İntiharıyla Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Yavaş'tan ilk açıklama - Son Dakika
Politika

İntiharıyla Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Yavaş'tan ilk açıklama

İntiharı ile tüm Türkiye'yi hüzne boğan ve ölümünden önce çektiği videoda kaldığı yurttaki baskılardan söz eden Enes Kara için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ve İBB Başkanı İmamoğlu da açıklamalarda bulundu. Yavaş, paylaşımında "Çok üzgünüm Enes" ifadelerini kullanırken, İmamoğlu ise "Gençlerimize daha çok destek olacağız, hiçbir genç kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek" ifadelerini kullandı.

11.01.2022 19:55  Güncelleme: 20:00

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara'nın bir binanın 7. katından atlayarak yaşamına son vermesini Türkiye'nin gündemine oturdu. 20 yaşındaki öğrenci, olaydan önce çektiği videoda kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söylemişti.

"GELECEĞİMİZ KARANLIKTA KAYBOLMASIN"

Konu ile alakalı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesapları aracılığıyla açıklama yaptı.

Yavaş, paylaşımında "Bu yıl binlerce gencimizi misafir ettik, seneye on binlercesine kucak açacağız ki geleceğimiz karanlıkta hapsolmasın. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Enes'lerimizi kaybetmeyelim. Çok üzgünüm Enes..." ifadelerine yer verdi.

İntiharıyla Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan ilk açıklama

"DAHA ÇOK DESTEK OLACAĞIZ"

İmamoğlu ise "Çocuklarımızı yıllarca bazı vakıf, dernek, cemaat yurtlarına teslim ettiler. İBB tarihinde ilk kez üniversite yurtlarını bu yüzden hizmete açtık. Enes Kara'nın acı kaybına çok üzüldüm. Gençlerimize daha çok destek olacağız, hiçbir genç kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek." açıklamasını yaptı.

İntiharıyla Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan ilk açıklama
İntiharıyla Türkiye\'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Yavaş\'tan ilk açıklama

Son Dakika Politika İntiharıyla Türkiye'yi yasa boğan Enes Kara için İmamoğlu ve Yavaş'tan ilk açıklama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Hüseyin Duman: Samimi olsanız keşke 66 30 Yanıtla
  • Ertugrul Birinci: İstanbul halkida sana teslim edildi . Simdi istanbulda intihar oldugu vakit senmi suclusun . İstanbul bundan dolayi sana teslim edilmemelimi ne kadar sacma bir yorumda bulunulmus cocuk intihar ediyorsa yurdun cemaatin sucu ney . Hicbir yurt ve cemaat.bir talebeyi zorla bunyesinde barindirmaz . İntihar varsada bu yurdun sucu deildir kisinin kendi iradesiyle islemis oldugu bir fiiliyattan ibarettir . Kaldiki cemaatlerde hayir dile getirilir şerden ise.uzak durulmasi tembih edilir . 1 0 Yanıtla
  • Satı Aslan: Stratejik olarak bile samimi değilsiniz boş yapmayın 0 1 Yanıtla

Advertisement