Metropoll son anketini paylaştı! Erdoğan'ın kime karşı ne kadar oyu var? - Son Dakika

Metropoll son anketini paylaştı! Erdoğan'ın kime karşı ne kadar oyu var?

07.12.2022 01:19

MetroPOLL Araştırma şirketinin son anketine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın gerisinde. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu senaryoda ise Erdoğan yarışı önde götürüyor.

Türkiye seçimlere doğru giderken araştırma şirketleri de anketlere hız verdi. Metropoll Araştırma, son anketi Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yaptı. Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına 6'lı masanın adayı olarak isimleri öne çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş çıkartıldı.

ERDOĞAN SADECE KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI ÜSTÜNLÜK SAĞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ankette sadece Kılıçdaroğlu'na karşı üstünlük sağlarken, İmamoğlu ve Yavaş'a karşı kaybetti. Erdoğan kasım ayı anketinde yüzde %44,5 oy alırken, Kılıçdaroğlu ise %39,4 oy aldı. Erdoğan'ın da Kılıçdaroğlu'nun da oy oranları ekim ayına göre düşüş gösterdi.

İMAMOĞLU KÜÇÜK BİR FARKLA ÖNDE

Erdoğan-İmamoğlu yarışında ise aradaki fark %0,9 oldu. Erdoğan'ın oy oranı %42, İmamoğlu'nun oy oranı ise %42,9 olarak kaydedildi. Erdoğan'ın oy oranı yine ekim ayına göre düşüş gösterirken, İmamoğlu'nun oy oranı ise %0,5'lik bir yükseliş gösterdi.

Son ankette Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş, Erdoğan'a rakip oldu! Sadece biri kaybetti

YAVAŞ %6,7 FARK ATTI

Erdoğan-Yavaş yarışında ise arada dikkat çeken bir fark oluştu. Erdoğan %39,7 oy alırken, Yavaş ise %46,4 oy aldı. Bu yarışta da Erdoğan'ın oy oranı düşüş gösterirken, Yavaş'ın oy oranı ise İmamoğlu gibi %0,5 yükseldi.

YORUMLAR (4)
  • Zeki Tutumlu: Chp milli olmaktan tamamen çıktı. Yabancılar üzerinden siyaset yapar chp nin başına yabancı Türkiye düşmanlarını getirir Cevap Yaz 13 31 Yayından Kaldır
  • Cesur ses: Kimleri oyluyorsunuz acaba ? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Mevlüt Sarioğlu: HAZİRANDA GÖRECEĞİZ Cevap Yaz 65 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Mansur Yavaş: Gençlerimiz İçin En Büyük Dileğimiz, Özgür ve İyi Bir Gelecek. Bunu Birlikte Başaracağız Akşener ve Yavaş deprem bölgesinden gelen esnafı ziyaret etti Akşener ve Yavaş deprem bölgesinden gelen esnafı ziyaret etti

Son Dakika Politika Metropoll son anketini paylaştı! Erdoğan'ın kime karşı ne kadar oyu var? - Son Dakika


Advertisement