Bakan Ömer Çelik: "Türkiye, 8 Haziran'a AK Parti'nin Zaferiyle Uyanacak" - Son Dakika
Yerel

Bakan Ömer Çelik: "Türkiye, 8 Haziran'a AK Parti'nin Zaferiyle Uyanacak"

Bakan Ömer Çelik: "Türkiye, 8 Haziran\'a AK Parti\'nin Zaferiyle Uyanacak"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Türkiye, 8 Haziran’a AK Parti’nin zaferiyle uyanacak" dedi.

30.05.2015 11:56

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, " Türkiye, 8 Haziran'a AK Parti'nin zaferiyle uyanacak" dedi.

AK Parti teşkilatı tarafından Osmaniye'de Haraz Mahallesi ve Kadirli'de Şehit Mustafa Yağız Mahallesi'nde düzenlenen açık hava mitinginde konuşan Bakan Çelik, iktidara gelirken de iktidardayken de sadece halkı dinlediklerini belirtti.

Bakan Çelik, Türkiye'de seçime iki partinin girdiğini, bunlardan birinin AK Parti, diğerinin ise "Eski Türkiye Partisi" olduğunu ifade ederek, "Bu Eski Türkiye Partisi'nin üç tane genel başkanı var. Bu partiye sabahleyin Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık yapıyor, öğlen Devlet Bahçeli, öğleden sonra da Selahattin Demirtaş. Hepsinin ortak noktası Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye, Ahmet Davutoğlu liderliğinde AK Parti'nin birinci olmadığı bir Türkiye. Bunun sonucu üç ay sonra Türkiye'nin çok büyük bir krizle baş başa olmasıdır. Üstelik bu sefer gelecek olan kriz, Allah korusun tabi bunlara hiçbir zaman bu millet yol vermez ama 2001 krizinden daha beter olur" diye konuştu.

Türkiye'nin 8 Haziran'a AK Parti'nin zaferiyle uyanacağını söyleyen Çelik, "AK Parti'nin iktidar olmadığı bir Türkiye istiyorlar. Türkiye'yi halk değil bazı çıkar grupları yönetsin istiyorlar. Ama hep beraber 7 Haziran seçimlerine yürüyoruz. Biz önce Allah sonra millet diyen bir kadroyuz. Türkiye'yi sadece halkın yönetmesini istiyoruz" dedi.

Kimilerinin iktidara gelirken halkın sesini dinlediğini, iktidara geldiğinde halkın sesine kulak vermeyi unuttuğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidara gelirken nasıl halkı dinliyorsa iktidardayken de sadece ve sadece halkı dinler. İktidara gelirken nasıl halkın sesini dillendiriyorsa iktidardayken de halkın sözünü dillendirir. O nedenle 7 Haziran seçimleri, eski Türkiye partisinin, karşımızdaki o kaos koalisyonunun mahkum olması için yenilgiye uğraması için fevkalade önemlidir. AK Parti'nin seçimde Osmaniye'den alacağı başarı ülke başarısı için önemlidir."

Sağanak yağış altında coşkulu muhteşem kalabalığa hitap eden Bakan Ömer Çelik, konuşmasının sonunda seçmenlerden AK Parti Osmaniye milletvekili adayları Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Mehmet Sarı ve Emir Hasan Arslantaş'a destek istedi. - OSMANİYE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bakan Ömer Çelik: 'Türkiye, 8 Haziran'a AK Parti'nin Zaferiyle Uyanacak' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement