Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açmasının ardından saldırıya uğradı - Son Dakika

Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açmasının ardından saldırıya uğradı

25.06.2022 20:38

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Parlamento önünde, Türk bayrağı açtıktan sonra, "Amerikan askerlerini çağırdınız, silahlarını yığdınız, ülkenizi Amerikan üssü yaptınız." demişti. Olay sonrası Sarıgül, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı girişimine uğradı. Konuya ilişkin açıklama yapan Sarıgül, durumunun iyi olduğunu belirterek "TDP Genel Sekreteri Sayın Teoman Mutlu sözlü ve fiili bir saldırıya maruz kaldı. Sağduyu ve aklı selimle sorun çözüldü." dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu'nun önünde düzenlediği basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e "Silahlardan umut bekleme, barışa yönel." mesajı verdi.

"ÜLKENİZİ ABD ÜSSÜ YAPTINIZ"

Parlamento önünde, Türk bayrağı açtıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıgül, Ege'de artan Amerikan askeri varlığına dikkat çekerek "Amerikan askerlerini çağırdınız, silahlarını yığdınız, ülkenizi Amerikan üssü yaptınız. Kendinizi güvende hissetmek için ABD'ye ihtiyacınız yok." diye konuştu.

Yunanistan'da Türk bayrağı açan Mustafa Sarıgül saldırıya uğradı

"GERÇEK MÜTTEFİKİNİZ BİZİZ"

Türkiye'nin komşularıyla her zaman iyi ilişkileri olmasını arzu ettiklerini kaydeden Sarıgül, "Müttefik dediğiniz ülkelere ve Amerika'ya da çok güvenmeyin. Sizin gerçek müttefikiniz biziz. Çünkü biz komşuyuz." dedi.

SARIGÜL ATİNA'DAN AYRILACAK

Basın toplantısı sonrası kendisine sözlü saldırılar olduğunu dile getiren Sarıgül, daha sonra da bir grup tarafından fiili saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu söyledi. Sarıgül, kendisinin ve Parti Genel Sekreteri Teoman Mutlu'nun iyi durumda olduğunun altını çizerek, bugün Atina'dan ayrılacaklarını ve 23.30'da İstanbul Havalimanı'nda olacaklarını kaydetti.

"SAYIN MUTLU VE BEN İYİYİZ"

Konuya ilişkin sosyal medya hesabında açıklama yapan Sarıgül, "Yunanistan Parlamentosu önündeki basın açıklamamız kendini bilmez, birkaç Türk düşmanı tarafından engellenmek istendi. TDP Genel Sekreteri Sayın Teoman Mutlu sözlü ve fiili bir saldırıya maruz kaldı. Sağduyu ve aklı selimle sorun çözüldü. Sayın Mutlu ve ben iyiyiz, güvendeyiz." ifadelerini kullandı.

Yunanistan'da Türk bayrağı açan Mustafa Sarıgül saldırıya uğradı

TDB GENEL SEKRETERİ O ANLARI ANLATTI

TDP Genel Sekreteri Tepman Mutlu da, Sintagma Meydanı'nda konakladıkları otelin yakınında, Parti Genel Başkanı Sarıgül'e kimliği belirsiz kişilerce saldırı girişiminde bulunulduğunu anlattı. Sarıgül'ün güvenli şekilde yeniden otele girmesini sağladığını kaydeden Mutlu, o sırada söz konusu grubun kendisini tartakladığını aktardı.

YORUMLAR (2)
  • Hakim ATMACA: Bazı partiler gibi ne pılan ne pıroje ne icraat sabah akşam şu parti kapatılsın şu meclisten atılsın ki bunlarda olmasa merak ediyom bunlar neyin siyasetini yapıcak ve karnını doyuracak bizler herşeyin farkındayız Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hakim ATMACA: Bu tür antika hareketler yapıp bi yerlere geleyim ucuzladı artık kimse yemiyo ucuzladı Aslan parçası Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Casus yazılım 'Predator'un ev sahiplerinden Kıbrıs Rum kesimi de tartışmalara katıldı Casus yazılım 'Predator'un ev sahiplerinden Kıbrıs Rum kesimi de tartışmalara katıldı TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Perakende yasasını çıkarın' TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: 'Perakende yasasını çıkarın' Sivasspor, Charilaos Charisis ile sözleşme imzaladı Sivasspor, Charilaos Charisis ile sözleşme imzaladı
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açmasının ardından saldırıya uğradı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement