Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi - Son Dakika

Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi

15.08.2022 09:54

Diyarbakır'da devlete ait resmi aracı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik'e çarpıp ölümüne neden olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne atandığı iddiasını yalanlayan İçişleri Bakanlığı, Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma halinin devam ettiğini açıkladı.

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi'ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu'nun kesiştiği noktadaki trafik ışıklarında 15 Temmuz'da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun kullandığı resmi araç, yolun karşısına geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Çelik'e, ardından da başka bir araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev mi verildi? Bakanlık iddiaları yalanladı

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan dün de Server Sinanoğlu'nun Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu'nun yerine ise Ağrı'nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev mi verildi? Bakanlık iddiaları yalanladı

"GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR"

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise "Bazı basın yayın organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Server Sinanoğlu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış, Gercüş Kaymakamlığı'na ise başka bir kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Taşra Hukuk Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma hali devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak gerek adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi marifetiyle idari soruşturma sürmektedir" denildi.

Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev mi verildi? Bakanlık iddiaları yalanladı
YORUMLAR
500
Batman haber! Gercüş'te trafik kazasında 1 kişi yaralandı Batman haber! Gercüş'te trafik kazasında 1 kişi yaralandı Batman haberleri | Kozluk'ta 'Dünya Yürüyüş Günü' etkinliği düzenlendi Batman haberleri | Kozluk'ta 'Dünya Yürüyüş Günü' etkinliği düzenlendi Batman gündem haberleri: AK Parti Batman İl Başkanlığı'ndan vatandaşlara lokum ikramı Batman gündem haberleri: AK Parti Batman İl Başkanlığı'ndan vatandaşlara lokum ikramı
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan kaymakama yeni görev iddiasına bakanlıktan yalanlama geldi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement