Aü Rektörü Kurtcephe, Birlik Vakfı Toplantısına Katıldı - Son Dakika

Aü Rektörü Kurtcephe, Birlik Vakfı Toplantısına Katıldı

06.05.2012 15:20
Aü Rektörü Kurtcephe, Birlik Vakfı Toplantısına Katıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.İsrafil Kurtcephe, uluslararası ajansların tespitlerine göre özellikle son yıllarda Akdeniz Üniversitesi'nin dünyanın her ülkesinde olumlu anlamda haber olduğunu söyledi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, uluslararası ajansların tespitlerine göre özellikle son yıllarda Akdeniz Üniversitesi'nin dünyanın her ülkesinde olumlu anlamda haber olduğunu söyledi.

Rektör Kurtcephe, Birlik Vakfı Antalya şubesinin toplantısında yaptığı konuşmada, kendisinin tıp alanı dışında göreve gelen tek rektör olduğunu belirterek, göreve geldiği ilk günlerde bazı çevreler tarafından kasıtlı olarak ulusal ve yerel platformda yargısız infaz yapıldığını savundu.

Yazılanlara aldırmadan inandıkları doğruları yapmaya devam ettiklerini ifade eden Kurtcephe, "Sahasında otorite olmuş insanları geniş yetkilerle donatıp çalışma alanlarını genişlettik. Dolayısıyla bu günkü başarımızı yakaladık" dedi.

Kısa sürede hem içeride hem de dışarıda birçok başarıya imza attıklarını dile getiren Kurtcephe, şunları söyledi:

"Uluslararası ajansların tespitlerine göre özellikle son yıllarda Akdeniz Üniversitesi, dünyanın her ülkesinde olumlu anlamda haber oldu. Göreve geldiğim günlerde internette Akdeniz Üniversitesi'ni arayanlar, alnı Zülfikarlı bir adamın resmiyle karşılaşıyorlar, üniversitemizi adeta PKK yuvası sanıyorlardı. Ama o günden bu yana çok şey değişti. Şimdi sanal alemde, bizim enternasyonal başarılarımızla karşılaşıyorlar. Şimdi dünyanın gözü burada. Hem akademik hem de ekonomik çevreler bizimle ortak iş yapmak istiyor."

Kurtcephe, Akdeniz Üniversitesi'ndeki teknokentin aldığı patent sayısının hiç de az olmadığını, bu sayede hem ülke ekonomisine hem de insanlığa bir çok olumlu katkılar yapıldığını vurgulayarak, "Kırılmayan esnek seramik üretimi gerçekleştirdik. Araçlardaki ısıtma ve soğutma sisteminde devrim niteliğinde gelişmeler yaşandı. İlk Türk teleskobunun yapımı için ihale açıldı" diye konuştu.

Üniversitede fiziki anlamda da çok büyük gelişmeler yaşandığını, bir çok yeni fakülte inşaatının sürdüğünü, İlahiyat Fakültesi ve cami inşaatının da devam ettiğini anlatan Kurtcephe, 8 Haziran'daki Türkçe Olimpiyatları'nın üniversite stadyumunda yapılacağını, Antalyaspor'un maçlarının da burada yapılması için çalışmalar olduğunu kaydetti.

- ANTALYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Akdeniz Üniversitesi'nde zeytin hasadı başladı Akdeniz Üniversitesi'nde zeytin hasadı başladı

Son Dakika Yerel Aü Rektörü Kurtcephe, Birlik Vakfı Toplantısına Katıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement