 07 Nis 17:40 Millet İttifakı, YSK'ye ek protokol metni sundu! 4 parti CHP listelerinden seçime girecek

  Millet İttifakı, YSK'ye ek protokol metni sundu! 4 parti CHP listelerinden seçime girecek CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Millet İttifakı adına Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) ek bir protokol sunduklarını belirtti. Erkek, CHP ve İYİ Parti'nin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili seçimine kendi liste ve logolarıyla katılacağını, diğer 4 partinin ise CHP listelerinden gireceğini söyledi.

 • 07.04.2023 07 Nis 17:40 Millet İttifakı, YSK'ye ek protokol metni sundu

  Millet İttifakı, YSK'ye ek protokol metni sundu CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Millet İttifakı adına Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) ek bir protokol sunduklarını, CHP ve İYİ Parti'nin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28.

 • 07.04.2023 07 Nis 16:56 Muharrem Erkek: "Chp ve İyi Parti, Kendi Logoları ve Listeleriyle Seçime Katılacaklar.

  Muharrem Erkek: 'Chp ve İyi Parti, Kendi Logoları ve Listeleriyle Seçime Katılacaklar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Millet İttifakı siyasi partilerinin yöneticileri ile birlikte YSK’de yaptığı açıklamada; “Bugün, seçim ittifakı protokolüne ek bir protokolü, Yüksek Seçim Kurulu’na sunduk. Bu protokol uyarınca, Millet İttifakı çatısı altında CHP ve İYİ Parti; kendi logoları ve listeleriyle seçime katılacaklardır. Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi de adaylarını CHP listelerinden göstereceklerdir” dedi.

 • 30.03.2023 30 Mar 12:46 Muharrem Erkek: Toplumun Yüzde 70'i, Adalete Güvenini Kaybetmiş.

  Muharrem Erkek: Toplumun Yüzde 70'i, Adalete Güvenini Kaybetmiş. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Memlekette insanların, toplumun yüzde 70’i, mahkemeye düştüğünde, herhangi bir davanın tarafı olduğunda adaletin tecelli edeceğine maalesef inanmıyor. Yüzde 70, adalete güvenini kaybetmiş. Bu ne demektir? İşte bir rejim, halkın artık adalete inanmadığı bir noktaya gelmişse o rejim mahkum olmuştur. Ülkemizin yaşadığı da budur” dedi.

 • 30.03.2023 30 Mar 12:45 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, partisinin "2022 Adaletsizlik Envanteri Raporu"nu paylaştı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, partisinin '2022 Adaletsizlik Envanteri Raporu'nu paylaştı Açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Türkiye'den Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuruların, 2022'de bir önceki yıla göre yüzde 6 arttığını ve 12 bin 551 başvuru yapıldığını bildirdi.

 • 23.03.2023 23 Mar 00:58 6'lı masa ittifak başvurusunda bulundu

  6'lı masa ittifak başvurusunda bulundu 6'lı masa, seçim ittifakı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu.

 • 22.03.2023 22 Mar 12:52 6'lı masa ittifak başvurusunda bulundu

  6'lı masa ittifak başvurusunda bulundu 6'lı masa ittifak başvurusunda bulundu 6'lı masa, seçim ittifakı için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.

 • 22.03.2023 22 Mar 12:05 Millet İttifakı heyeti, YSK başvurusu sonrası açıklamalarda bulundu

  Millet İttifakı heyeti, YSK başvurusu sonrası açıklamalarda bulundu Millet İttifakı heyeti, YSK başvurusu sonrası açıklamalarda bulundu CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: "Buraya geldik ve bu amaçlarla belirlediğimiz tüm mutabakat metinleri ve ilkelerimiz ışığında Millet İttfakı olarak hazırız. Seçim ittifakımızı da bugün YSK kurulu başkanlığımıza sunduk.

 • 20.03.2023 20 Mar 10:23 CHP'de, Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları 22 Mart Çarşamba Gününe Kadar Uzatıldı

  CHP'de, Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları 22 Mart Çarşamba Gününe Kadar Uzatıldı CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Yurttaşlarımızın partimize olan büyük teveccühü nedeniyle 13 Mart’ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süresi 2 gün uzatılmıştır. Son tarih 22 Mart Çarşamba günüdür” açıklamasını yaptı.

 • 20.03.2023 20 Mar 10:23 CHP'de, Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları 22 Mart Çarşamba Gününe Kadar Uzatıldı

  CHP'de, Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları 22 Mart Çarşamba Gününe Kadar Uzatıldı CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Yurttaşlarımızın partimize olan büyük teveccühü nedeniyle 13 Mart’ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süresi 2 gün uzatılmıştır. Son tarih 22 Mart Çarşamba günüdür” açıklamasını yaptı.

 • 10.03.2023 10 Mar 16:43 Muharrem Erkek: "Tek İmzayla, Tek Kararla 14 Mayıs'ta Seçime Gidiyoruz, Hayırlı Olsun Ülkemize. 14 Mayıs'ta Sandıkta Kendisini Uğurlayacağız"

  Muharrem Erkek: 'Tek İmzayla, Tek Kararla 14 Mayıs'ta Seçime Gidiyoruz, Hayırlı Olsun Ülkemize. 14 Mayıs'ta Sandıkta Kendisini Uğurlayacağız' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin yenilenmesi kararını, "Tek imzayla, tek kararla 14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz. Hayırlı olsun ülkemize, milletimize. 14 Mayıs’ta sandıkta kendisini uğurlayacağız" diye değerlendirdi. Erkek, "Tüm mutabakatlarımız, hükümet sistemimiz, programımız, ilkelerimiz ve Cumhurbaşkanımız, kadrolarımız hazır. Önemli olan gücü bir kişiye vermek değil, güçlü kadrolar ve güçlü kurumlar tesis etmek. Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki, saraydaki bakanlıklara paralel kurulmuş tüm politika kurulları ve ofisleri de lağvedeceğiz, kaldıracağız. Öyle koltuk yok 4, 5 maaş. Liyakati tesis edeceğiz" diye konuştu.

 • 08.03.2023 08 Mar 08:35 Kemal Kılıçdaroğlu ilk ziyaretini depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a yapacak

  Kemal Kılıçdaroğlu ilk ziyaretini depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a yapacak Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu ilk ziyaretini depremin merkez üssü Kahramanmaraş'a yapacak. Kılıçdaroğlu'nun programına ilişkin konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "Deprem bölgesine gidecek. Kahramanmaraş'ta olacak. Orada acılar hâlâ taze" ifadelerini kullandı.

 • 14.02.2023 14 Şub 13:47 Muharrem Erkek: "Tbmm Savaş Hali İlanına Karar Vermedikçe Seçimler Ertelenemez"

  Muharrem Erkek: 'Tbmm Savaş Hali İlanına Karar Vermedikçe Seçimler Ertelenemez' CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, seçimlerin ertelenmesi tartışmalarıyla ilgili  “TBMM savaş hali ilanına karar vermedikçe seçimler ertelenemez. Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi birlikte 18 Haziran 2023 tarihinde yapılacaktır. Yüksek Seçim Kurulu’nun temel görevi de seçimleri zamanında yapmaktır. Aksi demokrasiye en ağır darbeyi vurmaktır” açıklamasını yaptı.

 • 20.01.2023 20 Oca 16:51 Öğrenciler nasıl oy kullanacak? CHP'li vekil tek tek anlattı

  Öğrenciler nasıl oy kullanacak? CHP'li vekil tek tek anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimi için 14 Mayıs'ı işaret etmesinin ardından Türkiye seçim sürecine girdi. Bu süreçte tartışılan konulardan bir tanesi de üniversite öğrencilerinin nasıl oy kullanacağı. CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, öğrencilerin nasıl oy kullanabileceğini tek tek anlattı.

 • 20.01.2023 20 Oca 13:47 Muharrem Erkek, Evde veya Yurtta Kalan Öğrencilerin Oy Kullanabilmeleri İçin Yapması Gerekenleri Açıkladı

  Muharrem Erkek, Evde veya Yurtta Kalan Öğrencilerin Oy Kullanabilmeleri İçin Yapması Gerekenleri Açıkladı CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Eğer öğrenci evde yaşıyorsa şu anda bulunduğu evin adresini e-devlet üzerinden ya da nüfus müdürlüğüne bizzat başvuru yaparak birinci adresi haline getirebilir. Bu durumda başkaca bir işleme gerek kalmaz. Eğer öğrenci yurtta yaşıyorsa şu anda bir işlem yapması gerekmiyor. Seçmen kütükleri askıdayken, okulundan öğrenci belgesi ve yurt müdürlüğünden yurtta kaldığına dair belgeyle birlikte önce ilçe nüfus müdürlüğüne başvurup oradan alacağı belgeyle ilçe seçim kuruluna giderek yurdunun bulunduğu yerde oy kullanmak için başvurması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Advertisement