Brezilya-Arjantin maçında tarihi skandal! Sağlık Bakanlığı yetkilileri futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girince maç askıya alındı - Son Dakika

Brezilya-Arjantin maçında tarihi skandal! Sağlık Bakanlığı yetkilileri futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girince maç askıya alındı

05.09.2021 22:23

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde oynanan Brezilya-Arjantin maçında tarihi olaylar yaşandı. Maç öncesinde yanlış bilgi vererek sağlık protokolünü ihlal ettiği belirlenen Arjantinli futbolcular Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia'yı sınır dışı etmek için Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilileri sahaya girdi. Yaşananların ardından Güney Amerika Futbol Federasyonu, maçın askıya alındığını ve maç raporunun FIFA Disiplin Komitesi'ne iletileceğini açıkladı.

Brezilya ile Arjantin arasında oynanan maçta futbol sahalarında benzeri görülmemiş olaylar yaşandı. Brezilya Sağlık Bakanlığı'ndan yetkililer maçın oynandığı sırada sahaya girerek Arjantinli 4 futbolcuyu sınır dışı etmek istedi.

ARJANTİN SOYUNMA ODASINA GİTTİ

Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilileri, İngiltere'den gelen Arjantinli oyuncular Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia'yı sınır dışı etme işlemini yapmak için sahaya girdi, Arjantin tarafı karşı çıktı ve soyunma odasına gitti. Ulusal sağlık kurulu yetkilileri, karşılaşma öncesinde de "sağlık protokollerini ihlal eden" bu oyuncuların oynamamasını istemiş ancak CONMEBOL'ün izniyle oyuncular sahaya çıkmıştı.

Futbol tarihine geçen anlar! Brezilya-Arjantin maçı oynandığı sırada futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girdiler

MAÇ ASKIYA ALINDI

Yaşananların ardından Arjantin Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada maçın askıya alındığını duyuruldu.

Futbol tarihine geçen anlar! Brezilya-Arjantin maçı oynandığı sırada futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girdiler
Futbol tarihine geçen anlar! Brezilya-Arjantin maçı oynandığı sırada futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girdiler

"OTELE NİYE GELMEDİLER?"

Arjantin'in soyunma odasına gitmesinin ardından kaptan Lionel Messi sahaya döndü ve Brezilyalı oyuncularla görüştü. Arjantinli yıldız, "3 gün önce geldiğimizde bizi gönderebilirlerdi. Maçın başlamasını niye bekliyorlar ki. Bu büyük bir rezalet, burası sirk. Dünya bizi izliyor ve şu yaşananlara bakın. Neden maçtan önce otele gelip bizimle konuşmadılar? Bu şartlarda oynamamız çok zor" ifadelerini kullanırken, teknik direktör Scaloni de "Brezilya'ya 3 gün önce geldik, otele neden gelmediler?" diyerek sitem etti.

Futbol tarihine geçen anlar! Brezilya-Arjantin maçı oynandığı sırada futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girdiler

"4 ARKADAŞIMIZ YOKSA BİZ DE YOKUZ"

Brezilyalı yetkililerin 4 oyuncuyu sınır dışı etmek için ısrarlı olması üzerine Arjantinli oyuncular arkadaşlarının arkasında durdu. Arjantinli futbolcular, "4 arkadaşımız yoksa biz de yokuz" diyerek sahaya çıkmak istemediğini kaydetti.

"BU TAM BİR İTAATSİZLİK"

Brezilya Sağlık Kurulu CEO'su Antonio Barra Torres konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "4 oyuncunun sınır dışı için karantinaya alınması gerekiyordu ama bunu uygulamadılar. Stada gittiler, sahaya girdiler, bu tam bir itaatsizlik" ifadelerini kullandı.

MAÇ RAPORU FIFA'YA İLETİLECEK

Güney Amerika Futbol Federasyonu (CONMEBOL), Brezilya-Arjantin maçının askıya alındığını ve maç raporunun FIFA Disiplin Komitesi'ne iletileceğini açıkladı.

YORUMLAR (3)
  • dopdogrucudavutt : "İtaatsizlik" kelimesi dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecini açıklayan bir kelime.. Özellikle dünyanın izlediği maçta buna vurgu yapmak için bu mizanseni düzenledi küreselciler. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Özgür Arıca: DSÖ ve başındaki salgınla ülkesini yanıltmakla yargılanan adama bu kadar yüz verilirse olacağı buydu ..... Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları, Arsuz'da Tamamlandı Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları, Arsuz'da Tamamlandı BUENOS AİRES - Arjantin'de 'Anne Frank'ın Günlüğü' sergisi BUENOS AİRES - Arjantin'de 'Anne Frank'ın Günlüğü' sergisi Üzüm ağacı olan Jabuticaba görenleri şaşkına çeviriyor! Üzüm ağacı olan Jabuticaba görenleri şaşkına çeviriyor!

Son Dakika Spor Brezilya-Arjantin maçında tarihi skandal! Sağlık Bakanlığı yetkilileri futbolcuları sınır dışı etmek için sahaya girince maç askıya alındı - Son Dakika


Advertisement