Son dakika Türkiye Diyanet Vakfı haberleri, Türkiye Diyanet Vakfı son dakika, son dakika Türkiye Diyanet Vakfı

Son Dakika Türkiye Diyanet Vakfı Haberleri

 • Erzurum'da Zekat İyilik Buluşmaları Toplantısı düzenlendi
  25 Şub Erzurum'da Zekat İyilik Buluşmaları Toplantısı düzenlendi

  Erzurum İl Müftülüğü ev sahipliğinde, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde düzenlenen '2024 Yılı Zekat İyilik Buluşmaları' toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, zekat konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekat bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amaçlandı. İl Müftüsü Dr. Rüstem Can, toplantının açılış konuşmasında, vatandaşları doğru yönlendirmenin önemine vurgu yaparken, Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Ünal ise zekat konusundaki faaliyetlerin dünya genelinde ciddi ve güçlü bir şekilde yürütüldüğünü belirtti.

 • Eskişehir İl Müftülüğü, 4-6 yaş öğreticileriyle toplantı düzenledi
  24 Şub Eskişehir İl Müftülüğü, 4-6 yaş öğreticileriyle toplantı düzenledi

  Eskişehir İl Müftülüğü, çocukların dini eğitimine katkı sağlamak amacıyla 4-6 yaş öğreticilerini bir araya getirerek toplantı düzenledi. İl Müftüsü Bekir Gerek, öğreticilere hitaben yaptığı konuşmada, onların çocukların ilk eğitimcileri, öğretmenleri ve rehberleri olduğunu belirterek, çocukların hayatlarına değer katan önemli bir rol üstlendiklerini vurguladı. İl Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan ise toplantının açılış konuşmasında, 4-6 yaş Kur'an kurslarının önemine değindi ve bu kursların çocukların dini ve ahlaki değerlerini öğrenmelerine, Kur'an sevgisi ve okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağladığını belirtti. Toplantıda, okunan kitabın değerlendirilmesi ve Ramazan ayında kurslarda gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Öğreticilerin sorunları ve çözüm önerileri de dile getirildi.

 • TDV Yarıyıl Kamplarına 1824 Öğrenci Katıldı
  24 Şub TDV Yarıyıl Kamplarına 1824 Öğrenci Katıldı

  Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) burs desteği sağladığı öğrencilere yönelik 20 ilde düzenlediği yarıyıl kamplarına 1824 öğrenci yer aldı. Kamplar, öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Kamplar yüz yüze ve çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor ve çeşitli eğitimler, konferanslar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve el sanatları etkinlikleri düzenleniyor.

 • TDV Yarıyıl Kampları 20 ilde düzenlendi
  24 Şub TDV Yarıyıl Kampları 20 ilde düzenlendi

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), burs desteği sağladığı öğrencilerine yönelik düzenlediği yarıyıl kamplarını 20 ilde 25 noktada gerçekleştirdi. Kamplarda öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli eğitimler, konferanslar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve el sanatları etkinlikleri düzenlendi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gümüşhane Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu
  23 Şub Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Gümüşhane Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gümüşhane Üniversitesi'nde düzenlenen 'İslam'ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince' programında öğrencilerle buluştu. Programda Kudüs'ün tarihi ve İsrail'in saldırıları hakkında açıklamalarda bulunan Erbaş, gençlere bilimsel gelişme yolunda çalışmaları tavsiye etti ve KAAN uçağıyla ilgili konuştu.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ustalara Saygı Paneli'ne katıldı
  22 Şub Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ustalara Saygı Paneli'ne katıldı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı Paneli'ne katıldı. Panelde, Tayyar Altıkulaç'ın hayatı konu alındı ve Altıkulaç'ın görevlerini başarıyla yerine getirdiği vurgulandı. Erbaş, Altıkulaç'ın teşkilatın çehresini değiştiren önemli çalışmalara imza attığını belirtti ve hizmetlerini takdir ettiğini ifade etti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi'nin Dr. Tayyar Altıkulaç'ın bir meyvesi olduğunu belirtti
  22 Şub Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi'nin Dr. Tayyar Altıkulaç'ın bir meyvesi olduğunu belirtti

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda düzenlenen Ustalara Saygı panelinde yaptığı konuşmada, İslam Ansiklopedisi'nin Dr. Tayyar Altıkulaç'ın uzun süren çalışmalarının bir meyvesi olduğunu belirtti. Erbaş, Altıkulaç'ın görev süresi boyunca yaptığı önemli çalışmalara da vurgu yaptı ve onun hizmetlerinin gelecek nesillere aktarılmasının önemine değindi.

 • Kırşehir'deki Kur'an kursu öğrencileri Gazzeli çocuklara destek oldu
  22 Şub Kırşehir'deki Kur'an kursu öğrencileri Gazzeli çocuklara destek oldu

  Kırşehir'de bulunan Hacı Narin İhsan Yeşilli Kur'an Kursu'nun 4-6 yaş grubu öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) görevlileriyle bir araya gelerek harçlıklarını ve oyuncaklarını Gazzeli çocuklara bağışladı. İl Müftüsü ve TDV Kırşehir Şube Başkanı Mustafa Tekin, minik öğrencilerin bu yardım seferberliğine katılmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

 • Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu
  22 Şub Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu

  Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı'yla 7 yıl önce terörden arındırılan Bab ilçesi, terör örgütü PKK/YPG'nin saldırılarına rağmen yaklaşık 400 bin sivilin sığındığı güvenli liman oldu.

 • Kırşehir İl Müftülüğü Zekat Bilincini Artırmak İçin Konferans Düzenledi
  19 Şub Kırşehir İl Müftülüğü Zekat Bilincini Artırmak İçin Konferans Düzenledi

  Kırşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferansta, zekat bilincinin artırılması hedeflendi. Vali Hüdayar Mete Buhara, din görevlilerinin toplumun refahı ve huzuru için önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, emeklerinden dolayı teşekkür etti. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ise zekat hizmetlerinin nasıl işlediğine dair bir sunum gerçekleştirdi.

 • TDV Genel Müdürü: Deprem bölgesinde çalışmalara devam ediyoruz
  14 Şub TDV Genel Müdürü: Deprem bölgesinde çalışmalara devam ediyoruz

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin etkilediği illerde 1 yılı aşkın süredir çalışma yürüttüklerini, halen sahada çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. Turan, AA muhabirine, 6 Şubat 2023'te yaşanan depremin yıl dönümü ve Ramazan ayı kapsamında yapılacak çalışmaları yerinde incelemek için bölgede olduklarını söyledi.

 • Ağrı'daki İlkokul Öğrencilerine Kışlık Giysiler Dağıtıldı
  13 Şub Ağrı'daki İlkokul Öğrencilerine Kışlık Giysiler Dağıtıldı

  Ağrı Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle Doğutepe köyündeki ilkokul öğrencilerine kışlık eldiven, atkı ve bere dağıtıldı. İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Müftüsü, öğrencileri ziyaret ederek moral verdi. Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri de öğrencilere pasta ikram ederek etkinlikler düzenledi. İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Müftüsü, öğrencilerin mutluluğunun önemli olduğunu belirterek desteklerinin süreceğini ifade etti.

 • Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi'nden Kütahya Müftülüğüne Mobil İkram Aracı
  12 Şub Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi'nden Kütahya Müftülüğüne Mobil İkram Aracı

  Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi, hizmetlerinde kullanılmak üzere temin ettiği mobil ikram aracını Kütahya Müftülüğüne teslim etti. Aracın ilk kullanımı, Pazar günü Ulu Cami'de kılınan sabah namazı sonrası yapılan çorba ikramıyla gerçekleşti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Depremin Yıl Dönümünde Din Hizmetleri Teori ve Pratik Çalıştayı'nda konuştu
  09 Şub Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Depremin Yıl Dönümünde Din Hizmetleri Teori ve Pratik Çalıştayı'nda konuştu

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya Valiliği, Sakarya İl Müftülüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Depremin Yıl Dönümünde Din Hizmetleri Teori ve Pratik Çalıştayı'nda konuştu. Erbaş, depremin etkilediği şehirlerde yapılan çalışmalardan ve hocaların emeklerinden bahsetti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, deprem çalıştayında konuştu
  09 Şub Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, deprem çalıştayında konuştu

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Sakarya Valiliği, Sakarya İl Müftülüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Depremin Yıl Dönümünde Din Hizmetleri Teori ve Pratik Çalıştayı'nda konuştu. Erbaş, depremin etkilerini ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çalışmalarını anlattı.

 • Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu
  06 Şub Bartın Valisi Nurtaç Arslan, deprem bölgesindeki arama kurtarma ekipleriyle buluştu

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan depremin ardından bölgede görev alan arama kurtarma ekipleriyle bir araya geldi. Vali Arslan, depremin birinci yılında, AFAD gönüllüleri, Türkiye Diyanet Vakfı Arama Kurtarma ve İHH Bartın Şubesi Arama Kurtarma ekipleriyle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde buluştu. Arslan, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi ve depremzedelere acil şifalar temenni etti. Toplantıda, deprem sonrası yapılan seferberlik ve dayanışma duygusu da takdirle değerlendirildi.

 • TDV Genel Müdürü İzani Turan, deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında konuştu
  06 Şub TDV Genel Müdürü İzani Turan, deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında konuştu

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, 6 Şubat 2023'te yaşanan depremlerin yıl dönümü nedeniyle bölgede olduğunu belirterek, Karacasu Konteyner Kent'te 4-6 yaş Kur'an kursunu ziyaret ederek, çocuklara oyuncak dağıttı. Turan, depremin acılarını dindiremeyeceklerini ancak daha sağlam ve düzenli bir yaşam için çalışacaklarını söyledi.

 • Uluslararası İmam Hatip Liseleri öğrencileri Aydın'da buluştu
  05 Şub Uluslararası İmam Hatip Liseleri öğrencileri Aydın'da buluştu

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı himayelerinde yurt dışından gelen Uluslararası İmam Hatip Liseleri öğrencileri, Aydın'da düzenlenen kamp programında bir araya geldi. İl Müftü Vekili Yusuf Dönertaş, genç öğrencileri tebrik ederek, İmam Hatipli olmanın önemini vurguladı ve TDV Aydın Şubesi ile İlim Yayma Cemiyeti'ne teşekkür etti.

 • Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmek üzere Mısır'a gidiyor
  04 Şub Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmek üzere Mısır'a gidiyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce kendisiyle ilgili eleştirilerde bulunduğu Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el-Sisi ile görüşmek üzere 14 Şubat'ta Mısır'a gidiyor. Erdoğan, 12 yıl sonra ilk kez gideceği Mısır ziyaretinde Sisi ile bir araya gelecek. İki ülke arasındaki ilişkilerin maslahatgüzar seviyesinde yürütüldüğü dönemde gerçekleşen bu görüşme, ilişkilerin normalleşme sürecinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

 • TDV, Kahramanmaraş depremi sonrası 10 milyon depremzede için yardımda bulundu
  02 Şub TDV, Kahramanmaraş depremi sonrası 10 milyon depremzede için yardımda bulundu

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaklaşık 10 milyon depremzedeye yardımda bulunduklarını belirtti. Turan, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerken, Türkiye'nin afet bölgesi olması nedeniyle tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Depremler sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin acil toplanıp aksiyon aldığını aktaran Turan, 17 bin personel ile sürekli olarak afet bölgesinde görev yaptıklarını ifade etti. Ayrıca, TDV'nin depremzedelere çadır, konteyner, insani ihtiyaç malzemeleri, sıcak yemek, kahvaltı, ramazan ve sahur programları gibi birçok alanda yardımlarını sürdürdüğünü belirtti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Bize düşen batılı iyi tanıyıp hakkı hakim kılmak
  01 Şub Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Bize düşen batılı iyi tanıyıp hakkı hakim kılmak

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) çevrim içi düzenlenen 'Soykırım Tarihi' seminerine katıldı. Erbaş, tarihten günümüze yeryüzündeki en kadim mücadelenin hak ile batılın mücadelesi olduğunu belirterek, 'Hak çizgiyi peygamberler ve onların yolundan gidenler temsil eder. Bu yol tevhidin, adaletin, merhametin, iyiliklerin yoludur. Batıl cephesini de nefsinin, şeytanın esiri olmuş zalimler temsil eder. Batılın yolu kötülükler, haksızlıklar, zulümler, soykırımlarla doludur. Dolayısıyla yeryüzünde merhametin de, zulmün de tarihi vardır' dedi.

 • Giresun İl Müftüsü, Türkiye Diyanet Vakfı'nda Zimmete Geçirilen Parayla İlgili Açıklama Yaptı
  31 Oca Giresun İl Müftüsü, Türkiye Diyanet Vakfı'nda Zimmete Geçirilen Parayla İlgili Açıklama Yaptı

  Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Türkiye Diyanet Vakfı'nda 5,1 milyon lirayı zimmetine geçirdiği suçlamasıyla görevine son verilip, gözaltına alınan vakıf görevlisi Fatih Ahmet Akkaya'nın tutuklandığını açıkladı. Kılıçbay, vakfın zararının genel merkez kaynaklarıyla karşılandığını ve kurbanların hepsi kesildiğini belirtti. Ayrıca, zimmete geçirilen paranın teftiş kurulu raporunda da yer aldığı ifade edildi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 2024 hac kontenjanı artacak
  31 Oca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: 2024 hac kontenjanı artacak

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2024 hac dönemine ilişkin olarak Türkiye'nin hac kontenjanının artması için müracaat edildiğini ve nüfusun güncellenmesini talep ettiklerini belirtti. Erbaş, ayrıca Filistin meselesiyle ilgili olarak Müslümanların birleşmesi gerektiğini vurgulayarak, soykırımın durdurulması için gayret edeceklerini ifade etti.

 • TDV Genel Müdürü İzani Turan, Yılın Kareleri oylamasına katıldı
  30 Oca TDV Genel Müdürü İzani Turan, Yılın Kareleri oylamasına katıldı

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Turan, farklı kategorilerdeki fotoğrafları inceleyerek seçimini yaptı.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi belgeselinin galasına katıldı
  29 Oca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi belgeselinin galasına katıldı

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi'nin 33 yıllık hikayesinin anlatıldığı 'Hep 33 Yaşında' belgesel filminin galasına katıldı. Erbaş, ansiklopedinin önemini vurgulayarak, İslam Ansiklopedisi'nin dünyada Müslümanlarca hazırlanan son derece değerli bir eser olduğunu belirtti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi belgeselini tanıttı
  28 Oca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İslam Ansiklopedisi belgeselini tanıttı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük kültür hareketlerinden biri olan İslam Ansiklopedisi'nin hikayesini anlatan 'Hep 33 Yaşında' belgeselini tanıttı. Erbaş, belgeselin İslam coğrafyasının 15 asırlık serüvenini anlattığını ve İslam medeniyetinin önemli bir mirasını gelecek nesillere aktardığını belirtti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Şehitlerimiz İçin Sözümüz Var' programında konuştu Açıklaması
  28 Oca Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Şehitlerimiz İçin Sözümüz Var" programında konuştu Açıklaması

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail'in haksız şiddetine karşı her platformda tepkilerini ortaya koymayı, barış ve esenlik çağrılarını seslendirmeyi her zaman vazife bildiklerini belirterek, "Bizler dün olduğu gibi bugün de mazlumun yanında, zalimin ise karşısında olmaya devam edeceğiz.

 • Kocatepe Camii'nin gökyüzü ile buluşması böyle görüntülendi
  27 Oca Kocatepe Camii'nin gökyüzü ile buluşması böyle görüntülendi

  Ankara'nın simgelerinden biri olan Kocatepe Camii'nin yüksek minaresi ve kubbesi, bulutlarla adeta dans edercesine bir araya gelerek gökyüzü ile uyumlu bir görüntü oluşturdu. Yağış öncesinde ortaya çıkan bulutlar, havadan çekilen görüntülerle caminin etkileyici manzarasını ölümsüzleştirdi. Kocatepe Camii, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1967 yılında inşa edilmeye başlanmış ve 1987 yılında tamamlanarak açılışı yapılmıştır. Cami, Mimar Sinan'ın mimari anlayışının taklit edildiği bir yapıya sahiptir ve 4 minaresi bulunmaktadır.

 • Kocatepe Camii'nin gökyüzü ile uyumu havadan görüntülendi
  27 Oca Kocatepe Camii'nin gökyüzü ile uyumu havadan görüntülendi

  Ankara'nın önemli simgelerinden biri olan Kocatepe Camii'nin yüksek minaresi ve kubbesi, bulutlarla adeta dans edercesine bir araya gelerek gökyüzü ile uyum içinde görüntülendi.

 • Şehitlerimiz İçin Sözümüz Var Programı İstanbul'da Gerçekleştirilecek
  26 Oca Şehitlerimiz İçin Sözümüz Var Programı İstanbul'da Gerçekleştirilecek

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 'Şehitlerimiz İçin Sözümüz Var' programı, vatan savunmasında şehit olan askerleri anmak ve İsrail'in zulmü altındaki Filistin halkına destek olmak amacıyla düzenleniyor. Programda birçok sanatçı sahne alacak ve tüm gelir Gazze'ye gönderilmek üzere hayır çarşısı kurulacak. Programın finali İstanbul'da yapılacak.

 • Ankara ve Eskişehir Uluslararası İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Kuşadası Gençlik Kampı'nda Buluştu
  25 Oca Ankara ve Eskişehir Uluslararası İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Kuşadası Gençlik Kampı'nda Buluştu

  Ankara ve Eskişehir Uluslararası İmam Hatip Liseleri'nde okuyan 140 yerli ve yabancı öğrenci, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 'Kuşadası Gençlik Kampı'nda bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığıyla imzaladığı protokol çerçevesinde gençlik kampları düzenlemeye devam ediyor.

 • Yarıyıl tatiline gidemeyen üniversite öğrencileri için askıda bilet uygulaması
  25 Oca Yarıyıl tatiline gidemeyen üniversite öğrencileri için askıda bilet uygulaması

  Edirne'de başlatılan uygulama ile yarıyıl tatilinde ailelerinin yanına gidemeyen dar gelirli öğrenciler için askıda bilet uygulaması başlatıldı. Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi ve İl Müftülüğü, dar gelirli öğrenciler için askıda bilet uygulaması başlattı. Uygulama ile sınavları biten ve maddi imkansızlık nedeniyle ailelerinin yanına gidemeyen öğrencilere bir fayda sağlamış olacaklarının altını çizdi.

 • Edirne'de Dar Gelirli Öğrencilere Askıda Bilet Uygulaması
  24 Oca Edirne'de Dar Gelirli Öğrencilere Askıda Bilet Uygulaması

  Edirne'de, yarıyıl tatilinde ailelerinin yanına gidemeyen dar gelirli öğrenciler için askıda bilet uygulaması başlatıldı. Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi ve İl Müftülüğü tarafından başlatılan uygulama ile sınavları biten ve maddi imkansızlık nedeniyle ailelerinin yanına gidemeyen öğrencilere destek sağlanacak.

 • Keşan Belediye Başkanı Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ni ziyaret etti
  23 Oca Keşan Belediye Başkanı Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ni ziyaret etti

  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Merkezde uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları bağımlı bireylere destek veriyor. Ayrıca, Edirne Müftülüğü ve Türk Kızılay Edirne Şubesi, Trakya Üniversitesi öğrencilerine sınav döneminde ikramda bulunuyor.

 • Balıkesir'deki minikler Filistin'e yardım eli uzattı
  20 Oca Balıkesir'deki minikler Filistin'e yardım eli uzattı

  Balıkesir'de Kepsut İlçe Müftülüğüne bağlı İmam-Birliği 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencileri, Gazze'deki Filistinli vatandaşlar için harçlıklarını bağışladı.

 • Depremzedelere Kışlık Kıyafet Yardımı
  19 Oca Depremzedelere Kışlık Kıyafet Yardımı

  Adıyaman, Bursa Osmangazi ve İstanbul Kartal Müftülüklerince depremden etkilenen 400 çocuğa kışlık kıyafet dağıtımı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı il ve ilçe müftülüklerince Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yardım kampanyaları sürüyor. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde 'Kış bayramı ve ilmek ilmek iyilik' sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında konteyner kentlerdeki 400 çocuğa kışlık kıyafet dağıtıldı. İl Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, kışlık yardımların başladığını ve sürekli devam edeceğini ifade etti.

 • Türkiye Diyanet Vakfı Sivil Toplum Okulu Projesi Başlatıldı
  19 Oca Türkiye Diyanet Vakfı Sivil Toplum Okulu Projesi Başlatıldı

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) lisans, lisansüstü öğrenciler ve yeni mezunlar için Sivil Toplum Okulu projesi başlattı. Proje kapsamında öğrencilere sivil toplum kuruluşu çalışmalarında uzmanlaşma imkanı sunulacak.

 • TDV, lisans ve lisansüstü öğrenciler için 'Sivil Toplum Okulu' projesi başlattı
  19 Oca TDV, lisans ve lisansüstü öğrenciler için 'Sivil Toplum Okulu' projesi başlattı

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), lisans, lisansüstü öğrenciler ve yeni mezunlar için 'Sivil Toplum Okulu' projesi başlattı. Proje kapsamında öğrencilere sivil toplum kuruluşu çalışmalarında uzmanlaşmaları için eğitim programları ve mesleki deneyim imkanı sunulacak. Başvurular, 29 Ocak'a kadar tdv.org/tr-TR/stkokulu-basvuru adresinden yapılabilir.

 • Afyonkarahisar Merkez Kocatepe Ortaokulu'ndan Filistin'e Yardım
  19 Oca Afyonkarahisar Merkez Kocatepe Ortaokulu'ndan Filistin'e Yardım

  Afyonkarahisar Merkez Kocatepe Ortaokulu idaresi, öğretmenleri ve öğrenci velilerinin organizasyonuyla Filistin'de İsrail'in zalimine maruz kalan vatandaşlar yararına bir hayır panayırı düzenlendi. Elde edilen gelir Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'deki katliam mağdurlarına ulaştırılmak üzere İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu'na teslim edildi.

 • Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, İl Müftülüğünü ziyaret etti
  17 Oca Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, İl Müftülüğünü ziyaret etti

  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, İl Müftülüğünü ziyaret etti. Ziyaret sırasında İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, kentteki camiler, Kur'an kursları, hac ve umre faaliyetleri, aile ve dini rehberlik bürosu ile TDV Mardin Şubesi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Vali Akkoyun, Müftülük personelini tebrik ederek, imamların ve müezzinlerin sadece vakit namazlarını kıldıran görevliler olmadığını, aynı zamanda rehber olarak hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Ayrıca, Mardin'in kardeşlik ve hoşgörü şehri olduğunu vurgulayarak, herkesi Mardin'e davet etti.

 • Beyşehir'de düzenlenen kermesten elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı
  16 Oca Beyşehir'de düzenlenen kermesten elde edilen gelir Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı

  Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulunda düzenlenen kermeste elde edilen gelir, Mehmetçik Vakfı'na bağışlandı. Okul Müdürü Gökhan Ulaş, etkinlikten duyduğu gururu dile getirirken, Beyşehir'de gıda üretimi ve satışı yapan işyerleri denetlendi. Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ise ihtiyaç sahiplerine alışveriş kartı desteği sağlayacak.

 • Espiye Belediyesi, Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesine 700 metrekarelik arsa tahsis etti
  15 Oca Espiye Belediyesi, Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesine 700 metrekarelik arsa tahsis etti

  Espiye Belediyesi, Merkez Mahallesi'ndeki 700 metrekarelik arsayı, Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesine tahsis etti. Arazinin tahsisi için Kaymakamlıkta protokol imza töreni düzenlendi. Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, alana Müftülük tarafından Kur'an kursu inşa edileceğini belirtti ve projenin hayırlı olmasını diledi. Espiye Müftüsü Osman Gülbe ise Başkan Karadere'e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Törenin ardından Karadere ve Gülbe, protokole imza attı.

 • Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerler için camilerde dua edildi
  14 Oca Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerler için camilerde dua edildi

  Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Yalova, Kütahya, Bilecik ve Çanakkale'deki camilerde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için dua programları düzenlendi. Sabah namazının ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve çorba ikramı yapıldı.

 • Fethiye İlçe Müftülüğü Hacı Fehmi Özer 4-6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencileri Filistin'e Yardım Gönderdi
  13 Oca Fethiye İlçe Müftülüğü Hacı Fehmi Özer 4-6 Yaş Kur'an Kursu Öğrencileri Filistin'e Yardım Gönderdi

  Fethiye İlçe Müftülüğü Hacı Fehmi Özer 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıkları Filistinli Müslümanların ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladı. Öğrenciler, kumbaralarını açarak İlçe Müftüsü'ne teslim ettiler ve teşekkürlerini sundular.

 • Antalya'da Filistin'e destek için düzenlenen programda el emeği ürünler satışa sunuldu
  12 Oca Antalya'da Filistin'e destek için düzenlenen programda el emeği ürünler satışa sunuldu

  Antalya'da düzenlenen 'Filistin İçin Sözümüz Var' temalı etkinlikte, Kur'an kursu öğreticileri ve kursiyer kadınların el emeği ürünler satışa sunuldu. Toplanan gelir Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek. Ayrıca, dua platformunda Filistin bayrağından oluşan kalp şekilli kağıtlara dualar yazıldı.

 • Afyonkarahisar'da Filistin Yararına Kermes ve Konser Etkinliği Düzenlenecek
  12 Oca Afyonkarahisar'da Filistin Yararına Kermes ve Konser Etkinliği Düzenlenecek

  Afyonkarahisar'da yarın düzenlenecek kermes ve konser etkinliği ile Filistin yararına yardım toplanacak. İstanbul, Ankara ve Bursa'dan gönüllü sanatçıların katılacağı etkinlikte, Türk Halk Müziği'nden farklı dillerde ve türlerde eserler seslendirilecek. Konser öncesinde Filistin'e özgü el işi ürünleri ve hediyelik eşyalar satılacak. Etkinlikten elde edilecek gelirler Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e bağışlanacak.

 • Ağrı'da İçimizi Isıtan İyilik Projesi: Vatandaşlara Çorba Dağıtıldı
  11 Oca Ağrı'da İçimizi Isıtan İyilik Projesi: Vatandaşlara Çorba Dağıtıldı

  Ağrı İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ağrı Şubesi, 'İçimizi Isıtan İyilik' projesi kapsamında vatandaşlara çorba dağıttı. TDV mobil hizmet aracıyla Cumhuriyet Caddesi'nde kurulan stantta vatandaşlara sıcak çorba ikram edildi. Ağrı İl Müftüsü ve TDV Ağrı Şube Başkanı Necati Şafak, projenin amacının vatandaşların içini ve gönüllerini ısıtmak olduğunu belirtti.

 • Darende'de İsrail saldırısına karşı Gazze yararına kermes düzenlendi
  09 Oca Darende'de İsrail saldırısına karşı Gazze yararına kermes düzenlendi

  Malatya'nın Darende ilçesinde Osman Hulusi Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Gazze'ye yardım amacıyla kermes düzenlendi. Kermeste, evde hazırlanan pasta, içecek ve yemekler satışa sunuldu. Bazı öğrenciler ise biriktirdikleri paraları Gazze'ye ulaştırmak için okul idaresine teslim etti. Kermesten elde edilen gelirler, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek.

 • Filistin'e yardım kampanyasına geniş destek
  09 Oca Filistin'e yardım kampanyasına geniş destek

  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 'Özgür Filistin'in yanındayız' yardım kampanyasına toplumun tüm kesimlerinden destek gelmeye devam ediyor. Ziya Gökalp İlkokulu öğrencilerinin topladığı yardım, TDV Elazığ Şubesine teslim edildi.

 • Elazığ'da Öğrenci ve Öğretmenlerden Gazze'ye Yardım Kermesi
  08 Oca Elazığ'da Öğrenci ve Öğretmenlerden Gazze'ye Yardım Kermesi

  Elazığ'da öğrenciler ve öğretmenler tarafından, geliri Gazze'ye bağışlanmak üzere kermes düzenlendi. Kermeste öğretmenlerin ve öğrencilerin hazırladığı yemekler ve pastalar satışa sunuldu. Düzenlenen kermesin ve açılışı gerçekleştirilen kütüphanenin hayırlı olması temenni edildi. Kermes ile mazlum insanlara yardım etmek adına duyarlılık gösterildiği belirtildi. Etkinlikte toplanan gelirin Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesine teslim edileceği açıklandı.

 • Selçuk Üniversitesi Kampüsünde Filistin'e Destek Çarşısı Açıldı
  08 Oca Selçuk Üniversitesi Kampüsünde Filistin'e Destek Çarşısı Açıldı

  Selçuk Üniversitesi Kampüs Diyanet Gençlik Merkezi, Konya İl Müftülüğü, Selçuklu İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi Kadın Kolları tarafından Filistin'e Destek Çarşısı'nın ikincisi açıldı. Çarşıda, Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi Kadın Kolları ile SÜ Kampüs Diyanet Gençlik Merkezi öğrencilerinin hazırladığı ürünler satışa sunuldu. Programda yapılan dua ve çarşıdan elde edilen gelirin tamamı Filistin'e gönderilecek.

 • İlkokul öğrencisi Filistinli çocuklara harçlıklarını bağışladı
  06 Oca İlkokul öğrencisi Filistinli çocuklara harçlıklarını bağışladı

  Muhammet Yusuf Okur, kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını Filistinli çocuklara yardım etmek amacıyla İl Müftüsü Abdurrahman Şahin'e teslim etti. TDV Bayburt Şubesi Başkanı Abdurrahman Şahin, Muhammet'in bu hassasiyetinden dolayı onu tebrik etti.

 • Filistin çarşısına yoğun ilgi
  05 Oca Filistin çarşısına yoğun ilgi

  Muğla'nın Bodrum İlçesinde Cuma namazı çıkışı Filistine destek amaçlı cemi avlusunda çarşı kuruldu. Vatandaşlar Filistin'e destek olmak için yoğun ilgi gösterdi. Bodrum Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bodrum Şubesi tarafından TDV gönüllüleri ile TDV Kadın ve Gençlik Kolları'nın katkılarıyla Gazze İçin Hayır Çarşısı kuruldu. Çarşıda, vatandaşlar tarafından yapılan ev yemekleri, yöresel yemekler, hediyelik eşyalar satılarak geliri Gazze'ye aktarıldı. Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı, etkinliğin yoğun geçtiğini belirterek Gazze'deki yaşanan olayları kınadı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 • Bodrum'da Filistin İçin Hayır Çarşısı Kuruldu
  05 Oca Bodrum'da Filistin İçin Hayır Çarşısı Kuruldu

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde cuma namazı çıkışı Filistine destek amaçlı cemi avlusunda çarşı kuruldu. Vatandaşlar Filistin'e destek olmak için yoğun ilgi gösterdi.

 • Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Filistin için program düzenledi
  05 Oca Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Filistin için program düzenledi

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle Diyarbakır'da, Gazze'de yaşanan zulmü gündemde tutarak, 'Filistin İçin Sözümüz Var' temalı 'Hayır Çarşısı, Ezgi ve Marşlar Programı' düzenlendi. Programda konuşan yetkililer, Gazze'de yaşanan zulmün insanlık meselesi olduğunu vurguladılar ve Filistin'e desteklerini dile getirdiler.

 • Bodrum'da Gazze İçin Hayır Çarşısı Kermesi Düzenlendi
  05 Oca Bodrum'da Gazze İçin Hayır Çarşısı Kermesi Düzenlendi

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde Bodrum Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bodrum Şubesi tarafından düzenlenen 'Gazze İçin Hayır Çarşısı' kermesi gerçekleştirildi. Kermese ilgi yoğun oldu ve gelirler Gazze'ye ulaştırılacak.

 • Diyarbakır ve Şırnak'ta İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi
  05 Oca Diyarbakır ve Şırnak'ta İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  Diyarbakır'da, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Filistinlilere destek amacıyla merkez Yenişehir ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Camisi ve Külliyesi'nde 'Filistin İçin Sözümüz Var' temalı program düzenlendi. Şırnak'ta ise HÜDA PAR öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Dicle Mahallesi'ndeki Hacı Ömer Yarka Camisi önünde toplanan katılımcılar, İsrail ve ABD karşıtı slogan attı, tekbir getirdi.

 • Muğla'da Gazze'ye Destek Pazarı Açıldı
  04 Oca Muğla'da Gazze'ye Destek Pazarı Açıldı

  Muğla'nın Menteşe ilçesinde Kurşunlu Camii'nde Gazze'ye destek pazarı kuruldu. Muğla İl Müftülüğü, Menteşe İlçe Müftülüğü ve Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen pazarda, kadın ve gençlik kollarının ürünleri satılarak Gazze'deki katliamın yaralarının bir nebze de olsa sarılması amaçlanıyor. Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, etkinliğe katılım ve katkı beklediklerini belirterek, hayır çarşısında emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Malatya'da 5 yaşındaki çocuk, harçlıklarını Filistin'e bağışladı
  04 Oca Malatya'da 5 yaşındaki çocuk, harçlıklarını Filistin'e bağışladı

  Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki Kur'an kursu öğrencisi olan 5 yaşındaki Ebrar Artuç, İsrail'in saldırılara maruz kalan akranlarına yardım etmek amacıyla biriktirdiği harçlıklarını kumbaraya attı. Artuç, biriktirdiği parayı Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'deki çocuklara bağışladı.

 • Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi, şehit ailesini ziyaret etti
  02 Oca Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi, şehit ailesini ziyaret etti

  Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi üyeleri, şehit Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal'ın ailesini ziyaret etti. Şubenin Kadın Kolları Başkanı Bahar Küçükaydın ve beraberindekiler, şehidin babası Fehmi ve annesi Sema Ünal ile bir araya geldi. Küçükaydın, şehidin anne ve babasına tekrar taziyelerini ileterek, her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

 • Edirne ve Tekirdağ'da Mekke'nin fethi kutlandı
  31 Ara Edirne ve Tekirdağ'da Mekke'nin fethi kutlandı

  Edirne ve Tekirdağ'da Mekke'nin fethi ve Kudüs Gecesi programları düzenlendi. Edirne'deki etkinlikte Diyanet Akademisi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Abdurrahman Akkuş, Mekke'nin fethinde kan dökülmediğini ve fetih ile işgal arasındaki farkı vurguladı. Tekirdağ'da ise Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen programda çocukların gösterileri sunuldu.

 • İpsala Kaymakamı Yeni Yıl Mesajı Yayımladı
  31 Ara İpsala Kaymakamı Yeni Yıl Mesajı Yayımladı

  İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, yeni yıl dolayısıyla mutluluk, huzur ve bereket temennisinde bulundu. İpsala'nın gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapılacağını belirten Sevgili, yatırımların işsizlik problemini çözeceğini ve vatandaşların daha mutlu olacağını ifade etti. Ayrıca İpsalalı öğrencilerin Filistin'deki çocuklara yaptığı harçlık bağışı ve yıl sonu değerlendirme toplantısı da gerçekleştirildi.

 • Karamürsel'de düzenlenen kermesten elde edilen gelir Gazze'ye bağışlandı
  29 Ara Karamürsel'de düzenlenen kermesten elde edilen gelir Gazze'ye bağışlandı

  Karamürsel ilçesinde düzenlenen 'Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesi kapsamındaki kermeste hazırlanan yiyecek, içecek ve kıyafetler, Filistinli vatandaşların yararına satışa sunuldu. Kermesten elde edilen 37 bin 185 lira, İsrail saldırısı altındaki Gazze halkına destek için Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışlandı. Okul müdürü, etkinliğin meseleye duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapıldığını belirterek, böyle bir etkinliğin yapıldığı için okul adına onur ve gurur duyduklarını ifade etti.

 • Filistin'e yardım kampanyasına destek artıyor
  28 Ara Filistin'e yardım kampanyasına destek artıyor

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 'Özgür Filistin'in Yanındayız' yardım kampanyasına her kesimden destek gelmeye devam ediyor. Elazığ'da bulunan Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Filistin için topladıkları yardımları Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ şubesine teslim etti. Elazığ İl Müftüsü İrfan Üstündağ, kampanyaya destek veren lise mensuplarına teşekkürlerini iletti.

 • TDV KAGEM'in 'İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu' seminer serisi sona erdi
  28 Ara TDV KAGEM'in 'İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu' seminer serisi sona erdi

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın, Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından düzenlenen 'İki İnsan Bir Hayat: Evlilik Okulu' seminer serisi sona erdi. Seminerlerde aile kurumunun psikolojik, sosyolojik ve hukuki boyutları ele alındı. Program sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.

 • Siirt Kurtalan'da Filistin Yararına Kermes Düzenlendi
  27 Ara Siirt Kurtalan'da Filistin Yararına Kermes Düzenlendi

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen kermeste öğrenciler tarafından çeşitli yöresel ürünler ve Filistin temalı eşyalar satışa sunuldu. Kermesten elde edilecek gelir Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek.

 • Siirt Üniversitesi Filistin'e Yardım Kermesi Düzenledi
  27 Ara Siirt Üniversitesi Filistin'e Yardım Kermesi Düzenledi

  Siirt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelir, Gazze'ye gönderilmek üzere İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şube Başkanı'na teslim edildi. Kermese her kesimden destek verildi ve öğrencilerin bu davranışı merhamet duygularının bir göstergesi olarak değerlendirildi.

 • TDV, 2023 yılında 63 milyon 421 bin 735 kişiye yardım ulaştırdı
  27 Ara TDV, 2023 yılında 63 milyon 421 bin 735 kişiye yardım ulaştırdı

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, 2023 yılında Gazze, Arakan, Yemen, Afrika ve deprem bölgesine yapılan yardımları değerlendirdi. Turan, deprem bölgesine bin 684 tır ve 439 kamyonet gıda, sağlık ve insani malzeme ulaştırıldığını belirtti. Ayrıca, TDV'nin yurt içi ve yurt dışında farklı noktalara 247 bin adet Kur'an-ı Kerim gönderildiği ve 48 bin 506 öğrenciye burs ve eğitim yardımı yapıldığı ifade edildi.

 • TDV, Gazze'ye 2 Milyon Dolarlık Yardım Ulaştırdı
  27 Ara TDV, Gazze'ye 2 Milyon Dolarlık Yardım Ulaştırdı

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, bugüne kadar 2 milyon dolarlık yardımı Gazze'ye ulaştırdıklarını bildirdi. Turan, ayrıca 2023 faaliyetleri kapsamında deprem bölgelerine yapılan yardımları ve su kuyuları açma çalışmalarını da açıkladı.

 • Başkan Büyükkılıç, STK temsilcileri ve muhtarları kabul etti
  27 Ara Başkan Büyükkılıç, STK temsilcileri ve muhtarları kabul etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarlarını makamında ayrı ayrı kabul etti. Başkan Büyükkılıç, misafirlerle sohbet ederek, kentte birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde hizmetlere devam ettiklerini ifade etti.

 • Filistin İçin Hayır Çarşısı'nda 325 Bin 680 Lira Toplandı
  25 Ara Filistin İçin Hayır Çarşısı'nda 325 Bin 680 Lira Toplandı

  Havza Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Havza Şubesi tarafından açılan Filistin İçin Hayır Çarşısı'nda 325 bin 680 lira toplandı. Kevser Cami önünde açılan ve 5 gün açık kalan kermeste toplanan yardımlar, Gazze ve Filistin halkının acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezinin Filistin Yardım hesabına yatırıldı.

 • İstanbul'da '23 Aralık Dünya Şehit Çocuklar Günü' yürüyüşü
  23 Ara İstanbul'da "23 Aralık Dünya Şehit Çocuklar Günü" yürüyüşü

  İstanbul'da bazı sivil toplum kuruluşlarınca, "23 Aralık Dünya Şehit Çocuklar Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

 • Bursa, Kütahya ve Yalova'da Gazze'ye destek yürüyüşleri ve 'Dünya Şehit Çocuklar Günü' etkinlikleri yapıldı
  23 Ara Bursa, Kütahya ve Yalova'da Gazze'ye destek yürüyüşleri ve "Dünya Şehit Çocuklar Günü" etkinlikleri yapıldı

  Bursa, Kütahya ve Yalova'da, İsrail'in Gazze'ye 7 Ekim'den bu yana süren saldırıları protesto edilerek, Filistin halkına destek olmak amacıyla yürüyüş ve basın açıklamaları ile "23 Aralık Dünya Şehit Çocuklar Günü" etkinlikleri yapıldı.

 • Niğde'de Filistin'e Yardım Programı Düzenlendi
  23 Ara Niğde'de Filistin'e Yardım Programı Düzenlendi

  Niğde'nin Altunhisar ilçesinde geliri Filistin'e bağışlanmak üzere yöresel ürünler ve yemeklerin satışa çıkarıldığı bir program düzenlendi. Programda, Altunhisarlı hanımların evlerinde hazırladığı yöresel ürünler, el işleri, yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Toplanan bağışlar Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacak.

 • TDV'ye Filistin için bağışlar devam ediyor
  23 Ara TDV'ye Filistin için bağışlar devam ediyor

  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Özgür Filistin'in Yanındayız" sloganıyla başlatılan Filistin'e yardım kampanyasına her kesimden destek geliyor.

 • Beyşehir'de Doğal Gaz Kullanımı Yaygınlaşıyor
  22 Ara Beyşehir'de Doğal Gaz Kullanımı Yaygınlaşıyor

  Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, ilçedeki 22 bin 122 hanenin doğal gaz kullandığını belirtti. Bayındır, ilerleyen süreçte ilçe genelinde doğal gaz kullanımının daha da yaygınlaşacağını kaydetti.

 • Köyceğiz'deki minik öğrenciler Filistin için yardım kampanyası başlattı
  21 Ara Köyceğiz'deki minik öğrenciler Filistin için yardım kampanyası başlattı

  Muğla'nın Köyceğiz İlçe Müftülüğü'ne bağlı 4-6 yaş Kuran kurslarında okuyan öğrenciler, TDV'nın başlattığı 'Özgür Filistin'in Yanındayız' kampanyası kapsamında Filistin için yardım topladı. Minik öğrenciler, ailelerinden aldıkları harçlıkları Filistin bayraklı yardım kutusunda biriktirerek Müftü Ahmet Karagöz'e teslim etti. İlçe Müftüsü Karagöz, minik öğrencilerin katılımından duygulandığını ve tüm çaresizlerin öldürüldüğü bu savaşın en kısa sürede sona ermesini diledi.

 • Siirt Mehmetçik İlkokulu öğrencileri Filistin'e yardım etti
  20 Ara Siirt Mehmetçik İlkokulu öğrencileri Filistin'e yardım etti

  Siirt Mehmetçik İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Filistin'deki çocuklara bağışladı. Toplanan para Türkiye Diyanet Vakfı'na teslim edildi.

 • Silopi'de Filistin Yararına Kermes Düzenlendi
  20 Ara Silopi'de Filistin Yararına Kermes Düzenlendi

  Silopi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü koordinasyonuyla düzenlenen kermes, Filistin'e yardım amacıyla gerçekleştirildi. Kermesten elde edilen gelir, Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin'e gönderilecek.

 • Sivas'ta Filistin'e Yardım Kermesi Düzenlendi
  20 Ara Sivas'ta Filistin'e Yardım Kermesi Düzenlendi

  Sivas'ın Hafik ilçesinde geliri Filistin'e bağışlanmak üzere yöresel yemek ve giyecek kermesi düzenlendi. Kur'an kursu alan kadınların hazırladığı yöresel ürünler, el işleri, yiyecek ve içecekler satışa sunuldu. Kermesten elde edilecek gelir, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Filistin'e ulaştırılacak.

Advertisement