20 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası - Son Dakika

20 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası

26.01.2023 23:48

20 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman B Grubu'nda Türkiye, ilk maçında Bulgaristan'a 5-3 yenildi.

20 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman B Grubu'nda Türkiye, ilk maçında Bulgaristan'a 5-3 yenildi.

İstanbul'da başlayan 3. Klasman mücadelelerinin ilk gününde Türkiye, Zeytinburnu Buz Adası'nda Bulgaristan ile karşılaştı.

Ay-yıldızlı ekip, Timur Turut'un golüyle ilk periyodu 1-0 önde tamamladı.

İkinci periyodun hemen başında Bulgaristan, Tchaliov'la eşitliği sağladı. Kalan bölümde Enes Demir ve Iliev'in karşılıklı golleriyle periyot, 2-2 tamamlandı.

Son periyot, karşılıklı gollerle başladı. Bulgaristan, Kozhuharov'la skoru 3-2 yaparken, bu golden bir dakika sonra Oğuz Karakoç eşitliği sağladı: 3-3. Son bölümde Tchaliov, Bulgaristan'ı yeniden öne geçirirken, Stanimirov'un son dakikadaki golü maçın sonucunu ilan etti: 3-5.

Türkiye'nin grubunda oynanan diğer maçta ise İsrail, Güney Afrika'yı 16-1 mağlup etti.

Bu sonuçla B Grubu'nda İsrail ve Bulgaristan, 3'er puanla ilk 2 sırayı paylaşırken, Türkiye ve Güney Afrika'nın ise puanı bulunmuyor.

A Grubu'nda oynanan ilk gün maçlarında ise Avustralya, Kırgızistan'ı 12-4, Yeni Zelanda da Bosna Hersek'i 6-1 mağlup etti.

Organizasyon, yarın oynanacak karşılaşmalarla devam edecek.

Günün programı şu şekilde:

A Grubu

10.00 Bosna Hersek-Kırgızistan

17.00 Yeni Zelanda-Avustralya

B Grubu

13.30 Bulgaristan-İsrail

20.30 Türkiye-Güney Afrika

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye'de başarılı olan Sıfır Atık Girişimi dünyada da başarılı olacak' Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye'de başarılı olan Sıfır Atık Girişimi dünyada da başarılı olacak' Antalyasporlu Şensoy dünya sahnesinde Antalyasporlu Şensoy dünya sahnesinde Yıldızlar ve Gençler Dünya Eskrim Şampiyonası yarın Bulgaristan'da başlayacak Yıldızlar ve Gençler Dünya Eskrim Şampiyonası yarın Bulgaristan'da başlayacak

Son Dakika Spor 20 Yaş Altı Erkekler Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası - Son Dakika


Advertisement