Kız kaçırma meselesi bir anneyi çocuğunun gözü önünde canından etti - Son Dakika
Yaşam

Kız kaçırma meselesi bir anneyi çocuğunun gözü önünde canından etti

Eyüpsultan'da kız kaçırma meselesi nedeniyle iki taraf arasındaki silahlı kavganın ortasında kalan 19 yaşındaki Ada Nur Uzuner, 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. Uzuner'in kardeşi olay sırasında 3 yaşındaki çocuğun annesinin başında 1 saat bekleyerek ''Anne ölme'' diye bağırdığını söyledi.

22.04.2024 10:49  Güncelleme: 10:55

İstanbul Eyüpsultan'da kız kaçırma meselesi nedeniyle yaşanan silahlı kavganın ortasında kalan Ada Nur Uzuner (19) isabet eden kurşunla hayatını kaybetti, yanındaki 3 yaşındaki oğlu ise annesinin başından ayrılmayarak "Anne ölme" diye bağırdı.

KAÇIRILAN KIZI ALMAYA GİTTİKLERİ EVDE ATEŞ AÇILDI

İslambey Mahallesi'nde, 19 Nisan Cuma günü saat gece 00:00 sıralarında iddiaya göre Ada Nur Uzuner, 3 yaşındaki oğluyla birlikte eniştesi Mert Satarım'ın otomobilinde bulunduğu sırada, Satarım yolda arkadaşlarıyla karşılaştı. Arkadaşları, kaçırıldığını iddia ettikleri bir kadını almaya gittiklerini söyleyerek Mert Satarım'ı da çağırdı. Olay yerine gidildiğinde şüpheli, karşısında kaçırdığı iddia edilen kişinin yakınlarını görünce paniğe kapılarak bulunduğu evin içerisinden dışarıya ateş açtı.

Kurşunlardan biri o sırada arabadan inen Ada Nur Uzuner'e isabet etti. Mert Satarım ile birlikte olan grup da eve ateş ettikten sonra olay yerinden kaçtı. 3 yaşındaki oğlunun yanında yaralı halde uzun süre yerde yatan Ada Nur Uzuner, olay yerinde hayatını kaybetti.

Uzuner, Cumartesi günü Gaziosmanpaşa Yenidoğan Camii'nde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığı'na defnedildi. Polis ekipleri ise kimliğini tespit ettiği şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan Ada Uzuner'in saldırı gerçekleşmeden 10 dakika önce sosyal medya hesabından oğlu ile birlikte şarkı söyleyerek kaydettiği videoyu paylaştığı görüldü.

Kavganın ortasında kalan anne 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde can verdi

"KARDEŞİM SUÇSUZ YERE ÖLDÜRÜLDÜ"

Mert Satarım'ın eşi ve Ada Nur Uzuner'in ablası İstek Uzuner, "Eşimin arkadaşları yolda eşimi çevirmiş 'Bir tane kızı kaçırdılar gelin o kızı almaya gidiyoruz' demişler. Ada da o sırada bebeğiyle arabadaymış. Hepsi olay yerine kaçırılan kızı almaya gidiyorlar. Kapıya vuruyorlar, içerideki adam korkuyor silahla ateş ediyor. Kurşun Ada'ya geliyor. Sonra herkes kaçıyor. Katillerin bulunmasını istiyoruz. Peşini bırakmayacağız. Kardeşimin ardında 3 yaşındaki çocuğu kaldı. Kardeşim suçsuz yere öldürüldü" dedi.

"ANNEM ÖLDÜ MÜ? DİYE SORUYOR"

Ada'nın kardeşi Sedef Uzuner ise, "Ablam yere düşüyor ve kimse onu hastaneye götürmüyor. Ağzından, burnundan kan gelmiş. Yani boşu boşuna gitti. Ablam can verirken oğlu da yanındaydı, oğlu ablamın kanı içindeydi. Zaten ablamın panik atağı vardı oğlunu o halde görünce daha da mahvolmuştur. Oğlu üstüne koşmuş 'Anne ölme, ölme' diye bağırmış. Bize geldiğinde de 'Annem öldü' dedi. Ablamın şu an oğlunun yanında olması gerekiyorken şurada yatmasının ne anlamı var?

Kavganın ortasında kalan anne 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde can verdi

Ablam çocuğuyla arabadan iniyor direkt vuruluyor. Çocuğu onu o durumda görüyor psikolojisi şu anda çok bozuk. Yeğenimi getirdik buraya 'Annem öldü mü? Annem öldü mü?' diye soruyor. O kurşun yeğenime de gelebilirdi. O sırada ablama geldi ve ablam öldü. Çocuğu da orada ablamın başında 1 saat beklemiş. 3 yaşında bir çocuk ve yanında kimse yok, tek başınayken annesi gözleri önünde ölüyor, o annesine bakıyor. Üstü başı kan içindeydi" ifadelerini kullandı.

Kız kaçırma meselesi bir anneyi çocuğunun gözü önünde canından etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Yaşam Kız kaçırma meselesi bir anneyi çocuğunun gözü önünde canından etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • sehmus fatih: 2 Gönül 1 olmuşsa yapacak bişey yok 49 72 Yanıtla
    nuri yildiz: iki gönül vicdanı şimdi rahat mı ? 5 0
  • erdal genc: arabanda çocuklu bir bayan varken baskına gitmekte nedir...git bayanı evine bırak sonra nereye gidersen git...akıl tutulması yaşiyorum bazen... 118 2 Yanıtla
  • Osman Karagöz: 16 yasinda anne olmus yani nasil bir mantik ailesi anlamadim gitti o yasta evlendirmisler !! Allah rahmet eğlesin inşallah geride kalanlara sabır versin rabbim 79 3 Yanıtla
  • kaan atak: Eniştesi olay çıkacağını bile bile neden kadınla çocuğu arabadan daha önce indirmemiş...dunyaya geldiğin aile de kaderin.... 79 2 Yanıtla
  • mustafa çamlıbel: doğadaki en vahşi yaratık insan 58 0 Yanıtla
  • Ahmed Mehmed: Allah rahmet eylesin 7 0 Yanıtla

Advertisement