AK Parti Manavgat İlçe 4. Olağan Kongresi - Son Dakika
Yerel

AK Parti Manavgat İlçe 4. Olağan Kongresi

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığına Ercan Mekteplioğlu seçildi.di Tek listeyle gidilen kongrede başkanlığa Ercan Mekteplioğlu seçildi.437 delegeden 206'sının oy kullandığı kongrede Başkan seçilen Ercan Mekteplioğlu 202 oy alırken 4 oy geçersiz...

28.01.2012 19:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığına Ercan Mekteplioğlu seçildi.

di Tek listeyle gidilen kongrede başkanlığa Ercan Mekteplioğlu seçildi. 437 delegeden 206'sının oy kullandığı kongrede Başkan seçilen Ercan Mekteplioğlu 202 oy alırken 4 oy geçersiz sayıldı.

Manavgat Yüzüncü Yıl Spor Salonu'nda yapılan kongreye, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Antalya Milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu, Hüseyin Samani, Sadık Badak, Gökçen Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nezihe Yoldan Tezcan ve delegeler katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta yaptığı konuşmada, birlik beraberliğin önemine işaret etti. Türkiye'nin daha önceleri kaybettiği özgüveni 2002 yılından itibaren Ak Parti iktidarıyla kazandığına işaret eden Balta, "Başarı birlik, beraberlik ve inanmakla kazanılır. Hükümetimiz sayesinde Türkiye'de bugün zihniyet değişimiz yaşandı. Bundan dolayı mutluyuz ve gururluyuz" dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani de, hesap verebilen bir iktidar olduklarını belirterek, 2002-2012 yılları arasında dünyadaki gelişmiş ülkelerle Türkiye'nin durumunu kıyasladı. Türkiye'nin 2010 ve 2011 yıllarında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden daha fazla büyüdüğüne dikkati çeken Samani, birçok ülkede memur maaşlarında yüzde 20'lere kadar varan indirimler yapıldığını, kamu çalışanlarının işsiz kaldığını hatta bazı ülkelerde maaşların 2023'e kadar dondurulduğunu söyledi.

Samani, "Peki bu süreçte biz ne yaptık. Lüks otolardan, sigaradan ve bazı içeceklerden alınan ÖTV'yi arttırdık. Memurları işten çıkarmadık, 4B, 4C diye bilinen gurupta çalışanlara kadro verdik" dedi.

Konuşmaların ardından ilçe yönetiminin hesapları okundu ve ibra edilerek seçime geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Ercan Mekteplioğlu, ilçe başkanlığına seçildi.

Ercan Mekteplioğlu'nu başkanlığındaki AK Parti Manavgat İlçe yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Hüseyin Özdemir, Yusuf Halimoğlu, Tayyar Işık, Alpaslan Avcı, Hayri Yüksel, Süleyman Güneş, Hulusi öz, Emre Uluçay, Mustafa Uslu, Hasan Öz (Tevfik oğlu), Hüseyin Işık, Basri Gümüş, Ali Rıza Özyer, Mahmut Şeker, Hasan Ali Öz, Fahri Şaşmaz, Ahmet Atcı, Yasemin Şahin, Mustafa Demir, Muharrem İnce, Bayram Deniz, Abubekir Aytar, Hasan Öz, Raziye Çolak, Hüseyin Çekiç, Mesut Erdem, Fettah Aytekin, Alpaslan Deniz, Nail Gök."

- ANTALYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel AK Parti Manavgat İlçe 4. Olağan Kongresi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çukurova Belediye Başkanı Kadın Ürünleri Pazarı'nı Ziyaret Etti
  22 Şub Çukurova Belediye Başkanı Kadın Ürünleri Pazarı'nı Ziyaret Etti

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Toros Mahallesi Kapalı Semt Pazarı'nda kurulan Kadın Ürünleri Pazarı'nı ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti ve esnafa hayırlı işler diledi. Çetin, İYİ Parti'den aday olma sebebini açıkladı ve herkesin desteğini alarak seçimi kazanacaklarını belirtti.

 • Kalfat, 15 yılın ardından belediye başkanını seçmek için sandık başına gidiyor
  22 Şub Kalfat, 15 yılın ardından belediye başkanını seçmek için sandık başına gidiyor

  Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı köy iken yeniden belde statüsü kazanan Kalfat'ta yaşayanlar, 15 yılın ardından belediye başkanını seçmek için oy kullanacak. Kalfat beldesi, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına düşünce 2014 yılında köye dönüştürüldü. Vatandaşların itirazı üzerine uzun süren dava sürecinin ardından Kalfat, 2023 yılında yeniden belde statüsüne kavuştu.

 • AK Parti Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi Ok Mahalle Ziyaretleri Gerçekleştirdi
  22 Şub AK Parti Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi Ok Mahalle Ziyaretleri Gerçekleştirdi

  AK Parti Kırkağaç Belediye Başkan adayı Fevzi Ok, yerel seçim çalışmaları kapsamında Hamitli ve Gebeler Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu. Ok, seçilmesi halinde mahalle muhtarlarından en önemli üç talep, istek ve önerileri alarak çalışmalara başlayacaklarını ve ilçenin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 • Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu
  22 Şub Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu

  Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı'yla 7 yıl önce terörden arındırılan Bab ilçesi, terör örgütü PKK/YPG'nin saldırılarına rağmen yaklaşık 400 bin sivilin sığındığı güvenli liman oldu.

 • Eskişehir'de 45 Bin Vatandaş Aşırı Riskli Binalarda Oturuyor
  22 Şub Eskişehir'de 45 Bin Vatandaş Aşırı Riskli Binalarda Oturuyor

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Eskişehir'de 150 bin konutun depreme dayanıklı olmadığını ve 45 bine yakın vatandaşın muhtemel bir depremde hayatını kaybetme riski taşıdığını belirtti. Hatipoğlu, kentsel dönüşüm gerektiğini vurgulayarak, rakibinin de bu durumu kabul ettiğini söyledi.

 • Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları reddedildi
  22 Şub Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları reddedildi

  Yeniden Refah Partisi'nin Osmaniye'deki adaylık başvuruları, belgelerin geç verilmesi nedeniyle reddedildi. İl Başkanı görevden alındı.

 • Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
  22 Şub Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

  Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi'ni etkin ve üretken bir yönetimle buluşturmayı hedefleyen Ak Parti Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ocak, Alaplı'nın ihtiyaç ve sorunlarından haberdar olan, vatandaşın memnuniyetini öncelikli tutan bir yönetim anlayışı benimseyeceğini vurguladı.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Türkiye yüzyılı, gelecek nesillerin yarınını inşa etme hususudur
  22 Şub Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Türkiye yüzyılı, gelecek nesillerin yarınını inşa etme hususudur

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Nevşehir'e yaptığı ziyarette Türkiye'nin yüzyılı sadece bugünümüzü değil, çocuklarımızın ve gelecek nesillerin yarınını inşa etme anlamına geldiğini belirtti. Yumaklı, ayrıca yerel yönetimlerin Türkiye'nin geleceği için önemli olduğunu vurguladı.

 • AWS, İstanbul'da yeni CloudFront Edge Location'ı kullanıma sundu
  22 Şub AWS, İstanbul'da yeni CloudFront Edge Location'ı kullanıma sundu

  Amazon Web Services (AWS), Türkiye'deki ilk Amazon CloudFront Edge Location'ın kullanıma sunulduğunu duyurdu. Yeni Edge Location, AWS servisleri için destek sağlayarak Türkiye'deki müşterilere daha hızlı ve güvenli bir bağlantı imkanı sunuyor. Bu gelişme, Türkiye'nin AWS küresel ağına bağlanmasını ve daha yüksek performanslı bulut bilişim hizmetlerine erişimini sağlıyor.

 • İzmir'in Sosyal Girişimcilik Ekosistemi İçin İş Birliği Protokolü Uzatıldı
  22 Şub İzmir'in Sosyal Girişimcilik Ekosistemi İçin İş Birliği Protokolü Uzatıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü, İzmir'in sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla 4 yıl süre ile uzatıldı. Protokol kapsamında sosyal girişimcilerin desteklenmesi, dinamik ağlar kurulması ve İzmir'in sorunlarına sürdürülebilir çözümler geliştirilmesi hedefleniyor.

 • Bodrum'da 5. Acı Ot Festivali Düzenleniyor
  22 Şub Bodrum'da 5. Acı Ot Festivali Düzenleniyor

  Bodrum Belediyesi ve Ortakent Yahşi Yalılarını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) iş birliğiyle düzenlenen '5. Acı Ot Festivali', 9 ve 10 Mart'ta gerçekleştirilecek. Festivalde yöresel lezzetler, şifalı bitkiler ve görsel zenginlikler sunulacak. Ayrıca ünlü şeflerin atölye çalışmaları ve konserler de yer alacak.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Yüzyılı hakkında konuştu
  22 Şub Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Yüzyılı hakkında konuştu

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Nevşehir'de yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı'nın hem bugünümüzün hem de gelecek nesillerin yarınını inşa etme konusunda önemli olduğunu belirtti. Yumaklı, yerel yönetimlerin de bu inşanın bir parçası olması gerektiğini vurguladı.


Advertisement