TFF, Milli Takımlar'daki yeni hocaları açıkladı! Sabri Sarıoğlu resmen görevde - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TFF, Milli Takımlar'daki yeni hocaları açıkladı! Sabri Sarıoğlu resmen görevde

22.03.2023 19:49

TFF, U21 Milli Takımı'nın başına Levent Sürme'nin getirildiğini açıkladı. Orhan Şam ve Sabri Sarıoğlu ise U19'da teknik direktör Ali Nadir Başkan'ın yardımcılıklarını yapacak.

TFF, Genç Milli Takımlar Teşkilatı'ndaki yeni görevlendirmeleri açıkladı. U21 Milli Takım Teknik Direktörlüğüne Levent Sürme, U19'a Ali Nadir Başkan, U18'e Övünç Soykan Başar, U17'ye ise Uğur İnceman getirildi.

SABRİ SARIOĞLU YARDIMCI

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Orhan Şam ve Galatasaray'ın eski futbolcusu Sabri Sarıoğlu ise U19'da teknik direktör Ali Nadir Başkan'ın yardımcılıklarını yapacak.

İşte TFF'den yapılan açıklama:

" Türkiye Futbol Federasyonu, bir süredir devam eden yapılanma çalışmaları kapsamında, Genç Millî Takımlar bünyesinde yeni görevlendirmeler yaptı.

"TÜRK FUTBOLU EKOLÜ"

Kariyerlerinde millî takım ve kulüp deneyimleri yaşamış, genç yaş gruplarındaki millî futbolcularımızın gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni nesil ve genç Türk antrenörlerimiz "Türk Futbol Ekolü" oluşturulması amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu'nda göreve başladı.

"ORHAN ŞAM, SABRİ SARIOĞLU, UĞUR İNCEMAN"

Buna göre; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Millî Takım Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Millî Takım Kaleci Antrenörü oldu. Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Millî Takım Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Millî Takım Analiz Antrenörü olarak göreve başladılar.

"A MİLLİ TAKIM'DAKİ GÖREVLERİ DEVAM EDECEK"

Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana Federasyonumuzda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü olurken; Millî Takımlar Kaleci Departmanı Sorumluluğu görevine Emrah Karakovan, Millî Takımlar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu görevine Vural Durmuş ve Millî Takımlar Analiz Departmanı Sorumluluğu görevine ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Millî Takım'daki görevlerini de sürdürecek."

Genç millî takımlar teknik kadrolarına yeni katılımların ardından, ekiplerin mart ayı maç ve kamp faaliyetlerine ilişkin yapılan görevlendirmeler şöyle oldu:

U21/ TÜRKİYE - KOSOVA (ÖZEL MAÇ)/ 27 MART 2023/ ALANYA

Teknik Direktör: Levent Sürme

Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan

U19/ UEFA AVRUPA U19 ŞAMPİYONASI ELİT TUR/ 22-28 MART 2023/ İNGİLTERE

Teknik Direktör: Ali Nadir Başkan

Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam

U18/ HAZIRLIK KAMPI/ 19-29 MART 2023/ ANTALYA

Teknik Direktör: Övünç Soykan Başar

Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu

U17/ UEFA AVRUPA U17 ŞAMPİYONASI ELİT TUR/ 22-28 MART 2023/ ANTALYA

Teknik Direktör: Uğur İnceman

Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz

YORUMLAR (1)
  • Bülent Arslan: Sabri diye yazılır ADAM diye okunur . Sana yapılan haksızlıkları unutmadık reis. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Spor TFF, Milli Takımlar'daki yeni hocaları açıkladı! Sabri Sarıoğlu resmen görevde - Son Dakika


Advertisement