Son dakika Türk Hava Kuvvetleri haberleri, Türk Hava Kuvvetleri son dakika, son dakika Türk Hava Kuvvetleri

Son Dakika Türk Hava Kuvvetleri Haberleri

 • Milli Muharip Uçak KAAN, İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi
  14:12 Milli Muharip Uçak KAAN, İlk Uçuşunu Başarıyla Gerçekleştirdi

  Türkiye'nin uzun süredir beklenen savunma projesi olan Milli Muharip Uçak (MMU) KAAN, Ankara'da gerçekleştirilen ilk uçuş testini başarıyla tamamladı. KAAN, düşük radar izi, yüksek manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah sistemleri ile öne çıkıyor. Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterine katılacak olan KAAN, Türkiye'nin hava savunma kabiliyetini önemli ölçüde artıracak.

 • F-16V Modernizasyonu Türk Hava Kuvvetleri için Önemli
  11:17 F-16V Modernizasyonu Türk Hava Kuvvetleri için Önemli

  Hudson Enstitüsü kıdemli analisti Dr. Can Kasapoğlu, F-16V modernizasyonunun Türk Hava Kuvvetleri için önemini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
  13 Şub Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Solotürk ve komandoların gösterisi büyük ilgi gördü.

 • Solotürk Ekibi, Erzincan'ın Kurtuluşu İçin Deneme Uçuşu Yaptı
  12 Şub Solotürk Ekibi, Erzincan'ın Kurtuluşu İçin Deneme Uçuşu Yaptı

  Türk Hava Kuvvetleri'nin tek F-16 ile gösteri yapan Solotürk ekibi, Erzincan'ın işgalinden kurtuluşunun 106'ıncı yıl dönümü dolayısıyla 13 Şubat günü yapacağı gösteri öncesi Erzincan'da deneme uçuşu yaptı. Deneme uçuşunda Solotürk pilotunun akrobatik uçuşu izleyenlerin yüreklerini ağza getirdi. Gösteri uçuşu ise 13 Şubat 2024 günü saat 12.30'da gerçekleştirilecek.

 • İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Dünya'ya dönüş yolculuğu öncesi konuştu: Bu bir hikayenin başlangıç noktasıydı
  02 Şub İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Dünya'ya dönüş yolculuğu öncesi konuştu: Bu bir hikayenin başlangıç noktasıydı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılmadan önce yapılan veda töreninde konuştu. Gezeravcı, "Bu bir hikayenin başlangıç noktasıydı, bir yere varış noktası değil. Bundan sonraki yolumuz tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

 • Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılıyor
  02 Şub Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılıyor

  Astronot Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılacağı duyuruldu. Gezeravcı, istasyonda kaldığı sürede 13 deney gerçekleştirdi. Dragon kapsülüyle dönecek olan Gezeravcı, ABD'ye inmesi bekleniyor.

 • İlk Türk astronot Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılıyor
  02 Şub İlk Türk astronot Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılıyor

  Astronot Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılacağı duyuruldu. Gezeravcı, istasyonda kaldığı sürede 13 deney gerçekleştirdi. Dragon kapsülüyle dünyaya dönecek ve ABD'de okyanusa inmesi bekleniyor. Gezeravcı'nın kariyeri ve seçilme süreci hakkında bilgiler de verildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüştü
  22 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin insanlı uzay görevi gerçekleştiren ülkeler arasında yer aldığını belirtti. Gezeravcı ise görevi boyunca deneylerini tamamlayıp sonuçları ülkeye getireceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezeravcı'ya başarılar dileyerek, Türkiye'nin uzay çalışmalarında yeni bir dönemin kapısını araladığını söyledi.

 • Alper Gezeravcı, Türkiye'nin En Hızlı İnsanı Oldu
  19 Oca Alper Gezeravcı, Türkiye'nin En Hızlı İnsanı Oldu

  Alper Gezeravcı, SpaceX'in Falcon 9 roketiyle Axiom Space'in Ax-3 göreviyle Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkarak Türkiye'nin en hızlı insanı unvanını kazandı. Uzay yolculuğu, astronotların fiziksel sağlık, psikolojik dayanıklılık ve diğer birçok zorlukla karşılaşmasını gerektirir. ISS'deki görevi boyunca Alper Gezeravcı, uzun süreli ağırlıksızlık, radyasyon, izolasyon ve diğer zorluklarla başa çıkmak zorunda kalacak.

 • Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı Uzaya Gönderildi
  19 Oca Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı Uzaya Gönderildi

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın görev aldığı Axiom-3 uzay misyonu uzaya gönderilirken, Türkiye'nin ilk astronotunun uzay seyahati dünya gündeminde geniş yer buldu.

 • Savunma sanayi işçileri geçinemiyor: 'Biz çocuklarımıza ekmek götürmek istiyoruz'
  19 Oca Savunma sanayi işçileri geçinemiyor: 'Biz çocuklarımıza ekmek götürmek istiyoruz'

  Türk Harb İş Sendikasına üye yüzlerce savunma sanayi işçisi, 'geçinemiyoruz' diyerek Eskişehir'de yürüyüş düzenledi. Türk Harb İş Eskişehir Şube Başkanı Hasan Atak, işçilerin temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiğini ve insanca yaşamak istediklerini belirtti. İşçiler, Türk Hava Kuvvetleri'nin en büyük caydırıcı unsurları olduklarını ve haklarını istediklerini vurguladı.

 • Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Çığır açıcı bir görev
  19 Oca Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu dünya basınında geniş yankı uyandırdı: Çığır açıcı bir görev

  Türkiye'nin uzay yolculuğu, Alper Gezeravcı'nın içinde yer aldığı SpaceX'e ait uzay aracının başarıyla fırlatılmasıyla başladı. Tarihi misyon dünya basınında geniş yankı bulurken, CNN fırlatmayı ''çığır açıcı bir görev'' olarak tanımladı. Amerikalı ABC News ''Türk Hava Yolları'nın eski savaş pilotu Alper Gezeravcı, ülkesinden uzaya çıkan ilk kişi oldu'' derken, Alman Stern ''İlk Türk astronotu taşıyan roket ISS'ye fırlatıldı'' başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye İlk İnsanlı Uzay Misyonuyla Tarihi Bir An Yaşıyor
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye İlk İnsanlı Uzay Misyonuyla Tarihi Bir An Yaşıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Uzay Programı'nın ilk ayağı olan 'İlk İnsanlı Uzay Misyonu' kapsamında bir video mesaj yayımladı. Erdoğan, Türkiye'nin insanlı uzay göreviyle Cumhuriyetimizin ikinci asrına ve Türkiye Yüzyılı'na adım attığını belirtti. Uzay yolculuğu 14 gün sürecek ve 13 deney gerçekleştirilecek.

 • İlk Türk astronot Alper Gezeravcı uzaya çıktığı anlarda kalem çevirdi
  19 Oca İlk Türk astronot Alper Gezeravcı uzaya çıktığı anlarda kalem çevirdi

  Türkiye'nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı'nın da içinde bulunduğu SpaceX'e ait uzay aracı fırlatıldı. Uzaya çıkar çıkmaz Gezeravcı'nın ilk yaptığı, elindeki kalemi çevirerek yer çekimi deneyi yapmak oldu.

 • İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı, uzaya fırlatıldı
  18 Oca İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı, uzaya fırlatıldı

  Türkiye'nin beklediği tarihi an sonunda gerçekleşti. İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın da dahil olduğu AX-3 misyonunun içinde bulunduğu Dragon uzay aracının kapsülü TSİ 00.49'ta Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatıldı. Falcon 9 roketi, Dragon uzay aracını fırlattıktan sonra dünyaya geri döndü. Uzaya çıkan ilk Türk astronot olarak tarihe geçen Gezeravcı'nın yolculuğu 36 saat sürecek, uzay istasyonuna 20 Ocak Cumartesi günü saat 13.15'te ulaşacak.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ailesiyle böyle vedalaştı
  18 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ailesiyle böyle vedalaştı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da bulunduğu Ax-3 misyonunun uzaya fırlatılmasına saatler kaldı. Gezeravcı, ABD'de uzay aracına binmeden önce ailesiyle vedalaştı. Gezeravcı, karantinada olduğu için ailesine uzaktan el sallayarak veda etti.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu için geri sayım başladı
  18 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu için geri sayım başladı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da üyesi olduğu ve bugüne ertelenen Ax-3 misyonunun uzaya fırlatılması için geri sayım başladı. SpaceX, Ax-3 misyonunun bugünkü uçuşuna ilişkin tüm sistemlerin iyi durumda ve hava durumunun da uygun olduğunu bildirdi.

 • MSB: Son 1 haftada 114 terörist etkisiz hale getirildi
  18 Oca MSB: Son 1 haftada 114 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 114'ü son 1 haftada olmak üzere, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 396'ya ulaştığını açıkladı. Aktürk ayrıca, teröristlerin Türkiye ve bölge için tehdit olmaktan çıkana kadar mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

 • Milli Savunma Bakanlığı: Yeni kara harekatında şüphe olmasın
  18 Oca Milli Savunma Bakanlığı: Yeni kara harekatında şüphe olmasın

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, ''Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil 114'ü son 1 haftada olmak üzere, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 396'ya ulaşmıştır'' diye konuştu.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu hakkında açıklama yapıldı
  18 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu hakkında açıklama yapıldı

  İLETİŞİM Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğuyla ilgili yapılan 'Aslında astronot diyemeyiz, turist olarak gidiyor' iddiasının doğru olmadığını belirtti. Açıklamada, uzay turistlerinin kişisel deneyim yaşamak ve uzaya seyahat etmek amacıyla gittiği, astronotluğun ise ciddi sorumluluk ve nitelik gerektirdiği vurgulandı. Alper Gezeravcı'nın uzayda bilimsel çalışmalar yapacağı ve literatüre katkı sağlayacak deneyler gerçekleştireceği belirtildi.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yola çıkıyor
  18 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yola çıkıyor

  Türkiye'nin uzaya ilk defa insan gönderme projesi kapsamında Alper Gezeravcı, 19 Ocak'ta Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) doğru yola çıkacak. Gezeravcı, ISS'de 14 gün kalacak ve 13 farklı bilimsel deney yapacak. Bu önemli olayı kutlamak ve öğrencilerde farkındalık oluşturmak amacıyla Bilim Şehitkamil'de 'Milli Uzay Yolcumuzu Uğurluyoruz' temalı etkinlikler düzenlendi.

 • Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakları havada fotoğraflayan Cem Doğut, hava fotoğrafçılığını anlattı
  18 Oca Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakları havada fotoğraflayan Cem Doğut, hava fotoğrafçılığını anlattı

  NATO Müttefik Hava Komutanlığı'nın davet ettiği Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağı, İHA ve diğer uçaklar havada fotoğraflandı. Hava fotoğrafçısı Cem Doğut, THK'nin etkinliklerinde ve tatbikatlarında çekimler yaparak havacılık fotoğrafçılığını anlattı. Doğut, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait birçok uçağın fotoğrafını çektiğini ve uluslararası etkinliklere davet edildiğini belirtti.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun uzay yolculuğu ertelendi
  17 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun uzay yolculuğu ertelendi

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da üyesi olduğu Ax-3 misyonunun uzaya fırlatılması yarına ertelendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ertelenen fırlatmaya ilişkin, "Hedeflenen fırlatma zamanı: 19 Ocak 2024 00:49 (Türkiye saati ile). Bu sürede fırlatma öncesi teknik kontrollerin tamamlanması planlanıyor." dedi.

 • Türkiye'nin İlk Uzay Yolcusu Alper Gezeravcı Silifke'de Heyecanla Karşılanıyor
  17 Oca Türkiye'nin İlk Uzay Yolcusu Alper Gezeravcı Silifke'de Heyecanla Karşılanıyor

  Türkiye'nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı'nın memleketi Mersin'in Silifke ilçesinde, yakınları ve hemşehrileri tarafından heyecanla karşılanıyor. Gezeravcı'nın amcası ve diğer akrabaları, yolculuğu için onu kutluyor ve başarılar diliyor. Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 14 gün kalacak ve 13 farklı bilimsel deneye katılacak. Silifke ilçesinde doğan Gezeravcı'nın ailesi ve köy halkı da gurur duyduklarını belirtiyor. Alper Gezeravcı'nın amcası ve diğer yakınları, onun eğitim hayatında çalışkan ve kararlı biri olduğunu vurgulayarak, Türk milleti olarak gurur duyduklarını ifade ediyor. Gezeravcı'nın halasının kızı da mutlu ve gururlu olduklarını belirtiyor. Silifke'nin Sayağzı Mahallesi Muhtarı ise Alper Gezeravcı'nın adını tarihe altın harflerle yazdıracağını söylüyor ve gençlere derslerini ertelemeden çalışmalarını öneriyor.

 • Türkiye'nin İlk Uzay Yolcusu Alper Gezeravcı Yola Çıktı
  17 Oca Türkiye'nin İlk Uzay Yolcusu Alper Gezeravcı Yola Çıktı

  Türkiye'nin ilk uzay yolcusu astronot Alper Gezeravcı, Mersin'in Silifke ilçesinden Uluslararası Uzay İstasyonu'na doğru yola çıktı. Gezeravcı, 14 gün boyunca ISS'de kalacak ve 13 farklı bilimsel deney yapacak. Ailesi ve yakınları, heyecanla yolculuğunu takip ediyor.

 • Yörüklerden Türkiye'nin ilk astronotuna destek
  17 Oca Yörüklerden Türkiye'nin ilk astronotuna destek

  Mersin'in Silifke ilçesinde Yörükler, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 14 gün kalacak Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'ya (43), deve ve eşek sırtında 'Silifke'mizin Gururu' pankartı ile destek verdi. Alper Gezeravcı'nın uzaya, Türk bayrağı ve Yörük kültürüne ait bazı sembolleri götüreceği öğrenildi.

 • Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotunu uzaya gönderecek
  17 Oca Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotunu uzaya gönderecek

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotun uzaya gönderilecek olması dolayısıyla geldiği ABD'de, Güney Türk Amerikan Ticaret Odasına bağlı iş insanlarıyla buluştu.

 • Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotunu uzaya gönderecek
  17 Oca Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotunu uzaya gönderecek

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotun uzaya gönderilecek olması dolayısıyla geldiği ABD'de, Güney Türk Amerikan Ticaret Odasına bağlı iş insanlarıyla buluştu.

 • Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk astronotunu uzaya gönderecek
  17 Oca Türkiye, Milli Uzay Programı kapsamında ilk astronotunu uzaya gönderecek

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotun uzaya gönderilecek olması dolayısıyla geldiği ABD'de, Güney Türk Amerikan Ticaret Odasına bağlı iş insanlarıyla buluştu.

 • Yörüklerden Türkiye'nin ilk astronotuna destek
  17 Oca Yörüklerden Türkiye'nin ilk astronotuna destek

  Mersin'in Silifke ilçesinde Yörükler, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'ya deve ve eşek sırtında destek verdi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'yi teknoloji alanında yetenek sahibi bireyler için bir adres haline getireceklerini açıkladı
  17 Oca Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'yi teknoloji alanında yetenek sahibi bireyler için bir adres haline getireceklerini açıkladı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, teknoloji alanında kritik uzmanlıklara sahipyetenekler ile yenilikçi iş modelleri ve teknolojiye dayalı çalışmaları olan teknogirişimlerin ülkeye çekilmesi amacını taşıyan "Tech Visa" programını yakın zamanda hayata geçireceklerini belirterek,...

 • Alper Gezeravcı: Türkiye'nin ilk insanlı uzay görevi hakkında neler biliniyor?
  16 Oca Alper Gezeravcı: Türkiye'nin ilk insanlı uzay görevi hakkında neler biliniyor?

  Türkiye'nin uzaya ilk insan gönderme projesi kapsamında Alper Gezeravcı, 17 Ocak gecesi Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) doğru yola çıkacak.

 • Alper Gezeravcı: Türkiye'nin ilk insanlı uzay görevi hakkında neler biliniyor?
  16 Oca Alper Gezeravcı: Türkiye'nin ilk insanlı uzay görevi hakkında neler biliniyor?

  Türkiye'nin uzaya ilk insan gönderme projesi kapsamında Alper Gezeravcı, 17 Ocak gecesi Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) doğru yola çıkacak.

 • GAZZELİ 85 hasta ve yaralı Türkiye'ye getirildi
  12 Oca GAZZELİ 85 hasta ve yaralı Türkiye'ye getirildi

  Türk Hava Kuvvetleri'ne ait iki nakliye uçağı ile Mısır'dan Türkiye'ye getirilen toplam 85 hasta ve yaralı, Ankara'daki hastanelere sevk edildi.

 • GAZZELİ 85 hasta ve yaralı Türkiye'ye getirildi
  12 Oca GAZZELİ 85 hasta ve yaralı Türkiye'ye getirildi

  Türkiye'nin Gazze'deki hasta ve yaralılara yönelik yardımları devam ediyor. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait iki nakliye uçağı ile Mısır'dan getirilen toplam 85 hasta ve yaralı, Ankara'daki hastanelere sevk edildi.

 • MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi
  11 Oca MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, ayrıca operasyonların devam edeceğini vurguladı.

 • MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi
  11 Oca MSB: Son bir haftada 45 terörist etkisiz hale getirildi

  Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Aktürk, ayrıca operasyonların devam edeceğini vurguladı.

 • Hürkuş-2: Türk Hava Kuvvetleri'ne 55 adet teslim edilecek
  05 Oca Hürkuş-2: Türk Hava Kuvvetleri'ne 55 adet teslim edilecek

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türk Hava Kuvvetleri'ne 55 adet Hürkuş-2 uçağı teslim etme hedefi belirledi. Hürkuş-2, temel uçuş eğitimi ve savaş pilotu harbe hazırlık uçuş eğitimleri için tasarlanmış olmasına rağmen daha fazla görevde rol alabilecek. 15 adet Hürkuş-C uçağı ise Afrika ülkelerine ihraç edildi. Hürkuş-2'nin önceki versiyonlarına göre daha hafif bir yapıya sahip olması, gelişmiş aviyonik sistemlere sahip olması ve silah ve mühimmat entegrasyonunun daha yetenekli olması avantajları arasında yer alıyor. Hürkuş-2'nin ilk uçuşu haziran ayında gerçekleştirilecek ve 2025 sonuna kadar toplamda 55 adet uçağın teslim edilmesi planlanıyor.

 • HAVELSAN BAHA, Türk Hava Kuvvetleri envanterinde!
  04 Oca HAVELSAN BAHA, Türk Hava Kuvvetleri envanterinde!

  Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi şirketleri arasında olan HAVELSAN, BAHA'yı Türk Hava Kuvvetleri envanterine ekledi. BAHA, keşif, gözetleme, arama kurtarma gibi görevleri yerine getirebilen bir insansız hava aracıdır. BAHA'nın özellikleri ve rakipleri hakkında detaylar haberde yer alıyor.

 • 2023'ün En İyi Hava Fotoğrafı Seçildi
  28 Ara 2023'ün En İyi Hava Fotoğrafı Seçildi

  NATO Hava Komutanlığı'nın düzenlediği savaş uçağı fotoğrafı yarışmasında Türk fotoğrafçı Cem Doğut'un Polonya Hava Kuvvetleri'ne ait F-16'ların fotoğrafı, 2023'ün en iyi hava fotoğrafı seçildi. Yarışmada finale kalan diğer fotoğraflar ise MiG-29, F-35, Türk F-16'ları ve Fransız Rafale savaş uçağına aitti.

 • NATO Hava Komutanlığı'nın düzenlediği yarışmada Türk ve Polonyalı fotoğrafçılar finale kaldı
  27 Ara NATO Hava Komutanlığı'nın düzenlediği yarışmada Türk ve Polonyalı fotoğrafçılar finale kaldı

  NATO Hava Komutanlığı'nın düzenlediği savaş uçağı fotoğrafı yarışmasında Türk fotoğrafçı Cem Doğut'un Polonya'ya ait F-16 fotoğrafıyla ilk turu, Polonyalı fotoğrafçı Miroslaw Gawronsky'in Türk F-16'larına ait fotoğrafıyla üçüncü turu kazandığı açıklandı. Yarışmanın finalinde 3 Polonyalı ve 1 Türk fotoğrafçının yer aldığı fotoğrafların sonucu 28 Aralık'ta açıklanacak.

 • SOLOTÜRK'ten Gaziantep semalarında saygı uçuşu
  25 Ara SOLOTÜRK'ten Gaziantep semalarında saygı uçuşu

  SOLOTÜRK, 25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla kentte şehitler için saygı uçuşu gerçekleştirdi.

 • Aselsan ASELPOD Türk Hava Kuvvetleri envanterine giriyor
  25 Ara Aselsan ASELPOD Türk Hava Kuvvetleri envanterine giriyor

  Aselsan tarafından üretilen ASELPOD, Türk Hava Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor. Sistem, hedefleme, keşif ve gözlem gibi görevlerde kullanılıyor ve dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyor. ASELPOD, video ve ataletsel izleme yeteneklerine sahip olup aynı anda 4 hedefi takip edebiliyor.

 • MSB: 2023'te 2 bin 120 terörist etkisiz hale getirildi
  21 Ara MSB: 2023'te 2 bin 120 terörist etkisiz hale getirildi

  MİLLİ Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son 1 haftada 45 terörist etkisiz hale getirilmiş, böylece yıl içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 120'ye ulaşmıştır" dedi.

 • Göktürk-2 Uydusu 60 Bin Tur Attı
  18 Ara Göktürk-2 Uydusu 60 Bin Tur Attı

  Milli Savunma Bakanlığı, Çin'den uzaya fırlatılan Göktürk-2 uydusunun dünyanın etrafında 60 bin tur attığını duyurdu. Uydu, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 7/24 komuta ediliyor ve yüksek çözünürlüklü görüntü alabiliyor.

 • Ankara'nın savaş uçağı diplomasisi
  12 Ara Ankara'nın savaş uçağı diplomasisi

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Merve Seren, THK'nin savaş uçağı tedarikinde önemli unsurları ve netleşmesi beklenen alanları AA Analiz için kaleme aldı.

 • Eski NATO Komutanı: Türkiye'nin F-16 Talebi NATO için de Önemli
  07 Ara Eski NATO Komutanı: Türkiye'nin F-16 Talebi NATO için de Önemli

  ABD'li eski NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı General Philip Breedlove, Türkiye'nin F-16 talebinin hem Türkiye hem de NATO için büyük önem taşıdığını belirterek, talebin bir an önce onaylanması çağrısında bulundu. Breedlove, Türkiye'nin NATO ittifakının önemli bir müttefiki olduğunu ve Türk Hava Kuvvetlerinin NATO operasyonlarına katkıda bulunduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin savaş uçağı filosunu yenilemesi ve modernleştirmesi gerektiğini söyledi.

 • MSB: Türk F-16'ları Romanya'da NATO hava sahasını koruma görevine başladı
  06 Ara MSB: Türk F-16'ları Romanya'da NATO hava sahasını koruma görevine başladı

  Milli Savunma Bakanlığı, Hava Kuvvetlerine ait 4 adet F-16 ve 71 personelin Romanya'daki NATO hava sahasını koruma görevine başladığını duyurdu. Türkiye'nin üstlendiği bu görev 2024 yılına kadar devam edecek.

 • Türk Hava Kuvvetleri Romanya'da NATO hava sahasını koruma görevine başladı
  06 Ara Türk Hava Kuvvetleri Romanya'da NATO hava sahasını koruma görevine başladı

  Milli Savunma Bakanlığı, Türk Hava Kuvvetlerine ait 4 adet F-16 ve 71 personelin Blok-64 görevi çerçevesinde Romanya'daki Borcea Hava Üssü'ne intikal ederek, NATO hava sahasını koruma görevine başladığını açıkladı.

 • Türkiye'nin 2023 yılı savunma sanayi ihracatı rekor kırdı
  03 Ara Türkiye'nin 2023 yılı savunma sanayi ihracatı rekor kırdı

  Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi projeleri sayesinde 2023 yılında savunma sanayi ihracatı değeri rekor seviyeye ulaştı. 170 ülkeye 230'dan fazla savunma sanayi ürünü ihraç eden Türkiye, yüzde 10'luk artışla 4,8 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

 • Bakan Göktaş'ın koruma ekibindeki polis memuru son yolculuğuna uğurlandı
  01 Ara Bakan Göktaş'ın koruma ekibindeki polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın yakın koruma ekibinde yer alan ve trafik kazasında şehit olan polis memuru Musa Erdem, memleketi Adıyaman'da son yolculuğuna uğurlandı.

 • UÇAK MISIR'A ULAŞTI
  29 Kas UÇAK MISIR'A ULAŞTI

  Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait askeri nakliye uçağı, Gazze'ye sağlık yardımı taşıdıktan sonra Mısır'a indi. Uçakta bulunan ilaç ve tıbbi malzemeler Gazzeli sivillerin tedavisinde kullanılmak üzere indirildi. Uçak, Filistinli hastaları Türkiye'ye getirecek.

 • Türkiye'den Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan askeri uçak yola çıktı
  29 Kas Türkiye'den Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan askeri uçak yola çıktı

  Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait C-130 tipi askeri nakliye uçağı, 8 ton ilaç ve tıbbi malzeme ile Gazze'ye yardım götürmek üzere Kayseri'den hareket etti. Uçakta 9 sağlık çalışanı da bulunuyor ve Mısır Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yaparak yaralı sivillerin tedavisine katkı sağlayacak. Bu uçakla birlikte Türkiye, çatışmaların başladığı tarihten bu yana toplamda 12 uçak, 1 gemi, 700 ton yardım malzemesi, 8 sahra hastanesi ve 20 ambulansı bölgeye göndermiştir.

 • Türkiye'nin muharip uçak ihtiyacı: Eurofighter'ların geleceği
  17 Kas Türkiye'nin muharip uçak ihtiyacı: Eurofighter'ların geleceği

  Doç. Dr. Murat Aslan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in "Eurofighter Typhoon" savaş uçağı hakkındaki açıklamaları üzerine, Türkiye'nin muharip uçak ihtiyacını, F-16 tedariki sürecinde yaşananları ve Eurofighter tedarikinde neler yaşanabileceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Solotürk'ün efsane pilotu görevine veda etti
  15 Kas Solotürk'ün efsane pilotu görevine veda etti

  Türk Hava Kuvvetleri'nin gözde gösteri birimi Solotürk'ün efsane pilotu Yarbay Emre Mert, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamalarında gerçekleştirdiği hava gösterileriyle son uçuşunu yaparak görevine veda etti. Solotürk ekibinde görev değişimi yaşandı ve Yarbay Emre Mert'in yerine Binbaşı Murat Bakıcı atandı.

 • Ordu Şehitler Anıtı Başkan Güler'e nasip oldu
  15 Kas Ordu Şehitler Anıtı Başkan Güler'e nasip oldu

  2012 yılında Ordu Valiliği öncülüğünde proje çalışmalarına başlanan Ordu Şehitler Anıtı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler'in çabalarıyla bitirildi.

 • Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğraf
  15 Kas Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğraf

  Kocatepe'nin gazisini duygulandıran fotoğrafKIBRIS Barış Harekatı'nda dost ateşiyle batan, 54 personelin şehit olduğu TCG Kocatepe'de sağ kurtulanlar arasında yer alan Kıbrıs gazisi emekli deniz astsubay Cemil Yaralı (70), 16 kişi olarak bindikleri botta kurtarılırken çekilen fotoğrafa yıllar...

 • Türk Yıldızları Antalya'da Gösteri Uçuşu Gerçekleştirdi
  11 Kas Türk Yıldızları Antalya'da Gösteri Uçuşu Gerçekleştirdi

  Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, Antalya'da gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Binlerce kişi pilotların nefes kesen gösterisini alkışlayarak izledi.

 • İncirlik Hava Üssü'nden siren sesi yükseldi, vatandaşlar tedirgin oldu Tatbikat olduğu ortaya çıktı
  10 Kas İncirlik Hava Üssü'nden siren sesi yükseldi, vatandaşlar tedirgin oldu Tatbikat olduğu ortaya çıktı

  Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nde siren sesleri yükseldi. Vatandaşlar paniğe kapılırken, sesin tatbikattan kaynaklandığı ortaya çıktı. İncirlik Hava Üssü, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 10. Tanker Üs Komutanlığı ve ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı 39. Hava Kanat Komutanlığı'nın bulunduğu bir üs olarak bilinmektedir.

 • İncirlik Hava Üssü'nde tatbikat paniği
  10 Kas İncirlik Hava Üssü'nde tatbikat paniği

  Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nde siren sesleri yükseldi. Vatandaşlar paniğe kapılırken, sesin tatbikattan kaynaklandığı ortaya çıktı.

 • Türk Yıldızları, 'Ata'ya Saygı' Uçuşu Gerçekleştirdi
  10 Kas Türk Yıldızları, 'Ata'ya Saygı' Uçuşu Gerçekleştirdi

  Antalya'da, Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde 'Ata'ya Saygı' uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları'nın gösterisi, yüzlerce vatandaşın katılımıyla Konyaaltı Sahili'nde gerçekleşti. Uçaklar, sahil üzerinde manevralar yaparken, denizdeki teknelerle birlikte görsel güzellik oluşturdu. Gösterinin sonunda ise uçaklarla havada kalp şekli çizildi.

 • Türk Yıldızları, 'Ata'ya Saygı' Uçuşu Yaptı
  10 Kas Türk Yıldızları, 'Ata'ya Saygı' Uçuşu Yaptı

  Antalya'da Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde 'Ata'ya Saygı' uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları'nın manevralarını izlemek isteyen yüzlerce vatandaş sahil bandını doldurdu. Uçaklar, sahil üzerinde heyecanlı dakikalar yaşatarak gösteri yaptı. Gösteri sırasında denizde teknelerle birlikte hareket eden Türk Yıldızları, izleyenlere güzel anlar yaşattı. Gösterinin sonunda ise uçaklarla havada kalp şekli çizildi.

 • Ordu'da 'Tarihten Günümüze Ordulu Şehitler Anıtı' açılış töreni
  08 Kas Ordu'da 'Tarihten Günümüze Ordulu Şehitler Anıtı" açılış töreni

  Ordu'da 'Tarihten Günümüze Ordulu Şehitler Anıtı" açılış töreni Ordu'da, Osmanlı'dan bugüne 16 cephede savaşmış bin 438 Ordulu şehidin isminin yer aldığı 'Tarihten Günümüze Ordulu Şehitler Anıtı" açılış töreni gerçekleştirildi Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği törene coşku kattı.

 • Adana'da İncirlik Hava Üssü'ne girmeye çalışanlara polis müdahalesi
  06 Kas Adana'da İncirlik Hava Üssü'ne girmeye çalışanlara polis müdahalesi

  Adana'da İHH İnsani Yardım Vakfı'nın İsrail'in Filistin'e saldırılarını protesto etmek için düzenlediği gösteriye polis ekipleri müdahale etti. İncirlik Hava Üssü'ne girmeye çalışan göstericilere biber gazı ve TOMA'larla müdahale edildi. Altı polis memuru yaralandı.

 • İncirlik Hava Üssü'ne protesto girişimi polis müdahalesiyle sonuçlandı
  05 Kas İncirlik Hava Üssü'ne protesto girişimi polis müdahalesiyle sonuçlandı

  İHH İnsani Yardım Vakfı'nın İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla düzenlediği gösteriye polis ekipleri biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti. İncirlik Hava Üssü'ne girmeye çalışan grup, güvenlik önlemleriyle karşılaştı.

 • İncirlik Hava Üssü'ne protesto girişimi polis müdahalesiyle engellendi
  05 Kas İncirlik Hava Üssü'ne protesto girişimi polis müdahalesiyle engellendi

  Adana'da ABD ve İsrail'i protesto etmek için İncirlik Hava Üssü'ne girmeye çalışan gruba, polis ekipleri biber gazı ve TOMA'larla müdahale etti. İHH İnsani Yardım Vakfı'nın düzenlediği protesto gösterisi sırasında grup üsse girmeye çalıştı ancak polis müdahalesiyle engellendi.

 • F-16 Blok 70 modernizasyonu hakkında son durum belli oldu: MSB'den açıklama geldi!
  03 Kas F-16 Blok 70 modernizasyonu hakkında son durum belli oldu: MSB'den açıklama geldi!

  Türkiye'nin F-16 Blok 70 modernizasyonu projesi, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan sorunlar sebebiyle duraklama yaşadı. Bunun üzerine TUSAŞ tarafından başlatılan yerli ve milli modernizasyon paketi projesi olan F-16 Blok ÖZGÜR ile Türk Hava Kuvvetleri filosuna yeni uçaklar dahil edilecek. Milli Savunma Bakanlığı, konunun olumlu ve süratli bir şekilde sonuçlanmasını temenni ettiğini açıkladı.

 • ABD uçakları İncirlik Hava Üssü'ne sıcak yakıt ikmali için geldi
  01 Kas ABD uçakları İncirlik Hava Üssü'ne sıcak yakıt ikmali için geldi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçakların, eğitim misyonu kapsamında sıcak yakıt ikmali için dün İncirlik Hava Üssü'ne geldiklerini, bunun bölgedeki çatışmalarla ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

 • ABD Hava Kuvvetleri B-1B Bombardıman Uçakları İncirlik Hava Üssü'ne Geldi
  01 Kas ABD Hava Kuvvetleri B-1B Bombardıman Uçakları İncirlik Hava Üssü'ne Geldi

  ABD Hava Kuvvetleri'nin 9'uncu Seferi Bombardıman Filosu'na görevlendirilen B-1B tipi bombardıman uçakları, görev gücü eğitim misyonu çerçevesinde sıcak yakıt ikmali için İncirlik Hava Üssü'ne geldi. Uçaklar, Türk Hava Kuvvetleri ile eğitim görevi için kısa bir süre İncirlik Hava Üssü'nde kaldı.

 • ABD'ye ait B-1B bombardıman uçakları İncirlik Hava Üssü'ne iniş yaptı
  01 Kas ABD'ye ait B-1B bombardıman uçakları İncirlik Hava Üssü'ne iniş yaptı

  ABD Hava Kuvvetlerine ait B-1B bombardıman uçakları, uzun süredir planlanan eğitim misyonu kapsamında İncirlik Hava Üssü'ne sıcak yakıt ikmali için geldi.

 • Kokpitten özel video! SoloTürk ve Türk Yıldızları Cumhuriyet'i böyle selamladı
  30 Eki Kokpitten özel video! SoloTürk ve Türk Yıldızları Cumhuriyet'i böyle selamladı

  Cumhuriyet'in 100. yılı şerefine Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları, İstanbul Boğazı'nda nefes kesen bir gösteri gerçekleştirdi. Uçuş büyük ilgi görürken, MSB Türk Yıldızları'nın İstanbul Boğazı'ndaki uçuşunun kokpit görüntülerini yayınladı.

 • İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
  30 Eki İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

  İstanbul'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri Üsküdar sahilinde vatandaşlar tarafından coşkuyla izlendi. Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşu ve savaş gemilerinin resmigeçit töreni büyük ilgi gördü. Vatandaşlar havai fişek ve ışık gösterilerini de izledi.

 • İstanbul Boğazı'nda 100 gemi geçişi, SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları'ndan gösteri uçuşu
  29 Eki İstanbul Boğazı'nda 100 gemi geçişi, SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları'ndan gösteri uçuşu

  CUMHURİYET'in 100'üncü yılı nedeniyle aralarında TGC Anadolu'nun da bulunduğu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 100 gemi İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarını izledi
  29 Eki TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarını izledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türk donanmasının İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirdiği 100 gemiyle resmigeçidi TRT Ulus Yerleşkesi'nden takip etti. Kurtulmuş, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızlarının gösteri uçuşunu ve Türk donanmasının geçit törenini vatandaşlarla birlikte izledi. Etkinliklere Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, AK Parti Milletvekilleri Atay Uslu ve İbrahim Ufuk Kaynak da katıldı. TBMM Başkanı Kurtulmuş, etkinlikleri izlediği anı sosyal medya hesabından paylaşarak gurur duyduklarını ifade etti.

 • ANITKABİR'DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ
  29 Eki ANITKABİR'DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ

  CUMHURİYET'in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünde 7'den 70'e vatandaşların akınına uğradı.

 • Cumhuriyet'in 100. yılında 100 savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti
  29 Eki Cumhuriyet'in 100. yılında 100 savaş gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçti

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı'ndan başta TCG Anadolu olmak üzere 100 geminin geçiş töreni yapıldı.

 • ANITKABİR'DE  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ
  29 Eki ANITKABİR'DE  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ

  ANITKABİR'DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ CUMHURİYET'in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünde 7'den 70'e vatandaşların akınına uğradı.

 • Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100'üncü yılı coşkuyla kutlandı
  29 Eki Güneydoğu'da Cumhuriyet'in 100'üncü yılı coşkuyla kutlandı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Siirt ve Batman'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 • SOLOTÜRK'ten Cumhuriyet'in 100. yılına özel nefes kesen gösteri
  29 Eki SOLOTÜRK'ten Cumhuriyet'in 100. yılına özel nefes kesen gösteri

  Cumhuriyet'in 100. yılı tüm ülkede coşkuyla kutlanıyor. Vatandaşlar Anıtkabir'e koşarken, devlet erkanı da Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde Ata'nın huzuruna çıktı. Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK de Anıtkabir semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

 • SOLOTÜRK, Ankara semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi
  29 Eki SOLOTÜRK, Ankara semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi

  Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. SOLOTÜRK pilotları, Anıtkabir semalarında çeşitli manevralarla gösteri uçuşu yaptı. Yaklaşık yarım saat süren uçuş boyunca pilotların akrobasi hareketleri başkentliler tarafından farklı noktalarda ilgiyle izlendi. İzleyiciler, SOLOTÜRK gösterisini cep telefonu kameralarıyla da kaydetti. Trafikte seyreden bazı Ankaralılar araçlarını yol kenarına çekerek gösteriyi takip etti. Anıtkabir ve çevresindeki vatandaşlar da gösteriye alkışlarla eşlik etti.

Advertisement