Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Seramik haberleri, Seramik son dakika, son dakika Seramik

Son Dakika Seramik Haberleri

Son dakika Seramik haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son seramik haberleri anında burada.


 • 21:02 Karşıyaka Bilge Çınarlar Tiyatro Kulübü Yeni Oyunuyla Sahneye Çıktı

  Karşıyaka Bilge Çınarlar Tiyatro Kulübü Yeni Oyunuyla Sahneye Çıktı Karşıyaka Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Tiyatro Kulübü, Perinur Olgun'un yazıp yönettiği 'Halamı Kim Öldürdü?' adlı oyunu sahneledi. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, tiyatro kulübünün yetenek ve yaratıcılıklarını takdir etti ve bu çabaların tüm büyükler için örnek olmasını umduğunu belirtti.

 • 11:19 Efes Ayasuluk Camii Restore Ediliyor

  Efes Ayasuluk Camii Restore Ediliyor İzmir Selçuk'ta bulunan Efes'in ilk yerleşim yeri Ayasuluk Tepesi'ndeki kazı çalışmalarıyla başlatılan proje kapsamında Ayasuluk'taki cami Türk Tarih Kurumu destek projesi ile restore ediliyor. Caminin yapım tarihi Aydınoğlu Beyliği'ne kadar uzanıyor ve 1304 ile 1310 yılları arasında yapıldığı düşünülüyor. Restorasyon çalışmaları devam ederken, alanda yapılan kazı çalışmalarında seramik ve küçük eserler belgelendi.

 • Dün Dün 15:37 BASE 7. edisyonu sanatseverlerle buluşuyor

  BASE 7. edisyonu sanatseverlerle buluşuyor Türkiye'nin dört bir yanından yeni mezun sanatçıların yapıtlarını aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE'nin 7. edisyonu, 13-17 Aralık'ta Bilgili Sanat işbirliğiyle Akaretler Sıraevler'de gerçekleşecek. Etkinlikte resim, fotoğraf, seramik, cam, heykel, video, yeni medya, grafik tasarım ve geleneksel Türk sanatları gibi farklı disiplinlerde üretilen 130 eser yer alacak.

 • Dün Dün 14:27 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarını değerlendirdi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarını değerlendirdi Bakan Kacır, yeşil ve dijital dönüşüm çalışmalarında hızlanmayı sağlarken yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesini önemsediklerini belirtti. Ayrıca, Yeşil Sanayi Projesi ve Yeşil Büyüme Teknoloji Yol Haritası hakkında bilgi verdi.

 • Dün Dün 13:32 Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz

  Bakan Kacır: Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi'ni devreye alıyoruz" dedi.

 • Dün Dün 10:10 Kalekim 50'nci yılını kutladı

  Kalekim 50'nci yılını kutladı Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, sektördeki 50 yılını kutladı.

 • Dün Dün 09:56 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel öğrencilerle buluştu

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel öğrencilerle buluştu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mehmet Torun Aziz Torun Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda eğitim gören özel öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Aktaş, öğrencilerle sohbet edip, üretimde yeteneklerini gösteren öğrencilere başarılar diledi.

 • 07.12.2023 07 Ara 22:01 SPK, Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzını onayladı

  SPK, Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzını onayladı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin halka arzını onayladı. Ayrıca, SPK, birçok şirketin sermaye artırımı ve borçlanma aracı ihraç başvurularına da izin verdi.

 • 06.12.2023 06 Ara 22:39 İşini teknoloji ile yükseltenler 'Dijitaliz 2023'te buluştu

  İşini teknoloji ile yükseltenler 'Dijitaliz 2023'te buluştu İşini teknoloji ile yükseltenler 'Dijitaliz 2023'te buluştu Bu yıl 6'ncısı düzenlenen etkinlikte 12 kategoride ödüller sahiplerini buldu Dijital dönüşümü iş stratejilerinin odağına alan Eczacıbaşı Topluluğu'nun, dijitalleşmenin farklı iş kollarında geliştirilen projelerle güçlendirilmesi...

 • 06.12.2023 06 Ara 20:45 Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Çiğdem Eroğlu'nun 'İç İçe' Seramik Sergisi Kocaeli'de Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Çiğdem Eroğlu'nun 'İç İçe' Seramik Sergisi Kocaeli'de Açıldı Kocaeli'de İzmit Tarihi Tren Garı Galerisi'nde düzenlenen sergide, Çiğdem Eroğlu'nun 37 eseri Anadolu'nun iç içe geçmiş kültürel zenginliklerini seramik sanatıyla ifade ediyor. Sergi, 20 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:45 Troya müzesi nerede? Troya Müzesi ziyaret saatleri! Troya Müzesi eserleri neler?

  Troya müzesi nerede? Troya Müzesi ziyaret saatleri! Troya Müzesi eserleri neler? Troya Müzesi, dünyaca ünlü ve tarihi bir değere sahip olan Troya Antik Kenti'nde yer alır. Bu müze, tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan ve Homeros'un İlyada destanında adı geçen Troya Savaşı'na ev sahipliği yapmış olan antik kentin kalıntılarını içermektedir.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:04 Çağdaş Türk resminin öncüsü: Abidin Dino

  Çağdaş Türk resminin öncüsü: Abidin Dino Çağdaş Türk resminin öncülerinden, ressam, karikatürist, yazar ve film yönetmeni Abidin Dino'nun vefatının üzerinden 30 yıl geçti.

 • 06.12.2023 06 Ara 12:47 Dijitaliz 2023"te 12 kategoride ödüller sahibini buldu

  Dijitaliz 2023'te 12 kategoride ödüller sahibini buldu Eczacıbaşı Topluluğu'nun, dijitalleşmenin farklı iş kollarında geliştirilen projelerle güçlendirilmesi hedefiyle düzenlediği Dijitaliz etkinliğinin altıncısı gerçekleştirildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 12:19 Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı

  Karatay Tabiat Mektebi tamamlandı Konya'nın Karatay İlçe Belediyesi tarafından yapılan Karatay Tabiat Mektebi, ilçedeki 8 bin öğrencinin kişisel gelişimine katkı sağlayacak. Mektepte tarım, hayvancılık, sıfır atık gibi konularda uygulamalı eğitimler ve etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca hayvan evleri, çadır kamp alanı, gözlem kulesi ve labirent parkuru da mektebin içinde yer alacak.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:18 İşini teknoloji ile yükseltenler 'Dijitaliz 2023'te buluştu

  İşini teknoloji ile yükseltenler 'Dijitaliz 2023'te buluştu Dijital dönüşümü iş stratejilerinin odağına alan Eczacıbaşı Topluluğu'nun, dijitalleşmenin farklı iş kollarında geliştirilen projelerle güçlendirilmesi hedefiyle düzenlediği Dijitaliz etkinliğinin 6'ncısı gerçekleştirildi.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:15 Didim Belediyesi Seramik Atölyesi Kurslarına Kayıtlar Başladı

  Didim Belediyesi Seramik Atölyesi Kurslarına Kayıtlar Başladı Didim Belediyesi tarafından Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar halk masasına başvuruda bulunabilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 20:20 ABD'den Türkiye'ye 41 tarihi eser iadesi

  ABD'den Türkiye'ye 41 tarihi eser iadesi Türkiye, ABD ile yapılan işbirliği ve ortak çalışmalar sonucunda 41 tarihi eserin iadesini sağladı. İade edilen eserler arasında Roma Dönemi heykeltıraşlığının önemli örnekleri bulunuyor. Eserlerin Türkiye'ye getirilmesi ay sonunda planlanıyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:14 Hollanda'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına özel İstanbul Lalesi ekildi

  Hollanda'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına özel İstanbul Lalesi ekildi Hollanda'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılı vesilesiyle, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliğinin bahçesine 'İstanbul Lalesi'nin soğanları ekildi. İstanbul Lalesi, Türkiye'ye geri getirilerek üreticilerle buluşturuldu ve Büyükelçilik bahçesine ekildi. Türk-Felemenk dostluğunun simgesi olan laleler, 2024 yılında Dostluk Anlaşması'nın 100'üncü yıl dönümünde açılacak ve Büyükelçilik bahçesini süsleyecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:08 KAR-MEK'te 8 bin yıllık tarihi geçmişi olan seramik kursu ilgi görüyor

  KAR-MEK'te 8 bin yıllık tarihi geçmişi olan seramik kursu ilgi görüyor Kartepe Belediyesi bünyesinde bulunan KAR-MEK'te verilen seramik kursu, 8 bin yıllık tarihi geçmişiyle kadınlar arasında büyük ilgi görüyor. Kursa katılan Kartepeli kadınlar, hayallerini sanata dönüştürerek güzel eserler ortaya çıkarıyorlar.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:20 Çayırova'da Uçuş Ömrünü Tamamlayan Yolcu Uçağı Alanına Bilim Parkı Yapılıyor

  Çayırova'da Uçuş Ömrünü Tamamlayan Yolcu Uçağı Alanına Bilim Parkı Yapılıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çayırova'da uçuş ömrünü tamamlayan bir yolcu uçağının bulunduğu alanda Çayırova Bilim Parkı'nın yapımına devam ediyor. Parkın yapımı büyük ölçüde tamamlanmış olup, uçağın dış yüzeyinin boya ve tadilat işleri yapılacak. Ayrıca uçağın içi de bilim merkezine uygun hale getirilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:02 Çankaya Belediyesi 53. Yıl Büyük Sergi'ye ev sahipliği yapıyor

  Çankaya Belediyesi 53. Yıl Büyük Sergi'ye ev sahipliği yapıyor Çankaya Belediyesi, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği'nin '53. Yıl Büyük Sergi'sine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 4 Aralık'ta açıldı ve 13 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında birçok sanat etkinliği ve ödül töreni düzenlenecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:49 Mersin Büyükşehir, Mersin Halkı İçin Gönüllülerle El Ele

  Mersin Büyükşehir, Mersin Halkı İçin Gönüllülerle El Ele Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gönüllüler Şube Müdürlüğü; toplumdaki dayanışmayı, sosyal sorumluluğu, empatiyi, farkındalığı ve kalkınmayı artırmak amacıyla hizmetlerine gönüllü katılım sağlanmasına olanak sunuyor. Mersin Büyükşehir bu sayede; bilgisini, zamanını ve emeğini iyiliğe dönüştüren, hiçbir karşılık beklemeden toplumun güçlenmesine ve gelişmesine katkı sunarak, toplumsal yardımlaşma örneği sergileyen gönüllülerle bugüne kadar, kadın ve çocuk alanında birçok çalışmaya imza attı. Mersin Büyükşehir, kent genelinde toplam 721 kayıtlı gönüllü ile el ele vererek çalışmalar yapmayı sürdürüyor.

 • 05.12.2023 05 Ara 03:34 Turgutlu'da servis minibüsü TIR'a çarptı: 12 yaralı

  Turgutlu'da servis minibüsü TIR'a çarptı: 12 yaralı Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir seramik fabrikası işçilerini taşıyan servis minibüsü, önünde giden TIR'a çarptı. Kazada 1'i ağır 12 kişi yaralandı. Kaza sonucu karayolu ulaşıma kapandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:56 Bayraklı Belediyesi 'Sürdürülebilir Tüketim için Pratik ve Pedagojik Deneyim' Projesini Tanıttı

  Bayraklı Belediyesi 'Sürdürülebilir Tüketim için Pratik ve Pedagojik Deneyim' Projesini Tanıttı Bayraklı Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Portekiz'in Portimao Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen 'Sürdürülebilir Tüketim için Pratik ve Pedagojik Deneyim' adlı Avrupa Birliği Projesi'nin tanıtımını yaptı. Proje, iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir rol oynamayı hedefliyor ve yerel aktörler arasında sürdürülebilir iş birliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:44 Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği, Kazakistan'daki kermesten elde edilen geliri Gazze'ye bağışladı

  Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği, Kazakistan'daki kermesten elde edilen geliri Gazze'ye bağışladı Kazakistan'da düzenlenen yılbaşı kermesinde stant açan Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği, elde ettikleri gelirin bir kısmını Gazze'ye bağışlama kararı aldı. Büyükelçilik, yardım kermesinde elde edilen gelirin bir kısmını Kazakistan'daki ihtiyaç sahiplerine ve sosyal sorumluluk projelerine destek olan derneklere bağışladıktan sonra kalan kısmını Gazze'ye gönderecek.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:44 Altındağ Belediyesi 'Hayat Ağacı Seramik Çalıştayı' düzenledi

  Altındağ Belediyesi 'Hayat Ağacı Seramik Çalıştayı' düzenledi Altındağ Belediyesi, 'Dünya Engelliler Günü' kapsamında gönüllü akademisyen ve öğrencilerin işbirliğiyle 'Hayat Ağacı Seramik Çalıştayı' düzenledi. Engelli bireyler, seramik çamuruna şekil vererek engellerin ortadan kalkabileceğini gösterdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:51 'Metropolis'te Zaman Yolculuğu' projesi ile hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar

  'Metropolis'te Zaman Yolculuğu' projesi ile hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar 'Metropolis'te Zaman Yolculuğu' projesi ile hem eğleniyor, hem de öğreniyorlar Özel gereksinimli öğrenciler Metropolis'te zaman yolculuğu yaptı İzmir'de özel gereksinimli öğrenciler 'Metropolis'te Zaman Yolculuğu' projesi ile 5 bin yıl öncesinden günümüze uzanan atölye çalışmalarıyla buluşarak...

 • 02.12.2023 02 Ara 14:11 Kasımda en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi

  Kasımda en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi Otomotiv endüstrisi, geçen ay en fazla ihracat yapan sektör oldu.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:29 Iğdır'da özel öğrenciler oyuncakları çocuklara hediye etti

  Iğdır'da özel öğrenciler oyuncakları çocuklara hediye etti Iğdır Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yaptıkları peluş oyuncak ve seramik kupa bardakları Zübeyde Hanım Özel Eğitim Anaokulu'ndaki özel çocuklara hediye etti. Programda pasta kesen öğrenciler, oyunlar oynayarak eğlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, farkındalık günü olduğunu vurgulayarak, öğrencilerin sevgi ve merhametle yaklaşarak çocukların mutluluğunu sağladığını belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:49 Kırklareli Valisi Engelli Öğrencileri Kabul Etti

  Kırklareli Valisi Engelli Öğrencileri Kabul Etti Kırklareli Valisi Birol Ekici, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrencileri makamında kabul etti. Vali Ekici, öğrencilerle sohbet etti ve seramik atölyesinde hazırlanan ürünleri aldı. Ayrıca Kırklareli'nde Trafik Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı düzenlendi ve Vali Ekici Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifini ziyaret etti.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:34 Engelsizmir Kongresi İlk Gününde Bin 500 Ziyaretçiyi Ağırladı

  Engelsizmir Kongresi İlk Gününde Bin 500 Ziyaretçiyi Ağırladı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Engelsizmir Kongresi ilk gününde bin 500 ziyaretçiyi ağırladı. “Engellilik Alanında Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu kongrede hem Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazananları ödüllerini aldı hem de Dokunulabilir Modern Sanat Seramik Eserler Sergisi’nin açılışı yapıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:39 Uluslararası Engelsizmir 2023 Kongresi Başladı...Başkan Soyer: "Engelsiz Bir Yaşam İçin Hepimiz Mücadele Etmek Zorundayız"

  Uluslararası Engelsizmir 2023 Kongresi Başladı...Başkan Soyer: 'Engelsiz Bir Yaşam İçin Hepimiz Mücadele Etmek Zorundayız' “Başka Bir Engelli Politikası Mümkün” vizyonuyla engelsiz ve ayrımsız bir kent yaratmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası bir kongreye ev sahipliği yapıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Engelsizmir 2023 Kongresi’nin açılışında konuşan Başkan Tunç Soyer, “Bir toplumda mağdur ve mazlumlar kendi haklarını savunmak zorunda kalıyorsa orada hiçbirimiz için adalet olamaz. Hak, hukuk yoktur.  Bu yüzden engelsiz bir yaşam için hepimiz mücadele etmek zorundayız” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:25 Eskişehir'de Engellilerin Eserlerinden Oluşan Sergi Açıldı

  Eskişehir'de Engellilerin Eserlerinden Oluşan Sergi Açıldı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi'nden hizmet alan özel bireylerin eserlerinden oluşan 'Resim ve El Sanatları Sergisi' Haller Gençlik Merkezi'nde düzenlenen açılış töreniyle Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu.

 • 01.12.2023 01 Ara 16:20 Ege Bölgesi Türkiye'nin dış ticaret açığını düşürüyor

  Ege Bölgesi Türkiye'nin dış ticaret açığını düşürüyor Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık tarihi boyunca ihracatçı kimliğiyle öne çıkan, Türkiye'ye ihracatı öğreten Ege Bölgesi, 2023 yılının 10 aylık döneminde 25 milyar 796 milyon dolarlık ihracat yaparken ithalatı 17 milyar 683 milyon dolarda kaldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:55 Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi Açıldı

  Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi Açıldı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi, Eyüpsultan Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nin katılımıyla İstanbul Fuar Merkezi'nde başladı. Engelli öğrencilerin ürettiği el emeği ürünlerin sergilendiği fuar, 30 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:07 Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor

  Milli hava platformlarını Türk mühendisleri donatıyor Türk mühendislerinin tasarım ve üretim yetenekleriyle ortaya çıkarılan yüksek kalitedeki ürün ve alt sistemler milli helikopter ve uçak projelerinde birer birer yerini alıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:49 Ezine Gıda İhtisas OSB, Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi'ne dahil oldu

  Ezine Gıda İhtisas OSB, Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi'ne dahil oldu Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 'Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi' kapsamında düzenlenen 3. Odak Grup Toplantısı'na katılarak konsorsiyuma dahil oldu. Toplantıda, sanayide yeşil dönüşüm konusunda bilgiler paylaşıldı ve konsorsiyum üyelerinin görüşleri alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:29 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Günü Etkinlikleri

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Günü Etkinlikleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek toplumsal farkındalık oluşturacak. Etkinlikler arasında Empati Parkuru, Resim ve El Sanatları Sergisi, Yüzme Yarışları ve Engelliler Günü Yemeği yer alıyor.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:51 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2023 Kongresi için ulaşım noktaları oluşturdu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2023 Kongresi için ulaşım noktaları oluşturdu İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1-3 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası Engelsizmir 2023 Kongresi'ne katılmak isteyen vatandaşlar için ulaşım noktaları oluşturdu. Karşıyaka Vapur İskelesi, Fahrettin Altay Metro Durağı, Konak Diş Hastanesi önü, ESBAŞ İZBAN İstasyonu'ndan kalkacak servisler ve engelsiz ulaşım araçları Gaziemir Fuar İzmir'e ring seferleri düzenleyecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:57 Çankaya Belediyesi'nden Kültür ve Sanatla Dolu Aralık

  Çankaya Belediyesi'nden Kültür ve Sanatla Dolu Aralık Ankara'da aralık ayı sanatseverler için dolu dolu geçecek. Çankaya'nın kültür merkezleri, her ay olduğu gibi aralık ayında da tiyatrodan sanat sergilerine, panelden konsere birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:16 Mersin'de üretici kadın stantlarıyla gelir elde eden seramik sanatçısı

  Mersin'de üretici kadın stantlarıyla gelir elde eden seramik sanatçısı Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan üretici kadın stantları sayesinde gelir elde eden seramik sanatçısı Özlem Yılmaz, kendi markasıyla evde üretim yapan diğer kadınlara örnek oluyor. Yılmaz, sürdürülebilir ürünlere olan talepleri karşılamak için kadınlarla bez ve file çantalar üretmeye başladıklarını belirtti. Ayrıca, kadın emeğinin görünür olması ve taleplerin karşılanması için çalışmalara başladığını ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:03 Gençlik merkezi inşaatı incelemesi yapıldı

  Gençlik merkezi inşaatı incelemesi yapıldı Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yapılan gençlik merkezi inşaatını inceledi. İnşaat alanında bulunan farklı atölyeler ve derslikler hakkında bilgi aldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:17 Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe' İzmit Tren Garı'nda açılıyor

  Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe' İzmit Tren Garı'nda açılıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı Çiğdem Eroğlu'nun kişisel seramik sergisi 'İç içe', 6 Aralık'ta Tarihi İzmit Tren Garı'nda sanatseverlerle buluşacak. Sergide Eroğlu'nun geleneksel çömlekçi çarkında şekillendirdiği heykel, vazo, duvar panosu, çeşitli form ve objelerden oluşan 30 eser yer alacak. Sergi, 20 Aralık'a kadar Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu'nda ziyaret edilebilecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:06 Türkiye, uluslararası doğrudan yatırımların odak noktası

  Türkiye, uluslararası doğrudan yatırımların odak noktası Türkiye, ekonomideki adımları ve siyasi istikrarıyla birlikte dünyanın önde gelen şirketlerinin yeni yatırımlarına ev sahipliği yapıyor. Uluslararası doğrudan yatırımlar dünya genelinde gerilerken Türkiye, ekonomik reformlar ve sağladığı imkanlarla pozitif ayrışıyor. Türkiye'de son 20 yılda atılan adımlar ve siyasi istikrar, uluslararası doğrudan yatırımcıların rotasını belirliyor. Türkiye'ye yapılan yatırımlar azalmış olsa da hala önemli bir paya sahip. Türkiye, dev şirketlerin yeni yatırımlarına da ev sahipliği yapıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:53 İZMİR-'DÜNYAYA TEKRAR GELSEM YİNE ÖĞRETMEN OLMAK İSTERDİM'

  İZMİR-'DÜNYAYA TEKRAR GELSEM YİNE ÖĞRETMEN OLMAK İSTERDİM' İZMİR'in Bornova ilçesindeki Şehit Hüseyin Dalkılıç Özel Eğitim Uygulama Okulu'ndaki Özel Eğitim Öğretmeni Yüksel Uysal (55), orta ve ağır zihinsel gereksinimli öğrencileri hayata hazırlıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:50 Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü

  Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 'Yeşile Dönmek' temasıyla düzenlediği '+0.5 Akdeniz'in Geleceği' Çevre Çalıştayı'nda geri dönüşüm malzemelerinden yapılan sanatsal çalışmalar ve atölyeler büyük ilgi gördü. Kağıt hamurundan heykel yapma atölyesi, atık soğan kabuklarından doğal boyayla tişört deseni oluşturma atölyesi, atık kumaşlardan tasarım yapma atölyesi ve atalık tohumları dikme atölyesi gibi etkinlikler düzenlendi.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:41 KAYMEK Kursiyerleri Atık Malzemelerden Hediyelik Eşya Yapıyor

  KAYMEK Kursiyerleri Atık Malzemelerden Hediyelik Eşya Yapıyor Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür AŞ'nin (KAYMEK) kurslarına katılan kadınlar, atık malzemelerden yaptıkları sepet, çanta, tepsi, sehpa gibi hediyelik eşyalarla aile bütçesine katkı sağlıyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:57 Rekabet Kurulu, Aydın'da Hazır Beton Üretimi ve Satışı Alanında Soruşturma Açıyor

  Rekabet Kurulu, Aydın'da Hazır Beton Üretimi ve Satışı Alanında Soruşturma Açıyor Rekabet Kurulu, Aydın'da faaliyet gösteren bazı hazır beton üretimi ve satışı teşebbüsleri hakkında soruşturma açma kararı aldı. Soruşturma, fiyat belirleme, bölge veya müşteri paylaşımı ve yeniden satış fiyatı belirleme gibi Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla yapılacak.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:53 SUBÜ Hendek MYO İç Mekan Tasarımı Programı Öğrencileri Unicera Fuarı'na Katıldı

  SUBÜ Hendek MYO İç Mekan Tasarımı Programı Öğrencileri Unicera Fuarı'na Katıldı SUBÜ Hendek MYO İç Mekan Tasarımı Programı öğrencileri, İstanbul'da düzenlenen Unicera Fuarı'na katılarak gelecekteki trendler hakkında bilgi edindiler.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:11 Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerine bilimle dolu bir gün yaşattı

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerine bilimle dolu bir gün yaşattı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kırsalda Çocuk' etkinliği kapsamında Sarayköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, kurulan oyun alanlarında eğlenceli ve renkli bir gün yaşadı. Keşif Kampüsü ve Bilim Samsun atölyelerindeki materyallerin kullanıldığı atölye çalışmasına katılan çocuklara bilimle ilgili eğitici deneyimlere katılma fırsatı sağlandı.

Advertisement