TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı - Son Dakika
Politika

TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı

AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati'nin Meclis'te olmadığı halde yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıkmasının ardından Meclis Genel Kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kapatıldı. Meclis Genel Kurulu'nun bir sonraki toplantısı 28 Şubat 2024 tarihinde yapılacak.

27.02.2024 22:40  Güncelleme: 23:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Meclis Genel Kurulu, AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati'nin Meclis'te olmadığı halde yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıkmasının ardından yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kapandı.

DEM PARTİ, OYLAMA ÖNCESİ YOKLAMA İSTEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, DEM Parti Grup Başkanı Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Bitlis Belediyesi'ni yöneten kayyımın belediye taşınmazlarını satışıyla ilgili önergenin oylanmasından önce yoklama istediklerini söyledi.

AK Partili Başkanvekili Bekir Bozdağ, itirazlar üzerine "Sayı tamam. İç Tüzük bunu emrediyor. Önce biz baktık, sonra da tespit ettik, İç Tüzük'ü uyguladık, biraz sabır. Şimdi yoklama için beş dakika süre veriyorum" dedi ve elektronik cihazla yoklamaya geçildi. Yoklamanın ardından Bozdağ, "Değerli milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Birleşime 15 dakika ara veriyorum" ifadelerini kullandı. Bozdağ sonrasında yeniden yoklama yapılacağını söyleyerek 5 dakika daha süre verdi.

NUREDDİN NEBATİ'NİN MECLİS'TE OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Milletvekilllerinden dışarı çıkmamalarını isteyen Bozdağ, "Değerli milletvekilleri, pusula veren vekillerimizin dışarı çıkmamasını rica ediyorum. Şimdi, pusulalar kontrol edilecek ve anons edeceğiz. Mükerrerleri kontrol ediyor arkadaşlarımız" dedi. Daha sonra isimleri okuyan Bozdağ, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mersin Milletvekili Nureddin Nebati'nin adını söyledi. CHP, DEM Parti ve İYİ Parti sıralarından "Yok" sesleri yükseldi.

Nureddin Nebati'nin TBMM'de olmadığı halde yerine yollama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı
Nureddin Nebati

MECLİS KAPANDI

Bozdağ, "Sayın milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından kanun teklifleriyle komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 28 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 14.00'te toplanmak üzere birleşimi kapatıyorum" sözleriyle Meclis Genel Kurulu'nu kapattı.

ERHAN USTA: BU ADAMA 2 YIL SÜREYLE DEVLETİN HAZİNESİ TESLİM EDİLDİ

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, sosyal medya hesabından "TBMM Genel Kurul Yoklamasında Hile! Nurettin Nebati, Meclis'te olmamasına rağmen buradaymış gibi yoklama pusulası verdirmiş, içeride olmadığı ortaya çıkınca Genel Kurul kapanmıştır. Bu adama iki yıl süreyle devletin hazinesi teslim edildi!" dedi.

TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı

BERİTAN GÜNEŞ ALTIN: HİLENİN BU KADARI YA, ESKİ BAKAN YA

DEM Parti Mardin Beritan Güneş Altın "Ya, hilenin bu kadarı ya. Eski bakan ya. Başkanım gerisine gerek yok, kapatın ya. Her yeri hile ya, her yeri hile" ifadelerini kullandı.

TBMM\'de olmadığı halde Nureddin Nebati\'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı

Son Dakika Politika TBMM'de olmadığı halde Nureddin Nebati'nin yerine yoklama pusulası verildiği ortaya çıktı, Meclis kapandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (16)

 • SERKAN 06: Şeytan işi gücü bırakmış hayretle bunları izliyordur kesin 495 11 Yanıtla Necati Kaya: Şeytanı taşlaya taşlaya ,şeytanı teslim alıp, pes ettirip onu saflarına katmışlar.Ancak bu güruh içinde şeytanın performansı sıfır. 257 13
 • Necati Kaya: Şaşırdıkmı. Sahtekârlık iliklerine işlemiş. 422 15 Yanıtla
 • Burak Aslantaş: Birde kaptan ehliyeti vardı rezillik 383 14 Yanıtla Can Vatan: Bu Seçimde Perişan Emekli Güzel Yoklama Yapacak 243 14
 • Alex De: Sorsan hepsi dindar görünce anlıyorsun ki hepisi mal. NET 359 21 Yanıtla
 • Erol MARASLI: İşleri güçleri sahtekarlık,rant sonra vatan millet diyorlar 222 12 Yanıtla
 • Eski Tüfek.: Bu sahtekarlığı dahi kahkaha atarak savunacak birileri çıkmış zaarr....insanda biraz utanma olur. 194 13 Yanıtla
 • Arzum Baskara: Olsaydi farklimi olucakti hahaha 135 18 Yanıtla
 • kenan özkaya: Mecliste alınan kararlar, elektronik oylama ile çoğunluğa göre alınıyor ise yeterli çoğunluğu olmadığı hâlde alınan kararlar var mıdır. 93 4 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement