Şevki Yılmaz'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden - Son Dakika
Politika

Şevki Yılmaz'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden

II. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu Berna Osmanoğlu'nun düğününde, ''Osmanlı'yı süren soysuzları da lanetle anıyorum'' sözleriyle Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef alan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'a bir tepki de Osmanoğlu ailesinden geldi. II. Abdülhamit'in 4. kuşak torunu Roksan Kunter Özkan, ailesi adına yaptığı açıklamada, ''Cumhuriyet'in kurucusu Atatürk'e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş yorum ve beyanı kabul etmediğimizi açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz'' dedi.

22.02.2024 20:53  Güncelleme: 21:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

" Osmanlı'yı süren soysuzları da lanetle anıyorum" sözleriyle Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef alan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'a Osmanoğlu ailesi de tepki gösterdi. II. Abdülhamit'in 4. kuşak torunu Roksan Kunter Özkan, ailesi adına yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet'in kurucusu Atatürk'e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş yorum ve beyanı kabul etmediğimizi açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

ESKİ REFAH PARTİLİ YILMAZ, ATATÜRK'Ü HEDEF ALDI

II. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu'nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu ile Yiğit Onur Kaya geçtiğimiz hafta dünyaevine girdi. Gelin ve damadın nikah şahitliklerini yapan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz'ın düğünde yaptığı konuşma tepki çekti.

"OSMANLI'YI SÜREN SOYSUZLARI LANETLE ANIYORUM"

Yılmaz, " Osmanlı'yla iftihar ediyorum. Osmanlı'yı süren soysuzları da lanetle anıyorum. Bugün elhamdülillah böyle bir ailenin düğününde birlikteyiz" sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını hedef aldı.

Şevki Yılmaz'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden

YILMAZ'A BİR TEPKİ DE OSMANOĞLU AİLESİNDEN GELDİ

Şevki Yılmaz'a bir tepki de Osmanoğlu ailesinden geldi. II. Abdülhamit'in 4. kuşak torunu olan Roksan Kunter Özkan, aile üyeleri Mediha Nami Osmanoğlu, Fethiye Nami Osmanoğlu, Adile Nami Osmanoğlu, Gülnur Nami Osmanoğlu, Ayten Nami Osmanoğlu'nun imzasını taşıyan açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Kunter, "Sultan 2. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olarak ben, annem ve teyzelerim ile birlikte kamuoyuna duyurumuzdur…" notuyla yaptığı açıklamada, Ulu Önderimiz Atatürk'e karşı hiçbir saygısızlığı kabul etmediklerini belirtti.

"HİÇ TASVİP ETMEDİĞİMİZ GÖRÜNTÜLER"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "17.02.2024 tarihinde gerçekleşen bir düğün töreninde kaydedilen, düğüne konuk olan bazı kişilere ait, bizim de hiç tasvip etmediğimiz çeşitli görüntüler, haklı olarak kamuoyunda çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden olmuştur. Maalesef bu görüntülerdeki davranış ve ifadeler, Sultan 2. Abdulhamit'in kızı Ayşe Sultan'ın torunları ve Osmanoğlu ailesinin fertleri olarak bizlerin görüşüymüş gibi algılanmaktadır.

"ATATÜRK'E KARŞI SAYGI SINIRLARINI AŞAN HİÇBİR YORUMU KABUL ETMİYORUZ"

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş yorum ve beyanı kabul etmediğimizi, aile mensupları olarak bu açıklamaları onaylamadığımızı açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCULARINA GÖNÜLDEN BAĞLILIK İÇİNDEYİZ"

Bilakis bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularına, yasalarına ve kurumlarına gönülden bağlılık içerisinde bulunan modern Türkiye'nin vatandaşı olmaktan gurur duyan, bunu tüm dünyada bulunduğu her ortam ve platformda dile getiren, milli kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmayı kendisine şiar edinmiş kişileriz. Bu vesileyle kamuoyuna saygı ile duyururuz."

Şevki Yılmaz'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden
Şevki Yılmaz\'ın Atatürk\'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden

Son Dakika Politika Şevki Yılmaz'ın Atatürk'ü hedef alan sözlerine bir tepki de Osmanoğlu ailesinden - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (20)

 • Ziya Öner: sonsuza kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK... 429 211 Yanıtla
 • Ziya Öner: ATATÜRK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR. 395 187 Yanıtla
 • Ender Kervancıoğlu: Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşı bile sizin gibilere karşı galip. Siz sağda solda anırarak ömrünüzü tüketirsiniz. Elinizden bişey gelmez. 332 178 Yanıtla
 • İlker Güner: Nerde Osmanlı Osmanlı nidaları atan dangozlar? Şükür padişah soyundan birileri ilk elden tıkadı agzinizi. Tabiki devlette hala atak yok, şeriat konu olsa mahkeme kurulurdu hemen 306 170 Yanıtla Necati Kaya: Ilker Güner,bu yobazların derdi Osmanlı filan değil. Dertleri Amerika başta batı emperyalizminin uşakliğina satılarak rant sahibi olmak. Yani batinin emperyalizminin kimi yerde işid,kimi yerde taliban,kimi yerde ypg kimi yerde pkk gibi usaklık yapacak hainlerinin Türkiye versiyonlarından olmak. Osmanlı kim bu hainler kim. 183 55
 • Beşiktaş 1903: Osmanlı torunları bile sizin gibi hain değil 309 146 Yanıtla
 • Ömer Özen: 600 yıl dunyaya hükmeden atalarimizin caresiz kaldıgı ulkenin işgal altina alindığı ve esaret ile yasamaya mahkum edildigi anda ya istiklal ya ölüm diyerek esareti kabul etmeyen kurtulus hareketini orduyu toplayarak bu ulkeyi kurtaran ATAMIZA minnet borcluyuz ATAMIZA bugün hakaret edenler geçmişte bu ülkenin yok olmasını isteyen soysuzlardır 312 122 Yanıtla
 • Beşiktaş 1903: Sözde Osmanlı torunları nolduuu ?? 182 88 Yanıtla
 • Pinokyo: Tepkinizi keşke o gün düğünde gösterseydiniz…! 148 44 Yanıtla
 • Hakim ATMACA: Yazık bakıyomda aynı zırvalıklar havada uçuşuyo ki eleştirilere tahammül edilemiyosa o işte bi sıkıntı vardır 28 79 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı
  21:00 Berlin'de Filistin Kongresi Polis Tarafından Sonlandırıldı

  Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Filistin Kongresi, polis müdahalesiyle sona erdi. Kongreye katılan Filistinli araştırmacı Salman Ebu Sitta'nın konuşması sırasında polis, canlı yayını kapattı ve salonun elektriğini kesti. Polis, kongrenin sonlandırıldığını duyurarak katılımcılardan salondan ayrılmalarını istedi.

 • Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı
  21:00 Hizbullah'tan İsrail'e füze saldırısı

  Lübnan üzerinden İsrail'in kuzeyine 50'den fazla füze fırlatıldı. Güney Lübnan'da da patlama seslerinin duyulduğu bildirildi. İsrail'in hava savunma sistemleri, Lübnan'dan atılan roketlere müdahale ediyor.

 • AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı
  20:55 AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hastanede tedavi gören hastaların bayramını kutladı

  AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek, yatarak tedavi gören hastalar ile onlara refakat eden yakınlarıyla bayramlaştı. Nasıroğlu, hastalarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve hastanede görevli sağlık personelinin de bayramını kutladı.

 • Kayseri'de Polis Operasyonu: Cezaevi Firarisi ve Aranan Şahıslar Yakalandı
  20:54 Kayseri'de Polis Operasyonu: Cezaevi Firarisi ve Aranan Şahıslar Yakalandı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan operasyonla çok sayıda suç kaydı bulunan cezaevi firarisi ve aranması bulunan şahıslar Polis Özel Harekat destekli operasyonla yakalandı. Operasyonda, çocuğun cinsel istismarı, cezaevi firarisi ve silahla yaralama suçlarından aranan A.B. ve hırsızlık suçundan hapis cezası bulunan A.A. gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde uyuşturucu madde bulundu.

 • Selendi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Terzi'nin Cenazesi Toprağa Verildi
  20:54 Selendi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Terzi'nin Cenazesi Toprağa Verildi

  Manisa'nın Selendi ilçesine Cumhur İttifakından seçilen Mehmet Terzi, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Terzi için düzenlenen cenaze töreni sonrası toprağa verildi.

 • Rusya, Fransız Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarının ardından büyükelçiyi çağırdı
  19:56 Rusya, Fransız Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarının ardından büyükelçiyi çağırdı

  Rusya, Fransız Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne'nin Moskova ile görüşmenin 'yararlı' olmadığını belirten açıklamalarının ardından, Moskova Büyükelçisi Pierre Levy'i bakanlığa çağırdı. Fransız bakanın açıklamaları Rusya tarafından kabul edilemez ve gerçeklikle hiçbir ilgisi olmadığı vurgulandı.


Advertisement